Studia Podyplomowe MBA - specjalizacja

Inwestowanie i Nieruchomości

Zapisz się

Na rynku istnieje wiele kursów / szkoleń / seminariów na temat inwestowania w nieruchomości. Niestety przerażająca większość oparta jest o model guru, gdzie całkiem dobrze zaprojektowany lejek sprzedażowy ma za zadanie ściągnąć ludzi na weekendowe, drogie spotkania. Często trudno rozpoznać czy szkolący więcej zarabia na szkoleniach czy na swoich inwestycjach. My wychodzimy z zupełnie innego założenia. Po sukcesie naszych programów MBA w dziedzinie zarządzania oraz sprzedaży i marketingu postanowiliśmy przygotować według naszej sprawdzonej asbirowej receptury dwuletni program MBA dla ludzi zainteresowanych inwestowaniem i nieruchomościami. Tak też zrobiliśmy i w ramach naszych studiów podyplomowych MBA (Kursu Zaawansowanego) kilka lat temu uruchomiliśmy specjalizację Inwestowanie i Nieruchomości, która na stałe wpisała się do naszej oferty. 

 • Dla inwestorów i osób z branży nieruchomości
 • Grupa około 50 osób
 • 2 lata (13 zjazdów w roku)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o studiach i innych specjalizacjach przejdź tutaj.

Dla kogo jest ta specjalizacja?

Zajęcia na tej specjalizacji kierujemy do osób zainteresowanych nieruchomościami. Dla początkujących będzie to wprowadzenie w temat i zdobywanie wiedzy o nieruchomościach od najlepszych praktyków, a dla już bardziej zaawansowanych możliwość poznania nowych możliwości i osób, z którymi można wspólnie inwestować. Będzie to też możliwość wspólnego rozwikłania problemów, z którymi osoby inwestujące spotykają się przy swoich inwestycjach, a więc wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy bardziej i mniej zaawansowanymi inwestorami. 

Założenia zajęć

W dziedzinie nieruchomości jest wiele zagadnień i specjalizacji. Są ludzie zajmujący się flipami są też ludzie zajmujący się najmem, podnajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Są deweloperzy, pośrednicy i inwestorzy. Możemy inwestować w mieszkania, kawalerki, garaże, osiedla i dziesiątki wersji lokali komercyjnych, a wszystko to możemy zbudować, kupić z rynku albo od komornika. Finansować to możemy gotówką, kredytami, udziałami, obligacjami, pożyczkami, wekslami. Gdy dodamy do tego różne formy prowadzenia działalności to buduje nam się całkiem rozbudowany i skomplikowany ekosystem.

To czego możesz oczekiwać na zajęciach z tej specjalizacji to, że podczas kursu, a więc podczas 26 weekendów na przestrzeni dwóch lat spotkasz i posłuchasz ponad 100 wykładowców, którzy na co dzień zajmują się nieruchomościami i są wyspecjalizowani w naprawdę różnych dziedzinach związanych z inwestowaniem w nieruchomości. Będziesz miał okazję ich nie tylko posłuchać, ale zapytać, sprowokować dyskusje czy najzwyczajniej poradzić się czy to na przerwie czy po prostu dzwoniąc kiedykolwiek pomyślisz, że dana osoba może jakoś pozytywnie wpłynąć na Twoje inwestycje. 

Tematyka wykładów

Podczas zajęć z tej specjalizacji możesz być pewny, że zaproszeni przez nas wykładowcy opowiadają o konkretnych przypadkach ze swojego doświadczenia. Wykłady będą dotyczyły między innymi:

 • Podstawy wiedzy o rynku nieruchomości w Polsce (analiza polskiego rynku nieruchomości, podstawy prawne oraz finansowe i podatkowe inwestowania w nieruchomości),
 • Przygotowanie Inwestycji (omawiamy różne strategie inwestycyjne, analizujemy przykładowe inwestycje pod kątem ich zakupu, uczymy się analizować otoczenie inwestycji),
 • Wejście w Inwestycję (omawiamy umowy, różne sposoby finansowania inwestycji, formy zabezpieczenia inwestora czy też kwestie związane ze współpracą z pośrednikami, prawnikami i notariuszami przy zakupie nieruchomości),
 • Realizacja Inwestycji (omawiamy szczegółowo różne formy inwestycji – grunty, mieszkania na wynajem i podnajem, flipping, kamienice, nieruchomości biurowe, handlowe i turystyczne i inne),
 • Zarządzanie Inwestycją (analizujemy na konkretnych przykładach wykorzystanie ustawy o ochronie praw lokatorów, omawiamy prowadzenie najmu na cele mieszkaniowe i komercyjne, zarządzanie najmem i tworzenie portfolio nieruchomości),
 • Wyjście z Inwestycji (omawiamy sposoby wyceny nieruchomości, proces przygotowania inwestora i nieruchomości do sprzedaży, zasady negocjacji przy sprzedaży i umowy zbycia).
 • Na zajęciach poruszamy również tematy dodatkowe, m.in. inwestowanie poza granicami Polski (zapraszamy inwestorów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów czy Australii), budowanie wolności finansowej poprzez nieruchomości czy też dogłębnie analizujemy proces zakupu nieruchomości na przetargach i licytacjach komorniczych. 

Zajęcia z każdego z tych tematów prowadzone są przez specjalistów w danej dziedzinie, którzy nie tylko opowiadają o swoich doświadczeniach przy konkretnych inwestycjach, jakie udało im się zrealizować, ale również pomagają i służą radą oraz wsparciem przy inwestycjach prowadzonych przez naszych studentów. 

Przykładowe zajęcia ze studiów podyplomowych MBA ze specjalizacją Inwestowanie w Nieruchomości

Wszystkie zajęcia w naszej Uczelni, w tym również na specjalizacji Inwestowanie i nieruchomości, są nagrywane i udostępniane naszym studentom po zajęciach, tak aby w każdej chwili mogli sobie je włączyć i odświeżyć wiedzę. Jeśli któregoś wykładu nie nagrywamy, to wyłącznie ze względu na fakt, że wykładowca podczas zajęć podzielił się ze studentami kilkoma ‚pikantnymi’ szczegółami dotyczącymi swoich inwestycji, które wolał, żeby nie były utrwalone na nagraniach. 

Skąd się wziął pomysł na taką specjalizację? 

Trzy razy w roku, na początku, na końcu oraz w połowie roku akademickiego organizujemy na Uczelni ogromne weekendowe wydarzenia zwane Seminariami. W jedno miejsce zjeżdżają się wszyscy nasi studenci, wielu wykładowców oraz osoby z zewnątrz. Zajęcia odbywają się na kilku równoległych salach. W seminarium takim zdarza się, że uczestniczy dobrze ponad tysiąc osób. Traktujemy je trochę jak „drzwi otwarte” naszej Uczelni. Osoby, które interesuje aktualnie poruszany temat lub osoby, które myślą nad zapisaniem się na nasz kurs mogą wpaść na jeden weekend i zobaczyć jak nasze zajęcia wyglądają w praktyce. Mogą również poznać naszych studentów i absolwentów, którzy zawsze licznie pojawiają się na naszych seminariach oraz porozmawiać o aktualnie realizowanych przez ASBiRO kierunkach studiów. Nikt nie podpowie Wam lepiej czy zapisać się na nasz kurs oraz czego od nich oczekiwać, jak sami studenci. 

W październiku 2013 roku, na inaugurację roku akademickiego postanowiliśmy zorganizować seminarium dotyczące inwestowania w nieruchomości. Temat nas szczególnie zainteresował, gdyż sami jako Uczelnia powoli zaczynaliśmy inwestować. Naszym pierwszym pomysłem na nieruchomościowy biznes było stworzenie małego akademika dla naszych studentów. Projekt działa już wiele lat i został przez studentów nazwany Chatą ASBIRO – www.asbiro.pl/chata.

Do tej pory na nasze seminaria przychodziło lekko ponad 200 osób z zewnątrz. Jednak seminarium o nieruchomościach cieszyło się ogromną popularnością. Zjawiło się na nim blisko 600 uczestników. Taka popularność bardzo nas zaskoczyła. Również feedback jaki uzyskaliśmy od uczestników dał nam do zrozumienia, że nasze inne podejście do nauczania bardzo dobrze przyjmie się na rynku szkoleń o inwestowaniu w nieruchomości. 

Tutaj możesz kupić nagrania z tego seminarium

Praktyka i konkretne przykłady

Uczestnicy seminarium zwracali nam uwagę, że największą wartością seminarium było to, że nasi wykładowcy nie przekazywali żadnych teorii. Nie było żadnych wykładów o dochodzie pasywnym, żadnych strategii negocjacyjnych czy innych rad biznesowych bez pokrycia w rzeczywistości. Każdy wykładowca był praktykiem inwestowania w nieruchomości i opowiadał o swoich własnych inwestycjach, doświadczeniach, sukcesach i błędach. Na seminarium zaprosiliśmy kilkunastu inwestorów i poprosiliśmy ich, aby przez godzinę opowiedzieli o swoich pierwszych trzech inwestycjach. Dlaczego zdecydowali się zainwestować, jak znaleźli pierwszą ofertę. Ile włożyli własnych pieniędzy, a ile pożyczyli z banku. Ile kosztował ich remont, jak szukali wynajmujących, czy inwestycja okazała się opłacalna itp.

Nie chcieliśmy aby wykłady polegały na tym, że zaproszeni wykładowcy opowiadali o tym co należy robić. Każdy przecież wie o tym, że nieruchomość trzeba kupić taniej niż rynek oferuje, że trzeba mieć zaufaną ekipę remontową, że trzeba sprawdzać wynajmujących itd. Nie chcieliśmy, aby seminarium było wypowiedzianą na głos listą oczywistości. Chcieliśmy, aby wykładowcy opowiedzieli o tym co im udało się zrobić, jakie błędy popełnili, jak również o tym, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Czego brakowało podczas seminarium?

Uczestnicy zwracali nam uwagę, że na seminarium poruszaliśmy głównie najprostszy model inwestowania w nieruchomości, a więc kupowanie kawalerek i wynajmowanie ich studentom. Cóż, temu poświęcone było seminarium- pierwszym inwestycjom, a pierwsze inwestycje przeważnie są małe. Uczestnikom brakowało innych aspektów związanym z nieruchomościami i przykładów inwestycji w inne lokale.

Brakowało wykładowców inwestujących w grunty, w działki budowlane, budynki komercyjne, garaże, biura, kamienice czy nieruchomości turystyczne. Brakowało tematów związanych z pośrednictwem nieruchomościami, wystrojem wnętrz, sposobami na szybki i tani remont, nie było nic o deweloperce, remontowaniu kamienic czy budowaniu całych osiedli. Nie było nic o możliwości inwestowania za granicami Polski, ani też o klubach inwestorów i wspólnym inwestowaniu.

O 2 w nocy przy piwie z uczestnikami…

Tradycją jest, że razem z uczestnikami po wykładach idziemy na kolację czy najzwyczajniej napić się piwa i porozmawiać. W okolicach 2 w nocy po długiej dyskusji na temat rożnych możliwości inwestowania w nieruchomości, wspólnie z blisko 20 uczestnikami wymyśliliśmy, że temat nieruchomości jest tak szeroki i tak interesujący, że można poświęcić temu całą specjalizację. Uczestnicy seminarium dali nam gotową listę tego czego by oczekiwali. Przez kilka miesięcy pomysł chodził nam po głowie, zaczęliśmy badać rynek, zasięgać opinii itp. Efektem jest oferta którą czytasz, a więc pełnowartościowe, dwuletnie studia podyplomowe dla inwestorów w nieruchomości realizowanych w formule MBA.

Wiele zajęć do wyboru

Zajęcia ze specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości realizujemy już od kilku lat i z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Dzięki temu każdego roku możemy uruchomić nie tylko więcej niż jedną grupę, ale także dać studentom wybór w których zajęciach chcą uczestniczyć w danym semestrze. Wygląda to tak, że przed rozpoczęciem każdego z czterech semestrów, każdy student wybiera z pośród kilku możliwych, swój program zajęć na najbliższy semestr. 

Co zrobić aby uzyskać dyplom ukończenia specjalizacji?

Dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych MBA otrzymasz uczestnicząc w czterech semestrach zajęć na dowolnej specjalizacji. Dodatkowo możesz uzyskać dyplom z każdej specjalizacji, również z opisywanej powyżej specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości. Aby otrzymać dyplom specjalizacyjny musisz uczestniczyć w czterech semestrach zajęć realizowanych właśnie w ramach tej specjalizacji. Jeżeli więc od początku studiów będziesz wybierać zajęcia właśnie z tej specjalizacji to otrzymasz oba dyplomy jednocześnie.   

A co z zajęciami, które mnie ominęły?

W każdym semestrze będziesz musiał wybrać uczestnictwo na zajęciach tylko z jednej specjalizacji. Wykłady są organizowane w tym samym czasie dlatego fizycznie nie jest możliwe, aby uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Przez 2 lata będziesz musiał wybrać 4 spośród przynajmniej kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu modułów, które będą organizowane w ramach specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości. Aby mieć możliwość poznania zawartości również pozostałych modułów dajemy ci dwie możliwości. 

Dyplom ze specjalizacji daje dostęp do nagrań

Gdy otrzymasz dyplom ze specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości, a więc gdy weźmiesz udział w 4 modułach (semestrach) i zostaniesz absolwentem tej specjalizacji, to na Twoim koncie na naszej stornie internetowej zostaną odblokowane wszystkie nagrania z wszystkich zajęć jakie kiedykolwiek były realizowane w ramach tej specjalizacji. Jak również będziesz miał dostęp do wszystkich nagrań, które dopiero jako Uczelnia zrealizujemy w przyszłości. Będzie to taki w zasadzie niekończący się kurs on-line.

Możesz też jako absolwent nas odwiedzić

Gdy już będziesz naszym absolwentem. Przed rozpoczęciem każdego semestru skontaktujemy się z Tobą i prześlemy informacje, jakie zajęcia (moduły) w ramach Studiów Podyplomowych będziemy realizować przez najbliższy semestr. Jeżeli coś cię zainteresuje, będziesz mógł jako absolwent zapisać się tylko na jeden konkretny moduł (semestr) w bardzo atrakcyjnej cenie. 

REKRUTACJA NA PAŹDZIERNIK 2019′

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do:
26 października 2019

Daty zjazdów

 • 26-27 października 2019 (Seminarium)
 • 16-17 listopada 2019
 • 30 -1 listopada/ grudnia 2019
 • 14-15 grudnia 2019
 • 11-12 stycznia 2020
 • 25-26 stycznia 2020
 • 29-1 luty/marca 2020 (Seminarium)
 • 14-15 marca 2020
 • 4-5 kwietnia 2020
 • 25-26 kwietnia 2020 
 • 16-17 maja 2020 
 • 6-7 czerwca 2020 
 • 20-21 czerwca 2020 (Seminarium)

Data integracji

 • zimowa: 5-9 luty 2020
 • letnia: 10-14 czerwca 2020 

Finanse

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące wszelkich opłat związanych z udziałem w studiach.

FIRST MINUTE do 30 czerwca 2019:

WPISOWE:

 • 1000 zł – jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo.

CZESNE:

 • przy płatności z góry 12 900 zł – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach
 • przy płatności rozłożonej na raty – 13 900 zł – zapłacisz wtedy 4 x po 3 475 zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.

OFERTA REGULARNA od 1 lipca 2019: 

WPISOWE:

 • 1000 zł – jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo.

CZESNE:

 • przy płatności z góry 13 400 zł – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach
 • przy płatności rozłożonej na raty – 14 400 zł – zapłacisz wtedy 4 x po 3 600 zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.

Jak się zapisać na tą specjalizację?

Odwiedź proszę stronę i zapoznaj się z ogólną ofertą Studiów Podyplomowych MBA. Specjalizacja Inwestowanie i Nieruchomości, którą opisujemy powyżej jest realizowana właśnie na tym kursie i na niego należy się zapisać wypełniając znajdujący się tam prosty formularz. Następnie, gdy przyjdzie pora na wybór zajęć w danym semestrze wystarczy, że wybierzesz któryś z modułów z zajęciami właśnie realizowanymi w ramach specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości. 

Przejdź do formularza zapisu

Masz jakieś inne pytanie?

Tatiana Majewska

517676546 t.majewska@asbiro.pl

Powyższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o formule zajęć oraz innych specjalizacjach przejdź tutaj.