KURS ZAAWANSOWANY - specjalizacja

Zarządzanie

Zapisz się

Prowadzenie firmy zatrudniającej kilku / kilkunastu pracowników wymaga zupełnie innych umiejętności niż gdy nasza firma dopiero startuje. Na początku przydają nam się umiejętności twarde. Musimy umieć wykonać jakiś produkt czy usługę. Cokolwiek by to nie było. Programowanie, robienie tortów czy odlewów z aluminium. Kiedy zdobywamy tę umiejętność, szkolimy się trochę ze sprzedaży i przechodzimy na swoje. Gdy sprzedaż idzie dobrze zatrudniamy kilka osób, które mają nas odciążyć z prostymi rzeczami, abyśmy mogli skupić się na najtrudniejszych zdaniach, które związane są z produkcją. Gdy zatrudniamy coraz więcej pracowników zaczynamy mierzyć się z nowymi problemami, które dotyczą już nie produkcji czy sprzedaży, a zarządzania. 

 • Dla przedsiębiorców zarządzających ludźmi
 • Grupa około 50 osób
 • 2 lata (13 zjazdów w roku)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Kursu Zaawansowanego. Aby dowiedzieć się więcej o kursie oraz innych specjalizacjach przejdź->> tutaj.

Co oznacza rozwój naszego biznesu?

Nasze umiejętności i cechy charakteru, które dawały nam przewagę na początkowym etapie rozwoju, powoli zaczynają nam nie wystarczać. Od teraz musimy zarządzać ludźmi. Coraz mniej rzeczy możemy wykonywać samodzielnie. Coraz więcej rzeczy musi być wykonywanych przez pracowników, którzy często nie wykonają zadań tak dobrze, jak my tego oczekujemy. Zawsze coś jest nie tak. Szukamy przyczyny. Czy to pracownicy są nieodpowiedzialni, bo się spóźniają? Czy może to my źle im tłumaczymy zadania? A może jak zmienimy system wynagrodzeń to będą się bardziej angażować? Zastanawiamy się jak to możliwe, że jak jestem w jakiejś innej firmie to pracownicy wydają się być bardziej zaangażowani w pracę? I to właśnie jest moment, kiedy potrzebujesz zorientować się w sposobach zarządzania firmą i ludźmi, którzy ją tworzą razem z tobą. Powinieneś dowiedzieć się jak to robią inni? Jakie są możliwości? Kto jakie ma doświadczenie w zarządzaniu? Może ktoś z doświadczeniem, przedsiębiorca o dwa kroki dalej od Ciebie mógłby spojrzeć na Twoją organizację z dystansu i coś poradzić? Jeżeli z rozwojem firmy jesteś w takim momencie, że czujesz chaos i odczuwasz potrzebę poukładania wszystkiego aby zwiększyć efektywność procesów w twojej firmie, to specjalizacja Zarządzanie na naszym Kursie Zaawansowanym jest właśnie dla Ciebie.

Do kogo kierujemy specjalizację Zarządzanie?

Na zajęciach doskonale odnajdą się właściciele firm, którzy zatrudniają już przynajmniej jedną osobę i odczuwają problemy z tym związane. Doświadczenie nam jednak mówi, że dopiero przy 5-10 pracownikach ta potrzeba jest na tyle silna, że decydujemy się poczytać na ten temat lub pójść na jakieś zajęcia z zarządzania. Dlatego też to właśnie przedsiębiorcy zatrudniający już kilka/kilkanaście osób stanowią większość w naszej grupie studentów. 

Na zajęciach kładziemy duży nacisk na kontekst bycia właścicielem firmy. Uczelnia ASBIRO nie jest skierowana na uczenie zarządzania managerów czy dyrektorów w korporacji. Oczywiście w grupie studentów zawsze chętnie witamy ludzi pracujących jako zarządzający dla kogoś innego, jednak osoby te muszą mieć ambicje i myśleć o założeniu swojej własnej firmy. Tylko wtedy wyciągniecie z zajęć 100% i będziecie pasować do charakteru grupy.

Na zajęcia ze specjalizacji Zarządzanie raczej nie powinny pojawiać się osoby, które nie zatrudniają nikogo, a już na pewno ktoś kto jeszcze nie prowadził działalności gospodarczej ani nie spotkał się w praktyce z wyzwaniem zarządzania zespołem ludzi. Dla takich osób organizujemy Kurs Podstawowy i zdecydowanie będzie on lepszym posunięciem. Na udział w Kursie Zaawansowanym o specjalizacji Zarządzanie przyjdzie czas, gdy Twoja firma nieco urośnie. 

Czego się możesz spodziewać po zajęciach?

Na naszych zajęciach nie uczymy i nie kierujemy cię za rączkę jak należy rozwiązać Twój problem związany z zarządzaniem. To nie jest kurs zarządzania projektami, to nie jest kurs księgowości zarządczej ani kurs zatrudniania właściwych ludzi według jakiś konkretnych procedur. W ogóle na zajęciach staramy się nie przekazywać typowej wiedzy. Przeważnie na wykładach prowadzący streszcza jakąś książkę, każe ją przeczytać, a potem organizuje test aby sprawdzić czy tę książkę przeczytałeś. Czy studia mają się sprowadzać do pilnowania tego czy studenci czytają książki? My działamy w zupełnie inny sposób. 

Jasno określiliśmy grupę docelową naszej specjalizacji Zarządzanie na przedsiębiorców, którym firma urosła do 5-10 pracowników i o ile dobrze sobie radzili jak firma była niewielka, tak przy większym zespole czują, że coś jest nie tak lub że można zespół lepiej zorganizować. Zidentyfikowaliśmy w ten sposób konkretne potrzeby naszej grupy docelowej i zaczęliśmy szukać przedsiębiorców, którzy byli w tej samej sytuacji, a więc też tworzyli firmy i którym udało się uzyskać w miarę zadowalający i efektywny sposób organizacji pracy firmy, czego dowodem oczywiście jest to, że ich firmy obecnie zatrudniają dużo więcej niż 5 czy 10 pracowników i stale wzrastają. Kolejnym krokiem było poproszenie ich o opowiedzenie o swoich problemach jakie odczuwali gdy pierwszy raz firma im urosła i czuli, że niejako tracą kontrolę i o tym w jaki sposób próbowali z tym walczyć i który sposób czy metoda okazała się skuteczna. Można powiedzieć, że tylko tyle i aż tyle.

Resztę można doczytać w książkach. Na zajęciach nie ma sensu przytaczać tego co tam jest napisane. Na zajęciach rozmawiamy / dyskutujemy / zadajemy pytania ludziom, którzy w jakiś sposób próbowali rozwiązywać problemy przed którymi Ty stoisz. 

No dobra, a co to za problemy?

Zajęcia ze specjalizacji Zarządzanie, jak już pewnie doczytałeś są organizowane w modułach. Oznacza to, że często będziesz mógł wybrać w których zajęciach chcesz uczestniczyć. Dzięki temu spośród problemów czy też Twoich potrzeb edukacyjnych jakie chcemy zaspokoić wybierzesz tylko te, które są aktualne dla Twojej firmy. Poniżej prezentujemy kilka zagadnień, które są najczęściej wybierane przez naszych studentów. 

 • Rekrutacja pracowników – Przychodzi 10 kandydatów do pracy, każdy z nich ma inny charakter, inne doświadczenie, inne umiejętności, inne potrzeby i chciałby zarabiać inne pieniądze. Przy tym każdy idealnie kłamie na rozmowie kwalifikacyjnej, aby pokazać się z najlepszej strony i dostać pracę. My nie uczymy jak wybrać najlepszego. U nas na zajęciach spotkasz przedsiębiorców większych od Ciebie i dowiesz się na co oni zwracają uwagę. Czy robią testy? Jeżeli tak to jakie? Czy wolą zatrudniać znajome czy obce osoby? Czy dają im okres testowy? I wiele innych spraw. Po prostu spotkasz wielu przedsiębiorców, którzy szczerze powiedzą co u nich się sprawdza, a co nie. Jak zatrudnili najlepszego pracownika, a jak najgorszego. W ogóle czy zatrudniać danego pracownika czy może zlecić prace innej firmie? Jeżeli tak to kiedy?
 • Nadzór pracowników? – No właśnie. Mamy pracowników. Pracownicy mają zadania, ale jak sprawdzać czy wykonują oni swoją pracę. Czy stosować kontrolę totalną jak blokowanie FB na komputerze czy ustawiać kamerę nad ich miejscami pracy. Czy jak widzimy, że idą w złym kierunku to interweniować czy jednak siedzieć cicho i pozwolić im dokończyć i ponieść porażkę na której mogą się nauczyć na przyszłość? Co mają nam raportować i jak często? Kto ma mieć dostęp do konta firmowego? Pokazywać wszystkim naszą kondycję finansową czy ukrywać ją? Zorganizować pracę w firmie w biurze, a może zacząć zatrudniać zdalnie? Czy chociażby taki problem czy przechodzić z pracownikami na Ty? Wiele początkujących ludzi uważa, że tak jest lepiej. Stanowisko to zmienia się jednak wraz z doświadczeniem.
 • Systemy motywacyjne – Na ile dać pracownikom wolną rękę przy podejmowaniu decyzji? I na ile zrobić ich odpowiedzialnymi za podjęcie złych decyzji? Czy karać ich za spóźnienie czy nie dostarczenie projektu na czas? Czy dawać im udziały? czy stosować prowizję do wypłaty? Jeżeli stosować system prowizyjny to jaki? Dać wyższą wypłatę czy opłacić wyjazd integracyjny? Dawać pracownikom służbowe auta, czy dawać im kilometrówkę za używanie własnych aut?
 • Kontrola finansów – Im większa firma to bardziej skomplikowane finanse i bardziej odczuwalne oderwanie posiadanego majątku od płynności, która daje o sobie znać. Jak radzić sobie z niezapłaconymi fakturami. Jak windykować. Sądzić się o pieniądze czy odpuścić? Sprzedać dług czy windykować na własną rękę? A może skorzystać z faktoringu o którym każdy słyszał a niewiele osób korzysta. Może przedyskutować sprawę z przedsiębiorcami, którzy z niego korzystają oraz takimi którzy korzystali, ale zrezygnowali? Czy dawać klientom kredyt kupiecki? Jeżeli tak to jakie podpisywać z nimi umowy? Jak się zabezpieczyć? Czy brać weksel? Czy brać kredyt obrotowy aby pozyskać płynność. A może pozyskać inwestora. Jakie to niesie za sobą zagrożenia, a jakie szanse. Czy kupować samochody i maszyny czy używać leasingu? Wynajmować biuro / magazyn czy kupić? Kupić za gotówkę czy wziąć kredyt?
 • Klienci – To potężna gałąź zarządzania. W jaki sposób zarządzać relacjami z klientami? Jaki system CRM wybrać? Czy i jak często wysyłać mailingi do klientów? Czy zapraszać ich na eveny firmowe? Jak dzielić klientów? Czy do małych stosować inne metody jak do dużych? Czy stosować rabaty dla stałych klientów czy też odwrotnie czyli stałych klientów kasować więcej, a stosować rabaty dla nowych klientów? Czy wyprzedawać nadwyżki magazynowe po niskiej cenie swoim klientom czy je wyrzucić? Czy w ogóle wprowadzać w firmie sprzedaż detaliczną/hurtową? A może stosować obie metody? Jeżeli obie to jak zarządzać detalem tak, aby hurtowi klienci nie czuli się urażeni? Czy i na jakich warunkach dawać kredyty kupieckie? Jak właściwie dobrać ceny i jak właściwie oddzielić kategorie produktów. Jaką przybrać politykę zwrotów towarów i kiedy zwracać pieniądze klientom? I masa innych rzeczy, które decydują o tym, aby sprzedawać swoim klientom więcej i więcej. 
 • Prawo i podatki – Ta część zarządzania jest tak obszerna, że postanowiliśmy w ramach Kursu Zaawansowanego stworzyć oddzielną specjalizację – prawo i podatki. W tej specjalizacji znajdziesz właśnie takie zagadnienia jak optymalizacja, właściwa dokumentacja, kontrole itp. Po więcej szczegółów zapraszamy do zapoznania się z ofertą tej specjalizacji. Przypominamy tez, że na Kursie Zaawansowanym co semestr decydujesz na jakie zajęcia będziesz uczęszczał i bez problemu możesz wielokrotnie zmieniać zajęcia ze specjalizacji zarządzanie na prawo i podatki czy inne. 
 • Inne zagadnienia – Zarządzanie to bardzo szeroki temat. Jego nauczanie zawsze wiąże się jednak z dowiedzeniem się jak inni, którym udało się zorganizować firmę nieco lepiej sobie poradzili. I właśnie u nas możesz tych ludzi spotkać i dowiedzieć się, co oni fajnego zaimplementowali w swoich firmach, co tobie by się przydało i to na wielu polach. Zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie finansowe, zarządzanie aktywami, zarządzanie czasem, zarządzanie środowiskiem, zarządzanie wiedzą, zarządzanie kulturą, zarządzanie relacjami, zarządzanie kapitałem niematerialnym, zarządzanie problemami, zarządzanie konfliktami, zarządzanie stresem, zarządzanie jakością, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie emocjami, zarządzanie nieruchomościami, zarządzanie wartością firmy i wiele wiele innych zagadnień jakie poruszamy na tym kursie i tej specjalizacji. 

Przykładowe zajęcia z Kursu Zaawansowanego MBA ze specjalizacją Zarządzanie

Wszystkie zajęcia w naszej Uczelni, w tym również na specjalizacji Zarządzanie, są nagrywane i udostępniane naszym studentom po zajęciach, tak aby w każdej chwili mogli sobie je odpalić i odświeżyć wiedzę. Jeśli któregoś wykładu nie nagrywamy, to wyłącznie ze względu na fakt, że wykładowca podczas zajęć podzielił się ze studentami kilkoma ‚pikantnymi’ szczegółami dotyczącymi swoich inwestycji, które wolał aby nie były utrwalone na nagraniach. Poniżej kilka ciekawych zajęć.

Możesz wybrać swoje zajęcia!

Zajęcia z Kursu Zaawansowanego realizujemy już od 10 lat. Z roku na rok rekrutujemy więcej studentów, to studenci i ich polecenia są też naszym głównym lejkiem sprzedażowym. Dlatego też trafiamy do wielu osób, których interesuje specjalizacja Zarządzanie i przeważnie jesteśmy w stanie uruchomić równolegle kilka modułów do wyboru.

Kiedy otrzymam dyplom specjalizacji?

Dyplom ukończenia Kursu Zaawansowanego MBA otrzymasz uczestnicząc w czterech semestrach zajęć na dowolnej specjalizacji kursu. Dodatkowo możesz uzyskać dyplom z każdej specjalizacji, również z opisywanej powyżej specjalizacji Zarządzania. Aby otrzymać dyplom specjalizacyjny musisz uczestniczyć w czterech semestrach zajęć realizowanych właśnie w ramach tej specjalizacji. Jeżeli więc od początku studiów będziesz wybierać zajęcia właśnie z tej specjalizacji to otrzymasz oba dyplomy jednocześnie.

A co z modułami, które mnie ominęły?

W każdym semestrze będziesz musiał wybrać uczestnictwo w jednym z kilku modułów. Wykłady ze wszystkich modułów organizowane są w tym samym czasie dlatego fizycznie nie jest możliwe, aby uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Przez 2 lata będziesz musiał wybrać 4 spośród przynajmniej kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu modułów, które będą organizowane w ramach specjalizacji Zarządzanie. Aby mieć możliwość poznania zawartości również pozostałych modułów dajemy ci dwie możliwości. 

Dyplom ze specjalizacji daje dostęp do wszystkich nagrań

Gdy otrzymasz dyplom ze specjalizacji Zarządzanie, a więc gdy weźmiesz udział w 4 modułach (semestrach) i zostaniesz absolwentem tej specjalizacji to na Twoim koncie na naszej stornie internetowej zostaną Tobie odblokowane wszystkie nagrania z wszystkich zajęć jakie kiedykolwiek były realizowane w ramach tej specjalizacji. Jak również będziesz miał dostęp do wszystkich nagrań które dopiero jako Uczelnia zrealizujemy w przyszłości. Będzie to taki w zasadzie niekończący się kurs on-line.

Możesz też jako absolwent nas odwiedzić

Gdy już będziesz naszym absolwentem. Przed rozpoczęciem każdego semestru skontaktujemy się z Tobą i prześlemy informacje, jakie zajęcia (moduły) w ramach Kursu Zaawansowanego będziemy realizować przez najbliższy semestr. Jeżeli coś cię zainteresuje, będziesz mógł jako absolwent zapisać się tylko na jeden konkretny moduł (semestr) w bardzo atrakcyjnej cenie. 

RUSZA NOWA REKRUTACJA !!

Uruchomiamy kolejną rekrutację Kursu Zaawansowanego. 

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do:
26 października 2019

Daty zjazdów

 • 26-27 października 2019 (Seminarium)
 • 16-17 listopada 2019
 • 30 -1 listopada/ grudnia 2019
 • 14-15 grudnia 2019
 • 11-12 stycznia 2020
 • 25-26 stycznia 2020
 • 29-1 luty/marca 2020 (Seminarium)
 • 14-15 marca 2020
 • 4-5 kwietnia 2020
 • 25-26 kwietnia 2020 
 • 16-17 maja 2020 
 • 6-7 czerwca 2020 
 • 20-21 czerwca 2020 (Seminarium)

Daty integracji

 • zimowa: 5-9 luty 2020 – WinterCamp 2020
 • letnia: 10-14 czerwca 2020 – Letnia Integracja 2020

Finanse

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące wszelkich opłat związanych z udziałem w kursie. 

FIRST MINUTE do 30 czerwca 2019:

WPISOWE:

 • 1000 zł – jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo w kursie.

CZESNE:

 • przy płatności z góry 12 900 zł – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach
 • przy płatności rozłożonej na raty – 13 900 zł – zapłacisz wtedy 4 x po 3 475 zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.

OFERTA REGULARNA od 1 lipca 2019: 

WPISOWE:

 • 1000 zł – jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo w kursie.

CZESNE:

 • przy płatności z góry 13 400 zł – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach
 • przy płatności rozłożonej na raty – 14 400 zł – zapłacisz wtedy 4 x po 3 600 zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.

Jak się zapisać na tą specjalizację?

Odwiedź proszę stronę i zapoznaj się z ogólną ofertą Kursu Zaawansowanego MBA. Specjalizacja Zarządzanie, którą opisujemy powyżej jest realizowana właśnie na tym kursie i na niego należy się zapisać wypełniając znajdujący się tam prosty formularz. Następnie, gdy przyjdzie pora na wybór zajęć w danym semestrze wystarczy, że wybierzesz któryś z modułów z zajęciami właśnie realizowanymi w ramach specjalizacji Zarządzanie. 

Przejdź do formularza zapisu

Masz jakieś inne pytanie?

Powyższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Kursu Zaawansowanego. Aby dowiedzieć się więcej o kursie oraz innych specjalizacjach przejdź tutaj.