Wnieś swoją firmę na kolejny poziom

Nowy Kurs Zaawansowany MBA

Wiemy, jak cenny dla przedsiębiorców jest czas, indywidualne podejście, wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami oraz praktyka biznesowa pozwalająca nie tylko znać konkretne rozwiązania, ale również wiedzieć jak je wdrożyć. W tworzenie Zaawansowanego Kursu MBA włożyliśmy całe nasze kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami. Setki absolwentów, 8-letnie doświadczenie przy organizacji studiów podyplomowych MBA Przedsiębiorczość wraz z Uczelnią Łazarskiego, tysiące wspólnie przepracowanych godzin i cenny feedback, jaki starannie zbieraliśmy od Was przez lata. Wszystkie te doświadczenia, nasze dotychczasowe sukcesy i błędy, pozwoliły nam zaprojektować kurs dla przedsiębiorców, o którego efekty jesteśmy spokojni. 

Kurs Zaawansowany MBA jest naszą propozycją dla bardziej zaawansowanych i wymagających przedsiębiorców. Jest to dwuletni program o pięciu specjalizacjach realizowany w formule MBA, a jego modułowa struktura pozwala każdemu studentowi na dopasowanie tematyki zajęć do własnych potrzeb.

 

Formuła MBA

Nasz Kurs organizowany jest w formule MBA, co oznacza, że podczas zajęć kładziemy bardzo duży nacisk na praktyczną wiedzę. Naszymi wykładowcami są wyłącznie praktycy. Nie są to zawodowi wykładowcy, którzy wykładami zarabiają na życie. Ponad 95% z nich prowadzi własne firmy w których zdobywali doświadczenie przez wiele lat. Na zajęciach opowiadają o tym, jak w swoich działalnościach próbowali z różnym skutkiem rozwiązać problemy, przed którymi stoją obecni na sali studenci. Zapraszamy do zapoznania się z listą wykładowców naszej Uczelni.

To co nas odróżnia od innych Uczelni to naprawdę praktyczne podejście. Nasi wykładowcy mają zakaz prowadzenia zajęć w stylu opowiadania o tym jak być powinno. Zamiast opowiadania o tym jak powinna wyglądać rekrutacja, nasi wykładowcy opowiadają jak oni rekrutują i jakie są ich własne doświadczenia.

U nas nie ma teorii. Nikt Ci nie powie jak powinno się coś robić, bo przeczytał o tym w książce. Zamiast tego na zajęcia zapraszamy przedsiębiorców, którzy opowiedzą o swoich największych sukcesach i najbardziej bolesnych błędach.

Formuła MBA to nie tylko wyśrubowane wymagania dla wykładowców, ale także podobne kryteria w stosunku do studentów przystępujących do kursu. Od uczestników już na starcie oczekujemy posiadania pewnego zasobu doświadczenia, wiedzy oraz kompetencji. Wszystko po to, aby na zajęciach nie przeznaczać czasu na omawianie rzeczy podstawowych, jak i po to, aby wymieniając się doświadczeniem studenci mogli też uczyć się od siebie nawzajem. 

 

Kto prowadzi zajęcia?

To co wyróżnia oferowany przez nas Kurs Zaawansowany MBA to grupa wykładowców praktyków. Głośno i z pełną powagą mówimy, że w doborze wykładowców nie kierujemy się posiadanymi przez nich tytułami, ukończonymi kursami czy stanowiskami w świecie naukowym. Bierzemy pod uwagę tylko osiągnięcia oraz umiejętność ich przekazania, zgodnie z zasadą “po owocach ich poznacie”.

W naszej Uczelni realizujemy też inny program w formule MBA. Są to Studia Podyplomowe MBA, które realizujemy wspólnie z Uczelnią Łazarskiego. Ponieważ tamten, też dwuletni program MBA kończy się również wręczeniem oficjalnego dyplomu to musi podlegać wymogom co do wykładowców narzucanym przez ustawodawcę. I czasami zdarza się tak, że nie możemy zaproponować na nim wykładania komuś kogo my jak i nasi studenci chętnie by widzieli w roli wykładowcy, bo nie ma odpowiedniego tytułu naukowego lub zdobył go w nieakredytowanym przez ustawodawcę kraju lub uczelni. Jednak na Kursie Zaawansowanym MBA mamy dowolną rękę w doborze kadry. Dlatego też kurs ten cieszy się znacznie większym zainteresowaniem.

Wśród wykładowców znajdują się profesorowie jak również osoby, które skończyły zaledwie kilka klas szkoły średniej. Wszystkich jednak łączy to, że w swoich życiorysach mają bogate doświadczenie w zarządzaniu większymi niż kilkunastoosobowymi (własnymi!) firmami.

Wśród naszych wykładowców znajdują się milionerzy, którzy zbudowali swoje majątki od zera tzw. self-made meni. Jest nawet kilka osób, które notowane były na liście 100 najbogatszych Polaków. Wśród wykładowców są także bankruci i ludzie z milionowymi długami, którzy nie poradzili sobie z zarządzaniem 40 czy 80 osobowej firmy. Pierwsi uczą nas w oparciu o to, co im się udało, od drugich natomiast uczymy się w kontekście tego, jakie błędy popełnili.

Wśród wykładowców znajdziesz między innymi

Nasz kurs MBA opiera się na wykładach doświadczonych przedsiębiorców. Poniżej prezentujemy krótkie sylwetki wykładowców, którzy stanowią trzon całego naszego programu.

I wielu innych wykładowców również

Nie sposób wymienić wszystkich wykładowców, którzy będą prowadzić zajęcia. Nie chcielibyśmy aby ta oferta ciągnęła się w nieskończoność. Zawsze możesz sprawdzić listę wszystkich naszych wykładowców i zobaczyć z jakimi nazwiskami możesz spotkać się podczas kursu. Gorąco do tego zachęcamy, gdyż do wykładania na Uczelni ASBIRO zaangażowane są obecnie 553 osoby! Zdecydowaną większość z nich znajdziesz w programie Kursu Zaawansowanego MBA.

Pełna lista wykładowców:
Sprawdź pełną listę wykładowców ASBIRO

W ramach studiów otrzymasz również dane kontaktowe do wszystkich naszych wykładowców. Wszyscy oni chętnie się angażują i z pewnością będziesz mógł konsultować z nimi wszystkie bieżące decyzje. Zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, gdzie doświadczenie przedsiębiorcy gra podstawową rolę.

 

Dla kogo jest ten kurs?

 

Założenie i prowadzenie małej kilkuosobowej firmy wymaga innych umiejętności niż takiej, która już trochę urosła. Na początku jesteśmy sami. Dogadujemy się z sobą bardzo dobrze. Wszystko się zmienia, gdy pojawiają się kolejni pracownicy. O ile na starcie dużą rolę odgrywały umiejętności twarde, tak gdy firma się rozwinie musimy wkroczyć w rolę człowieka zarządzającego zespołem. Wymaga to nie tylko umiejętności miękkich, ale przede wszystkim zmiany postawy, sposobu myślenia, metod zarządzania czy nawet trochę charakteru przedsiębiorcy. Każdy kto rozwinął większy projekt doskonale wie o co chodzi.

Kurs jest zaprojektowany dla właścicieli małych firm. Dla osób zatrudniających już ludzi. Przez ostatnie 10 lat, w grupie blisko tysiąca naszych absolwentów zaledwie 7% nie zatrudniało pracowników, a 15% zatrudniało więcej niż 25 osób. To jest grupa docelowa tego kursu.

Może ten kurs nie jest dla Ciebie?

Jeśli nie posiadasz jeszcze własnej firmy i jesteś na początku swojej przygody z biznesem, uważamy że na tym etapie zdecydowanie bardziej przyda Ci się nasz Kurs Podstawowy, ponieważ tematy które będziemy poruszać na zajęciach Kursu Zaawansowanego MBA mogą być dla Ciebie zbyt zaawansowane.

Tych studiów nie polecamy również osobom, które wiążą swoją przyszłość z pracą w korporacji. Wprawdzie takie osoby na pewno wyciągnęłyby wiele ciekawych informacji i praktycznych porad jak rozwinąć skrzydła w swojej pracy, to jednak na rynku jest wiele kursów zaprojektowanych stricte pod rozwój kariery w korporacji, które dla takich osób mogą być bardziej przydatne. Jeśli natomiast pracujesz w korporacji, na stanowisku kierowniczym, masz już spory bagaż doświadczeń w zarządzaniu, ale chciałbyś pożegnać się z dotychczasową pracą i pójść własną niezależną drogą, tworząc swoją firmę – to spokojnie odnajdziesz się na Kursie Zaawansowany MBA. Zarządzenie dla kogoś, a zarządzanie własną firmą to podobne tematy, ale jednak na tyle różne, że my nie tylko ten kurs ale także działalność całej Uczelni ukierunkowujemy na ludzi, którzy są właścicielami tego czym zarządzają.

Forma zajęć

Kurs trwa 2 lata, a dokładniej 4 semestry. Zjazdy organizujemy od października do czerwca i składają się one z 52 dni wykładowych, każdy po 8 godzin, daje to w sumie 416 godziny wykładów. Zjazdy mamy zorganizowane w weekendy (sobota i niedziela) i takich spotkań organizujemy 13 w trakcie jednego roku akademickiego. Zjazdy odbywają się mniej więcej co 3 tygodnie. Tradycją stało się, że zajęcia zaczynamy o 10.00, a kończymy o 18.00.

Modularna struktura kursu, moduły, wybór

Sam wybierasz moduły, które Cię interesują

Modułowa struktura Kursu

Modułowa budowa kursu daje uczestnikom wyjątkową możliwość komponowania swojego własnego programu zajęć. Każdy student szyje na miarę, według własnych potrzeb swój dwuletni program zajęć. Aby ukończyć kurs, każdy student musi ukończyć 1 moduł ogólny oraz 4 moduły dodatkowe. Z początku może to wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości to bardzo prosty system, który pozwala dobrać każdemu studentowi takie zajęcia, które najbardziej odpowiadają jego aktualnym potrzebom.

Moduły ogólne

3 z 13 weekendów rocznie przeznaczamy na moduły ogólne

Obowiązkowy Moduł Ogólny

Wygląda to tak, że przez 2 lata nauki każdy student musi ukończyć tzw. Moduł Ogólny. Cały kurs to 13 weekendów zajęć rocznie. Z tej puli, dokładnie 3 weekendy – pierwszy weekend naszego roku akademickiego, ostatni weekend, jak i weekend wypadający dokładnie w połowie, między dwoma semestrami – to Moduł Ogólny. Odbywają się wtedy na naszej uczelni tzw. Seminaria. Polegają one na tym, że zbieramy wszystkich naszych studentów, absolwentów, wykładowców oraz ludzi spoza ASBiRO za dodatkową opłatą do jednego centrum konferencyjnego, gdzie na kilku równoległych salach organizujemy zajęcia na różne tematy. Nasi studenci mogą bez problemu przechodzić między salami wybierając taki temat, który najbardziej jest im potrzebny. Nie trzeba być kujonem, aby zaliczyć Moduł Ogólny. W ciągu dwóch lat odbywa się 6 spotkań w ramach tego moduły i aby go zaliczyć wystarczy obecność na połowie z nich.

Każdy student wybiera własne moduły specjalizacyjne z puli dostępnych zagadnień

Moduły Specjalizacyjne

Na Kursie Zaawansowanym MBA każdy semestr składa się z 5 weekendów. Moduł to taki program, który stanowi niejako oddzielną całość samą w sobie i opracowany jest właśnie na jeden semestr zajęć. Przed rozpoczęciem każdego semestru szykujemy ofertę kilku / kilkunastu różnych modułów. Każdy student wybiera spośród tej oferty taki moduł, takie zajęcia, które najbardziej mu się w danym momencie przydadzą.

Ilość modułów do wyboru, które w semestrze będziemy realizować jest uzależniona od poziomu rekrutacji. Docelowo chcemy, aby w zajęciach uczestniczyła grupa 30 osób. To jest nasz ideał. Jeżeli zrekrutujemy na kurs 90 osób to zaproponujemy 6 modułów tematycznych do wyboru, z czego zrealizujemy 3 najbardziej popularne. Jeżeli zrekrutujemy 300 osób, to zaproponujemy 20 realizowanych równolegle modułów tematycznych do wyboru, z czego zrealizujemy 10. Zawsze będziemy dążyć do grupy 30 osobowej, a im większą będziemy mieli rekrutację to więcej grup uruchomimy i tym większy wybór tematyki będą mieli nasi studenci. Nasza ostatnia rekrutacja zakończyła się zrekrutowaniem 140 studentów. Jako, że od początku mamy drobną tendencję wzrostową to w tym roku spodziewamy się również przynajmniej podobnego wyniku.

Dodatkowo moduły, a więc wykładowcy w nich uczący i osoby, które je przygotowują, konkurują ze sobą. Jeżeli jakiś moduł jest popularny to będziemy go częściej realizować. Jeżeli któryś raz nie spotkał się z zainteresowaniem to przestaniemy go proponować naszym studentom. Taka konkurencja wewnętrzna to też nasz sposób na dobór z grona ponad 800 wykładowców tych, którzy najlepiej potrafią pomóc naszym studentom w zaspokojeniu ich potrzeb.

Specjalizacje

Dodatkowo wprowadziliśmy specjalizację. Każdy moduł jest przypisany do jednej z pięciu kategorii tematycznych. Są to:

Oczywiście studenci mają zawsze wolny wybór, w zajęciach którego modułu z której specjalizacji w danym semestrze uczestniczą. Jedni będą chcieli zgłębić tylko zagadnienia związane z Zarządzaniem. Dla innych największym problemem jest zwiększenie sprzedaży, więc będą odwiedzać raczej moduły związane ze Sprzedaż i Marketingiem, a jeszcze inni będą woleli wziąć udział w różnych modułach z różnych specjalizacji.

 

Ukończenie Kursu Zaawansowanego MBA

Aby otrzymać dyplom ukończenia tego Kursu, należy ukończyć Moduł Ogólny oraz 4 wybrane Moduły Specjalizacyjne, które kończą się już jakąś formą zaliczenia: egzaminem, napisaniem pracy czy zrobieniem prezentacji. Wszystko zajmie dokładnie 2 lata. Po otrzymaniu dyplomu ukończenia Kursu Zaawansowanego zostaniesz naszym absolwentem, co będzie wiązać się z dodatkowymi przywilejami. Jeżeli jednak ukończysz 4 moduły specjalizacyjne w ramach jednej specjalizacji (np. tylko Zarządzanie lub tylko Prawo i Podatki) dostaniesz od nas dodatkowo dyplom specjalizacyjny z tego właśnie zakresu. 

Po uzyskaniu dyplomu możesz dalej zdobywać wiedzę wybierając kolejne moduły!

Oferta dla Absolwentów?

Podczas dwóch lat nauki zaproponujemy ci możliwość udziału w około 40-60 różnych tematycznie modułach.  Oczywiście wszystkie one dotyczą tematyki prowadzenia firmy czy inwestowania pieniędzy. Nawet gdybyś chciał to nie jesteś w stanie wziąć w nich wszystkich udziału w trakcie 2 lat Kursu. Będziesz musiał zdecydować się na 4 moduły, które najbardziej cię przekonają, lub tematyka których jest ci najbardziej potrzebna. Jedne z tych modułów powtarzamy co 2 lata, inne co 4 czy 5 lat, a ciągle dokładamy nowe moduły. Jeżeli po ukończeniu Kursu Zaawansowanego MBA chciałbyś uczestniczyć w dodatkowych zajęciach i poznać zawartość kolejnych modułów lub wyrobić sobie kolejne specjalizacje to jak najbardziej jest taka możliwość. Nie musisz zapisywać się od nowa na 2 lata nauki. Co semestr dostaniesz od nas najnowszą ofertę modułów, które zamierzamy uruchomić i jeżeli coś cię zainteresuje to jako absolwent w bardzo atrakcyjnej cenie, będziesz mógł wziąć udział w zajęciach.

Nagrywanie zajęć i udostępnianie nagrań

W naszej Uczelni 97% zajęć jest nagrywanych. Gdy rozmawiamy o podatkach lub niektórych skutecznych sposobach współpracy z kontrolami w firmie to często wykładowcy proszą nas o wyłączenie kamer. Musicie im to wybaczyć.

Nagrania z zajęć w zależności od Kursu są różnie udostępniane naszym studentom. Jeżeli chodzi o Kurs Zaawansowany MBA to po zalogowaniu się u nas na stronie będziesz miał dostęp do wszystkich zajęć realizowanych w ramach modułów specjalizacyjnych, które wybrałeś. Jeżeli więc nie będziesz mógł przyjechać na któryś z 5 weekendów (tyle trwają zajęcia z jednego modułu) to na spokojnie będziesz mógł obejrzeć zajęcia z domu w formie nagrania i nic ci nie przepadnie. Do wszystkich zajęć z ukończonych modułów będziesz mógł wracać w dowolnym czasie, również po ukończeniu Kursu. 

W momencie ukończenia Kursu Zaawansowanego MBA, gdy osiągniesz status naszego Absolwenta, oprócz możliwości oglądania swoich zajęć, udostępnimy Ci też wszystkie nagrania jakie kiedykolwiek zrealizowaliśmy na Kursie Podstawowym oraz na wszystkich Modułach Ogólnych (Seminariach) w całej naszej hostorii. To już jest baza ponad 5 tys. godzin wykładów na różne tematy, a każdego roku dochodzi kolejne kilkaset godzin. Na pewno znajdziesz wiele takich, które Cię zainteresują. W sam raz do słuchania podczas długich godzin spędzonych w samochodzie :-)

Natomiast jeżeli pójdziesz dalej i ukończysz Specjalizację na Kursie Zaawansowanym MBA to dostaniesz niejako dostęp do darmowej uczelni on-line. Wtedy odblokujemy Ci wszystkie nagrania z zajęć zrealizowanych do tej pory na Kursie Zaawansowanym w danej specjalizacji (około 500 do 1500 godzin w zależności od specjalizacji), jak i tych, które dopiero będziemy realizować (16 do 96 godzin miesięcznie!). 

Zakwaterowanie podczas zjazdów

Zajęcia odbywają się oczywiście w Warszawie. Dla osób z poza Warszawy oferujemy pomoc w organizacji noclegów. Przez kilkanaście lat działalności zaprzyjaźniliśmy się z kilkoma hotelami. Dzięki temu możemy zaproponować naszym studentom bardzo dobre ceny jeżeli chodzi o nocleg. W zeszłym roku akademickim ceny naszych noclegów wahały się od 34 do 54 zł za miejsce w dwu lub trzyosobowym pokoju, również w zależności od standardu. 

Uroczyste Gale ASBIRO i wieczorna integracja

Każdy zjazd to dwa dni. Sobota i niedziela. Tradycją stało się, że w restauracji hotelowej, tam gdzie nocuje większość studentów spotykamy się wszyscy na małą integrację przy kolacji, piwie i wspaniałej atmosferze. Jest to bardzo ważne wydarzanie i z kuluarowych rozmów z innymi studentami i wykładowcami, którzy też nas odwiedzają można wynieść naprawdę wiele.

Dodatkowo podczas Seminariów w których przeważnie bierze udział dobrze ponad tysiąc ludzi organizujemy w sobotę wieczorem Galę ASBIRO. Jest to wieczorny bankiet, zamknięta impreza za dodatkową niedużą opłatą, podczas którego serwujemy nie tylko pełny obiad, desery czy szampana, ale także dużo innych atrakcji. 

NOWOŚĆ- REKRUTACJA NA MARZEC!!

Nie musisz czekać do października- uruchomiliśmy kolejną rekrutację Kursu Zaawansowanego. 

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do:
3 marca października 2019

Daty zjazdów

 • 2-3 marca 2019 (Seminarium)
 • 16-17 marca 2019
 • 6-7 kwietnia 2019
 • 27-28 kwietnia 2019
 • 18-19 maja 2019
 • 1-2 czerwca 2019
 • 15-16 czerwca 2019 (Seminarium)
 • 19-20 października 2019 (Seminarium)
 • 16-17 listopada 2019
 • 30 -1 listopada/ grudnia 2019
 • 14-15 grudnia 2019
 • 11-12 stycznia 2020
 • 25-16 stycznia 2020

Daty integracji

 • zimowa: 6-10 luty 2019 – WinterCamp 2019
 • letnia: 1-5 maja 2019 – Majówka Asbiro 2019 

Zanim się zapiszesz…

Zdajemy sobie sprawę, że dołączenie do 2 letniego programu edukacyjnego jest dość poważną decyzją. Zajęcia trochę trwają, a i jest też to całkiem spory wydatek. Dlatego też zachęcamy, abyś bliżej zapoznał się z naszą Uczelnią. Oto kilka dobrych sposobów aby to zrobić.

Przyjdź na Seminarium

Trzy razy do roku organizujemy weekendową imprezę, którą nazywamy Seminarium. Jest to bardzo duże wydarzenie na którym pojawia się zwykle dobrze ponad tysiąc osób. Znajdziesz na niej większość aktualnie u nas studiujących studentów wszystkich kursów czy studiów. Zawsze odwiedza nas pokaźna grupa wykładowców jak również kilkuset absolwentów, z którymi możesz porozmawiać o doświadczeniach z naszych zajęć. Za opłatą, wstęp na tę imprezę mają również goście z zewnątrz, totalnie niezwiązani z naszą Uczelnią. Jeżeli nas jeszcze nie znasz to gorąco zachęcamy, abyś przyjechał, sprawdził atmosferę, poziom zajęć jak i poziom ludzi, którzy nas odwiedzają. 

Zobacz najbliższe seminaria Zobacz nagrania z poprzednich seminariów

Obejrzyj kilka nagrań z wykładów

Jeżeli założysz konto na naszej stronie to odkryjesz, że po zalogowaniu się, masz dostęp do kilkuset nagrań. Są to różne nagrania. Z naszego Kursu Podstawowego, ze Studiów Licencjackich. Jest też całkiem pokaźna grupa zajęć przeprowadzona właśnie na Kursie Zaawansowanym MBA. Jeżeli jesteś zainteresowany obejrzeniem czy przesłuchaniem większej ilości nagrań to zapisz się do naszego Klubu ASBiRO. Oprócz zniżek na wydarzenia, każdemu Aktywnemu Członkowi Klubu udostępniamy co miesiąc kilka nagrań z naszych zajęć. Całkiem sporo zajęć publikujemy też na naszym kanale YouTube. Są tam wykłady bardziej skierowane do szerszej publiczności i raczej popularno – edukacyjne, niż „samo mięso” z jakim mamy do czynienia na zajęciach. Niemniej jednak są na wysokim poziomie i przyjemnie się ich słucha. Poniżej kilka nagrań z naszych zajęć.

Przykładowe zajęcia

Sprawdź nasz kanał na YouTube!

Zobacz ogólnodotępne nagrania, jakie udostępniamy na naszym kanale na YouTube

Przejdź do naszego kanału YT

Zapisz się

Wybierz opcję:

1. Płatność z góry

13 900,00 zł
 • 1. Płatność: 1000.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 12900.00zł do 01 marca 2019
Zaloguj się
Załóż konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą zapisać się na wydarzenie/kurs.


2. Płatność w ratach

14 900,00 zł
 • 1. Płatność: 1000.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 3475.00zł do 01 marca 2019
 • 3. Płatność: 3475.00zł do 01 października 2019
 • 4. Płatność: 3475.00zł do 01 marca 2020
 • 5. Płatność: 3475.00zł do 01 października 2020
Zaloguj się
Załóż konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą zapisać się na wydarzenie/kurs.


 

Masz jakieś pytanie?

Paulina Gronowska

737609092 p.gronowska@asbiro.pl