Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Kurs Zaawansowany MBA

Kursem Zaawansowanym na naszej Uczelni nazywamy studia podyplomowe, które realizujemy w formule MBA, a więc z bardzo dużym naciskiem na praktykę. Wykładowcami w programie tych studiów są wyłącznie osoby, które ‚zjadły zęby’ na omawianym przez siebie temacie. Kurs Zaawansowany to studia podyplomowe z najwyższej półki, przeznaczone dla osób posiadających własne doświadczenia w prowadzeniu biznesu oraz inwestowaniu w nieruchomości.

Studiów tych nie polecamy osobom, które dopiero chcą założyć swoją pierwszą firmę lub kupić swoją pierwszą nieruchomość. Takie osoby mogą się nie odnaleźć w tematyce realizowanej podczas zajęć i część poruszanych zagadnień może być dla nich abstrakcją. Dla takich osób stworzyliśmy Kurs Podstawowy, który może być również przygotowaniem do uczestnictwa w naszych studiach MBA.

Hej Kamil.

Kończyłem ASBIRO MBA w zaszłym roku. Wcześniej prowadziłem interesy albo raczej byłem samozatrudniony… MBA dało mi takiego kopa, że całkowicie zmieniłem postrzeganie frazy ”robienie biznesu”. Działalność od lokalnej jednoosobowej firemeczki z Bytomia przekształciła się w firmę pracująca dla Bakomy, Wawela i wielu innych. Ja i mój wspólnik jesteśmy absolutnie pewni, że bez MBA NIGDY byśmy nie doszli do tego miejsca, a przecież dopiero się rozkręcamy….. Jednym z naszych głównych smutków po zakończeniu MBA jest świadomość zmniejszenia możliwość zdobywania nowej wiedzy… Robię teraz studia podyplomowe i w zasadzie jest ok, wykładowcy praktycy ale audytorium….. sami specjaliści tyle, że z korporacji…. Zupełnie inny stan umysłu… ;)

Marcin Serwaopinia

 

 

Kurs Zaawansowany MBA Przedsiębiorczość – specjalizacja Marketing

Są to nasze studia MBA Przedsiębiorczość skierowane do przedsiębiorców prowadzących niewielkie firmy, których obecnie największym problemem jest zdobywanie klientów. Na tym temacie się koncentrujemy i z tej specjalności zadowolony będzie każdy, kto chciałby poznać jak z tym problemem radzą sobie inni, bardziej doświadczeni przedsiębiorcy.

Wiele osób kiedy otwiera swój biznes lekceważy proces zdobywania klienta. Przeważnie początkujący przedsiębiorcy myślą, że jeśli stworzą dobry produkt to ludzie sami go znajdą i kupią. Niestety rzeczywistość szybko koryguje takie podejście. Na specjalizacji Marketing pokażemy jak inni przedsiębiorcy tworzą skuteczne oferty sprzedażowe, jak się promują, reklamują czy jak układają ceny. Jaką przybierają politykę związaną z pozyskiwaniem klienta, budowaniem bazy klientów oraz ich utrzymaniem. Będzie dużo o budowaniu strony internetowej, pozycjonowaniu i marketingu w Internecie. Posłuchamy o PR, reklamie i wszystkim innym co tylko związane jest ze zdobyciem i budowaniem relacji z klientami.

mbazobaczmarketing

 

Kurs Zaawansowany MBA Przedsiębiorczość – specjalizacja Zarządzanie

Studia MBA Przedsiębiorczość specjalizacja Zarządzanie kierujemy dla nieco większych przedsiębiorców, a więc do właścicieli co najmniej 5- osobowych firm. Program ten odpowiada na jedno kluczowe pytanie: w jaki sposób zarządzać 20-100 osobową firmą? Nie oznacza to, że mniej doświadczeni przedsiębiorcy nie wyniosą nic z tego kursu, ale zdecydowanie będzie to dla nich duży kopniak jakościowy. Czasami jednak mogą mieć wrażenie, że nie dysponują jeszcze doświadczeniem, o którym mowa na zajęciach.

Rozwój firmy powyżej pewnej bariery wymaga totalnej zmiany w podejściu do zarządzania. Peter Drucker napisał kiedyś, że dobry kierownik może zarządzać pięcioma, maksymalnie siedmioma osobami. Kiedy nasza firma urośnie powyżej tej liczby zaczynają się problemy. Dochodząc do tego etapu właściciele muszą nauczyć się delegować nie tylko pracę, ale również odpowiedzialność, kierownictwo czy też kontrolę. Nie jest to jednak proste zadanie. Wymaga ono od nas znalezienia lub/i wytrenowania odpowiednich kierowników, ludzi na tyle poważnych i konkretnych, że będą w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za rozwój i sukces twojej firmy. Wymaga też stworzenie odpowiednich procedur i nowego systemu podziału pracy i obowiązków. Wielu przedsiębiorców, którym firmy rozwinęły się w stosunkowo szybkim okresie czasu ma z tym poważny problem i przy nawale pracy zaczynają tracić satysfakcję z pracy we własnej firmie. Dla takich właśnie osób przygotowaliśmy ten kurs.

mbazobaczzarzadzanie

 

Kurs Zaawansowany MBA Inwestowanie w Nieruchomości

Studia z prawdziwego zdarzenia skierowane do ludzi inwestujących lub zamierzających inwestować w nieruchomości. Są to studia realizowane w formule MBA, a więc przez dużą ilość spotkań z inwestorami-praktykami, którzy dziesiątki lat są na tym rynku i zrealizowali wiele własnych inwestycji. Począwszy od kupna kawalerek czy mieszkań do wynajmowania studentom, przez inwestycje w ziemię rolną, działki budowlane, aż po budowę 300 mieszkaniowego osiedla czy 40 piętrowego biurowca. Na naszych studiach poznasz ludzi, którzy takie inwestycje przeprowadzili, którzy podzielą się własną wiedzą i doświadczeniami jak do takich inwestycji się przygotowywali oraz którzy zawsze będą służyć pomocą, gdybyś w przyszłości dokonywał swojej pierwszej lub dużej inwestycji w nowym segmencie nieruchomości, którego jeszcze nie znasz.

Nasza Uczelnia szybko się rozwija. Od 6 lat co roku notujemy średnio o 160% większą liczbę osób uczęszczających na nasze kursy. Ten szybki rozwój powoli zmusza nas do zainwestowanie w nieruchomości, których potrzebujemy w naszej działalności. W październiku 2013 roku zorganizowaliśmy więc seminarium na temat inwestowania w nieruchomości, które okazało się rekordowe, zarówno jeżeli chodzi o o frekwencję, jak i wstrzelenie się w potrzeby naszych studentów. Odkryliśmy dużą niszę na rynku edukacyjnym związanym z nieruchomościami. W zasadzie cały ten rynek oparty jest o model guru. Jest w Polsce kilka osób, które organizują weekendowe szkolenie z nieruchomości za bardzo duże pieniądze. Brakuje poważnej, usystematyzowanej wiedzy. Istnieją już studia dla pośredników nieruchomości, są studia dla zarządców nieruchomości, jednak nikt nie myśli o ludziach inwestujących w nieruchomości. Postanowiliśmy zapełnić tę niszę i zaproponować wam podyplomowe studia dla inwestorów w nieruchomości realizowane w formule MBA.

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »