Dla początkujących i przyszłych przedsiębiorców

Kurs Podstawowy

Zapisz się

Jeden z najpraktyczniejszych kursów biznesu na rynku, na którym zajęcia prowadzą wyłącznie przedsiębiorcy rozwijający własne firmy. Wiedzy, którą od nich zdobędziesz nie znajdziesz w żadnej książce o biznesie. Prawdziwe doświadczenia, szczere porady biznesowe i ogromna motywacja do działania.

Pomyśl, co by było gdybyś na początku swojej drogi w biznesie mógł spotkać ludzi, którzy już są doświadczonymi przedsiębiorcami? Ludzi, którzy kilkanaście lat temu otwierali swoje firmy i konsekwentnie je rozwijają? Szczerze opowiedziane historie przedsiębiorców, ich sukcesy i błędy dają najcenniejszą wiedzę i motywację do tego, aby rozwijać własny biznes, a przy tym pomagają nie popełniać kosztownych błędów, które oni popełnili na drodze do sukcesu.

 • Dla przyszłych i początkujących przedsiębiorców
 • Grupa 120 osób
 • 1 rok (8 zjazdów weekendowych)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Brak egzaminu kończącego
 • Dla absolwentów ponad 500 wykładów

Idea Kursu Podstawowego

Kiedy w 2007 roku otworzyliśmy Uczelnię ASBiRO doskonale wiedzieliśmy, że prowadzenia firmy nie powinni uczyć wykładowcy akademiccy, którzy nigdy nie doświadczyli tego, co tak naprawdę znaczy prowadzić biznes. Oni nie mają pojęcia jak to jest nie spać po nocach, pracować po 90 godzin w tygodniu, kiedy sprzedaż w danym miesiącu jest zbyt niska, aby móc zapłacić zobowiązania. Nie rozliczali podatków swoich, czy pracowników, nie musieli wysyłać co miesiąc składek do ZUSu i nie zmagali się z wieloma innymi kwestiami, które dla każdego przedsiębiorcy są codziennością. Wcale nie uważamy, że studia o teorii biznesu to coś złego jednak wiemy doskonale, że kiedy po ich ukończeniu rzeczywiście będziesz chciał otworzyć własną firmę, nie będziesz mógł liczyć na to, że skorzystasz z wiedzy, którą Ci na tych studiach przekazano. Podobnie jest z książkami biznesowymi. Firmy niekoniecznie rozwijają się w oparciu o liczbę przeczytanych książek.

W ASBiRO uważamy, że jeśli chcesz dowiedzieć się jak dobrze prowadzić własny biznes, powinieneś jak najwięcej przebywać z ludźmi, którzy już osiągnęli to, do czego ty dążysz. Z rozmów z przedsiębiorcami nauczysz się najwięcej i dlatego stworzyliśmy Kurs Podstawowy,  który kierujemy do osób, które szukają autentycznej wiedzy biznesowej popartej doświadczeniem. Tak powinny wyglądać najlepsze studia biznesowe- spotkania z praktykami, którzy żyją tym o czym mówią, a nie tylko skończyli odpowiednią liczbę fakultetów i uzyskali właściwe tytuły naukowe. Studia w ASBiRO to studia tworzone przez przedsiębiorców, dla przedsiębiorców.

Nie chcemy zawracać Ci głowy teorią biznesu. Jeśli tego potrzebujesz, na rynku znajdziesz wiele ofert studiów, które spodobają Ci się bardziej niż nasza. Nam zależy na tym, aby każdy wykład był do bólu praktyczny, a omawiane tematy sprawdzone przez prawdziwych przedsiębiorców w prawdziwych firmach.

Kurs Podstawowy w liczbach

 • 14Lat KP
 • 26Grup
 • 300Wykładowców
 • 2228Godzin wykładów
 • 1600Uczestników

Nasi Wykładowcy

To wyłącznie doświadczeni przedsiębiorcy, którzy we własnych firmach sprawdzili tematy, o których mówią podczas zajęć i nie mają problemów, aby opowiadać nie tylko o swoich sukcesach, ale również (albo nawet przede wszystkim!) o swoich porażkach. Każdy nasz wykładowca ma misję, aby na jego doświadczeniu i błędach mogło uczyć się jak najwięcej młodych osób, które dopiero startują w biznesie. Spotkasz u nas zarówno dużych przedsiębiorców prowadzących znane na świecie marki, którzy znaleźli się na liście najbogatszych Polaków oraz prowadzą firmy notowane na GPW oraz małych właścicieli sklepów czy dostawców usług internetowych. Pomyśl o jakiejś branży, jakiejkolwiek… są bardzo duże szanse, że na naszych zajęciach będziesz mógł spotkać kogoś w niej działającego.

Nie oczekuj jednak, że zapraszani przez nas przedsiębiorcy będą skakać po scenie i rzucać popcornem oraz namawiać Cię, że „jesteś zwycięzcą”. Osoby prowadzące u nas zajęcia często nie są wyszkolonymi mówcami, specjalistami od NLP i rekinami sceny. Nie dowiesz się również JAK POWINNO SIĘ PROWADZIĆ FIRMĘ i jaki jest dokładny program kursu ze szczegółową rozpiską zagadnień zaplanowanych na rok do przodu. Spodziewaj się jednak, że zadbamy o to abyś spotkał u nas dziesiątki przedsiębiorców z różnych branż, którzy opowiedzą Ci JAK ONI PROWADZĄ SWOJE FIRMY i  będziesz mógł z nimi spokojnie porozmawiać nie tylko po wykładzie, ale również wieczorem przy piwie w restauracji. Po zajęciach dostaniesz też od nas kontakt do każdego wykładowcy, abyś mógł się z nim skontaktować również po zajęciach i skonsultować ważne dla Ciebie tematy.

Jak organizujemy zajęcia

Kurs Podstawowy składa się z 8 weekendów (soboty i niedziele od 10:00 do 18:00), które nazywamy zjazdami i organizujemy je w Warszawie. Na każdym zjeździe poznasz od 4 do 8 wykładowców-przedsiębiorców, którzy będą poruszać dwa tematy.

Tematy wykładów

Pierwszym z nich będzie temat „biograficzny” czyli opowiedzą o swojej historii biznesowej i doświadczeniach, które ich doprowadziły do miejsca, w którym znajdują się dzisiaj. Jest to część wykładu zapełniona informacjami o tym co robili, jak to robili, dlaczego nie zrobili inaczej oraz co sprawiło, że z przeciętnego nastolatka czy nastolatki wyrośli na odnoszących sukcesy przedsiębiorców. Opowiedzą o tym jak zakładali firmę, jaki mieli na nią pomysł i co się zmieniło od tamtego czasu.

Druga część wykładu to wnioski z ich historii i ogólne rady jakie mogą dać „młodszemu” pokoleniu przedsiębiorców. Opowiedzą co w ich biznesach działa, a co warto sobie odpuścić. Opowiedzą też o konkretnych zagadnieniach, które są kluczowe w ich działalności. Opowiedzą o tym jak szukają pracowników, jak nimi zarządzają. Zdradzą tajemnice co działa w danej branży i jak jest skonstruowany dany rynek. Powiedzą jak szukają klientów, jak pilnują finansów, jaka jest ich strategia i jak ją rozwijają na co dzień.

Na Kursie Podstawowym poruszamy tematy z zakresu:
 • zarządzania
 • etapów rozwoju firmy
 • biznesu międzynarodowego
 • biznesu online
 • komunikacji w firmie
 • marketingu
 • sprzedaży
 • nieruchomości
 • prawa

Tematykę wykładów dobieramy na podstawie potrzeb, zainteresowań i sugestii grupy. Chcemy w 200 % sprostać Twoim oczekiwaniom. Twoje zadowolenie jest dla nas priorytetem.

Nagrania z wykładów

Wszystkie zajęcia przez nas organizowane są nagrywane (chyba, że wykładowca nie wyrazi zgody, co zdarza się bardzo rzadko). Każda osoba, po zapisaniu się na kurs otrzymuje dostęp do zamkniętej platformy z nagraniami z zajęć ASBiRO. Każdy student Kursu Podstawowego ma dostęp do nagrań z zajęć, w których uczestniczył, a gdy ukończy kurs otrzyma dostęp do wszystkich zajęć kiedykolwiek organizowanych w ramach Kursu Podstawowego, a więc z tych zajęć, które odbyły się jeszcze zanim się zapisał oraz z tych, które zorganizujemy kiedy już będzie absolwentem. Jest to potężna baza wiedzy, którą stale rozbudowujemy!

Sobotnia integracja

W sobotę po wykładach tradycją ASBiRO jest, że studenci i wykładowcy spotykają się w restauracji hotelowej przy piwie i rozmawiamy zwykle do białego rana. Wbrew pozorom to podczas sobotnich integracji rozmawiając z uczestnikami różnych kursów możesz dowiedzieć się najciekawszych informacji, zdobyć wiele rad, inspiracji i poznać bliżej naprawdę świetnych ludzi.

Noclegi podczas zjazdów

Zdecydowana większość naszych studentów nie mieszka na co dzień w Warszawie i musi dojeżdżać na nasze zjazdy. Nasza ekipa organizacyjna również jest spoza stolicy, więc mamy sprawdzone hotele, w których nocujemy od lat. Nie musisz więc martwić się o noclegi w Warszawie podczas zjazdu, pomożemy Ci je zorganizować w okazyjnych cenach (Hotel Aramis, Atos i Portos na Mokotowie, ceny pokoju wahają się od 110 do 160 zł za nocleg bez śniadania).

Ukończenie Kursu Podstawowego

Aby otrzymać certyfikat ukończenia Kursu Podstawowego powinieneś być obecny na 8 zjazdach. Jeśli okaże się, że nie będziesz w stanie być obecny na wszystkich zjazdach swojej grupy, nie martw się- będziesz mógł odrobić swoje zjazdy na zajęciach kolejnych grup.

Jako absolwent Kursu Podstawowego i aktywny członek Klubu ASBiRO otrzymasz od nas dostęp online do wszystkich nagrań, które kiedykolwiek zorganizowaliśmy i zorganizujemy na tym kursie. Są to już setki ciekawych wykładów, których możesz słuchać bez przyjeżdżania na zjazdy. Dodatkowo będziesz mógł nas odwiedzać na Kursie Podstawowym za drobną opłatą, kiedy tylko będziesz miał na to ochotę oraz uzyskasz zniżki cenowe na nasze seminaria, ponieważ zależy nam na tym abyś po ukończeniu Kursu nadal od czasu do czasu do nas wpadał pogadać i wypić z nami nasze markowe piwo ASBeeRO.

Finanse

300 zł wpisowe + pozostała kwota, w zależności w jakim terminie się zapiszesz, im szybciej się zdecydujesz, tym oferta cenowa jest dla Ciebie bardziej korzystna


WPISOWE 300 zł – jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo w kursie. Wpłać ją zaraz po wypełnieniu formularza zapisu, aby zarezerwować sobie miejsce w grupie.

FIRST MINUTE do 31 grudnia 2020 r. :
 • przy płatności z góry – 2200 zł – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach. 
 • przy płatności rozłożonej na raty – 2 600 zł – zapłacisz 4 x 650 zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.
CENA REGULARNA do 5 marca 2021 r. :
 • przy płatności z góry – 2 500 zł – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach. 
 • przy płatności rozłożonej na raty – 2 900 zł – zapłacisz 4 x 725 zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.

Daty zjazdów

Zaczynamy 6 marca 2021 r.

Zjazdy wykładowe
 • 6-7 marzec 2021 – ( Seminarium )
 • 17-18 kwiecień 2021
 • 15-16 maj 2021
 • 02-06 czerwiec 2021 ( Letnia Integracja – wyjazd dla chętnych, dodatkowa opłata )
 • 19-20 czerwiec 2021 – ( Seminarium )
 • 01-08 sierpień 2021 ( Biznes Campwyjazd dla chętnych, dodatkowa opłata )
 • październik 2021 – ( Seminarium )
 • listopad 2021
 • grudzień 2021
 • styczeń 2022

Harmonogram kursu

Już wkrótce!

 ZBIERAMY GRUPĘ #27


Uruchomiliśmy rekrutację do #27 grupy Kursu Podstawowego. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje:

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do:
5 marca 2021

Lub do zrekrutowania:
80 osób

Czy Kurs Podstawowy jest dla Ciebie?

Zapisz się

Aby rekrutacja przeszła sprawnie bardzo prosimy zapoznać się z tą krótką procedurą.

 • Poniżej znajdziesz opcje wyboru płatności, wybierz tę która bardziej Ci odpowiada.
 • Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w ASBIRO, załóż je oraz wypełnij formularz z danymi osobowymi.
 • W kolejnym kroku odpowiadając na kilka naszych pytań opisz krótko kim jesteś i dlaczego chcesz zapisać się na Kurs Podstawowy.
 • Czekaj na kontakt z naszej strony.
 • Dokonaj płatności wpisowego.
 • Następnie otrzymasz powiadomienie, że wpisowe do nas dotarło. Oznacza to, że masz zarezerwowane miejsce. Wtedy należy spokojnie oczekiwać na kolejną wiadomość z naszej strony.
 • Po zakończeniu rekrutacji, a przed rozpoczęciem zajęć, otrzymasz dokładne informacje, w którym miejscu, o której godzinie oraz z kim odbędą się pierwsze zajęcia.
 • Jeżeli do pierwszych zajęć nie opłacisz czesnego (całej kwoty lub pierwszej raty) to będziesz mógł to zrobić gotówką w dniu rozpoczęcia zajęć.

Po uregulowaniu wszystkich tych formalności zaczynamy zajęcia. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres – kp@asbiro.pl

Zapisz się

Wybierz opcję:

1 Płatność z góry - FIRST MINUTE

2 500,00 zł
 • 1. Płatność: 300.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 2200.00zł do 05 marca 2021

2 Płatność w ratach - FIRST MINUTE

2 900,00 zł
 • 1. Płatność: 300.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 650.00zł do 05 marca 2021
 • 3. Płatność: 650.00zł do 14 maja 2021
 • 4. Płatność: 650.00zł do 22 października 2021
 • 5. Płatność: 650.00zł do 10 grudnia 2021

Masz jakieś pytanie?

Mateusz Kurczyna
Absolwent KP#20

Gdy dowiedziałem się o szkole ASBIRO i zapoznałem się z jej ideą, wiedziałem że to coś dla mnie. Kiedy przyszedł dogodny czas, zapisałem się na Kurs Podstawowy. Z perspektywy dwóch lat mogę powiedzieć, że była to dobra decyzja. Na wykładach najbardziej cenne dla mnie okazały się wiedza i informacje nt. praktycznych podejść do zarządzania firmą, sposobów na budowanie relacji zarówno ze współpracownikami jak i z klientami, czy spojrzenie na firmę z innej szerszej perspektywy niż miało to miejsce dotychczas. Jednak nie to najbardziej urzekło mnie w ASBIRO. Jestem pod ciągłym wrażeniem entuzjazmu, z którym się spotkałem, wyczuwalnej niebywałej energii która emanowała na każdym zjeździe, niekończących się rozmów i poszukiwań. Byłem świadkiem tworzenia się społeczności, dla której ważna jest wolność i swoboda działania. Mimo że od kurs już się skończył, ja wciąż wracam myślami do zjazdów i śledzę rozwój szkoły, oraz innych inicjatyw wolnościowych. Jeśli wierzysz w człowieka i cenisz wolność, na pewno odnajdziesz tu swoje miejsce.

Marta Idczak
Studentka KP#16

Rok temu rozpoczęłam kurs podstawowy z ASBIRO jako przedsiębiorca związany z branżą farmaceutyczną. Była to najlepsza decyzja, jaką podjęłam odnośnie rozwoju biznesowego. Kurs składa się z 8 zjazdów, na każdym z nich otrzymuje się potężną dawkę wiedzy, która za każdym razem  ładowała moje akumulatory poznawcze. Czego można się nauczyć ? Przede wszystkim tego, jak prowadzić  i rozwijać swój biznes , jak założyć nowy, komu mówić o swoich pomysłach, z kim rozmawiać o rozwoju. W jaki sposób ocenić swoją działalność, jak poprowadzić w firmie marketing. Ale ASBIRO to nie tylko  wykłady. Główna inspiracja to szeroki networking i case, jaki możesz otrzymać od Twoich kolegów przedsiębiorców. Opowiadasz im o swoim problemie i okazuje się , że oni przeżyli to co Ty i skutecznie mogą naprowadzić Ciebie na rozwiązanie problemu. I jeszcze jedno. Nie jest to kolejna sztywniacka uczelnia w garniturach. Nie jest sztampowa. Czuć powiew wolności i kreatywności. Poznałam tu fantastycznych i inspirujących ludzi. Z wieloma nadal utrzymuję kontakt. To na pewno nie jedyna przygoda, jaka czeka mnie jeszcze z ASBIRO.

Aleksandra Bąkowska
Studentka KP#16

Jeszcze kilka lat temu, kiedy kończyłam studia na kierunku ekonomii, myślałam że już nigdy nie wrócę do edukacji. Po tych paru latach studiowania byłam rozczarowana, bo tak naprawdę nic praktycznego się nie nauczyłam – nic co można by zastosować w pracy czy wyciągnąć dla swojego rozwoju. Aż w końcu jakieś 2 lata temu na konferencji „Czytaj i działaj” natknęliśmy się z mężem na Kamila Cebulskiego. Po jakimś czasie mój mąż zapisał się na kurs podstawowy ASBIRO. Od tego czasu zmieniło się nasze życie. Pod wpływem tej szkoły Wojtek przynosił do domu coraz to nowe idee. Przede wszystkim zmieniliśmy formę przedsiębiorstwa z działalności gospodarczej na spółkę z o.o. W końcu i ja zdecydowałam się zapisać do ASBIRO. Pod wpływem tej szkoły zdecydowałam się zrezygnować z ciepłej posadki i jedno mogę powiedzieć … mimo że się bałam, była to chyba najlepsza decyzja w moim życiu. Teraz wspólnie z mężem prężnie rozwijamy firmę. To co mogę powiedzieć o ASBIRO to to, że nigdzie indziej nie zdobędziecie tylu praktycznych wskazówek do prowadzenia firmy, nie poznacie tylu wspaniałych przedsiębiorców. Żadna inna szkoła w Polsce nie motywuje do rozwoju swojego i firmy tak jak ASBIRO. Mimo iż zakończyłam już kurs podstawowy to na pewno będę tu wracać.

Paweł Antkowiak
Student KP#16

Zanim jeszcze zapisałem się na kurs podstawowy ASBIRO, długo zastanawiałem się czy będzie to dobra decyzja i czy warto poświęcać całe weekendy na zjazdy. Dziś, już po ukończeniu kursu, nie mam wątpliwości, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Wiele się nauczyłem, miło spędziłem czas, poznałem świetnych ludzi, w tym mojego aktualnego wspólnika, nawiązałem nowe kontakty biznesowe i jeszcze bardziej zmotywowałem się do realizacji nowych projektów. Żałuję jedynie, że ten rok minął aż tak szybko. Z pewnością jednak nie będzie to koniec mojej przygody z ASBIRO!

Piotr Kalinowski
Absolwent KP, Gliwice

Jeżeli jesteś osobą, która cały czas się rozwija oraz potrafisz podejmować ryzyko, to oznacza, że to idealny moment abyś zawitał na ASBIRO. Ta szkoła biznesu jest na tyle skuteczna, że już po pierwszym zjeździe zaczynałem ze swoim biznesem! Poznasz tam doświadczonych przedsiębiorców, wizjonerów, miliarderów i początkujących przedsiębiorców. Wysłuchasz niesamowitych historii sukcesu i dowiesz się jakich błędów nie popełniać. Jestem przekonany, że taka ilość wiedzy i kontaktów jaką jesteś w stanie uzyskać jest warta każdej złotówki.

Kasia Rejmonciak
Absolwentka KP#12

Moja przygoda z ASBIRO zaczęła się rok temu, wówczas jeszcze bardzo niewinnie, gdy zupełnie przypadkiem weszłam na stronę www.asbiro.pl. Bez wahania zapisałam się na zajęcia właśnie rozpoczynającego się Kursu Podstawowego.
Już pierwszego dnia wiedziałam, że znalazłam to, czego do tej pory tak usilnie szukałam i nie mogłam znaleźć. Dziś wiem, że nie ma takiego drugiego miejsca i wybór zgłębiania tej niełatwej sztuki tworzenia i rozwoju własnego biznesu właśnie ze Szkołą Asbiro to był strzał w 10-tkę. Uczestniczyłam już w zajęciach kilku szkół i w wielu szkoleniach o tej tematyce, natomiast dopiero tutaj zobaczyłam i zrozumiałam na czym naprawdę polega bycie przedsiębiorcą i jak powinno się prowadzić własną firmę, aby dawała ona radość a nie była ona jedynie kamieniem u szyi.
Mogłam tu spotkać i porozmawiać z prawdziwymi praktykami i pasjonatami własnych biznesów, którzy zechcieli podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami kursu. Znalazłam tu same konkrety, co działa, a co nie, na co zwrócić uwagę a czym nie zawracać sobie głowy, czego unikać aby nie narobić sobie problemów. Wszystkie pytania czy wątpliwości można skonsultować z wykładowcami po zajęciach więc to tak jakby w cenie kursu były jeszcze konsultacje, za które w innej sytuacji trzeba byłoby zapłacić w najlepszym wypadku kilkaset złotych.
Do tego wszystkiego można dołożyć doskonałą atmosferę i super inspirację do działania. Po każdym spotkaniu czujesz się tak jakbyś mógł „góry przenosić”. Moja fascynacja Szkołą Asbiro, jej filozofią, wartościami, wspaniałymi ludźmi którzy wspólnie ją tworzą, jest oczywista, więc udział w Kursie Rozszerzonym oraz MBA jest tylko kwestią czasu.
Szkolenia Asbiro polecam każdemu , dla kogo praca na etacie nie jest tym co mu w duszy gra. Tu znajdzie coś dla siebie zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowany przedsiębiorca. Dostaniesz tu wszystko co trzeba by zacząć działać i zmieniać swoje życie i swój biznes, natomiast od każdego zależy jak tę unikalną wiedzę wykorzysta. Dla mnie to był najlepiej wykorzystany czas na naukę, na pewno trwać będzie jeszcze bardzo długo.
Z podziękowaniami i pozdrowieniami dla założycieli Szkoły, wykładowców i świetnych dziewczyn zajmujących się kontaktem z uczestnikami szkoleń.