Najczęściej zadawane pytania

Ogólne

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Co to jest ASBiRO?

ASBiRO jest to Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobowego. Jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej w zakładce O nas oraz w filmie o ASBiRO.

Czy wszystkie kursy ASBIRO mają zjazdy w tych samych terminach?

Tylko seminaria są takimi zjazdami podczas których, w tym samym czasie zjazd mają wszystkie organizowane przez nas kursu. W łatwy sposób możesz sprawdzić kiedy dany kurs ma swój zjazd oraz kto będzie wykładowcą: https://www.asbiro.pl/kalendarz/

Gdzie się odbywają zajęcia?

To zależy w jakim uczestniczysz kursie :)

Większość zjazdów ASBiRO odbywa się w Warszawie. Warsztaty Biznesowe odbywają się we Wrocławiu. Część zajęć z Kursu Rozszerzonego odbywa się w Suchej Beskidzkiej. Część oferowanej wiedzy jest również przekazywana na wyjazdach ASBiRO. 

Czy w trakcie trwania Kursu mogę przejść na inny kurs ASBIRO, np. MBA?

Jeśli stwierdzisz, że Kurs Podstawowy ma dla Ciebie za niski poziom, możesz spróbować przepisać się na MBA. Wszystko zależy od tego czy jest to na początku roku – wówczas jak najbardziej jest taka możliwość. Wystarczy jak ustalisz wszystko i otrzymasz zgodę od opiekuna danego Kursu.

Czy pomagacie przy organizacji noclegów?

Od kilku lat współpracujemy z hotelami Aramis i Portos na ulicy Mangalia 3A w Warszawie.

Każdy z uczestników tydzień przed zjazdem otrzymuje maila z linkiem do rezerwacji noclegu przez Nasz system. Można zarezerwować cały pokój dla siebie lub dopisać się do innego uczestnika.

Ceny noclegów:
Portos, pokój 2 osobowy - 160 zł pokój / 80 zł osoba
Aramis, pokój 3 osobowy - 135 zł pokój / 45 zł osoba

Czy pomagacie w transporcie z lotniska / dworca do hoteli?

Nie zapewniamy żadnego transportu z lotniska / dworca do hoteli. Jest to we własnym zakresie każdego z uczestników. Zalecamy korzystanie z usług Uber.

Gdzie odbywa się integracja i dlaczego warto na nią przyjść?

Podczas naszych zjazdów w Warszawie integracja odbywa się tam gdzie nocuje większość uczestników. Integracja rozpoczyna się w sobotę, po wykładach około godz. 19.00 w restauracji w hotelu Portos, ul. Mangalia 3A. 

Integracja to czas, w którym uczestnicy wszystkich kursów mają możliwość poznania siebie, wymiany kontaktów, ciekawych informacji, rad czy inspiracji.

Czy otrzymasz od was fakturę/paragon/rachunek?

Po każdej dokonanej płatności otrzymujesz fakturę VAT na swój adres e-mail.

Po zalogowaniu masz na wszystkie swoje faktury znajdziesz tutaj:

www.asbiro.pl/rachunki/

W jaki sposób można zmienić/uaktualnić dane na rachunku?

Aby wprowadzić albo uaktualnić dane firmy na którą chcemy wystawić rachunek zaloguj się na swoje konto klubowicza. Następnie przejdź do edycji swojego profilu www.asbiro.pl/edycja-profilu .
W dziale Dane do faktury możesz uaktualnić swoje dane.

Jeżeli rachunek został wystawiony przed aktualizacją danych na koncie to proszę o napisanie maila z zaistniałą sytuacją na: bok@asbiro.pl

Jakie są zalety AKTYWNEGO KONTA ASBIRO?

Klub ASBIRO to dostępna po zalogowaniu, ukryta część naszego serwisu. Dzięki posiadaniu konta w klubie, każdy nasz wykładowca, student czy zwykły internauta ma dostęp do nagrań jak również do wielu innych rzeczy jak wspólne wyjazdy, seminaria czy najzwyklejsze na świecie zniżki. Dowiedz się więcej: www.asbiro.pl/klub

Jak długo jest ważne konto w ASBIRO?

Od momentu aktywacji, uczestnik ma ważne konto w ASBIRO równo przez 1 rok. Łatwo możesz sprawdzić stan swojego konta. W prawym górnym rogu w Panelu Klubowicza wyświetlana jest informacja o stanie twojego konta. Jeśli chcesz przedłużyć ważność konta na kolejny rok, możesz to zrobić tu: https://www.asbiro.pl/klub/przedluz/

Co zrobić aby usunąć konto w systemie ASBiRO?

Najlepiej napisać prośbę o skasowanie konta na maila: bok@asbiro.pl. Dobrze gdyby w takim mailu znajdował się powód dla którego chcesz usunąć konto. Ważne jest żeby prośba o usunięcie konta była wysłana z maila na którym założone jest konto danej osoby u nas w systemie.

Czy będąc Absolwentem mogę uczęszczać na pojedyncze zajęcia?

Oczywiście ;) Nasi studenci, pomimo ukończenia kursu często przyjeżdżają do nas na wybrane wykłady oraz integracje. Specjalnie dla nich utworzyliśmy wyjątkową ofertę. Jest ona dostępna wyłącznie dla Absolwentów danego kursu.

⚫ Kurs Podstawowy - 200 zł za cały weekend
⚫ Warsztaty KP- 500 zł za cały weekend
⚫ Kurs Rozszerzony - 200 zł za weekend, 100 zł za 1 dzień
⚫ Kurs Zaawansowany - 400 zł za weekend, 200 zł za 1 dzień
⚫ MBA Przedsiębiorczość - 400 zł za weekend, 200 zł za 1 dzień
⚫ MASTERS - wejście jest możliwe tylko i wyłącznie dla członków Masters

Dlaczego Asbiro wysyła kody QR przed każdym zjazdem?

Przed każdym zjazdem do uczestników wysyłamy kody QR które są wejściówkami na wykłady podczas zjazdu. Kody QR są skanowane każdego dnia wykładów. Jeżeli przed zjazdem, że nie otrzymasz kodu QR, który umożliwia Ci wejście na sale możesz go pobrać ze swojego konta na naszej stronie internetowej, wystarczy wejść w link www.asbiro.pl/karta zalogować się i ściągnąć kartę uczestnika. Na podstawie skanowania kodów, człowiek ma w systemie kliknięta obecność 

Co mam zrobić, jeżeli nie mam dostępu do nagrań?

Jest kilka sposobów na uzyskanie dostępu do określonych nagrań. Jeżeli masz aktywny pakiet premium masz dostęp do określonych nagrań, których pula jest regularnie zwiększana. Dostęp do nagrań z poszczególnych kursów mają osoby uczęszczające na dane kursy. Kolejną możliwością jest zakup pakietów nagrań u nas w sklepie. Jeśli nie masz dostępu do nagrań do których powinieneś mieć dostęp to najlepiej skontaktuj się ze swoim opiekunem kursu lub działem BOK. Przy wyjaśnianiu zaistniałej sytuacji podaj koniecznie do którego nagrania nie masz dostępu.

Czy jest możliwość zakupu nagrań poszczególnych wykładowców?

Nie prowadzimy sprzedaży nagrań poszczególnych wykładowców ani wykładów. Wszystkie nagrania przeznaczone do zakupu znajdują się w sklepie w odpowiednio przygotowanych pakietach tematycznych. Ideą nagrywania kursów jest stworzenie materiałów do powtórki dla studentów. Dzięki nagraniom studenci będą mogli odświeżyć uzyskaną wiedzę. Studenci otrzymują dostęp do wszystkich nagrań z danego kursu oraz do wszystkich przyszłych nagrań, które powstaną w obrębie tego kursu.

Wykładowca obiecał udostępnić prezentacje z wykładu, gdzie ją znajdę?

Większość naszych wykładowców zgadza się udostępniać prezentacje ze swoich wykładów studentom. Możesz je znaleźć przy nagraniu z danego wykładu, w formacie pdf, w przeciągu 2 tygodni od przeprowadzenia wykładu. Po każdym wykładzie nasi studenci otrzymują również maila do wykładowców, żeby móc się z nimi skontaktować.

Kurs Podstawowy

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdaną maturę, aby wziąć udział w kursie?

Wzięcie udziału w Kursie jest możliwe bez ukończenia studiów wyższych. Nie wymagamy egzaminu maturalnego. Nie wymagamy przedstawienia żadnego dyplomu ukończenia studiów. W kursie tym mogą wziąć udział wszyscy, nawet osoby, które nie maja wykształcenia wyższego.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie?

Na ten kurs może zapisać się każdy. Kurs Podstawowy skierowany jest do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z biznesem lub prowadzą już własną działalność gospodarczą.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Praktycznie rekrutacja na ten kurs otwarta jest cały czas. Kurs rozpoczyna się 2 razy w roku – w październiku i trwa do czerwca oraz w marcu i trwa do stycznia. 

Ile trwa kurs?

Kurs Podstawowy trwa 1 rok, czyli 8 zjazdów weekendowych sobota i niedziela od godz. 10.00 – 18.00.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia Kursu Podstawowego?

Zajęcia odbywają się 1 raz w miesiącu – w soboty i niedziele od godz. 10.00 – 18.00 w Warszawie i tylko w Warszawie. 

Na stronie www.asbiro.pl, po lewej stronie, W zakładce NAJBLIŻSZE WYDARZENIA, znajduje się kalendarz zjazdów wraz z datami, godzinami i nazwiskami wykładowców – przedsiębiorców.

Ilu uczestników liczy grupa?

Średnio na zajęciach grupa liczy od 120 do 150 osób.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Oczywiście, posiadamy możliwość płatności za kurs w systemie ratalnym.

Czy cena Kursu obejmuje również nocleg i wyżywienie?

Nocleg oraz wyżywienie nie są objęte ceną kursu.

Jak wygląda program Kursu Podstawowego?

Każdy uczestnik, zapisując się na Kurs, wie o tym, że wykłady prowadzą przedsiębiorcy, którzy dzielą się swoją historią biznesową, doświadczeniem itp. Dlatego też mamy na Naszej stronie harmonogram i tam widnieją informacje kto w danym miesiącu będzie wykładał. Uczestnik może kliknąć na dane nazwisko i dowie się czym dany wykładowca się zajmuje i o jakim biznesie będzie opowiadał. Jedynie 2 tyg przed każdym zjazdem, uczestnik Kursu Podstawowego, od opiekuna kursu dostaje szczegółową tematykę danego zjazdu.  

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Najlepiej przyjedź do nas na jeden wybrany zjazd jest to opcja jednorazowa i dodatkowo płatna. Koszt takiego zjazdu to kwota 200 zł za dwa dni.

Czy w trakcie kursu otrzymam legitymację studencką?

Nie, gdyż nie są to studia państwowe, jest to kurs organizowany dla praktyków.

Czy na Kursie Podstawowym są egzaminy i zaliczenia?

Warunkiem ukończenia Kursu Podstawowego jest 100 % obecność na 8 zjazdach. 

Nie ma żadnych zaliczeń i egzaminów, tutaj każdy uczestnik wynosi z zajęć tyle ile chce.

Co jak nie będę mógł uczestniczyć w jakimś zjeździe?

Może się tak zdarzyć, że nie będziesz w stanie uczestniczyć w jakimś zjeździe. Wtedy ten zjazd nadrobisz wraz z kolejną grupą studentów, a dyplom ukończenia otrzymasz wtedy gdy będziesz mieć w sumie obecność na 8 zjazdach.

Jeśli Twój kurs kończy się terminowo w czerwcu, to możesz przyjechać na kolejny zjazd, czyli w październiku, żeby odrobić nieobecność. Jeśli masz więcej nieobecności to najpierw musisz przedłużyć swoje konto w systemie na kolejny rok ( 150 zł) a następnie w przeciągu 2 lat możesz przyjeżdżać i odrabiać zjazdy już nic więcej nie płacąc.

Czy jest możliwość uczestnictwa w kursie zdalnie?

Zapis na Kurs Podstawowy jest jednoznaczny z zapisaniem się na zjazdy stacjonarne w Warszawie. Każdy uczestnik musi być obecny na sali wykładowej aby zaliczyć zjazd. Dopiero po uzyskaniu obecności, ma wgląd w systemie do nagrań z danego zjazdu.

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Nie, dostęp do nagrań z danego kursu posiadają tylko studenci/absolwenci danego kierunku.

Mamy ciekawą ofertę nagrań w naszym sklepie. https://www.asbiro.pl/kategoria/sklep/

Czy po Kursie otrzymam dyplom?

Oczywiście po kursie każdy uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia Kursu ASBiRO.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu?

Kończąc Kurs Podstawowy – poza dyplomem ukończenia kursu, otrzymasz w Klubie ASBIRO status absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Jak nasz honorowy absolwent będziesz mieć dostęp nie tylko do nagrań ze swojego kursu, ale również do nagrań z jego poprzednich edycji, jak i z edycji, które odbędą się w przyszłości.

Dodatkowo będziesz mieć możliwość wpadać na każdy ze zjazdów, następnych grup kursu, za symboliczną stawkę.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Tak, można zrezygnować z Kursu,  aby to zrobić musisz wysłać rezygnację do opiekuna Kursu. Jeśli płacisz w ratach to po prostu nie płacisz kolejnych rat, a jeśli zapłaciłeś już za całość kursu wtedy 300 zł wpisowego przepada oraz pieniądze za zjazdy, które się odbyły. Jeśli kurs rusza w październiku a ty rezygnujesz po 2 zjeździe w listopadzie to przepada wpisowe 300 zł oraz kwota za pierwszy i drugi zjazd na których byłeś. Wówczas zwracamy Ci pieniądze za pozostałe zjazdy.

Czy aby uczestniczyć w innych Kursach, należy ukończyć Kurs Podstawowy?

Do zapisu na pozostałe Kursy nie jest wymagane ukończenie Kursu Podstawowego. Wszystko zależy od Twojej wiedzy i doświadczenia.

Studia Licencjackie

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na nowy rok akademicki rozpoczyna się w kwietniu.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdaną maturę, aby wziąć udział w studiach?

W dokumentacji na studia licencjackie Zarządzanie wymagane jest świadectwo maturalne, natomiast nie ma określonych przedmiotów, które trzeba zaliczyć. Świadectwo maturalne wymagane jest w procesie rekrutacji i niezbędne w dokumentacji studenta, dlatego też aby wziąć udział w Studiach trzeba mieć zaliczony egzamin maturalny. Niestety nie ma możliwości złożenia tego dokumentu w późniejszym czasie. 

Jakie są warunki uczestnictwa w studiach?

Warunkiem rozpoczęcia studiów jest dopełnienie wymagań rekrutacyjnych tj. dokonania zgłoszenia na Studia, a następnie opłacenia wpisowego w wysokości 1000 zł i złożenia wymaganej dokumentacji w tym świadectwa maturalnego. Warunkiem kontynuacji studiów jest zaliczenie sesji zimowej/letniej w danym roku akademickim.

Co jak nie będę mógł uczestniczyć w jakimś zjeździe?

Wszystkie zjazdy w roku akademickim są nagrywane, do nagrań mają dostęp osoby które były na zjazdach. Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w zjeździe, dobrze żebyś nadrobił materiał który był na zajęciach.

Ile trwają studia licencjackie i kiedy odbywają się zajęcia?

Studia licencjackie trwają trzy lata, a zajęcia odbywają się według harmonogramu studiów od piątku do niedzieli w Łodzi, zjazdy są zazwyczaj co trzy tygodnie, od dwóch do jednego zjazdu w miesiącu.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zjazdy odbywają się w Łodzi.

Ilu uczestników liczy grupa?

Rocznik liczy 80 osób.

Skąd mam wiedzieć, że to są studia dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Aby przekonać się czy Studia są dla mnie można jednorazowo wziąć udział w weekendowym zjeździe W Łodzi, koszt uczestnictwa za dwa dni zjazdu to 200 zł za dzień.

Jak wygląda program studiów?

W ramach programu studiów Zarządzania realizowane są przedmioty ogólne i przedmioty specjalizacyjne.

Czy na naszych Studiach są egzaminy i zaliczenia?

Tak, w trakcie roku akademickiego jest sesja zimowa (w lutym) i letnia (w czerwcu), w czasie której trzeba uzyskać zaliczenie realizowanych przedmiotów, gdyż to warunkuje możliwość kontynuowania studiów.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na części?

Tak czesne można rozłożyć na dwie lub cztery raty, jednak wtedy wysokość czesnego wzrasta o 500 zł i 800 zł.

Czy w trakcie studiów otrzymuje się legitymację studencką?

Tak, rozpoczynając studia otrzymuje się legitymację studencką Asbiro.

Czy po Studiach otrzymam dyplom?

Tak, po zakończeniu otrzymuje się dyplom licencjatu ASBIRO

Czy jest możliwość uczestnictwa w studiach zdalnie?

Nie, w trakcie studiów trzeba być obecnym na stacjonarnych zjazdach

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Tak, realizując Studia Licencjackie można otrzymać dostęp do nagrań Kursu Podstawowego i Studiów Licencjackich.

Czy po zapisaniu się na Studia mogę mieć dostęp do nagrań online i nie przyjeżdżać na zjazdy?

Obecność na zjazdach w trakcie realizowania studiów licencjackich jest obowiązkowa, dlatego też trzeba uczestniczyć w zjazdach.

Czy jest możliwość otrzymania stypendium?

Tak, w trakcie trwania studiów licencjackich można ubiegać się o przyznanie stypendium naukowego i socjalnego.

Co zyskuję po ukończeniu Studiów?

Po ukończeniu Studiów Licencjackich zyskuje się przede wszystkim wiedzę biznesową na temat prowadzenia firmy a po obronie pracy licencjackiej tytuł licencjata Asbiro. W ramach ASBIRO uzyskujesz status naszego absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Status absolwenta Studiów Licencjackich przy aktywnym koncie ASBIRO daje dostęp do nagrań Studiów Licencjackich, Kursu Rozszerzonego, Kursu Podstawowego oraz innych wydarzeń ASBIRO a także zniżkę w wysokości 2000zł na Kurs Zaawansowany ASBIRO.

Jak mogę zrezygnować ze Studiów ?

Jeżeli student podejmie decyzję o rezygnacji ze studiów zobowiązany jest złożyć podanie do Dziekana o skreślenie z listy studentów.

Czy aby uczestniczyć w studiach licencjackich, należy ukończyć Kurs Podstawowy?

Nie, ukończenie Kursu Podstawowego nie jest wymagane, aby rozpocząć Studia Licencjackie.

Inwestowanie w Nieruchomości

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdaną maturę, aby wziąć udział w kursie?

Nie, nie trzeba mieć ukończonych studiów wyższy aby wziąć udział w tym kusie. Nie wymagamy egzaminu maturalnego. Nie wymagamy przedstawienia żadnego dyplomu ukończenia studiów. Liczy się Twoje zainteresowanie praktyczną wiedzą w temacie inwestowania w nieruchomości.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie?

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest przede wszystkim duży poziom zainteresowania tematem nieruchomości i chęć dalszego rozwoju, a także minimum jedna przeprowadzona transakcja inwestycyjna. 

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na ten kurs odbywa się raz w roku. W marca otwieramy nabór do kolejnej grupy startującej od października.

Ile trwa kurs?

Cały kurs w sumie trwa 2 lata. Pierwsze zajęcia grupy odbywają się październiku, ostatnie zajęcia wypadają w czerwcu. W jednym roku odbywa się 12 zjazdów, w tym 3 seminaria. Cały kurs składa się z 24 zjazdów, w tym 6 seminariów.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?

Wszystkie zjazdy kursu odbywają się w Warszawie. Kurs są to 2 dniowe (weekendowe, sobota i niedziela) zjazdy, odbywające się średnio co 3 tygodnie. Każdy zjazd składa się z 4 wykładów, które trwają po 3,5h.

Na stronie www.asbiro.pl, po lewej stronie, W zakładce NAJBLIŻSZE WYDARZENIA, znajduje się kalendarz zjazdów wraz z datami, godzinami i nazwiskami wykładowców – przedsiębiorców.

Ilu uczestników liczy grupa?

Każda grupa składa się z około 30-40 osób.

Jak wygląda program Kursu?

Program Kursu podzielony jest na kilka bloków tematycznych, w ramach których zaproszeni przez nas wykładowcy opowiadają o konkretnych przypadkach ze swojego doświadczenia. Przykładowe bloki tematyczne to: 
Podstawy wiedzy o rynku nieruchomości w Polsce
Przygotowanie Inwestycji
Wejście w Inwestycję 
Realizacja Inwestycji 
Zarządzanie Inwestycją
Wyjście z Inwestycji 
Inwestowanie poza granicami Polski 

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie?

Najlepiej przyjedź do nas na jedno z naszych wydarzeń np. seminarium lub wybrany zjazd jest to opcja jednorazowa i dodatkowo płatna. Koszt takiego zjazdu to kwota 400 zł za dwa dni.

Samodzielnie ocenisz czy dobrze się czujesz w takiej grupie, czy poziom przekazywanych treści odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Czy na Kursie są egzaminy i zaliczenia?

Na tą chwilę na kursie nie ma zaliczeń i egzaminów. 

Czy muszę być obecny na każdym zjeździe?

Zapisując się na kurs uczestnik zobowiązuje się do uczestnictwa w zajęciach podczas zjazdów w Warszawie (wymagane 70% obecności). Jeżeli z jakiegoś powodu nie będzie mógł być na danym zjeździe, może nadrobić treści z udostępnianych nagrań. W łatwy sposób możesz nadrobić treści z zajęć. Nie ma potrzeby odrabiania zajęć.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Jest taka możliwość, są to cykliczne opłaty dokonywane do pierwszego zjazdu rozpoczynającego semestr. Jest to płatność semestralna. Kurs składa się z 4 semestrów.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu Inwestowanie w nieruchomości?

Otrzymujesz praktyczną wiedzę z zakresu inwestowania w nieruchomości, sieć kontaktów do osób z branży, możliwość odświeżania wiedzy w postaci nagrań z wykładów, dodatkowo status absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Jak nasz honorowy absolwent będziesz mieć dostęp nie tylko do nagrań ze swojego kursu, ale również do nagrań z jego poprzednich edycji, jak i z edycji, które odbędą się w przyszłości. Otrzymujesz dostęp do nagrań z Kursu Podstawowego, Biznes Campu, Seminariów.

Dodatkowo będziesz mieć możliwość wpadać na każdy ze zjazdów, następnych grup kursu, za symboliczną stawkę.

Czy cena Kursu obejmuje również nocleg i wyżywienie?

Nocleg oraz wyżywienie nie są objęte ceną kursu. W ramach Kursu nie ma żadnego posiłku. To samo tyczy się noclegu. Każdy uczestnik sam sobie opłaca nocleg. Jednak proponujemy wszystkim nasze zaprzyjaźnione hotele na Mokotowie.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Kontaktując się z opiekunem kursu. Chętnie przeprowadzi przez wszelkie trudne sytuacje bądź wątpliwości.

Czy trzeba ukończyć Kurs Podstawowy, aby dołączyć do grupy tego Kursu?

Nie, są to niezależne kursy skierowane do różnych grup odbiorców. Natomiast bardzo często zdarza się tak, że absolwenci Kursu Podstawowego lub innych kursów jako kolejny krok podejmują decyzję o kontynuowaniu edukacji i rozwoju, dodatkowo otrzymują rabat w wysokości 2000 zł.

MBA Przedsiębiorczość

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdać egzamin maturalny, aby wziąć udział w kursie?

Przy realizacji tego kierunku współpracujemy z Uczelnią Łazarskiego, są to normalne studia podyplomowe.

Aby dostać się na oficjalne studia podyplomowe we współpracy z Uczelnią Łazarskiego wymagany jest dyplom studiów wyższych II stopnia. Jeśli jednak nie ukończyłeś studiów wyższych istnieje również opcja kursu MBA, gdzie wystarczy matura oraz doświadczenie w biznesie. Uczestniczysz wówczas we wszystkich zajęciach na tych samych zasadach, jednak pod koniec studiów nie otrzymujesz dyplomu ukończenia studiów podyplomowych MBA tylko dyplom ukończenia kursu MBA.

Dajemy jednak furtkę osobom nie spełniających kryteriów stawianych przez Uczelnię Łazarskiego - czyli brak wykształcenia wyższego, aby również mogły wziąć udział w studiach, ale na innych warunkach - jako wolny słuchacz. Jedyna różnica jest wtedy taka, że nie otrzymuje się dyplomu ukończenia studiów podyplomowych MBA, a jedynie o ukończeniu kursu MBA.

 

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na nowy rok akademicki rozpoczyna się w listopadzie.

Ile trwa kurs?

Kurs trwa dwa lata czyli 4 semestry. Zjazdy mamy średnio co trzy tygodnie. Łącznie w roku jest to 12 weekendów.             

Ilu uczestników liczy grupa?

Na rok przyjmujemy łącznie około 36 osób.

Jak wygląda program Kursu?

W trakcie studiów realizujemy 8 przedmiotów o zaawansowanej tematyce biznesowej.

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Jeżeli jesteś zainteresowany studiowaniem u nas, jednorazowo możesz wejść i zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia. Należy wtedy skontaktować się z opiekunem danego kierunku i ustalić z nim szczegóły. Można również odwiedzić nas podczas seminariów i dni otwartych, aby zobaczyć ideę kursu. 

Czy na Kursie są egzaminy i zaliczenia?

W ciągu roku mamy zaliczenia z każdego przedmiotu, czyli po dwa na semestr. Są to zazwyczaj testy, lub praca w grupach. Wykładowcy starają się, aby każde zaliczenie było bardziej oparte o Wasze doświadczenie w firmach i aby była to wiedza przydatna dla Waszych biznesów.

Na koniec studiów jest również egzamin końcowy - 10 pytań otwartych.

Występują po 2 zaliczenia na semestr, są to prace lub egzaminy. Na koniec studiów mamy również egzamin dyplomowy - od 5 do 10 pytań otwartych z tematów pojawiających się w toku studiów.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Nasze MBA odbywa się w Warszawie.

Czy na Kursie są egzaminy i zaliczenia?

W ciągu roku mamy 4 egzaminy oraz po studiach egzamin końcowy.

Czy po Kursie otrzymuje się dyplom?

Tak po studiach podyplomowych otrzymuje się dyplom od Uczelni Łazarskiego oraz od ASBIRO.

Co jak nie będę mógł uczestniczyć w jakimś zjeździe?

Aby otrzymać dyplom, Twój próg obecności powinien być na poziomie 70% w toku dwóch lat studiów.

Uczelnia Łazarskiego akceptuje jeszcze osoby, które nie miały mniej niż 50%, ale po napisaniu oficjalnego pisma. Oczywiście nagrywamy wszystkie wykłady także można je bez problemu obejrzeć. Zdarza się naprawdę w wyjątkowych przypadkach, że jakiś wykładowca nie wyraża zgody na nagrywanie. Zajęcia są nagrywane oraz udostępnione w profilach ASBIRO, także można nadrobić wiedzę.  

Czy jest możliwość uczestnictwa w kursie zdalnie?

Nie ma takiej możliwości.

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Tak, po ukończeniu MBA i uzyskaniu roli absolwenta oraz posiadaniu aktywnego konta w klubie ASBIRO uzyskuje się do wszystkich przeszłych jak i przyszłych nagrań MBA, Kursu Podstawowego oraz Biznes Campu.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Tak, czesne można rozłożyć na 4 raty.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Oczywiście istnieje możliwość rezygnacji ze studiów lub też wzięcia urlopu dziekańskiego, należy skontaktować się w tej sprawie z opiekunem kursu.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu?

Po ukończeniu Studiów Podyplomowych MBA zyskuje się przede wszystkim zaawansowaną wiedzę biznesową na temat prowadzenia firmy, a po zdaniu egzaminu końcowego dyplom ukończenia studiów podyplomowych Uczelni Łazarskiego oraz drugi dyplom od ASBIRO. W ramach ASBIRO uzyskujesz również status naszego absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Zniżki na inne kursy ASBiRO, dożywotni dostęp do nagrań z MBA Przedsiębiorczość, Kursu Podstawowego i Biznes Campu (przy aktywnym koncie w klubie Asbiro), ale również możliwość uczestnictwa w grupie ASBiRO Masters.

Czy aby uczestniczyć w innych Kursach, należy ukończyć Kurs Podstawowy?

Nie wymagamy ukończenia Kursu Podstawowego, aby wziąć udział w studiach podyplomowych MBA.

Warsztaty

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na nowy rok akademicki rozpoczyna się w listopadzie.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdać egzamin maturalny, aby wziąć udział w kursie?

Na Warsztatach nie wymagamy ukończenia studiów wyższych, ani posiadania matury.  

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Ile trwa Kurs ... i kiedy odbywają się zajęcia?

Warsztaty trwają rok, a zajęcia odbywają się mniej więcej raz w miesiącu. Łącznie jest to 9 weekendów.

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Aby przekonać się czy Warsztaty są dla mnie najlepiej skontaktować się z opiekunem kursu i porozmawiać na ten temat. Można również odwiedzić nas podczas seminariów i dni otwartych, aby zobaczyć ideę kursu.  

Ilu uczestników liczy grupa?

Grupa Warsztatowa liczy maksymalnie 30 osób.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Tak, czesne można rozłożyć na 4 raty.

Czy na Kursie są egzaminy i zaliczenia?

Na Warsztatach nie prowadzimy zaliczeń oraz egzaminów.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie?

Aby wziąć udział w warsztatach po prostu należy wyrazić swoją chęć i dokonać zapisu poprzez stronę.

Czy po Kursie otrzymuje się dyplom?

Pod koniec Warsztatów otrzymuje się dyplom ukończenia.

Czy w trakcie Kursu otrzymuje się legitymację studencką?

Nie

Jak wygląda program Kursu?

W trakcie Warsztatów realizowanych jest 6 głównych zagadnień biznesowych.

Co jak nie będę mógł uczestniczyć w jakimś zjeździe?

Istnieje możliwość odrobienia nieobecności, ale po uprzednim uprzedzeniu opiekuna kursu.

Czy jest możliwość uczestnictwa w kursie zdalnie?

Nie ma takiej możliwości.

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Po ukończeniu Warsztatów i uzyskaniu roli absolwenta uzyskuje się dostęp do nagrań z kursu podstawowego.

Czy aby uczestniczyć w innych Kursach, należy ukończyć Kurs Podstawowy?

Nie wymagamy ukończenia Kursu Podstawowego, aby wziąć udział w Warsztatach.

Czy po zapisaniu się na Kurs mogę mieć dostęp do nagrań online i nie przyjeżdżać na zjazdy?

Warsztaty nie są nagrywane.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu?

Po ukończeniu Warsztatów uzyskuje się praktyczną wiedzę na temat prowadzenia firmy oraz dyplom ukończenia kursu.

Co mi daje status absolwenta?

Status absolwenta oraz aktywne konto w Klubie Asbiro daje mi dostęp do nagrań z Kursu Podstawowego oraz zniżki na inne kursy ASBiRO.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Oczywiście istnieje taka możliwość. Należy wówczas skontaktować się z opiekunem warsztatów.

Biznes Camp

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na Biznes Camp zaczynamy na około 10 miesięcy przez Biznes Campem. Czyli w listopadzie na rok przed BC.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie?

Chęć uczestnictwa, rejestracja na stronie: https://biznes-camp.pl/ oraz opłata zaliczki w wysokości 500 zł.
Uczestnikami Biznes Campu mogą być tylko osoby pełnoletnie.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Biznes Camp odbywa się w górach, od tego roku w Bieszczadach.  Zazwyczaj są to ośrodki w pięknym otoczeniu przyrody. Noclegi, wyżywienie oraz wykłady odbywają się w tym samym ośrodku.

Ile trwa Kurs ... i kiedy odbywają się zajęcia?

Biznes Camp trwa - 8 dni/ 7 nocy.  Wyjazd odbywa się w pierwszej połowie sierpnia. Od niedzieli do niedzieli.

Ilu uczestników liczy grupa?

Grupa na Biznes Campie liczy ok 30-40 uczestników

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie?

Biznes Camp to Kurs Podstawowy w pigułce. Czyli różne tematy w tematyce biznesowo - rozwojowej. Zajęcia odbywają się w sierpniu w Bieszczadach.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Tak. Zaliczka to 500 zł, reszta płatna jest na tydzień przed przyjazdem.

Jak wygląda program Kursu?

Program Biznes Campu to Kurs Podstawowy w Pigułce, czyli prelegentami są przedsiębiorcy z różnych branż i z różną tematyką.

Czy po Kursie otrzymuje się dyplom?

Tak, uczestnik, który uczestniczył na cały Biznes Campie dostaje dyplom ukończenia Biznes Campu. 

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Tak, po ukończeniu Biznes Campu uczestnik dostaje nagrania ze wszystkich Biznes Campów oraz nagrań z Kursu Podstawowego.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu?

Po ukończeniu Biznes Campu uczestnik uzyskuje dostęp do nagrań ze wszystkich BC oraz nagrań z Kursu Podstawowego. Otrzymujesz również status absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Jak nasz honorowy absolwent będziesz mieć dostęp nie tylko do nagrań ze swojego Kursu Podstawowego, ale również do nagrań z jego poprzednich edycji, jak i z edycji, które odbędą się w przyszłości.

Dodatkowo absolwent BC dostaje zniżkę na inne kursy: KP, MBA.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Można zrezygnować z Biznes Campu, należy to zrobić drogą mailową. Zaliczka nie jest zwracana.

Wyjazdy

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na wyjazdy zaczyna się na minimum 6 miesięcy przed wyjazdem.

Jakie są warunki uczestnictwa?

Na wyjazd może pojechać każdy, kto ukończył 18 rok życia. Liczy się Twoja chęć uczestnictwa w wyjeździe oraz opłata kosztów organizacyjnych.

Jest możliwość zabrania ze sobą osób towarzyszących oraz rodzinę.

Ile trwa wyjazd i kiedy odbywają się wyjazd?

Wyjazdy na terenie Polski trwają od 3-5 dni, natomiast wyjazdy zagraniczne od 5-14 dni w zależności od miejsca wyjazdu.

Ilu uczestników liczy grupa?

Wszystko zależy od wyjazdu, grupy liczą od 10 osób po 50 osób.

Co zyskuję na takim wyjeździe?

Podczas wyjazdu zdobędziesz ciekawe zagraniczne kontakty.