Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Laureaci Nagrody
im. Ludwiga von Misesa

Z okazji swoich ósmych urodzin Uczelnia ASBiRO przygotowała wyjątkowe podziękowania dla osób,
 które w sposób szczególny wsparły nie tylko naszą szkołę ale również w swojej codziennej działalności 
rozwijają ideę przedsiębiorczości w Polsce. Oto lista laureatów nagrody im. Ludwiga von Misesa.

Jeśli chcesz wskazać osobę, którą powinniśmy nagrodzić w następnej kolejności, nominuj ją.


 • Brak zdjęcia

  Marek Bernaciak


  Przedsiębiorca, założyciel i prezes firmy technologicznej AMB Technic, dostarczającej urządzenia do precyzyjnego klejenia. Jeden z pierwszych wykładowców ASBiRO, nasz wieloletni przyjaciel. Marek prowadzi stały cykl wykładów na studiach MBA Przedsiębiorczość od lat dzieląc się wiedzą i doświadczeniami z naszymi studentami. 


 • Brak zdjęcia

  Jan Bernat


  Przedsiębiorca i nasz asbirowy "szef działu" nagrywania wykładów z zajęc :-) Wszędzie tam, gdzie jest ASBiRO i odbywają się zajęcia, tam jest i Janek wraz z całą swoją ekipą oraz sprzętem. To dzięki Jankowi oraz jego Manufakturze Video każdy nasz student ma możliwość obejrzeć sobie nagrania z wykładów po raz kolejny i kiedy tylko ma na to ochotę. Janku, wielkie dzięki za współpracę i tworzenie razem z nami Uczelni ASBiRO! 


 • Brak zdjęcia

  Andrzej Blikle


  Przedsiębiorca, profesor matematyki, wykładowca akademicki i propagator doktryny jakości w zarządzaniu firmą. W 1990 roku zajął pozycję prezesa w rodzinnej firmie cukierniczej A. Blikle, założonej w 1869 roku. Kiedy zarządzał firmą, z jednej cukierni w Warszawie zatrudniającej 42 pracowników, stworzył sieć 10 cukiernio-kawiarni, 3 kawiarnio-restauracji, 3 sklepów delikatesowych w Warszawie oraz 8 cukiernio-kawiarni poza Warszawą. W 2011 roku przekazał stanowisko prezesa swojemu synowi. Jeden z pierwszych wykładowców ASBiRO, który od lat dzieli się z naszymi studentami wiedzą i doświadczeniem oraz doradza jak wprowadzać metodę zarządzania TQM do ich przedsiębiorstw. 


 • Brak zdjęcia

  Paweł Brzuszkiewicz


  Student trzeciej edycji naszego Kursu Rozszerzonego, współtwórca ASBiRO Cafe czyli studenckiej inicjatywy parzenia pysznej afrykańskiej kawy w przerwach między naszymi wykładami. Pomysł na organizację przerw kawowych chodził po głowach Asbirowców już od jakiegoś czasu, ale dopiero Paweł, Adrian Bujak i kilku innych studentów podjęli wyzwanie i wspólnie stworzyli projekt ASBiRO Cafe! Dziękujemy! :-)


 • Brak zdjęcia

  Adrian Bujak


  Student trzeciej edycji naszego Kursu Rozszerzonego, współtwórca ASBiRO Cafe czyli studenckiej inicjatywy parzenia pysznej afrykańskiej kawy w przerwach między naszymi wykładami. Pomysł na organizację przerw kawowych chodził po głowach Asbirowców już od jakiegoś czasu, ale dopiero Adrian, Paweł Brzuszkiewicz i kilku innych studentów podjęli wyzwanie i wspólnie stworzyli projekt ASBiRO Cafe! Dziękujemy! :-)


 • Brak zdjęcia

  Maciej Dutko


  Przedsiębiorca, właściciel Grupy Dutkon.pl, wykładowca ASBiRO. Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej. Również wielu naszych studentów od lat inspiruje swoją wiedzą i działalnością. Maciek od początku naszej współpracy aktywnie wspiera rozwój Uczelni ASBiRO na wszystkich kontynentach. 


 • Brak zdjęcia

  Jacek Gniadek


  Ksiądz, ekonomista, teolog, misjonarz. Dzięki Jackowi w 2012 roku zaangażowaliśmy się w budowę przedsiębiorczego przedszkola i szkoły w Zambii, które po trzech latach wspólnego zaangażowania, wysiłków i pracy dziś świetnie prosperują oraz dają afrykańskim dzieciom szansę na lepsze i bogatsze życie. 


 • Brak zdjęcia

  Iwona Jabrzyk


  Iwonka, jako pierwsza z całego zespołu ASBiRO miała zaszczyt odebrać nagrodę Misesa. Dołączyła do ASBiRO w lutym 2014 roku jako studentka Kursu Podstawowego, jednak już na pierwszym zjeździe wiedzieliśmy, że dołączy do naszego zespołu. To przede wszystkim dzięki Iwonie ASBiRO zaczęło intensywnie zwiedzać świat i zapraszać do tego zwiedzania setki naszych studentów i sympatyków. W organizacji wyjazdów asbirowych Iwonka nie ma sobie równych i wkrótce nie pozostanie nam nic innego, jak otworzyć własne asbirowe biuro podróży dla przedsiębiorców!


 • Brak zdjęcia

  Adam Jaskulski


  Adam wspierał nasze marzenie o zbudowaniu przedsiębiorczego przedszkola w Afryce już od samego początku. Zaprojektował dla nas budynek przedszkola i choć w trakcie prac dokonanych zostało kilka zmian, to jednak projekt Adama odegrał kluczową rolę w realizacji naszej afrykańskiej misji. 


 • Brak zdjęcia

  Paweł Królak


  Przedsiębiorca. Strateg biznesowy i twórca systemów wspierających rozwój firmy, pasjonat niestandardowego marketingu i zarządzania, Coraz Lepszy Szef w CorazLepszaFirma.pl, właściciel Klubu Książki Tolle.pl (który stworzył mając 300 zł na start, a po kilku latach doprowadził do siedmiocyfrowych obrotów rocznych), Prezes Towarzystwa Biznesowego Lubelskiego, autor i współautor książek (m.in. współautor bestsellerowej „Biblii e-biznesu”) i niezliczonych artykułów branżowych, W wolnych chwilach bardzo dużo czyta, bo stale doskonalić trzeba też siebie. Pojawił się w ASBiRO jako jeden z pierwszych studentów MBA Przedsiębiorczość, dwa lata później został naszym absolwentem i od tamtej pory prowadzi dla nas rewelacyjne wykłady o marketingu i zarządzaniu. Dziękujemy! 


 • Brak zdjęcia

  Jan Kubań


  Przedsiębiorca, właściciel firmy produkującej oprogramowanie komputerowe QBS. Tak świetnie współpracuje z ludźmi, że pomimo iż prowadzi własną firmę, to jeszcze znalazł czas na stworzenie Fizyki Życia - ogólnej teorii, wielce pomocnej w zrozumieniu świata i w zarządzaniu firmą. Wychowawca dyrektorów odnoszących sukcesy, a prywatnie ojciec Marty - Mistrzyni Europy w judo i Michała - Mistrza Polski w tej samej dyscyplinie. Janek jest naszym wykładowcą odkąd tylko powstała Uczelnia ASBiRO i przez wiele już lat dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami. Dziękujemy!!

   


 • Brak zdjęcia

  Dominika Muszyńska


  Przedsiębiorca, współwłaścicielka rodzinnej firmy produkującej drewniane akcesoria kuchenne. Sama o sobie żartuje, że "robi wałki" :-) Dominika dołączyła do naszego zespołu jako pierwsza i wspólnie z Kamilem budowała Uczelnię ASBiRO niemalże od samego początku jej istnienia. Dziś po wielu latach nie sposób wyrazić naszej wdzięczności dla zaangażowania Dominiki w rozwój społeczności ASBiRO na całym świecie. 


 • Brak zdjęcia

  Sławek Muturi


  Przedsiębiorca, inwestor, podróżnik, wykładowca ASBiRO. Osiągnął wolność finansową dzięki kupowaniu mieszkań na wynajem i od tamtej pory bardzo aktywnie propaguje drogę do wolności finansowej na całym świecie. Wykłady Sławka w ASBiRO od zawsze biją rekordy popularności wśród naszych studentów. A jego życzliwość, wsparcie i zaangażowanie w naszą działalność od wielu lat motywuje nas do rozwoju, również w zakresie organizowania kursów i szkoleń dot. inwestowania w nieruchomości.  


 • Brak zdjęcia

  Robert Okulski


  Licencjonowany doradca podatkowy, działający na rynku od 1993 roku. W latach 2013-2014 Ekspert Podatkowy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Propagator przedsiębiorczości. Właściciel i Prezes Zarządu w Grupie Księgowej złożonej z 8 wyspecjalizowanych przedsiębiorstw. W ramach doradztwa prowadzi projekty związane m.in. z analizą biznesową, optymalizacją podatkową i audytami podatkowymi i w tych właśnie dziedzinach prowadzi w ASBiRO zajęcia dla studentów MBA. Za wsparcie, dzielenie się wiedzą oraz skuteczne wyciągnięcie wielu polskich firm z problemów - bardzo dziękujemy! 


 • Brak zdjęcia

  Piotr Pieńczewski


  Przedsiębiorca i absolwent naszych studiów licencjackich, który swoim bogatym doświadczeniem i cenną radą pomógł niejednemu ASBiROwcowi w potyczkach z urzędnikami. Z Piotrkiem każda nasza ASBiROwa integracja przy piwku i innych trunkach była baaaardzo udana ;) Piotr jest również autorem receptur na asbirowe piwo i nieustannie zaopatruje nas w ten wyjątkowy w smaku, własnoręcznie uwarzony trunek o nazwie ASBeeRO! :-)


 • Brak zdjęcia

  Agnieszka Piesto


  Przedsiębiorca, prawnik, inwestor. Agnieszka razem z mężem Danielem prowadzi firmę Lexa sp. z o.o., od wielu lat inwestuje w nieruchomości i specjalizuje się w trudnych inwestycjach. Agnieszka i Daniel prowadzą wykłady na naszej Uczelni, są pomysłodawcami cyklu porannych spotkań ASBiRO przy kawie, a w 2016 roku przejęli pod swoje skrzydła projekt warszawskich akademików dla naszych studentów (Chaty ASBiRO). 


 • Brak zdjęcia

  Daniel Piesto


  Przedsiębiorca. Prezes Zarządu Lexa sp. z o.o. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, który od lat dzieli się z nami swoimi doświadczeniami jako prawnik oraz inwestor. Wraz z żoną Agnieszką prowadzą wykłady na naszej Uczelni, są pomysłodawcami cyklu porannych spotkań ASBiRO przy kawie, a w 2016 roku przejęli pod swoje skrzydła projekt warszawskich akademików dla naszych studentów (Chaty ASBiRO). 


 • Brak zdjęcia

  Łukasz Sadurek


  Przedsiębiorca, ekonomista, "łowca głów" z ludzką twarzą, łączący zdobywaną wiedzę z praktycznym jej zastosowaniem w negocjacjach biznesowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Mercedes-Benz, PwC , ORANGE Polska oraz Copenhagen Business School. Współzałożyciel Instytutu GEBO. Mówca publiczny kształtujący  tężyznę fizyczną pod okiem Pawła Nastuli. Łukasz otrzymał od nas nagrodę im. Ludwiga von Misesa za pomoc i wsparcie, jakie okazuje nam od lat przy organizacji naszych zjazdów. 


 • Brak zdjęcia

  Sławomir Sip


  Przedsiębiorca, założyciel i członek zarządu spółki technologicznej eOpen, dostarczającej rozwiązania Microsoft na rynku europejskim. Swoją przygodę z ASBiRO rozpoczął od Kursu Podstawowego w październiku 2013 roku i od tamtej pory jest z nami na prawie każdym zjeździe i wyjeździe. Obecnie absolwent studiów MBA Przedsiębiorczość oraz pomysłodawca i współtwórca pierwszego w historii ASBiRO koła naukowego o wymownej nazwie Klub Bimbrownika :-) Sławkowi bardzo dziękujemy z ogromne zaangażowanie w budowanie i integrowanie społeczności ASBiRO. Wiele naszych niezapomnianych integracyjnych imprez po wykładach bez Sławka by się prawdopodobnie nie odbyło! 


 • Brak zdjęcia

  Rafał Staszek vel Staszewski


  Przedsiębiorca i nasz asbirowy "vice-szef działu" nagrywania wykładów z zajęć :-) Zaczynał od pomagania przy "noszeniu kabli", a obecnie... jak wszyscy związani z ASBiRO, przedsiębiorca i współwłaściciel firmy Manufaktura Video, która dba o to aby każdy wykład w ASBiRO został nagrany oraz udostępniony naszym studentom w formie audio i video. Staszku, wielkie dzięki za współpracę i tworzenie razem z nami Uczelni ASBiRO! 


 • Brak zdjęcia

  Ireneusz Szklarz


  Przedsiębiorca, rolnik, tradycjonalista otwarty na świat i doceniający zalety bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Irek kilkakrotnie wyjechał do Zambii pomóc przy tworzeniu naszego przedsiębiorczego przedszkola. Pomógł nam również zorganizować jeden z kontenerów, którym do Afryki popłynęły dary zbierane od osób zaangażowanych w naszą afrykańską działalność.


 • Brak zdjęcia

  Jacek Weigl


  Przedsiębiorca. Prezes Fundacji Edukacja z Wartościami. Wspierał założenie 27 placówek edukacyjnych w całej Polsce. Mentor i wizjoner, który od lat dzieli się swoimi doświadczeniami ze studentami ASBiRO i nieustannie motywuje nas wszystkich do odnoszenia sukcesów zawodowych i prywatnych. Dzięki Jackowi ASBiRO stworzyło swoją pierwszą siedzibę w Warszawie, przy ulicy Nowoursynowskiej. Dziękujemy! :-)


Nominuj do nagrody

Zaloguj się, aby móc dokonać zgłoszenia.

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »