Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Studia licencjackie – Kurs Rozszerzony

Przy współpracy z nami Uczelnia WSTiE (www.wste.edu.pl) przygotowała studia pierwszego stopnia realizowane w duchu ASBIRO. Oferta skierowana jest do osób, które od studiów oczekują czegoś więcej niż tylko organizowania egzaminów, które mają stwierdzić fakt zapamiętania podręczników na pamięć. Do osób, które podobnie jak my uważają, że prowadzenia firmy można nauczyć się tylko od przedsiębiorców i dla tych, którzy wysoko cenią sobie połączenie teorii z praktyką. 

Czego mnie te studia nauczą?

Studiami będą zainteresowane osoby prowadzące własną firmę lub takie, które swoją przyszłość planują związać z biznesem. Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania czy marketingu nasz program zakłada również poruszenie takich tematów jak prawo, księgowość, ekonomia, optymalizacja podatkowa, Internet, psychologia, zarządzanie czasem i wiele innych dziedzin, głęboko powiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

POLITOLOGIA – E-biznes i media społecznościowe

 

Studia te są studiami licencjackimi (3 lata) i są skierowane do osób, które prowadzą lub chcą w przyszłości założyć własną firmę. Specjalizacja e-biznes i media społecznościowe natomiast pozwala nam wziąć to co najciekawsze z kierunku Politologia, a więc tematy ekonomiczne, historia myśli ekonomicznej, ludzkie zachowanie, wywieranie wpływu na ludzi, przewodzenie grupie itp. i dodać do nich przedmioty związane ściśle z zarządzaniem małą firmą, zwłaszcza w erze internetu i mediów tzw. społecznościowych.

Prawie wszyscy nasi wykładowcy mają doświadczenie jako przedsiębiorcy. Pozwala to im spojrzeć na omawiane tematy z innej perspektywy. Jak się również okazuje, blisko 60% osób studiujących ten kierunek u nas prowadzi swoje firmy. Na ostatnim roku, gdy ostatnio sprawdzaliśmy odsetek ten wynosił ponad 80%. To chyba najlepszy dowód na to, że coś w naszych zajęciach jest.

politologia

politologia

 

A co w tym takiego wyjątkowego?

To prawda, że podobnych rzeczy uczą na wielu uczelniach. Dla Ciebie jako studenta ważniejsze jest jednak to, kto Cię uczy. Ten sam przedmiot można realizować na wiele sposobów. Kilkadziesiąt lat temu w Polsce do nauki ekonomii używano podręcznika napisanego przez Marksa. Dzisiaj powszechnie wiadomo, że to właśnie jego teorie do powszechnej biedy doprowadziły całą wschodnią Europę. Podobnie jest dzisiaj.  Na przykład w opracowanym programie jest przedmiot dotyczący rekrutacji pracowników. Na przeciętnej Uczelni taki przedmiot jest prowadzony przez osobę, która nigdy nikogo nie zatrudniała. Zawsze szukała pracy, nigdy jej nie dając. Program WSTiE tym się różni od innych, że przedmiot ten wspiera osoba, która przyjęła do pracy ponad 5 tys. osób w swojej karierze. I takie założenie można dać przy nauce każdego przedmiotu. U nas zawsze jest to człowiek z doświadczeniem biznesowym. Nauk biznesowych nie może nauczać człowiek, który nigdy nie prowadził firmy. My w tym upatrujemy wartość studiowania u nas. 

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »