Studia Podyplomowe MBA - specjalizacja

Inwestowanie i Nieruchomości

Zapisz się

 

Na rynku istnieje wiele kursów czy szkoleń na temat inwestowania w nieruchomości. Niestety przerażająca większość oparta jest o model guru. Często trudno rozpoznać czy szkolący więcej zarabia na szkoleniach czy na swoich inwestycjach. My wychodzimy z zupełnie innego założenia, naszym celem jest przekazanie wartości w postaci praktycznej wiedzy biznesowej a następnie Twojego wdrożenia zdobytych umiejętności do inwestycji. Warsztaty i prelekcje są prowadzone przez wielu doświadczonych inwestorów i specjalistów, dzięki czemu nie jesteś ograniczony do jednej perspektywy i sam decydujesz, które rozwiązanie jest najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb oraz spójne z Twoimi wartościami. Różnorodna tematyka zajęć to dla Ciebie szansa na nowe okazje inwestycyjne; naszym zadaniem jest przygotowanie Ciebie do realizacji projektu od pierwszych etapów inwestycji do finalizacji transakcji.

 

Nasz wspólny cel:

Rozwijanie Twoich praktycznych umiejętności biznesowych, które realnie przełożysz na efektywność i skuteczność realizacji projektów a dzięki wiedzy z różnych segmentów nieruchomości opartej na doświadczeniu naszych wykładowców skutecznie wyskalujesz nieruchomościowe inwestycje. 

 

NOWA REKRUTACJA – dowiedz się więcej

 • Dla inwestorów i osób z branży nieruchomości
 • Grupa około 50 osób
 • 2 lata (13 zjazdów w roku)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o studiach i innych specjalizacjach przejdź tutaj.

Dla kogo jest ta specjalizacja?

Zajęcia na tej specjalizacji kierujemy do osób, które aktywnie działają na rynku nieruchomości i dążą do doskonalenia swoich kompetencji, nie tylko bezpośrednio związanych z analizą nieruchomości. Studia MBA Inwestowanie w Nieruchomości to wszechstronna, praktyczna wiedza; poruszamy wiele zagadnień z tej dziedziny, staramy się o różnorodne tematy a naszym celem jest zaoferowanie Tobie wielu możliwości, z których wybierzesz możliwie najlepsze rozwiązania dla swoich inwestycji lub poszerzysz swoje działania o nowe nieruchomościowe obszary i nie tylko…

Jeśli nie działasz aktywnie w branży a chcesz się przygotować do inwestycji kapitału w nieruchomości, to bycie uczestnikiem kursu daje Ci sporą swobodę do pozyskania kontaktów biznesowych, które może przełożą się na wspólną inwestycję a wiedza, wyłożona przez praktyków pozwoli Ci na odpowiednie zabezpieczenie.

Założenia zajęć

To czego możesz oczekiwać na zajęciach z tej specjalizacji to, że podczas kursu, a więc podczas 26 weekendów na przestrzeni dwóch lat spotkasz i posłuchasz ponad 100 wykładowców, którzy na co dzień zajmują się nieruchomościami i są wyspecjalizowani w naprawdę różnych dziedzinach związanych z inwestowaniem w nieruchomości. Będziesz miał okazję ich nie tylko posłuchać, ale zapytać, sprowokować dyskusje czy najzwyczajniej poradzić się czy to na przerwie czy po prostu dzwoniąc kiedykolwiek pomyślisz, że dana osoba może jakoś pozytywnie wpłynąć na Twoje inwestycje.

Tematyka wykładów

Podczas zajęć z tej specjalizacji możesz być pewny, że zaproszeni przez nas wykładowcy opowiadają o konkretnych przypadkach ze swojego doświadczenia. Wykłady będą dotyczyły między innymi:

I ZJAZD 7/8 LISTOPADA 2020

Paweł Śniadach- Pierwsza inwestycja deweloperska

 • Analiza projektu deweloperskiego
 • Jaki projekt na pierwszą inwestycje?
 • Analiza działki
 • Analiza rentowności

Wojtek Woźniczka- warsztaty z negocjacji w trudnych czasach

 • Krótka analiza otoczenia i obecnej sytuacji w kontekście negocjacji
 • Taktyki negocjacji przydatne w sytuacji zastoju
 • Konkretne wskazówki jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami negocjacyjnymi na linii pracownik/pracodawca, najemca/wynajmujący, sprzedawca/kupujący.
II ZJAZD 21/22 LISTOPADA 2020

Michał Szulc- zarządzanie procesem remontowym

 • Zarządzanie procesami
 • Automatyzacja procesów
 • Konkretne narzędzia do zastosowania
 • Zarządzanie ekipą remontową
III ZJAZD 5/6 GRUDNIA 2020

Paweł Górski- 2 dniowe warsztaty z deweloperki.

 • wstępna analiza projektu
 • finansowanie inwestycji (klient, inwestor, bank, wykonawcy, GW)
 • kalkulacja rentowności
 • warunki przyłączeniowe mediów
 • model biznesowy spółki
 • wnioskowanie o kredyt deweloperski
 • rachunek powierniczy

Zajęcia z każdego z tych tematów prowadzone są przez specjalistów w danej dziedzinie, którzy nie tylko opowiadają o swoich doświadczeniach przy konkretnych inwestycjach, jakie udało im się zrealizować, ale również pomagają i służą radą oraz wsparciem przy inwestycjach prowadzonych przez naszych studentów.

Przykładowe zajęcia ze studiów podyplomowych MBA ze specjalizacją Inwestowanie w Nieruchomości

Wszystkie zajęcia w naszej Uczelni, w tym również na specjalizacji Inwestowanie i nieruchomości, są nagrywane i udostępniane naszym studentom po zajęciach, tak aby w każdej chwili mogli sobie je włączyć i odświeżyć wiedzę. Jeśli któregoś wykładu nie nagrywamy, to wyłącznie ze względu na fakt, że wykładowca podczas zajęć podzielił się ze studentami kilkoma ‚pikantnymi’ szczegółami dotyczącymi swoich inwestycji, które wolał, żeby nie były utrwalone na nagraniach.

Skąd się wziął pomysł na taką specjalizację?

Trzy razy w roku, na początku, na końcu oraz w połowie roku akademickiego organizujemy na Uczelni ogromne weekendowe wydarzenia zwane Seminariami. W jedno miejsce zjeżdżają się wszyscy nasi studenci, wielu wykładowców oraz osoby z zewnątrz. Zajęcia odbywają się na kilku równoległych salach. W seminarium takim zdarza się, że uczestniczy dobrze ponad tysiąc osób. Traktujemy je trochę jak „drzwi otwarte” naszej Uczelni. Osoby, które interesuje aktualnie poruszany temat lub osoby, które myślą nad zapisaniem się na nasz kurs mogą wpaść na jeden weekend i zobaczyć jak nasze zajęcia wyglądają w praktyce. Mogą również poznać naszych studentów i absolwentów, którzy zawsze licznie pojawiają się na naszych seminariach oraz porozmawiać o aktualnie realizowanych przez ASBiRO kierunkach studiów. Nikt nie podpowie Wam lepiej czy zapisać się na nasz kurs oraz czego od nich oczekiwać, jak sami studenci.

W październiku 2013 roku, na inaugurację roku akademickiego postanowiliśmy zorganizować seminarium dotyczące inwestowania w nieruchomości. Temat nas szczególnie zainteresował, gdyż sami jako Uczelnia powoli zaczynaliśmy inwestować. Naszym pierwszym pomysłem na nieruchomościowy biznes było stworzenie małego akademika dla naszych studentów.

Projekt działa już wiele lat i został przez studentów nazwany
Chatą ASBIRO

Do tej pory na nasze seminaria przychodziło lekko ponad 200 osób z zewnątrz. Jednak seminarium o nieruchomościach cieszyło się ogromną popularnością. Zjawiło się na nim blisko 600 uczestników. Taka popularność bardzo nas zaskoczyła. Również feedback jaki uzyskaliśmy od uczestników dał nam do zrozumienia, że nasze inne podejście do nauczania bardzo dobrze przyjmie się na rynku szkoleń o inwestowaniu w nieruchomości.

Tutaj możesz kupić nagrania z tego seminarium

Praktyka i konkretne przykłady

Uczestnicy seminarium zwracali nam uwagę, że największą wartością seminarium było to, że nasi wykładowcy nie przekazywali żadnych teorii. Nie było żadnych wykładów o dochodzie pasywnym, żadnych strategii negocjacyjnych czy innych rad biznesowych bez pokrycia w rzeczywistości. Każdy wykładowca był praktykiem inwestowania w nieruchomości i opowiadał o swoich własnych inwestycjach, doświadczeniach, sukcesach i błędach. Na seminarium zaprosiliśmy kilkunastu inwestorów i poprosiliśmy ich, aby przez godzinę opowiedzieli o swoich pierwszych trzech inwestycjach. Dlaczego zdecydowali się zainwestować, jak znaleźli pierwszą ofertę. Ile włożyli własnych pieniędzy, a ile pożyczyli z banku. Ile kosztował ich remont, jak szukali wynajmujących, czy inwestycja okazała się opłacalna itp.

Nie chcieliśmy aby wykłady polegały na tym, że zaproszeni wykładowcy opowiadali o tym co należy robić. Każdy przecież wie o tym, że nieruchomość trzeba kupić taniej niż rynek oferuje, że trzeba mieć zaufaną ekipę remontową, że trzeba sprawdzać wynajmujących itd. Nie chcieliśmy, aby seminarium było wypowiedzianą na głos listą oczywistości. Chcieliśmy, aby wykładowcy opowiedzieli o tym co im udało się zrobić, jakie błędy popełnili, jak również o tym, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Czego brakowało podczas seminarium?

Uczestnicy zwracali nam uwagę, że na seminarium poruszaliśmy głównie najprostszy model inwestowania w nieruchomości a więc kupowanie kawalerek i wynajmowanie ich studentom. Cóż, temu poświęcone było seminarium- pierwszym inwestycjom a pierwsze inwestycje przeważnie są małe. Uczestnikom brakowało innych aspektów związanym z nieruchomościami i przykładów inwestycji w inne lokale.

Brakowało wykładowców inwestujących w grunty, w działki budowlane, budynki komercyjne, garaże, biura, kamienice czy nieruchomości turystyczne. Brakowało tematów związanych z pośrednictwem nieruchomościami, wystrojem wnętrz, sposobami na szybki i tani remont, nie było nic o deweloperce, remontowaniu kamienic czy budowaniu całych osiedli. Nie było nic o możliwości inwestowania za granicami Polski, ani też o klubach inwestorów i wspólnym inwestowaniu.

O 2 w nocy przy piwie z uczestnikami…

Tradycją jest, że razem z uczestnikami po wykładach idziemy na kolację czy najzwyczajniej napić się piwa i porozmawiać. W okolicach 2 w nocy po długiej dyskusji na temat różnych możliwości inwestowania w nieruchomości, wspólnie z blisko 20 uczestnikami wymyśliliśmy, że temat nieruchomości jest tak szeroki i tak interesujący, że można poświęcić temu całą specjalizację. Uczestnicy seminarium dali nam gotową listę tego czego by oczekiwali. Przez kilka miesięcy pomysł chodził nam po głowie, zaczęliśmy badać rynek, zasięgać opinii itp. Efektem jest oferta, którą czytasz a więc pełnowartościowe, dwuletnie studia podyplomowe realizowane w formule MBA.


Wiele zajęć do wyboru

Zajęcia ze specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości realizujemy już od kilku lat i z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Dzięki temu każdego roku możemy uruchomić nie tylko więcej niż jedną grupę, ale także dać studentom wybór w których zajęciach chcą uczestniczyć w danym semestrze. Wygląda to tak, że przed rozpoczęciem każdego z czterech semestrów, każdy student wybiera swój program zajęć na najbliższy semestr, spośród kilku możliwych opcji .

Co zrobić aby uzyskać dyplom ukończenia specjalizacji?

Dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych MBA otrzymasz uczestnicząc w czterech semestrach zajęć na dowolnej specjalizacji. Dodatkowo możesz uzyskać dyplom z każdej specjalizacji. Aby otrzymać dyplom specjalizacyjny musisz uczestniczyć w czterech semestrach zajęć danej specjalizacji. Jeżeli więc od początku studiów wybierzesz zajęcia z tej samej specjalizacji to otrzymasz dwa dyplomy.

W każdym semestrze będziesz musiał wybrać uczestnictwo na zajęciach tylko z jednej specjalizacji, ponieważ wykłady są organizowane równolegle.

Dyplom ze specjalizacji daje dostęp do nagrań

Gdy otrzymasz dyplom ze specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości, a więc gdy weźmiesz udział w 4 modułach (semestrach) i zostaniesz absolwentem specjalizacji, to na Twoim koncie zostaną odblokowane nagrania z zrealizowanych wcześniej zajęć w ramach tej specjalizacji.

Możesz też jako absolwent nas odwiedzić

Jako absolwent będziesz mógł zapisać się na konkretny moduł (semestr) w bardzo atrakcyjnej cenie. Ofertę prześlemy mailowo.

 NOWA REKRUTACJA


Uruchomiliśmy rekrutację na studia MBA. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje:

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do: 8 Marca 2021

Daty zjazdów 2020/2021

 • 6-7 marca 2021 (Seminarium)
 • 20-21 marca 2021
 • 10-11 kwietnia 2021
 • 24-25 kwietnia 2021
 • 8-9 maja 2021
 • 29-30 maja 2021
 • 2-6 czerwca 2021 – Letnia Integracja – (wyjazd dla chętnych, dodatkowo płatny)
 • 19-20 czerwca 2021 (Seminarium)
 • 1-8 sierpnia 2021  – Biznes Camp – (wyjazd dla chętnych, dodatkowo płatny)

Harmonogram – Nieruchomości

Zjazd 7 – 8 listopada 

7 listopada 2020 (sobota)

 • Jak przygotować się do pierwszej inwestycji deweloperskiej?
  -
 • Przebudowy i podziały nieruchomości a PINB
  -

8 listopada 2020 (niedziela)

 Zjazd 21 – 22 listopada

21 listopada 2020 (sobota)

 • Zarządzanie procesem remontowym.
  -
 • Jak zdobyć realną przewagę na rynku nieruchomości?
  -

22 listopada 2020 (niedziela)

 • Jak prowadzić biznes w kryzysie (psychicznym)?
  -
 • Jak kupować nieruchomości przed licytacją komorniczą?
  -
Zjazd 5 – 6 grudnia

5 grudnia 2020 (sobota)

6 grudnia 2020 (niedziela)

   
 Zjazd 16 – 17 stycznia 

16 stycznia 2021 (sobota)

17 stycznia 2021 (niedziela)

Zjazd 30 – 31 stycznia

30 stycznia 2021 (sobota)

 • Zarządzanie finansami podczas inwestycji deweloperskiej
  -

31 stycznia 2021 (niedziela)

 • Wykładowca nieznany
  -
   
  

Finanse

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące wszelkich opłat związanych z udziałem w Studiach Podyplomowych w formule MBA.

1000 zł wpisowe + jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo.


FIRST MINUTE do 31 grudnia 2020 r. :

 • przy płatności z góry – 13 900 zł 
 • przy płatności rozłożonej na raty – 14 900 zł – zapłacisz 4 x 3725 zł
CENA REGULARNA do 5 marca 2021 r. :
 • przy płatności z góry – 14 400 zł
 • przy płatności rozłożonej na raty – 15 400 zł – zapłacisz 4 x 3850 zł, a

Dokonując zapisu- wybierz dogodną dla Ciebie formę płatności. Następnie zostaniesz przekierowany do formularza zgłoszeniowego z prośbą o odpowiedź na kilka kluczowych pytań weryfikujących Twoje doświadczenia biznesowe i inwestycyjne. Następnie automatycznie wygenerują się dla Ciebie proformy (dostępne na Twoim w Panelu Klubowicza). Poczekaj na kontakt z naszej strony, a także pozytywne rozpatrzenie Twojego zgłoszenia. Dopiero wówczas zostaniesz poproszony o uregulowanie płatności. Jest również możliwość dokonania płatności w gotówce na I zjeździe. Wspomnij o tym w formularzu zgłoszeniowym w miejscu na dodatkowe pytania lub uwagi.

Jak się zapisać na tę specjalizację?

Odwiedź proszę stronę i zapoznaj się z ogólną ofertą Studiów Podyplomowych MBA. Specjalizacja Inwestowanie i Nieruchomości, którą opisujemy powyżej jest realizowana właśnie na tym kursie i na niego należy się zapisać wypełniając znajdujący się tam prosty formularz. Następnie, gdy przyjdzie pora na wybór zajęć w danym semestrze wystarczy, że wybierzesz któryś z modułów z zajęciami właśnie realizowanymi w ramach specjalizacji Inwestowanie i Nieruchomości.

Przejdź do formularza zapisu


Sprawdź nas!

Przyjedź na jeden zjazd bez obowiązku zapisu

Masz jakieś inne pytanie?

Tatiana Majewska

517676546 t.majewska@asbiro.pl

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o studiach i innych specjalizacjach przejdź tutaj.