Poprawiacz błędów

Zastanawiałeś się kiedyś, co łączy wszystkich papieży w historii? To, że każdy z nich był głęboko wierzący? No, niekoniecznie. To, że zostają nimi zwykle starsi ludzie? Też nie, historia zna sporo wyjątków. Może więc fakt, że w każdym wieku 10 czy 15 lat śmialiby się do rozpuku, gdyby powiedzieć im, że za kilkadziesiąt lat zostaną (…)

Znaczenie różnic kulturowych w biznesie

Zwykło uważać się, że różnice kulturowe mają znaczenie w biznesie międzynarodowym i dotyczą ponadnarodowych korporacji. Tymczasem dynamika kontaktów biznesowych w „kurczącym się” świecie nabiera innego wymiaru. Czerpanie ze światowych zasobów, wymiana środków materialnych i niematerialnych dokonuje się praktycznie w każdej dziedzinie życia, a odległość i czas przestały odgrywać znaczącą rolę. Konkurencyjność w biznesie Rywalizacja w (…)

Sprawdź Nas! :)

Chcesz się przekonać, czy nasze Studia lub Kursy są dla ciebie? Zapisz się na jeden weekend! Zobaczyć kim są nasi Studenci i Wykładowcy. Poznaj merytorykę oraz charakter zajęć bez zapisywania się na całe Studia!  Jak to działa? Wiemy, że podjęcie decyzji o rocznym Kursie lub kilkuletnich Studiach może rodzić wiele pytań i obaw. Dlatego proponujemy możliwość zapisania (…)

jak pokonać konkurencję, ale nie ceną,

Jak pobić konkurencję, nie bijąc się z nią ceną ?!

Jednym z przekleństw, jakie dotykają nas, przedsiębiorców działających w modelu B2C jest fakt, że niekiedy ulegamy błędnym przekonaniom. Jednym z mitów szkodliwych i dla firm, i dla klientów, jest przeświadczenie, że aby sprzedać towar, należy konkurować ceną. Tymczasem rozwiązaniem może być właściwie pojmowana unikalność oferty oraz poprawnie rozumiana nisza. Cena czyni cuda. Czyżby? Tak, czyni. (…)

negocjacji

Klucz do negocjacji. Jak zwyciężyć?

Szukasz konkretnej dawki wiedzy, jakie są techniki negocjacji?Pomogę Ci w zrozumieniu nie tylko procesów, jakie zachodzą podczas negocjacji. Będę również przedstawiał narzędzia i praktyczne rady, które mogą Ci pomóc w samodzielnym prowadzeniu negocjacji na dowolnym poziomie. Od codziennych, które wydają się prozaiczne, poprzez bardziej skomplikowane. Aż do tych, wymagających nie tylko skutecznych narzędzi, lecz również (…)

Biznesowa Konferencja dla przedsiębiorców 2022

Chcesz się przygotować, by zadbać o biznes i rodzinę? Nadchodzą trudne czasy. Dodatkowo przedsiębiorcy zmagają się ciągle z nowymi wyzwaniami. Teraz nie tylko potrzebujesz solidnej wiedzy. Szerszą perspektywę i wsparcie da Ci środowisko, które Cię zrozumie i zmotywuje do dalszego działania. Takim miejscem jest konferencja – Seminarium ASBiRO. Działaj z wiedzą od ekspertów! Musisz się (…)

Jak nauczyć się działania w stresie i lepszego zarządzania?

Ile jest warta twoja wiedza bez doświadczenia tego, czego się nauczyłeś, liderze? Czy wiesz w który momencie stajesz się inspiracją dla twojego zespołu? Czy potrafisz w swoim zespole przejrzeć się jak w lustrze, by wśród jego członków zobaczyć siebie, swoje nastawienie, słabości, brak motywacji? Myślisz, że potrzebujesz miesięcy i lat praktyki w tworzeniu zespołu, by (…)

Fenomen jednostki GROM, czyli jak zorganizować firmę, aby działała jak maszyna

Jednostka wojskowa GROM – znana prawie każdemu jako elitarna i kojarzona z bezpieczeństwem. Przynależność do niej to niewątpliwy zaszczyt. Ale o tym wiedzą już zwłaszcza sami żołnierze. Łączy ich świadomość wspólnego celu i misji do spełnienia w ramach dokładnie określonej strategii działania. Dlatego też intensywnie podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje, poświęcając swoje zdrowie czy życie. (…)

Rozwijaj swoją firmę z ASBiRO

Chcesz prowadzić biznes, ale nie wiesz, jak zacząć? A może masz już coś swojego i chciałbyś dalej rozwinąć swoją działalność? Jest jedna rzecz, która łączy te dwie pozornie inne sytuacje. Musisz mieć praktyczną wiedzę, która nie tylko pozwoli Ci wystartować, ale też i rozwijać skrzydła. Każdy biznes to ludzie. Potrzebujesz klientów, pracowników, możliwości współprac. W (…)

Polecane książki: Finanse i inwestowanie.

Szukasz praktycznej książki o finansach?Niestety wiele z nich, przedstawia tylko zmodyfikowany i rozwodniony fragment swego pierwowzoru. Z pewnością zastanawiasz się, w co inwestować pieniądze i jak to robić? Z pewnością też szukasz odpowiedzi: jak zabezpieczyć się przed inflacją? W takim razie mam dla Ciebie nie 1, a 3 książki warte uwagi. :) Książki – w (…)

biznesplan

 Biznesplan w 15 minut!? – Lean Canvas

Przykłady biznesplanów sprawiają, że zaczynasz odkładać temat w czasie? A może chcesz iść na żywioł? Uważaj, może Cię on kosztować znacznie więcej, niż zakładasz. Dziś dowiesz się, od czego zacząć własny biznes, jak napisać biznesplan oraz jakiego błędu szczególnie nie chcesz popełnić. Biznesplan – metoda Lean Canvas Gdy dopiero zaczynasz biznes, trzeba go jakoś ułożyć. (…)

Budowanie zespołu. Wskazówki dla przedsiębiorców.

Jak szukać najlepszych pracowników? Na co naprawdę powinniśmy zwrócić uwagę przy rozmowach kwalifikacyjnych? I jeszcze jedna rzecz, która jest nieunikniona… . Z tego artykułu dowiesz się jak zbudować zespół marzeń, na co musisz zwrócić uwagę, a na co uważać. Budowanie zespołu – 3 ważne etapy Rekrutacyjna klęska Chcecie mieć samodzielny zespół, którym nie musicie ciągle (…)

Jak inwestować na giełdzie

Zarabianie na giełdzie, czy własna firma?

Czy przeszło Ci chociaż raz przez myśl, aby spróbować swoich sił na giełdzie? Chciałbyś poznać sposoby analizy i dowiedzieć się, na czym polegają inwestycje giełdowe? Z tego artykułu dowiesz się jak zacząć inwestować na giełdzie. Jak inwestować na giełdzie? Tak naprawdę niewiele trzeba, aby zacząć. Musisz założyć konto maklerskie, które jest darmowe. Nie płacimy za (…)

bankructwo

Bankructwo – jak się przed nim uchronić?

Jest to jedna z tych rzeczy, której gdzieś tam z tyłu głowy się obawiamy. Nie myślimy może codziennie o tym, czy aktualny ruch jest tym, który pociągnie za sobą lawinę niefortunnych zdarzeń. Spowoduje nasze bankructwo. Szczególnie jeśli jest to coś, co robią wszyscy, codziennie. Sukces i bankructwo, czy to sama matematyka? Prowadzenie biznesu nie jest (…)

prezentacja dla inwestora

Jak skutecznie pozyskać inwestora?

Mamy pewną wizję i założenia. Wytrwale realizujemy nasz plan. Jednak przychodzi etap, w którym wiemy, że potrzebujemy inwestora. Jest to moment, w którym stajemy do walki nie tylko o to, by dana osoba zainwestowała w naszą wizję i działanie. Nie ma się co oszukiwać, nie jesteśmy jedynymi, którzy biorą udział w tym wyścigu. Również jest (…)

Dobry copywriter

Jak zatrudnić dobrego copywritera? Na co zwrócić uwagę i dlaczego nie ma gwarancji sukcesu? Na czym polegają skuteczne treści? Przychodzi taki moment, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy umieć tworzyć, we właściwy sposób teksty, albo potrzebujemy kogoś takiego jak copywriter. Jak więc się przygotować? Właśnie na te pytania dziś sobie odpowiemy. Jak zatrudnić (…)

Dlaczego nie może Cię zabraknąć na seminarium?

Szukasz rozwiązań na nadchodzące czasy, szans dla swojego biznesu i sygnałów, gdzie możesz popełnić błąd? Może potrzebujesz działających wskazówek, a nie tylko wymyślonych life-hacków? Nic tak nie pobudza do działania, jak poznanie nowych przedsiębiorców i spotkanie się z ekspertami. Oczywiście coś, czego zabraknąć nigdy nie może, to ten ASBiRO-wy, biznesowy, a jednocześnie luźny klimat. Miejsce (…)

Złoto inwestycyjne, czy warto?

Zastanawiałeś się może, czy i kiedy inwestować w złoto lub może srebro? Czy może jest już na to za późno? A może z czystej ciekawości chciałbyś dowiedzieć się, czemu banki kupują złoto i czym różnią się monety od sztabek? Funkcja złota w czasach kryzysu? Inflacja, którą obserwujemy, nie jest wzrostem cen. Jest wzrostem podaży pieniądza, (…)

Jakie zachowania przedsiębiorców niszczą biznes?

Niezależnie, czy już zacząłeś prowadzić firmę, czy też dopiero zamierzasz oprócz pytania: „Co składa się na sukces?”. Powinieneś zadać jeszcze jedno. Co może przyczynić się do upadku mojej firmy? Dlaczego upadają firmy i o co muszę zadba, gdy prowadzę biznes? Zwróć uwagę na te elementy w biznesie. Na każdym etapie działalności czekają na nas różne (…)

W jaki sposób możesz wyróżnić Twoje inwestycje?

Niższe ceny na niektóre mieszkania, preferencyjne systemy płatności, gratisy, a nawet designerskie murale i fotowoltaika – to sposoby na wyróżnienie inwestycji deweloperskich i zachęcenie klientów do zakupu. Czy te sposoby są skuteczne? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Mimo, że sprzedaż mieszkań w Polsce nie spada, deweloperzy cały czas udoskonalają swoje tricki na skuteczną sprzedaż. (…)

Dlaczego warto wystartować bez kapitału?

Co blokuje ludzi przed rozpoczęciem swojego pierwszego biznesu? Strach? Kapitał? Brak doświadczenia? A może brak kontaktów? Jeśli pierwsza rzecz, o której pomyślałeś to kapitał, to pomyślałeś dokładnie tak, jak 90% osób, z którymi mam przyjemność rozmawiać o założeniu pierwszego biznesu podczas prowadzenia prelekcji, warsztatów, czy podczas rozmów prywatnych. Ludzie w kółko powtarzają o konieczności wzięcia (…)