Zarządzanie firmą

Studia Licencjackie

✎   Zapisz się

Biznes, wykształcenie czy doświadczenie – nie wiesz na co postawić?
Nasza uczelnia łączy te trzy zagadnienia!
Studia Licencjackie stworzone dla przedsiębiorców.

U nas nie dowiesz się jak zostać dobrym pracownikiem albo menadżerem.

Pokażemy Ci w jaki sposób otworzyć
i skutecznie zarządzać WŁASNĄ FIRMĄ.

 • Dla przyszłych i początkujących przedsiębiorców
 • Na roku około 100 osób
 • 3 lata (Studia weekendowe)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Dla absolwentów ponad 800 nagrań z wykładów
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Co zyskasz dołączając do grona Studentów ASBiRO?

 • Zdobędziesz praktyczną wiedzę z prowadzenia firmy – od otworzenia działalności, tworzenia biznesplanów po finanse, prawo, zarządzanie czy marketing (i wiele więcej).
 • Poznasz mnóstwo przydatnych narzędzi i metod, z których korzystają przedsiębiorcy (bez teorii, która nie ma przełożenia w realnym życiu).
 • Dołączysz do największego środowiska przedsiębiorców w Polsce, dzięki czemu nawiążesz wartościowe kontakty biznesowe w każdym mieście.
 • Dzięki rozmowom z Wykładowcami i Studentami poznasz prawdziwe case study z ich firm oraz dowiesz się jakich błędów nie popełniać.
 • Nie będziesz musiał czekać na interesujące Cię przedmioty – od pierwszego roku będziesz uczył się rzeczy, które są ciekawe i przydatne.
 • Zrozumiesz, czym się różni prowadzenie jednoosobowej firmy od zarządzania kilkoma firmami jednocześnie.
 • Nawiążesz wyjątkowe relacje z osobami, które patrzą tak jak Ty – chcą od życia więcej niż umożliwia to praca na etacie.
 • Po każdym zjeździe będziesz mieć dostęp do nagrań z wykładów na których byłeś obecny, w związku z tym nie umknie Ci nic z zajęć.

Dla kogo są te studia?

 • Dla właścicieli firm, którzy chcą uzyskać wyższe wykształcenie równocześnie rozwijając własną firmę lub firmę rodzinną.
 • Dla osób, które od małego pomagają rodzicom w biznesie i zamierzają w przyszłości przejąć stery dowodzenia.
 • Dla początkujących przedsiębiorców, którzy mają za sobą drobne doświadczenia biznesowe lub firmę rodzinną, ale brakuje im wiedzy biznesowej.
 • Dla osób na etacie, które myślą o otworzeniu firmy i chcą dołączyć do środowiska, które pokaże im jak REALNIE wygląda prowadzenie działalności w Polsce.
 • Dla młodzieży, która poważnie myśli o swoim biznesie i nie potrafi znaleźć dla siebie odpowiednich Studiów – nie wierzy w to, że wykładowcy akademiccy przekażą wiedzę, która będzie przydatna i aktualna.
 • Dla wszystkich, którzy interesują się światem biznesu i nie wyobrażają sobie, żeby całe życie pracować dla kogoś.

Nasze doświadczenie w organizacji studiów licencjackich

 • 9lat
 • 435uczestników
 • 257wykładowców
 • 1982godzin wykładowych

„Jeśli chcesz zbudować rafinerię, wiedza z książek niewiele ci pomoże. Powinieneś porozmawiać z człowiekiem, który osiągnął to, o czym ty dopiero marzysz.”
Kamil Cebulski
Założyciel Uczelni ASBIRO
Przedsiębiorca, dziennikarz

ASBiRO stawia na praktykę! Kadrę tworzy ponad 100 osób, wśród których znajdują się aktywni przedsiębiorcy współpracujący z ASBiRO. Co więcej – ta liczba ciągle wzrasta. Naszym zdaniem wskazówki nt. zatrudniania pracowników powinna udzielać wyłącznie osoba, która ma doświadczenie w rekrutacjach, a nie wiedzę z akademickich podręczników. Naszą kadrę tworzą osoby, które na własnych biznesach testowali rozwiązania, o których często jeszcze w książkach nie napisano. W ramach studiów otrzymasz również dane kontaktowe do wykładowców prowadzących zajęcia. Wszyscy oni są otwarci i angażują się w pomoc naszym Studentom. Z pewnością nikt nie odmówi Ci przedyskutowania problemu, z którym właśnie się zmagasz.

Wykładowcy

Elżbieta Marciniak
rektor Uczelni ASBiRO
Przedsiębiorca, doktor nauk ekonomicznych, współzałożycielka, a obecnie przewodnicząca rady nadzorczej firmy Bakalland.

Zobacz pełną listę naszych wykładowców

­ ­ 

Nagrania z każdego wykładu

Większość naszych zajęć w Łodzi oraz webinarów online jest nagrywana. Większość, gdyż może zdarzyć się, że prowadzący nie wyrazi na to zgody. Nagrania udostępniane są Studentom obecnym na danym zjeździe.

Wraz z zakończeniem Studiów i uzyskaniem statusu Absolwenta nie odbieramy Ci dostępu do nagrań. Mało tego! Jeżeli masz aktywne konto udostępnimy Ci wszystkie wykłady przeprowadzone w ramach Studiów Licencjackich i Kursu Rozszerzonego. W tym zajęcia, które się odbyły (zanim zostałeś naszym Studentem) oraz te, które dopiero się odbędą


Sprawdź nasze wykłady na kanale YouTube Uczelnia ASBiRO!

Tematy, które poruszamy podczas zajęć:

 • Zarządzanie projektami (tworzenie projektów specjalizacyjnych, biznesplanu w oparciu o metodę Lean Canvas, szacowanie budżetu, tworzenie strategii marketingowej).
 • Zarządzanie zespołem (podstawy zarządzania, metody i techniki zarządzania, zachowania organizacyjne, kultura organizacyjna, zarządzanie kryzysowe, systemy motywacyjne, firma zdalna, zatrudnianie pracowników, procedury, przywództwo).
 • Zarządzanie procesowe (tworzenie procesów w firmie, ustalanie standadardów, reorganizacja i restrukturyzacja przedsiębiorstwa)
 • Design Thinking (określenie potrzeb rynku, tworzenie produktu, produkcja, systemy zarządzania jakością, przepływ towarów, BHP).
 • Umiejętności miękkie (podstawy psychologii, warsztaty z negocjacji, komunikacja, networking, zarządzanie sobą w czasie).
 • Marketing (podstawy marketingu, PR i budowanie marki, strategia marki, content marketing, tworzenie oferty, marka osobista, sprzedaż, reklama, storytelling).
 • E-commerce (oprogramowanie użytkowe w zarządzaniu, systemy informatyczne, platformy sprzedażowe, SEO, optymalizacja).
 • Finanse (rachunkowość finansowa, bilans, budżetowanie, planowanie, sposoby finansowania, systemy kontrolingu, źródła finansowania).
 • Etapy rozwoju firmy (budowa struktury organizacyjnej, wdrażanie nowych procesów, metody statystyczne w planowaniu biznesu, metody ilościowe w zarządzaniu, zmiany w przedsiębiorstwie, strategie rozwoju firmy, wychodzenie w kryzysu, skalowanie biznesu).
 • Biznes międzynarodowy (ekspansja zagraniczna, współpraca międzynarodowa).
 • Finansowa ocena projektów inwestycyjnych (analiza techniczna, zarządzanie kapitałem, inwestycja w nieruchomości, sposoby inwestowania).
 • Prawo (formy działalności, rejestracja przedsiębiorstwa, podstawy prawa w biznesie, prawo podatkowe, upadłość, optymalizacja podatkowa).
 • Ekonomia wolnorynkowa (mikroekonomia, makroekonomia, filozofia społeczna, etyka, wybrane problemy współczesnego świata).
 • Zdobywanie praktyki u przedsiębiorców

Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu.

Jim Rohn

Ludzie pełni pasji oraz determinacji do osiągania sukcesów. Przedsiębiorcze osoby, które chcą w życiu osiągnąć więcej niż standardowa pensja i praca od 8:00 do 16:00 w korporacji. W ASBiRO tworzymy biznesową atmosferę zarówno na zajęciach jak i po….

Wieczorna integracja to stały i obowiązkowy element naszego programu. To podczas niej Studenci mają okazję bliżej się poznać i porozmawiać z wykładowcami w luźniejszej atmosferze – nawet przy piwie ;) O biznesie rozmawiamy wszędzie!

DODATKOWO! W ramach Studiów Licencjackich będziesz mógł bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach Kursu Podstawowego. Dzięki temu zdobędziesz dodatkową wiedzę i poznasz jeszcze więcej doświadczonych przedsiębiorców oraz Wykładowców ASBiRO.

Działamy normalnie w czasach COVID!

Nawiązanie relacji biznesowych, wzajemnie wsparcie i rozmowy są bardzo ważną częścią naszych studiów. Spotkania online nigdy nie zastąpią w 100% naszych integracji, więc robimy wszystko co w naszej mocy, żeby zajęcia oraz integracje się odbywały – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych. Kierunek studiów ma charakter praktyczny, dlatego zajęcia mogą odbywać się stacjonarnie w ramach obowiązujących przepisów.

 NOWA REKRUTACJA

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do: 8 października 2021

DODATKOWA WARTOŚĆ! Od razu po zapisie otrzymujesz od nas Aktywne Konto w Klubie ASBiRO. Dzięki temu będziesz mógł od razu po zapisie (jeszcze przed rozpoczęciem nauki) obejrzeć ponad 300 dodatkowych wykładów Uczelni ASBiRO. Nie zwlekaj z zapisem!

Jeżeli jesteś tegorocznym maturzystą, możesz zrekrutować się już dziś!
Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, a po przyjęciu na Studia opłacisz wpisowe. Dokumenty prześlesz w momencie kiedy je uzyskasz.

 ­­ ­­ ­­ ­­ ­­ 

WIĘCEJ INFORMACJI O STUDIACH


Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy pytania, które najczęściej zadają nam kandydaci na studentów i spisaliśmy odpowiedzi. Jest duża szansa, że znajdziesz wśród nich odpowiedź na swoje pytanie.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

CHCESZ NAS SPRAWDZIĆ ZANIM SIĘ ZAPISZESZ?

Przyjedź na nasz zjazd bez obowiązku zapisu!

Studia są dość kosztowną formą nauki – mamy tego świadomość. Jeżeli chcesz poczuć atmosferę naszych zajęć, poznać uczestników i zobaczyć jak wyglądają wykłady możesz dołączyć do naszych Studentów podczas jednego zjazdu. Taką jednorazową możliwość za drobną opłatą mają osoby, które jeszcze nigdy nie były na naszych zajęciach Studiów Licencjackich. Zapisz się używając przycisku poniżej – na email otrzymasz od nas wszystkie szczegóły organizacyjne. Przygotuj się też na wieczorną integrację. Nasi Studenci na pewno miło Cię przywitają ;)

Przyjedź na jeden zjazd bez obowiązku zapisu

Zobacz nagrania z naszych zajęć

Zakładając konto na naszej stronie dostaniesz dostęp do kilkunastu naszych wykładów. Jeżeli jesteś zainteresowany obejrzeniem czy przesłuchaniem większej ilości nagrań to zapisz się do naszego Klubu ASBiRO. Oprócz zniżek na wydarzenia, każdemu Aktywnemu Członkowi Klubu udostępniamy co miesiąc kilka nagrań z naszych zajęć. Całkiem sporo zajęć publikujemy też na naszym kanale YouTube Uczelnia ASBiRO.


Wniosek o przyjęcie na Studia

Nadal istnieje możliwość zapisania się na Studia w naszej Uczelni pomimo ukończonego okresu rekrutacji. Wystarczy tylko wypełnić dokument „Wniosek o przyjęcie na studia”, wszystkie informacje znajdziesz na stronie E-Rekrutacji do której link otrzymasz po zapisaniu się na nasze Studia Podyplomowe.

Zapisz się

Zapisy zakończone

Masz jakieś pytanie?

Wiktoria Sokół

505392422 w.sokol@asbiro.pl
✎   Zapisz się