Studia Licencjackie

Zapisz się


Biznes, wykształcenie czy doświadczenie – nie wiesz na co postawić?

Nasza uczelnia łączy te trzy zagadnienia!

Niemożliwe? Przeczytaj opis naszych studiów. 

 • Dla przyszłych i początkujących przedsiębiorców
 • Grupa około 50 osób
 • 3 lata
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Obrona pracy licencjackiej
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Polskie prawo nie pozwala uzyskać tytułu licencjata z rozwijania firmy. Nic straconego, mamy na to sposób. Jaki? Kierunek studiów stworzony specjalnie dla przedsiębiorców, zarówno dla osób które już prowadzą firmy, jak i dla tych którzy dopiero planują zrobić swoje pierwsze kroki w biznesie. Trzyletnie studia biznesowe stworzone przez przedsiębiorców, dla przedsiębiorców skupiające się na praktycznej wiedzy i wymianie doświadczeń w prowadzeniu firmy i kończące się uzyskaniem wyższego wykształcenia. Uczelnia Asbiro nie nauczy Cię w jaki sposób zostać dobrym pracownikiem albo menadżerem w korporacji. Natomiast pokaże w jaki sposób otworzyć i prowadzić firmę która będzie w przyszłości zatrudniać najlepszych menadżerów.

ASBiRO jest Uczelnią Wyższą

Nadszedł moment w którym możemy w pełni wykorzystać nasze już 6 letnie doświadczenie w organizowaniu biznesowych studiów licencjackich, które wcześniej współtworzyliśmy razem z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Co dobre szybko się kończy na szczęście tylko po to żeby ustąpić miejsce lepszemu. Lata współpracy przygotowały nas do usamodzielnienia się i stworzenia od początku naszego własnego kierunku w pełni ASBiROwy.
Początkiem tej wielkiej dla nas zmiany i spełnieniem naszych marzeń było przekształcenie ASBiRO w Uczelnie Wyższą. Kolejny krok milowy zrealizowaliśmy 24 lipca w którym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało decyzję zgodnie z którą możemy organizować w 100% nasz autorski program dla przedsiębiorców na kierunku Zarządzanie, ze specjalnością zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwem. Zapisując się na te studia otrzymasz pełnoprawny status studenta, legitymację studencką uprawniającą do uzyskiwania zniżek m. in. na transport, w tym na pkp i mpk oraz możesz zostać zatrudniony na preferowanych warunkach.

Dla kogo są te studia?

Dla osób prowadzących własne firmy oraz dla tych wszystkich, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę w biznesie. Są to studia licencjackie dla osób, które chcą uzyskać wyższe wykształcenie równocześnie rozwijając własną firmę lub firmę rodzinną.

Czego mnie nauczą?

Łatwiej powiedzieć, czego się nie nauczysz  Analiza i uczenie się na pamięć opasłych podręczników z zarządzania czy marketingu – to nie u nas. Nauka definicji z zakresu prawa czy psychologii – tylko w minimalnym stopniu. Zadania liczbowe niemające odzwierciedlania w rzeczywistości na ekonomii czy księgowości – nic z tych rzeczy! Licencjat w ASBiRO ukształtuje Twoje podejście do podstaw zjawisk i procesów ekonomicznych, psychospołecznych i organizacyjnych w świecie biznesu. Przygotuje studentów do tworzenia własnych przedsiębiorstw, rozwijania już istniejących firm oraz współzarządzania firmami rodzinnymi.

A co w tym takiego wyjątkowego?

Po pierwsze: wykładowcy.
Dlaczego? Stawiamy na praktykę! Bo po co słuchać wskazówek nt. zatrudniania pracowników od osoby, która nigdy nikogo nie zatrudniła, a zagadnienie rekrutacji zna jedynie z akademickich podręczników? Książki każdy z nas może na własną rękę przeczytać, ale jak mówi założyciel naszej Uczelni: jeśli chcesz zbudować rafinerię, wiedza z książek niewiele ci pomoże. Powinieneś porozmawiać z człowiekiem, który już osiągnął to, o czym ty dopiero marzysz. Dlatego naszą kadrę tworzą przedsiębiorcy praktycy, którzy na własnych biznesach testowali rozwiązania, o których często jeszcze w książkach nie napisano.
Po drugie: studenci.
Dlaczego? Bo to ludzie pełni pasji oraz determinacji do osiągania sukcesów. Ludzie ambitni, którzy chcą w życiu osiągnąć więcej niż standardowa pensja i praca od 8:00 do 16:00 w korporacji.

Na nasze doświadczenie w organizacji studiów licencjackich

 • 8lat
 • 345uczestników
 • 209wykładowców
 • 1292godzin wykładowych

Kim są prowadzący zajęcia?

Kadrę tworzy ponad 100 osób, wśród których znajdują się aktywni przedsiębiorcy współpracujący z ASBiRO. Co więcej – ta liczba ciągle wzrasta.

Zobacz pełną listę naszych wykładowców

I na tym nie poprzestajemy!

W ramach studiów otrzymasz również dane kontaktowe do wykładowców prowadzących zajęcia. Wszyscy oni są otwarci i angażują się w pomoc naszym studentom. Z pewnością nikt nie odmówi Ci przedyskutowania problemu, z którym właśnie się zmagasz.

Nagrania z zajęć

Większość naszych zajęć w Łodzi jest nagrywana. Większość, gdyż może zdarzyć się, że prowadzący nie wyrazi na to zgody. Nagrania udostępniane są studentom obecnym na danym zjeździe.
Wraz z zakończeniem studiów i uzyskaniem statusu absolwenta nie odbieramy Ci dostępu do nagrań. Mało tego! Jeżeli masz aktywne konto udostępnimy Ci wszystkie wykłady przeprowadzone w ramach Studiów Licencjackich i Kursu Rozszerzonego. W tym zajęcia, które się odbyły (zanim zostałeś naszym studentem) oraz te, które dopiero się odbędą (mimo że już nie jesteś naszym studentem). A trzeba przyznać, że bazę nagrań mamy całkiem sporą! Co więcej – z miesiąca na miesiąc wzrasta! :)

Sprawdź nasz kanał na YouTube!

Zobacz ogólnodotępne nagrania, jakie udostępniamy na naszym kanale na YouTube

Przejdź do naszego kanału YT

Jak wygląda forma studiowania?

Studia trwają 3 lata i organizowane są w trybie niestacjonarnym. Oznacza to, że spokojnie będziesz mógł połączyć prowadzenie swojej firmy i pracę ze studiowaniem. Docelowo wszystkie zjazdy będą się odbywały w Warszawie, jednak czekamy na decyzje Ministerstwa o przeniesienie Zarządzania do Warszawy, dopóki to nie nastąpi zajęcia będą się odbywały w Łodzi.

I słów kilka o strukturze studiów…

Zjazdy będą się odbywały w weekend, natomiast w czasie sesji zjazdy będą się zaczynały już w piątek wieczorem i trwały do niedzieli. Na początku zajęcia będą w Łodzi, docelowo jednak po przeniesieniu Zarządzania będą się odbywać w Warszawie. Część wykładów lub ćwiczeń będzie prowadzona za pomocą Elearningu.
Na standardowych studiach każdy semestr kończy się sesją a studia kończą się napisaniem i obroną pracy licencjackiej– w tym zakresie niczym się nie różnimy. Zaliczyć przedmioty będzie można zdając egzamin, przedstawiając projekt lub wysyłając prace zaliczeniową. W październiku studenci III roku wybierają promotorów i uczestniczą w seminariach dyplomowych, które mają na celu przygotowanie ich do obrony tytułu. W czerwcu przystępują do obrony pracy licencjackiej

Przez trzy lata studiów Zarządzania studenci zobowiązani są co roku do przygotowania projektu biznesowego na konkurs Plan Na Start (zob. więcej – Plan na Start). Dzięki temu mogą uzyskać cenny feedback od przedsiębiorców na temat swojego pomysłu i doskonalić go z każdym rokiem. Nasi studenci pracując nad swoim biznes planem mają możliwość wykorzystać praktyczną wiedzę zdobytą podczas zajęć.

Jaki dyplom otrzymasz?

Po zakończeniu trzyletniego programu studiów Zarządzania i obronieniu pracy licencjackiej otrzymasz dyplom Uczelni ASBiRO z tytułem licencjata.

Program studiów kierunku Zarządzanie

konstruowaliśmy tak, aby realizowane przedmioty stanowiły maksymalną korzyść dla obecnych bądź przyszłych właścicieli małych firm. Uczymy, jak organizować biznes – z jednej strony oraz jak go promować – z drugiej. Prezentowana na zajęciach wiedza pochodzi z doświadczeń praktyków biznesu, nie znajdziesz jej w żadnym akademickim podręczniku.

W ramach kierunku Zarządzanie realizowane są m.in. następujące przedmioty:

 • podstawy zarządzania
 • podstawy marketingu
 • mikroekonomia
 • matematyka
 • podstawy logistyki i zarządzanie łańcuchem dostaw
 • nauki o organizacji
 • elementy makroekonomii
 • statystyka opisowa
 • finanse
 • zarządzanie w sektorze publicznym
 • prawo w gospodarce
 • rachunkowość finansowa
 • zachowania organizacyjne
 • zarządzanie produkcją i jakością
 • finanse przedsiębiorstwa
 • badania marketingowe
 • podstawy towaroznawstwa
 • praktyczne aspekty przedsiębiorczości
 • zarządzanie zasobami ludzkimi
 • zastosowanie informatyki w zarządzaniu
 • procesy informacyjne w zarządzaniu
 • zarządzanie projektami

Specjalność rozwój przedsiębiorstwa:

Absolwenci tej specjalności będą stosować metody i techniki zarządzania w celu rozwiązania konkretnych zadań typowych dla przedsiębiorstw, rozumieć, identyfikować i oceniać formy organizacyjne przedsiębiorstw oraz relacje między przedsiębiorstwami. Będą mieli specjalistyczną wiedzę i umiejętności odnoszące się do powstawania, funkcjonowania, przekształcania, rozwoju oraz współdziałania przedsiębiorstw.

Wspólna sobotnia integracja

Studia bez integracji? Niemożliwe, to musi iść w parze! Co więcej – to stały i obowiązkowy element naszego programu. :)

O biznesie rozmawiamy wszędzie – kręgle, łyżwy, trampoliny, wspólna kolacja… Myślisz, że się nie da? Mamy dowody! :) Rozmowy nierzadko trwają do rana.

Noclegi

Jeśli nie mieszkasz w Łodzi o nic się nie martw, pomagamy w organizacji noclegu. Współpracujemy z kilkoma zaprzyjaźnionymi hotelami. Koszt jednego noclegu bez wyżywienia waha się od 66 do 82 zł

Nie jesteś pewny? Przyjdź i zobacz, zanim się zapiszesz

Studia są dość kosztowną formą nauki – mamy tego świadomość. Wiemy też, że nasze studia są najlepsze! Dajemy Ci możliwość, żebyś również się o tym przekonał. :) Jak? Przyjdź na zajęcia, posłuchaj wykładowców, porozmawiaj ze studentami (wypytaj o mocne i słabe strony studiowania u nas)… I dopiero wtedy podejmij decyzję

Okazji w tym roku akademickim jest jeszcze kilka. Jesteś zainteresowany? Wybierz termin i skontaktuj się wcześniej z koordynatorem kursu.

Rekrutujemy grupę #2

Po raz pierwszy Uczelnia ASBiRO organizuje samodzielnie studia licencjackie z Zarządzania. Wkładamy w to doświadczenie 6 lat organizowania studiów. Przez ten czas co roku obserwujemy tendencję wzrostową w kolejnych grupach.

Integracje ASBIRO:

Zimowa integracja 

Letnia integracja

Koszt studiów

WPISOWE

1000 zł –  jednorazowo

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, należy dokonać opłaty wpisowej.

CZESNE

Oferta FIRST MINUTE przy zapisie i opłaceniu wpisowego do 30 czerwca 2020 

4800 zł – I rok

4800 zł – II rok

4800 zł – III rok

Czesne przy zapisie i opłaceniu wpisowego od 1 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020

5200 zł – I rok

5200 zł – II rok

5200 zł – III rok

Czesne przy zapisie i opłaceniu wpisowego od 1 września do 30 września 2020

5600 zł – I rok

5600 zł – II rok

5600 zł – III rok

Płatność za czesne w częściach 
Czesne można rozłożyć na 2 (przy płatności w częściach roczna kwota czesnego wzrasta o 500 zł) lub na 4 (przy płatności w częściach roczna kwota czesnego wzrasta o 800 zł) Aby skorzystać z takiej formy płatności należy zgłosić chęć rozłożenia czesnego na opłaty w częściach. Czesne za I rok studiów należy opłacić do 10 października 2020.

Czas rekrutacji

Zapisy trwają do 30 września 2020 (lub do zapisania się 80 osób)

Harmonogram zjazdów w roku akademicki 2020-2021

I semestr – zimowy

 • 10-11 października 2020 – Zjazd w Łodzi
 • 14-15 listopada 2020 – Zjazd w Łodzi
 • 12-13 grudnia 2020 –  Zjazd w Łodzi
 • 16-17 stycznia 2021 – Zjazd w Łodzi
 • 06-07 lutego 2021 – Zjazd w Łodzi (sesja zimowa)
 • 20-21 lutego 2021 – sesja zimowa poprawkowa – online

Część zajęć wykładowych, bardziej teoretycznych jest realizowana w formie webinatowej, pomiedzy zjazdami. Wszystkie webinary są nagrywane i można je, w każdym dowolnym momencie obejrzeć :)

10-14 lutego 2021 Zimowa Integracja (wyjazd dla chętnych, dodatkowa opłata)

II semestr – letni

 • 13-14 marca 2021 – zjazd online
 • 27-28 marca 2021 – Zjazd w Łodzi
 • 10-11 kwietnia 2021 – Zjazd w Łodzi
 • 24-25 kwietnia 2021 – Zjazd w Łodzi
 • 08-09 maja 2021 – Zjazd w Łodzi
 • 22-23 maja 2021 – zjazd online
 • 29-30 maja 2021 – Zjazd w Łodzi
 • 26-27 czerwca 2021 – Zjazd w Łodzi – sesja letnia
 • 11-12 wrzesień 2021 – sesja poprawkowa – online

Część zajęć wykładowych, bardziej teoretycznych jest realizowana w formie webinatowej, pomiedzy zjazdami. Wszystkie webinary są nagrywane i można je, w każdym dowolnym momencie obejrzeć :)

02 -06 czerwca 2021 – Letnia Integracja (wyjazd dla chętnych, dodatkowa opłata)

01-08 sierpnia 2021 – Biznes Camp (wyjazd dla chętnych, dodatkowa opłata)

Dodatkowe zajęcia – Seminaria Uczelni ASBIRO, nieobowiązkowe:

 • 24-25 października 2020 – w Warszawie
 • 06-07 marca 2021 – w Warszawie
 • 19-20 czerwca 2021 – w Warszawie

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy pytania, które najczęściej zadają nam kandydaci na studentów i spisaliśmy odpowiedzi. Jest duża szansa, że znajdziesz wśród nich odpowiedź na swoje pytanie.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

Zapisz się

Zapisy zakończone

Masz jakieś pytanie?

Karolina Gdula

572030587 k.gdula@asbiro.pl

.