Najczęściej zadawane pytania

Ogólne

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Co to jest ASBiRO?

ASBiRO to skrót od: Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobowego. Jesteśmy jedyną uczelnią biznesową w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej w zakładce O nas oraz w filmie o ASBiRO.

Czy wszystkie kursy/Studia ASBIRO mają zjazdy w tych samych terminach?

Tylko seminaria są takimi zjazdami podczas których, w tym samym czasie zjazd mają wszystkie organizowane przez nas kursu. W łatwy sposób możesz sprawdzić kiedy dany kurs ma swój zjazd oraz kto będzie wykładowcą: https://www.asbiro.pl/kalendarz/

Gdzie się odbywają zajęcia?

To zależy w jakim uczestniczysz kursie/Studiach :)

Większość zjazdów ASBiRO odbywa się w Warszawie. Zajęcia na Studiach Licencjackich odbywają się w Łodzi. Część oferowanej wiedzy jest również przekazywana na wyjazdach ASBiRO. 

Czy w trakcie trwania kursu mogę przejść na inny kurs ASBIRO, np. MBA?

Jeśli stwierdzisz, że Kurs Podstawowy ma dla Ciebie za niski poziom, możesz spróbować przepisać się na MBA. Wszystko zależy od tego czy jest to na początku roku – wówczas jak najbardziej jest taka możliwość. Wystarczy jak ustalisz wszystko i otrzymasz zgodę od opiekuna danego Kursu.

Czy pomagacie przy organizacji noclegów?

Od kilku lat współpracujemy z hotelami Aramis i Portos na ulicy Mangalia 3A w Warszawie.

Każdy z uczestników tydzień przed zjazdem otrzymuje maila z linkiem do rezerwacji noclegu przez Nasz system. Można zarezerwować cały pokój dla siebie lub dopisać się do innego uczestnika.

Ceny noclegów:
Portos, pokój 2 osobowy - 160 zł pokój / 80 zł osoba
Aramis, pokój 3 osobowy - 135 zł pokój / 45 zł osoba

Czy pomagacie w transporcie z lotniska / dworca do hoteli?

Nie zapewniamy żadnego transportu z lotniska / dworca do hoteli. Jest to we własnym zakresie każdego z uczestników. Zalecamy korzystanie z usług Uber i Bolt.

Gdzie odbywa się integracja i dlaczego warto na nią przyjść?

Podczas naszych zjazdów w Warszawie integracja odbywa się tam gdzie nocuje większość uczestników. Integracja rozpoczyna się w sobotę, po wykładach około godz. 19.00 w restauracji w hotelu Portos, ul. Mangalia 3A. 

Integracja to czas, w którym uczestnicy wszystkich kursów mają możliwość poznania siebie, wymiany kontaktów, ciekawych informacji, rad czy inspiracji.

Czy otrzymasz od was fakturę/paragon/rachunek?

Po każdej dokonanej płatności otrzymujesz fakturę VAT na swój adres e-mail.

Po zalogowaniu masz na wszystkie swoje faktury znajdziesz tutaj:

www.asbiro.pl/rachunki/

W jaki sposób można zmienić/uaktualnić dane na rachunku?

Aby wprowadzić albo uaktualnić dane firmy na którą chcemy wystawić rachunek zaloguj się na swoje konto klubowicza. Następnie przejdź do edycji swojego profilu www.asbiro.pl/edycja-profilu .
W dziale Dane do faktury możesz uaktualnić swoje dane.

Jeżeli rachunek został wystawiony przed aktualizacją danych na koncie to proszę o napisanie maila z zaistniałą sytuacją na: bok@asbiro.pl

Jakie są zalety AKTYWNEGO KONTA ASBIRO?

Klub ASBIRO to dostępna po zalogowaniu, ukryta część naszego serwisu. Dzięki posiadaniu konta w klubie, każdy nasz wykładowca, student czy zwykły internauta ma dostęp do ponad 300 nagrań z naszych zajęć jak również do wielu innych rzeczy jak zniżki na wspólne wyjazdy, seminaria czy inne projekty. Dowiedz się więcej: www.asbiro.pl/klub

Jak długo jest ważne konto w ASBIRO?

Od momentu aktywacji, uczestnik ma ważne konto w ASBIRO równo przez 1 rok. Łatwo możesz sprawdzić stan swojego konta. W prawym górnym rogu w Panelu Klubowicza wyświetlana jest informacja o stanie twojego konta. Jeśli chcesz przedłużyć ważność konta na kolejny rok, możesz to zrobić tu: https://www.asbiro.pl/klub/przedluz/

Co zrobić aby usunąć konto w systemie ASBiRO?

Najlepiej napisać prośbę o skasowanie konta na maila: bok@asbiro.pl. Dobrze gdyby w takim mailu znajdował się powód dla którego chcesz usunąć konto. Ważne jest żeby prośba o usunięcie konta była wysłana z maila na którym założone jest konto danej osoby u nas w systemie.

Czy będąc Absolwentem mogę uczęszczać na pojedyncze zajęcia?

Oczywiście ;) Nasi studenci, pomimo ukończenia kursu często przyjeżdżają do nas na wybrane wykłady oraz integracje. Specjalnie dla nich utworzyliśmy wyjątkową ofertę. Jest ona dostępna wyłącznie dla Absolwentów danego kursu.

⚫ Seminaria - możesz sprawdzić tutaj www.asbiro.pl/wydarzenia/seminarium/
⚫ Kurs Podstawowy - 200 zł za cały weekend.
⚫ Studia Licencjackie - 200 zł za weekend.
⚫ Studia Podyplomowe MBA - 500 zł za weekend.
⚫ MASTERS - wejście jest możliwe tylko i wyłącznie dla członków Masters

Dlaczego Asbiro wysyła kody QR przed każdym zjazdem?

Przed każdym zjazdem do uczestników wysyłamy kody QR które są wejściówkami na wykłady podczas zjazdu. Kody QR są skanowane każdego dnia wykładów. Jeżeli przed zjazdem, że nie otrzymasz kodu QR, który umożliwia Ci wejście na sale możesz go pobrać ze swojego konta na naszej stronie internetowej, wystarczy wejść w link www.asbiro.pl/karta zalogować się i ściągnąć kartę uczestnika. Na podstawie skanowania kodów, człowiek ma w systemie kliknięta obecność 

Co mam zrobić, jeżeli nie mam dostępu do nagrań?

Jest kilka sposobów na uzyskanie dostępu do określonych nagrań. Jeżeli masz aktywny pakiet premium masz dostęp do określonych nagrań, których pula jest regularnie zwiększana. Dostęp do nagrań z poszczególnych kursów mają osoby uczęszczające na dane kursy. Kolejną możliwością jest zakup pakietów nagrań u nas w sklepie. Jeśli nie masz dostępu do nagrań do których powinieneś mieć dostęp to najlepiej skontaktuj się ze swoim opiekunem kursu lub działem BOK. Przy wyjaśnianiu zaistniałej sytuacji podaj koniecznie do którego nagrania nie masz dostępu.

Czy jest możliwość zakupu nagrań poszczególnych wykładowców?

Nie prowadzimy sprzedaży nagrań poszczególnych wykładowców ani wykładów. Wszystkie nagrania przeznaczone do zakupu znajdują się w sklepie w odpowiednio przygotowanych pakietach tematycznych. Ideą nagrywania kursów jest stworzenie materiałów do powtórki dla studentów. Dzięki nagraniom studenci będą mogli odświeżyć uzyskaną wiedzę. Studenci otrzymują dostęp do wszystkich nagrań z danego kursu oraz do wszystkich przyszłych nagrań, które powstaną w obrębie tego kursu.

Wykładowca obiecał udostępnić prezentacje z wykładu, gdzie ją znajdę?

Większość naszych wykładowców zgadza się udostępniać prezentacje ze swoich wykładów studentom. Możesz je znaleźć przy nagraniu z danego wykładu, w formacie pdf, w przeciągu 2 tygodni od przeprowadzenia wykładu. Po każdym wykładzie nasi studenci otrzymują również maila do wykładowców, żeby móc się z nimi skontaktować.

Kurs Podstawowy

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdaną maturę, aby wziąć udział w kursie?

Wzięcie udziału w Kursie jest możliwe bez ukończenia studiów wyższych. Nie wymagamy egzaminu maturalnego. Nie wymagamy przedstawienia żadnego dyplomu ukończenia studiów. W kursie tym mogą wziąć udział wszyscy, nawet osoby, które nie maja wykształcenia wyższego.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie?

Na ten kurs może zapisać się każdy. Kurs Podstawowy skierowany jest do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z biznesem lub prowadzą już własną działalność gospodarczą.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Praktycznie rekrutacja na ten kurs otwarta jest cały czas. Kurs rozpoczyna się 2 razy w roku – w październiku i trwa do czerwca oraz w marcu i trwa do stycznia. 

Ile trwa kurs?

Kurs Podstawowy trwa 1 rok, czyli 8 zjazdów weekendowych sobota i niedziela od godz. 10.00 – 18.00.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia Kursu Podstawowego?

Zajęcia odbywają się 1 raz w miesiącu – w soboty i niedziele od godz. 10.00 – 18.00 w Warszawie i tylko w Warszawie. 

Na stronie www.asbiro.pl, po lewej stronie, W zakładce NAJBLIŻSZE WYDARZENIA, znajduje się kalendarz zjazdów wraz z datami, godzinami i nazwiskami wykładowców – przedsiębiorców.

Ilu uczestników liczy grupa?

Średnio na zajęciach grupa liczy od 120 do 150 osób.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Oczywiście, posiadamy możliwość płatności za kurs w systemie ratalnym.

Czy cena Kursu obejmuje również nocleg i wyżywienie?

Nocleg oraz wyżywienie nie są objęte ceną kursu.

Jak wygląda program Kursu Podstawowego?

Każdy uczestnik, zapisując się na Kurs, wie o tym, że wykłady prowadzą przedsiębiorcy, którzy dzielą się swoją historią biznesową, doświadczeniem itp. Dlatego też mamy na Naszej stronie harmonogram i tam widnieją informacje kto w danym miesiącu będzie wykładał. Uczestnik może kliknąć na dane nazwisko i dowie się czym dany wykładowca się zajmuje i o jakim biznesie będzie opowiadał. Jedynie 2 tyg przed każdym zjazdem, uczestnik Kursu Podstawowego, od opiekuna kursu dostaje szczegółową tematykę danego zjazdu.  

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Najlepiej przyjedź do nas na jeden wybrany zjazd jest to opcja jednorazowa i dodatkowo płatna. Koszt takiego zjazdu to kwota 200 zł za dwa dni.

Czy w trakcie kursu otrzymam legitymację studencką?

Nie, gdyż nie są to studia państwowe, jest to kurs organizowany dla praktyków.

Czy na Kursie Podstawowym są egzaminy i zaliczenia?

Warunkiem ukończenia Kursu Podstawowego jest 100 % obecność na 8 zjazdach. 

Nie ma żadnych zaliczeń i egzaminów, tutaj każdy uczestnik wynosi z zajęć tyle ile chce.

Co jak nie będę mógł uczestniczyć w jakimś zjeździe?

Może się tak zdarzyć, że nie będziesz w stanie uczestniczyć w jakimś zjeździe. Wtedy ten zjazd nadrobisz wraz z kolejną grupą studentów, a dyplom ukończenia otrzymasz wtedy gdy będziesz mieć w sumie obecność na 8 zjazdach.

Jeśli Twój kurs kończy się terminowo w czerwcu, to możesz przyjechać na kolejny zjazd, czyli w październiku, żeby odrobić nieobecność. Jeśli masz więcej nieobecności to najpierw musisz przedłużyć swoje konto w systemie na kolejny rok ( 150 zł) a następnie w przeciągu 2 lat możesz przyjeżdżać i odrabiać zjazdy już nic więcej nie płacąc.

Czy jest możliwość uczestnictwa w kursie zdalnie?

Zapis na Kurs Podstawowy jest jednoznaczny z zapisaniem się na zjazdy stacjonarne w Warszawie. Każdy uczestnik musi być obecny na sali wykładowej aby zaliczyć zjazd. Dopiero po uzyskaniu obecności, ma wgląd w systemie do nagrań z danego zjazdu.

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Nie, dostęp do nagrań z danego kursu posiadają tylko studenci/absolwenci danego kierunku.

Mamy ciekawą ofertę nagrań w naszym sklepie. https://www.asbiro.pl/kategoria/sklep/

Czy po Kursie otrzymam dyplom?

Oczywiście po kursie każdy uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia Kursu ASBiRO.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu?

Kończąc Kurs Podstawowy – poza dyplomem ukończenia kursu, otrzymasz w Klubie ASBIRO status absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Jak nasz honorowy absolwent będziesz mieć dostęp nie tylko do nagrań ze swojego kursu, ale również do nagrań z jego poprzednich edycji, jak i z edycji, które odbędą się w przyszłości.

Dodatkowo będziesz mieć możliwość wpadać na każdy ze zjazdów, następnych grup kursu, za symboliczną stawkę.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Tak, można zrezygnować z Kursu,  aby to zrobić musisz wysłać rezygnację do opiekuna Kursu. Jeśli płacisz w ratach to po prostu nie płacisz kolejnych rat, a jeśli zapłaciłeś już za całość kursu wtedy 300 zł wpisowego przepada oraz pieniądze za zjazdy, które się odbyły. Jeśli kurs rusza w październiku a ty rezygnujesz po 2 zjeździe w listopadzie to przepada wpisowe 300 zł oraz kwota za pierwszy i drugi zjazd na których byłeś. Wówczas zwracamy Ci pieniądze za pozostałe zjazdy.

Czy aby uczestniczyć w innych Kursach, należy ukończyć Kurs Podstawowy?

Do zapisu na pozostałe Kursy nie jest wymagane ukończenie Kursu Podstawowego. Wszystko zależy od Twojej wiedzy i doświadczenia.

Studia Licencjackie

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na nowy rok akademicki rozpoczyna się w lutym.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdaną maturę, aby wziąć udział w studiach?

W dokumentacji na studia licencjackie Zarządzanie wymagane jest świadectwo maturalne, natomiast nie ma określonych przedmiotów, które trzeba zaliczyć. Świadectwo maturalne wymagane jest w procesie rekrutacji i niezbędne w dokumentacji studenta, dlatego też aby wziąć udział trzeba mieć zaliczony egzamin maturalny. Jeżeli zapisujesz się do nas jeszcze przed napisaniem matury (żeby skorzystać z ceny First Minute) dokumenty możesz złożyć po ich otrzymaniu. 

Jakie są warunki uczestnictwa w studiach?

Musisz dopełnić wymagania rekrutacyjne tj. zgłoszenie na Studia poprzez stronę, opłacić wpisowe w wysokości 1000 zł i złożyć wymaganą dokumentację w tym świadectwo maturalne. Warunkiem kontynuacji studiów jest zaliczenie sesji zimowej/letniej w danym roku akademickim.

Co jak nie będę mógł uczestniczyć w jakimś zjeździe?

Wszystkie zjazdy w roku akademickim są nagrywane, do nagrań mają dostęp osoby które były na zjazdach. Jeśli nie mogłeś uczestniczyć w zjeździe, dobrze żebyś nadrobił materiał, który był na zajęciach ;) 

Ile trwają studia licencjackie i kiedy odbywają się zajęcia?

Studia trwają 3 lata i organizowane są w trybie niestacjonarnym. Oznacza to, że spokojnie będziesz mógł połączyć prowadzenie swojej firmy i pracę ze studiowaniem. 75% zajęć odbywa się stacjonarnie w Łodzi (sobota+niedziela) – głównie w formie ćwiczeń i warsztatów, zależy nam żebyś z każdego zjazdu wyciągnął jak najwięcej praktycznych umiejętności.
Wykłady online stanowią ok. 25% zajęć, w tej formie prowadzimy głównie zajęcia teoretyczne, które są wymagane – możesz w nich uczestniczyć na żywo lub odsłuchać w wygodnym dla siebie terminie.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zjazdy odbywają się w Łodzi.

Ilu uczestników liczy grupa?

Rocznik liczy ok. 90 osób.

Skąd mam wiedzieć, że to są studia dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Aby przekonać się czy Studia są dla mnie można jednorazowo wziąć udział w weekendowym zjeździe w Łodzi, koszt uczestnictwa za dwa dni zjazdu to 400 zł. Dodatkowo możesz obejrzeć dostępne nagrania z zajęć na naszym kanale YouTube lub przyjechać na Seminarium ASBiRO :) 

Jak wygląda program studiów?

W ramach programu studiów Zarządzania realizowane są przedmioty ogólne i przedmioty specjalizacyjne. Program Studiów układamy w taki sposób, żeby realizowane przedmioty stanowiły maksymalną korzyść dla obecnych bądź przyszłych właścicieli małych firm. Prezentowana na zajęciach wiedza pochodzi z doświadczeń praktyków biznesu, nie znajdziesz jej w żadnym akademickim podręczniku. Słuchamy naszych Studentów i aktualizujemy dokładną tematykę wykładów w oparciu o ich potrzeby.

Czy na naszych Studiach są egzaminy i zaliczenia?

Tak, w trakcie roku akademickiego jest sesja zimowa (w lutym) i letnia (w czerwcu), w czasie której trzeba uzyskać zaliczenie realizowanych przedmiotów, gdyż to warunkuje możliwość kontynuowania studiów. Dodatkowo przez trzy lata studiów Zarządzania studenci zobowiązani są co roku do przygotowania projektu biznesowego na konkurs Plan na Start. Dzięki temu mogą uzyskać bezpłatne konsultacje biznesowe od kilkunastu przedsiębiorców! Nasi studenci pracując nad swoim biznesplanem mają możliwość wykorzystać praktyczną wiedzę zdobytą podczas zajęć.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na części?

Tak czesne można rozłożyć na dwie lub cztery raty, jednak wtedy wysokość czesnego wzrasta o 500 zł.

Czy w trakcie studiów otrzymuje się legitymację studencką?

Tak, rozpoczynając studia otrzymuje się legitymację studencką Uczelni Asbiro.

Czy po Studiach otrzymam dyplom?

Tak, po zakończeniu trzyletniego programu studiów Zarządzania i obronieniu pracy licencjackiej otrzymasz dyplom Uczelni ASBiRO z tytułem licencjata.

Czy jest możliwość uczestnictwa w studiach zdalnie?

Nie, w trakcie studiów trzeba być obecnym na stacjonarnych zjazdach. Minimalna wymagana ilość obecności to 70% na rok. 

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Tak, realizując Studia Licencjackie można otrzymać dostęp do nagrań Kursu Podstawowego i Studiów Licencjackich.

Czy po zapisaniu się na Studia mogę mieć dostęp do nagrań online i nie przyjeżdżać na zjazdy?

Obecność na zjazdach w trakcie realizowania studiów licencjackich jest obowiązkowa.

Czy jest możliwość otrzymania stypendium?

Tak, w trakcie trwania studiów licencjackich można ubiegać się o przyznanie stypendium naukowego i socjalnego.

Co zyskuję po ukończeniu Studiów?

Po ukończeniu Studiów Licencjackich zyskuje się przede wszystkim wiedzę biznesową na temat prowadzenia firmy, a po obronie pracy licencjackiej tytuł licencjata z Zarządzania. W ramach ASBIRO uzyskujesz status naszego absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Status absolwenta Studiów Licencjackich przy aktywnym koncie ASBIRO daje dostęp do nagrań Studiów Licencjackich, Kursu Rozszerzonego, Kursu Podstawowego oraz innych wydarzeń ASBIRO, a także zniżkę w wysokości 2000 zł na Studia Podyplomowe MBA Uczelni ASBiRO.

Jak mogę zrezygnować ze Studiów ?

Jeżeli podejmiesz decyzję o rezygnacji ze studiów musisz złożyć podanie do Dziekana o skreślenie z listy studentów. Dodatkowo prosimy o szczery feedback, dlaczego zdecydowałeś się odejść, będzie to dla nas bardzo istotna informacja. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, żebyś był zadowolony z naszych zajęć.

Czy aby uczestniczyć w studiach licencjackich, należy ukończyć Kurs Podstawowy?

Nie, ukończenie Kursu Podstawowego nie jest wymagane, aby rozpocząć Studia Licencjackie.

Studia Podyplomowe MBA

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

1. Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe/zdać egzamin maturalny, aby wziąć udział w kursie?

Tak, aby realizować zajęcia w formie Studiów Podyplomowych w formule MBA musisz posiadać wykształcenie wyższe min. I stopnia. Jeśli jednak nie posiadasz wykształcenia wyższego możesz uczestniczyć w naszych zajęciach jako wolny słuchacz. Realizujesz wtedy ten sam program, ale w formie Kursu Zaawansowanego w formule MBA, nie w formie Studiów.

2. Jakie są warunki uczestnictwa w Studiach?

Poza wymaganym wykształceniem wyższym, warunkiem uczestnictwa w naszych zajęciach jest przede wszystkim wielkość Twojego doświadczenia biznesowego i/lub inwestycyjnego. Nasze zajęcia są skierowane do przedsiębiorców, właścicieli firm i ludzi zainteresowanych dalszym rozwojem swojego biznesu i/lub swoich inwestycji w praktyce.

3. Kiedy mogę rozpocząć Studia?

Rekrutacja na nasze Studia trwa przez cały rok – możesz zapisać się na nie w dowolnym momencie w ciągu roku. Zależnie od tego, w którym miesiącu dokonasz zapisu rozpoczniesz Studia albo od października, wraz ze startem nowego roku akademickiego, albo od marca, wraz ze startem semestru letniego. Niezależnie od tego, czy dołączysz do nas w październiku, czy marcu, będziesz realizować 4 semestry Studiów.

4. Jak zapisać się na Studia?

Aby zapisać się na nasze Studia należy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie z ofertą Studiów czyli TUTAJ -> www.asbiro.pl/studia-mba/

5. Ile trwają Studia i kiedy odbywają się zajęcia?

Studia trwają 4 semestry, czyli 2 lata. Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę, średnio co 2-3 tygodnie. W ciągu roku jest 13 zjazdów – 3 Seminaria ASBiRO (wydarzenia, którymi rozpoczynamy i kończymy każdy semestr, podczas nich spotykają się studenci i uczestnicy wszystkich Studiów i Kursów ASBiRO) oraz 10 zjazdów w ramach Studiów Podyplomowych MBA. W ciągu 2 lat jest w sumie 26 zjazdów weekendowych, w tym 6 Seminariów ASBiRO.

6. Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w Warszawie.

7. Jak wygląda program Studiów?

Dokonując zapisu na Studia wybierasz specjalizację biznesową, którą chcesz realizować. Program Studiów zależny jest zatem od rodzaju specjalizacji, na którą się zdecydujesz. W ramach każdej specjalizacji w ciągu czterech semestrów odbywają się cztery moduły tematyczne. Realizując Studia w ramach konkretnej specjalizacji co semestr masz możliwość wybrać moduł tematyczny, również ten realizowany w ramach innej specjalizacji.

Szczegółowe informacje na temat aktualnych specjalizacji oraz modułów tematycznych znajdziesz na stronie z ofertą Studiów czyli TUTAJ -> www.asbiro.pl/studia-mba/#kategorie

8. Ile uczestników liczy grupa?

Zależnie od rodzaju specjalizacji grupy liczą średnio między 20 a 60 osób.

9. Czy na Studiach są egzaminy i zaliczenia?

Realizując zajęcia w formie Studiów Podyplomowych po każdym semestrze podchodzisz do zaliczenia pisemnego z materiału realizowanego podczas wybranego modułu. Po czterech semestrach podchodzisz do egzaminu końcowego, którym jest pisemna praca dyplomowa na wybrany temat w odniesieniu do podjętych przez Ciebie działań biznesowych lub inwestycyjnych.

Realizując zajęcia w formie Kursu Zaawansowanego podejście do zaliczeń jest dobrowolne.

10. Czy muszę być obecny na każdych zajęciach?

Zapisując się na Studia zobowiązujesz się do uczestnictwa w zajęciach podczas zjazdów w Warszawie (wymagane 70% obecności). Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł być na zjeździe, możesz w łatwy sposób nadrobić treści z zajęć na podstawie udostępnianych nagrań. Nie ma możliwości odrabiania zajęć.

11. Co jest warunkiem ukończenia Studiów?

Warunkiem ukończenia Studiów Podyplomowych MBA jest:

- obecność na 3 z 5 zjazdów organizowanych w ramach jednego semestru
- obecność na 3 z 6 Seminariów organizowanych w ciągu całego okresu trwania Studiów (2 lata)
- zaliczenie na koniec semestru w formie pisemnej z materiału realizowanego podczas zajęć
- egzamin końcowy w formie pisemnej pracy dyplomowej po ukończeniu 4 semestrów

Warunkiem ukończenia Kursu Zaawansowanego MBA jest:

- obecność na 3 z 5 zjazdów organizowanych w ramach jednego semestru
- obecność na 3 z 6 Seminariów organizowanych w ciągu całego okresu trwania Studiów (2 lata)

12. Co otrzymam po ukończeniu Studiów?

Po ukończeniu naszych zajęć uzyskasz przede wszystkim wszystkim zaawansowaną wiedzę biznesową na temat prowadzenia firmy oraz status naszego absolwenta. Po ukończeniu Studiów Podyplomowych MBA otrzymasz świadectwo oraz dyplom. Po ukończeniu Kursu Zaawansowanego MBA otrzymasz certyfikat.

13. Co mi daje status absolwenta Studiów MBA?

Po ukończeniu Studiów MBA jako absolwent będziesz miał możliwość zakupu pojedynczego semestru lub zjazdów na naszych Studiach w atrakcyjnej cenie. Otrzymujesz również zniżkę na inne kursy lub wyjazdy ASBiRO oraz dożywotni dostęp do wszystkich nagrań, które się odbyły i odbędą w ramach specjalizacji, której 4 semestry zrealizowałeś. Otrzymujesz dostęp do nagrań z Kursu Podstawowego, Biznes Campu, Seminariów. Masz także wyjątkową możliwość uczestnictwa w grupie ASBiRO Masters.

14. Czy mogę zrezygnować ze Studiów lub je zawiesić?

Oczywiście istnieje możliwość rezygnacji ze studiów lub też zawieszenia ich na maksymlnie 2 semestry. W takiej sytuacji należy skontaktować się z opiekunem specjalizacji.

15. Skąd mam wiedzieć, że te Studia są dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Jeżeli nie jesteś pewny co do tego czy nasze Studia są dla Ciebie możesz skontaktować się z opiekunem specjalizacji, która Cię interesuje. Opiekun chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania, zbada Twoje potrzeby oraz oczekiwania i na ich podstawie doradzi Tobie. Możesz również sprawdzić ideę naszych zajęć biorąc udział w naszych Seminariach lub Dniach Otwartych czy oglądając nagrania dostępne na naszej stronie lub kanale YouTube. Możesz także przyjechać jednorazowo na zjazd MBA bez obowiązku zapisu na całe studia i wtedy sprawdzić czy nasze zajęcia są dla Ciebie. Taki zjazd jest płatny 500 zł, więcej informacji na ten temat i możliwość zapisu znajdziesz TUTAJ -> www.asbiro.pl/sprawdz-nas/

Warsztaty

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na nowy rok akademicki rozpoczyna się w listopadzie.

Czy trzeba mieć ukończone studia wyższe / zdać egzamin maturalny, aby wziąć udział w kursie?

Na Warsztatach nie wymagamy ukończenia studiów wyższych, ani posiadania matury.  

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Ile trwa Kurs ... i kiedy odbywają się zajęcia?

Warsztaty trwają rok, a zajęcia odbywają się mniej więcej raz w miesiącu. Łącznie jest to 9 weekendów.

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie? Czy można wziąć udział w jednym próbnym zjeździe?

Aby przekonać się czy Warsztaty są dla mnie najlepiej skontaktować się z opiekunem kursu i porozmawiać na ten temat. Można również odwiedzić nas podczas seminariów i dni otwartych, aby zobaczyć ideę kursu.  

Ilu uczestników liczy grupa?

Grupa Warsztatowa liczy maksymalnie 30 osób.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Tak, czesne można rozłożyć na 4 raty.

Czy na Kursie są egzaminy i zaliczenia?

Na Warsztatach nie prowadzimy zaliczeń oraz egzaminów.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie?

Aby wziąć udział w warsztatach po prostu należy wyrazić swoją chęć i dokonać zapisu poprzez stronę.

Czy po Kursie otrzymuje się dyplom?

Pod koniec Warsztatów otrzymuje się dyplom ukończenia.

Czy w trakcie Kursu otrzymuje się legitymację studencką?

Nie

Jak wygląda program Kursu?

W trakcie Warsztatów realizowanych jest 6 głównych zagadnień biznesowych.

Co jak nie będę mógł uczestniczyć w jakimś zjeździe?

Istnieje możliwość odrobienia nieobecności, ale po uprzednim uprzedzeniu opiekuna kursu.

Czy jest możliwość uczestnictwa w kursie zdalnie?

Nie ma takiej możliwości.

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Po ukończeniu Warsztatów i uzyskaniu roli absolwenta uzyskuje się dostęp do nagrań z kursu podstawowego.

Czy aby uczestniczyć w innych Kursach, należy ukończyć Kurs Podstawowy?

Nie wymagamy ukończenia Kursu Podstawowego, aby wziąć udział w Warsztatach.

Czy po zapisaniu się na Kurs mogę mieć dostęp do nagrań online i nie przyjeżdżać na zjazdy?

Warsztaty nie są nagrywane.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu?

Po ukończeniu Warsztatów uzyskuje się praktyczną wiedzę na temat prowadzenia firmy oraz dyplom ukończenia kursu.

Co mi daje status absolwenta?

Status absolwenta oraz aktywne konto w Klubie Asbiro daje mi dostęp do nagrań z Kursu Podstawowego oraz zniżki na inne kursy ASBiRO.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Oczywiście istnieje taka możliwość. Należy wówczas skontaktować się z opiekunem warsztatów.

Biznes Camp

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na Biznes Camp zaczynamy na około 10 miesięcy przez Biznes Campem. Czyli w listopadzie na rok przed BC.

Jakie są warunki uczestnictwa w kursie?

Chęć uczestnictwa, rejestracja na stronie: https://biznes-camp.pl/ oraz opłata zaliczki w wysokości 500 zł.
Uczestnikami Biznes Campu mogą być tylko osoby pełnoletnie.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Biznes Camp odbywa się w górach, od tego roku w Bieszczadach.  Zazwyczaj są to ośrodki w pięknym otoczeniu przyrody. Noclegi, wyżywienie oraz wykłady odbywają się w tym samym ośrodku.

Ile trwa Kurs ... i kiedy odbywają się zajęcia?

Biznes Camp trwa - 8 dni/ 7 nocy.  Wyjazd odbywa się w pierwszej połowie sierpnia. Od niedzieli do niedzieli.

Ilu uczestników liczy grupa?

Grupa na Biznes Campie liczy ok 30-40 uczestników

Skąd mam wiedzieć, że to jest kurs dla mnie?

Biznes Camp to Kurs Podstawowy w pigułce. Czyli różne tematy w tematyce biznesowo - rozwojowej. Zajęcia odbywają się w sierpniu w Bieszczadach.

Czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Tak. Zaliczka to 500 zł, reszta płatna jest na tydzień przed przyjazdem.

Jak wygląda program Kursu?

Program Biznes Campu to Kurs Podstawowy w Pigułce, czyli prelegentami są przedsiębiorcy z różnych branż i z różną tematyką.

Czy po Kursie otrzymuje się dyplom?

Tak, uczestnik, który uczestniczył na cały Biznes Campie dostaje dyplom ukończenia Biznes Campu. 

Czy będę mieć dostęp do nagrań z innych Kursów?

Tak, po ukończeniu Biznes Campu uczestnik dostaje nagrania ze wszystkich Biznes Campów oraz nagrań z Kursu Podstawowego.

Co zyskuję po ukończeniu Kursu?

Po ukończeniu Biznes Campu uczestnik uzyskuje dostęp do nagrań ze wszystkich BC oraz nagrań z Kursu Podstawowego. Otrzymujesz również status absolwenta.

Co mi daje status absolwenta?

Jak nasz honorowy absolwent będziesz mieć dostęp nie tylko do nagrań ze swojego Kursu Podstawowego, ale również do nagrań z jego poprzednich edycji, jak i z edycji, które odbędą się w przyszłości.

Dodatkowo absolwent BC dostaje zniżkę na inne kursy: KP, MBA.

Jak mogę zrezygnować z Kursu?

Można zrezygnować z Biznes Campu, należy to zrobić drogą mailową. Zaliczka nie jest zwracana.

Wyjazdy

Sprawdź najczęściej zadawane nam pytania i odpowiedzi na nie.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?

Rekrutacja na wyjazdy zaczyna się na minimum 6 miesięcy przed wyjazdem.

Jakie są warunki uczestnictwa?

Na wyjazd może pojechać każdy, kto ukończył 18 rok życia. Liczy się Twoja chęć uczestnictwa w wyjeździe oraz opłata kosztów organizacyjnych.

Jest możliwość zabrania ze sobą osób towarzyszących oraz rodzinę.

Ile trwa wyjazd i kiedy odbywają się wyjazd?

Wyjazdy na terenie Polski trwają od 3-5 dni, natomiast wyjazdy zagraniczne od 5-14 dni w zależności od miejsca wyjazdu.

Ilu uczestników liczy grupa?

Wszystko zależy od wyjazdu, grupy liczą od 10 osób po 50 osób.

Co zyskuję na takim wyjeździe?

Podczas wyjazdu zdobędziesz ciekawe zagraniczne kontakty.