Studia Podyplomowe MBA - specjalizacja

Zarządzanie

Zapisz się

Prowadzenie firmy zatrudniającej kilku / kilkunastu pracowników wymaga zupełnie innych umiejętności niż gdy nasza firma dopiero startuje. Na początku przydają nam się umiejętności twarde. Musimy umieć wykonać jakiś produkt czy usługę. Cokolwiek by to nie było. Programowanie, robienie tortów czy odlewów z aluminium. Kiedy zdobywamy tę umiejętność, szkolimy się trochę ze sprzedaży i przechodzimy na swoje. Gdy sprzedaż idzie dobrze zatrudniamy kilka osób, które mają nas odciążyć z prostymi rzeczami, abyśmy mogli skupić się na najtrudniejszych zdaniach, które związane są z produkcją. Gdy zatrudniamy coraz więcej pracowników zaczynamy mierzyć się z nowymi problemami, które dotyczą już nie produkcji czy sprzedaży, a zarządzania. 

NOWA REKRUTACJA – dowiedz się więcej

 • Dla przedsiębiorców zarządzających ludźmi
 • Grupa około 50 osób
 • 2 lata (13 zjazdów w roku)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o studiach i innych specjalizacjach przejdź tutaj.

Co oznacza rozwój naszego biznesu?

Nasze umiejętności i cechy charakteru, które dawały nam przewagę na początkowym etapie rozwoju, powoli zaczynają nam nie wystarczać. Od teraz musimy zarządzać ludźmi. Coraz mniej rzeczy możemy wykonywać samodzielnie. Coraz więcej rzeczy musi być wykonywanych przez pracowników, którzy często nie wykonają zadań tak dobrze, jak my tego oczekujemy. Zawsze coś jest nie tak. Szukamy przyczyny. Czy to pracownicy są nieodpowiedzialni, bo się spóźniają? Czy może to my źle im tłumaczymy zadania? A może jak zmienimy system wynagrodzeń to będą się bardziej angażować? Zastanawiamy się jak to możliwe, że jak jestem w jakiejś innej firmie to pracownicy wydają się być bardziej zaangażowani w pracę? I to właśnie jest moment, kiedy potrzebujesz zorientować się w sposobach zarządzania firmą i ludźmi, którzy ją tworzą razem z tobą. Powinieneś dowiedzieć się jak to robią inni? Jakie są możliwości? Kto jakie ma doświadczenie w zarządzaniu? Może ktoś z doświadczeniem, przedsiębiorca o dwa kroki dalej od Ciebie mógłby spojrzeć na Twoją organizację z dystansu i coś poradzić? Jeżeli z rozwojem firmy jesteś w takim momencie, że czujesz chaos i odczuwasz potrzebę poukładania wszystkiego aby zwiększyć efektywność procesów w twojej firmie, to specjalizacja Zarządzanie na naszych Studiach podyplomowych w formule MBA jest właśnie dla Ciebie.

Do kogo kierujemy specjalizację Zarządzanie?

Na zajęciach doskonale odnajdą się właściciele firm, którzy zatrudniają już przynajmniej jedną osobę i odczuwają problemy z tym związane. Doświadczenie nam jednak mówi, że dopiero przy 5-10 pracownikach ta potrzeba jest na tyle silna, że decydujemy się poczytać na ten temat lub pójść na jakieś zajęcia z zarządzania. Dlatego też to właśnie przedsiębiorcy zatrudniający już kilka/kilkanaście osób stanowią większość w naszej grupie studentów.

Na zajęciach kładziemy duży nacisk na kontekst bycia właścicielem firmy. Uczelnia ASBIRO nie jest skierowana na uczenie zarządzania managerów czy dyrektorów w korporacji. Oczywiście w grupie studentów zawsze chętnie witamy ludzi pracujących jako zarządzający dla kogoś innego, jednak osoby te muszą mieć ambicje i myśleć o założeniu swojej własnej firmy. Tylko wtedy wyciągniecie z zajęć 100% i będziecie pasować do charakteru grupy.

Na zajęcia ze specjalizacji Zarządzanie raczej nie powinny pojawiać się osoby, które nie zatrudniają nikogo, a już na pewno ktoś kto jeszcze nie prowadził działalności gospodarczej ani nie spotkał się w praktyce z wyzwaniem zarządzania zespołem ludzi. Dla takich osób organizujemy Kurs Podstawowy i zdecydowanie będzie on lepszym posunięciem. Na udział w Studiach Podyplomowych o specjalizacji Zarządzanie przyjdzie czas, gdy Twoja firma nieco urośnie.

Czego się możesz spodziewać po zajęciach?

Na naszych zajęciach nie uczymy i nie kierujemy cię za rączkę jak należy rozwiązać Twój problem związany z zarządzaniem. To nie są studia zarządzania projektami, księgowości zarządczej ani zatrudniania właściwych ludzi według jakiś konkretnych procedur. Na zajęciach staramy się nie przekazywać typowej wiedzy. Przeważnie na wykładach prowadzący streszcza jakąś książkę, każe ją przeczytać, a potem organizuje test, aby sprawdzić czy tę książkę przeczytałeś. Czy studia mają się sprowadzać do pilnowania tego czy studenci czytają książki? My działamy w zupełnie inny sposób.

Jasno określiliśmy grupę docelową naszej specjalizacji Zarządzanie na przedsiębiorców, którym firma urosła do 5-10 pracowników i o ile dobrze sobie radzili jak firma była niewielka, tak przy większym zespole czują, że coś jest nie tak lub że można zespół lepiej zorganizować. Zidentyfikowaliśmy w ten sposób konkretne potrzeby naszej grupy docelowej i zaczęliśmy szukać przedsiębiorców, którzy byli w tej samej sytuacji, a więc też tworzyli firmy i którym udało się uzyskać w miarę zadowalający i efektywny sposób organizacji pracy firmy, czego dowodem oczywiście jest to, że ich firmy obecnie zatrudniają dużo więcej niż 5 czy 10 pracowników i stale wzrastają. Kolejnym krokiem było poproszenie ich o opowiedzenie o swoich problemach jakie odczuwali gdy pierwszy raz firma im urosła i czuli, że niejako tracą kontrolę i o tym w jaki sposób próbowali z tym walczyć i który sposób czy metoda okazała się skuteczna. Można powiedzieć, że tylko tyle i aż tyle.

Resztę można doczytać w książkach. Na zajęciach nie ma sensu przytaczać tego co tam jest napisane. Na zajęciach rozmawiamy / dyskutujemy / zadajemy pytania ludziom, którzy w jakiś sposób próbowali rozwiązywać problemy przed którymi Ty stoisz.

No dobra, a co to za problemy?

Zajęcia ze specjalizacji Zarządzanie, jak już pewnie doczytałeś są organizowane w modułach. Oznacza to, że często będziesz mógł wybrać w których zajęciach chcesz uczestniczyć. Dzięki temu spośród problemów czy też Twoich potrzeb edukacyjnych jakie chcemy zaspokoić wybierzesz tylko te, które są aktualne dla Twojej firmy. Poniżej prezentujemy kilka zagadnień, które są najczęściej wybierane przez naszych studentów.

 • Rekrutacja pracowników – Przychodzi 10 kandydatów do pracy, każdy z nich ma inny charakter, inne doświadczenie, inne umiejętności, inne potrzeby i chciałby zarabiać inne pieniądze. Przy tym każdy idealnie kłamie na rozmowie kwalifikacyjnej, aby pokazać się z najlepszej strony i dostać pracę. My nie uczymy jak wybrać najlepszego. U nas na zajęciach spotkasz przedsiębiorców większych od Ciebie i dowiesz się na co oni zwracają uwagę. Czy robią testy? Jeżeli tak to jakie? Czy wolą zatrudniać znajome czy obce osoby? Czy dają im okres testowy? I wiele innych spraw. Po prostu spotkasz wielu przedsiębiorców, którzy szczerze powiedzą co u nich się sprawdza, a co nie. Jak zatrudnili najlepszego pracownika, a jak najgorszego. W ogóle czy zatrudniać danego pracownika czy może zlecić prace innej firmie? Jeżeli tak to kiedy?
 • Nadzór pracowników? – No właśnie. Mamy pracowników. Pracownicy mają zadania, ale jak sprawdzać czy wykonują oni swoją pracę. Czy stosować kontrolę totalną jak blokowanie FB na komputerze czy ustawiać kamerę nad ich miejscami pracy. Czy jak widzimy, że idą w złym kierunku to interweniować czy jednak siedzieć cicho i pozwolić im dokończyć i ponieść porażkę na której mogą się nauczyć na przyszłość? Co mają nam raportować i jak często? Kto ma mieć dostęp do konta firmowego? Pokazywać wszystkim naszą kondycję finansową czy ukrywać ją? Zorganizować pracę w firmie w biurze, a może zacząć zatrudniać zdalnie? Czy chociażby taki problem czy przechodzić z pracownikami na Ty? Wiele początkujących ludzi uważa, że tak jest lepiej. Stanowisko to zmienia się jednak wraz z doświadczeniem.
 • Systemy motywacyjne – Na ile dać pracownikom wolną rękę przy podejmowaniu decyzji? I na ile zrobić ich odpowiedzialnymi za podjęcie złych decyzji? Czy karać ich za spóźnienie czy nie dostarczenie projektu na czas? Czy dawać im udziały? czy stosować prowizję do wypłaty? Jeżeli stosować system prowizyjny to jaki? Dać wyższą wypłatę czy opłacić wyjazd integracyjny? Dawać pracownikom służbowe auta, czy dawać im kilometrówkę za używanie własnych aut?
 • Kontrola finansów – Im większa firma to bardziej skomplikowane finanse i bardziej odczuwalne oderwanie posiadanego majątku od płynności, która daje o sobie znać. Jak radzić sobie z niezapłaconymi fakturami. Jak windykować. Sądzić się o pieniądze czy odpuścić? Sprzedać dług czy windykować na własną rękę? A może skorzystać z faktoringu o którym każdy słyszał a niewiele osób korzysta. Może przedyskutować sprawę z przedsiębiorcami, którzy z niego korzystają oraz takimi którzy korzystali, ale zrezygnowali? Czy dawać klientom kredyt kupiecki? Jeżeli tak to jakie podpisywać z nimi umowy? Jak się zabezpieczyć? Czy brać weksel? Czy brać kredyt obrotowy aby pozyskać płynność. A może pozyskać inwestora. Jakie to niesie za sobą zagrożenia, a jakie szanse. Czy kupować samochody i maszyny czy używać leasingu? Wynajmować biuro / magazyn czy kupić? Kupić za gotówkę czy wziąć kredyt?
 • Klienci – To potężna gałąź zarządzania. W jaki sposób zarządzać relacjami z klientami? Jaki system CRM wybrać? Czy i jak często wysyłać mailingi do klientów? Czy zapraszać ich na eveny firmowe? Jak dzielić klientów? Czy do małych stosować inne metody jak do dużych? Czy stosować rabaty dla stałych klientów czy też odwrotnie czyli stałych klientów kasować więcej, a stosować rabaty dla nowych klientów? Czy wyprzedawać nadwyżki magazynowe po niskiej cenie swoim klientom czy je wyrzucić? Czy w ogóle wprowadzać w firmie sprzedaż detaliczną/hurtową? A może stosować obie metody? Jeżeli obie to jak zarządzać detalem tak, aby hurtowi klienci nie czuli się urażeni? Czy i na jakich warunkach dawać kredyty kupieckie? Jak właściwie dobrać ceny i jak właściwie oddzielić kategorie produktów. Jaką przybrać politykę zwrotów towarów i kiedy zwracać pieniądze klientom? I masa innych rzeczy, które decydują o tym, aby sprzedawać swoim klientom więcej i więcej.
 • Prawo i podatki – Ta część zarządzania jest tak obszerna, że postanowiliśmy w ramach programu  studiów stworzyć oddzielną specjalizację – prawo i podatki. W tej specjalizacji znajdziesz właśnie takie zagadnienia jak optymalizacja, właściwa dokumentacja, kontrole itp. Po więcej szczegółów zapraszamy do zapoznania się z ofertą tej specjalizacji. Przypominamy tez, że podczas studiów co semestr decydujesz na jakie zajęcia będziesz uczęszczał i bez problemu możesz wielokrotnie zmieniać zajęcia ze specjalizacji zarządzanie na prawo i podatki czy inne.
 • Inne zagadnienia – Zarządzanie to bardzo szeroki temat. Jego nauczanie zawsze wiąże się jednak z dowiedzeniem się jak inni, którym udało się zorganizować firmę nieco lepiej sobie poradzili. I właśnie u nas możesz tych ludzi spotkać i dowiedzieć się, co oni fajnego zaimplementowali w swoich firmach, co tobie by się przydało i to na wielu polach. Zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie finansowe, zarządzanie aktywami, zarządzanie czasem, zarządzanie środowiskiem, zarządzanie wiedzą, zarządzanie kulturą, zarządzanie relacjami, zarządzanie kapitałem niematerialnym, zarządzanie problemami, zarządzanie konfliktami, zarządzanie stresem, zarządzanie jakością, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie emocjami, zarządzanie nieruchomościami, zarządzanie wartością firmy i wiele wiele innych zagadnień jakie poruszamy.

Przykładowe zajęcia ze studiów podyplomowych MBA ze specjalizacją Inwestowanie w Nieruchomości

Wszystkie zajęcia w naszej Uczelni, w tym również na specjalizacji Zarządzanie, są nagrywane i udostępniane naszym studentom po zajęciach, tak aby w każdej chwili mogli sobie je włączyć i odświeżyć wiedzę. Jeśli któregoś wykładu nie nagrywamy, to wyłącznie ze względu na fakt, że wykładowca podczas zajęć podzielił się ze studentami kilkoma ‚pikantnymi’ szczegółami dotyczącymi swoich inwestycji, które wolał aby nie były utrwalone na nagraniach. Poniżej kilka ciekawych zajęć.

Możesz wybrać swoje zajęcia!

Studia Podyplomowe w formule MBA realizujemy już od 10 lat. (Na początku przy współpracy innych uczelni, w tym momencie jako Uczelnia Wyższa) Z roku na rok rekrutujemy więcej przedsiębiorców. To właśnie studenci i ich polecenia są naszym głównym motorem napędowym. Dlatego też trafiamy do wielu osób, których interesuje specjalizacja Zarządzanie i przeważnie jesteśmy w stanie uruchomić równolegle kilka modułów do wyboru w zależności od zainteresować grupy.

Kiedy otrzymam dyplom specjalizacji?

Świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych MBA otrzymasz uczestnicząc w czterech semestrach zajęć na dowolnej specjalizacji. Dodatkowo możesz uzyskać certyfikat z każdej specjalizacji, również z opisywanej powyżej specjalizacji Zarządzania. Aby otrzymać certyfikat potwierdzający zrealizowanie pełnej specjalizacji musisz uczestniczyć w czterech semestrach zajęć realizowanych właśnie w ramach tej specjalizacji. Jeżeli więc od początku studiów będziesz wybierać zajęcia właśnie z tej specjalizacji, to otrzymasz oba dokumenty jednocześnie.

A co z modułami, które mnie ominęły?

W każdym semestrze będziesz musiał dokonać wyboru w jednego z kilku modułów. Wykłady ze wszystkich modułów organizowane są w tym samym czasie dlatego fizycznie nie jest możliwe, aby uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Przez 2 lata będziesz musiał wybrać 4 spośród przynajmniej kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu modułów, które będą organizowane w ramach specjalizacji Zarządzanie. Aby mieć możliwość poznania zawartości również pozostałych modułów dajemy ci dwie możliwości.

Dyplom ze specjalizacji daje dostęp do wszystkich nagrań

Gdy otrzymasz dyplom ze specjalizacji Zarządzanie, a więc gdy weźmiesz udział w 4 modułach (semestrach) i zostaniesz absolwentem tej specjalizacji to na Twoim koncie na naszej stornie internetowej zostaną Tobie odblokowane wszystkie nagrania z wszystkich zajęć jakie kiedykolwiek były realizowane w ramach tej specjalizacji. Jak również będziesz miał dostęp do wszystkich nagrań które dopiero jako Uczelnia zrealizujemy w przyszłości. Będzie to taki w zasadzie niekończący się kurs on-line!

Możesz też jako absolwent nas odwiedzić

Gdy już będziesz naszym absolwentem, przed rozpoczęciem każdego semestru skontaktujemy się z Tobą i prześlemy informacje, jakie zajęcia (moduły) w ramach Studiów Podyplomowych będziemy realizować przez najbliższy semestr. Jeżeli coś cię zainteresuje, będziesz mógł jako absolwent zapisać się tylko na jeden konkretny moduł (semestr) w bardzo atrakcyjnej cenie.

 NOWA REKRUTACJA


Uruchomiliśmy rekrutację na studia MBA. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje:

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do: 8 Marca 2021

Daty zjazdów 2020/2021

 • 10-14 lutego 2021 – Winter Camp – (wyjazd dla chętnych, dodatkowo płatny)
 • 6-7 marca 2021 (Seminarium)
 • 20-21 marca 2021
 • 10-11 kwietnia 2021
 • 24-25 kwietnia 2021
 • 8-9 maja 2021
 • 29-30 maja 2021
 • 2-6 czerwca 2021 – Letnia Integracja – (wyjazd dla chętnych, dodatkowo płatny)
 • 19-20 czerwca 2021 (Seminarium)
 • 1-8 sierpnia 2021  – Biznes Camp – (wyjazd dla chętnych, dodatkowo płatny)

Harmonogram – Zarządzanie operacyjne i procesowe

Zjazd 7 – 8 listopada 

7 listopada 2020 (sobota)

 • Chcesz być bogaty czy chcesz być królem? Wprowadzenie do zarządzania operacyjnego i procesowego.
  -
 • Jak jest poukładana wartościowa firma.
  -

8 listopada 2020 (niedziela)

 • Planowanie budżetu w firmie.
  -
 • worzenie struktury organizacji- droga od małej firmy do profesjonalnego przedsiębiorstwa
  -
 Zjazd 21 – 22 listopada

21 listopada 2020 (sobota)

22 listopada 2020 (niedziela)

Zjazd 5 – 6 grudnia

5 grudnia 2020 (sobota)

6 grudnia 2020 (niedziela)

 Zjazd 16 – 17 stycznia 

16 stycznia 2021 (sobota)

 • Bussiness Continuity Plan - warsztat
  -
 • Automatyzacja biznesu (na podstawie mojego doświadczenia)
  -

17 stycznia 2021 (niedziela)

 • Wykładowca nieznany
  -
Zjazd 30 – 31 stycznia

30 stycznia 2021 (sobota)

31 stycznia 2021 (niedziela)

 • Wykładowca nieznany
  -
  

Finanse

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące wszelkich opłat związanych z udziałem w Studiach Podyplomowych w formule MBA.

1000 zł wpisowe + jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo.


FIRST MINUTE do 31 grudnia 2020 r. :

 • przy płatności z góry – 13 900 zł 
 • przy płatności rozłożonej na raty – 14 900 zł – zapłacisz 4 x 3725 zł
CENA REGULARNA do 5 marca 2021 r. :
 • przy płatności z góry – 14 400 zł
 • przy płatności rozłożonej na raty – 15 400 zł – zapłacisz 4 x 3850 zł, a

Dokonując zapisu- wybierz dogodną dla Ciebie formę płatności. Następnie zostaniesz przekierowany do formularza zgłoszeniowego z prośbą o odpowiedź na kilka kluczowych pytań weryfikujących Twoje doświadczenia biznesowe i inwestycyjne. Następnie automatycznie wygenerują się dla Ciebie proformy (dostępne na Twoim w Panelu Klubowicza). Poczekaj na kontakt z naszej strony, a także pozytywne rozpatrzenie Twojego zgłoszenia. Dopiero wówczas zostaniesz poproszony o uregulowanie płatności. Jest również możliwość dokonania płatności w gotówce na I zjeździe. Wspomnij o tym w formularzu zgłoszeniowym w miejscu na dodatkowe pytania lub uwagi.

Jak się zapisać na tę specjalizację?

Odwiedź proszę stronę i zapoznaj się z ogólną ofertą Studiów Podyplomowych MBA. Specjalizacja Inwestowanie i Nieruchomości, którą opisujemy powyżej jest realizowana właśnie na tym kursie i na niego należy się zapisać wypełniając znajdujący się tam prosty formularz. Następnie, gdy przyjdzie pora na wybór zajęć w danym semestrze wystarczy, że wybierzesz któryś z modułów z zajęciami właśnie realizowanymi w ramach specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości.

Przejdź do formularza zapisu


Sprawdź nas!

Przyjedź na jeden zjazd bez obowiązku zapisu

Masz jakieś inne pytanie?

Paulina Gronowska

737609092 p.gronowska@asbiro.pl

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o studiach i innych specjalizacjach przejdź tutaj.