Ludzie ASBIRO

Agnieszka Gniotek

O sobie...

Agnieszka Gniotek - krytyk sztuki, właścicielka Xanadu Xalerii i Domu Aukcyjnego, prezeska zarządu Fundacji Xanadu, mentorka i trenerka biznesu w zakresie strategii marketingu i sprzedaży w MŚP opartych na marce osobistej eksperta oraz inspirująca mówczyni.

Pomaga swoim klientom – miłośnikom sztuki, kolekcjonerom, inwestorom – dobrać najlepsze dzieło sztuki do ich indywidualnych potrzeb. Zajmuje się budową i marketingiem kolekcji prywatnych i firmowych.

Od 25 lat związana zawodowo ze sztuką, od 15 lat z rynkiem sztuki. Kurator wystaw i plenerów; juror konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu; wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowanie, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocji i strategii budowania kariery w świecie sztuki.

Publikowała na łamach m.in. Art&Business, Puls Biznes, Gazeta Antykwaryczna, Gazeta Finansowa, Forbes, Modern Art, Private Banking, Świat Rezydencji.

Od 12 lat prowadzi własną firmę, w ramach której przygotowywała aukcje i wystawy dla domów aukcyjnych oraz licytacje charytatywne dla Stowarzyszenia Aperio, Fundacji Synapsis, Fundacji Lepszy Start, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Od 2016 r. jest właścicielką i prowadzi Xanadu Galerię i Dom Aukcyjny z siedzibą w Warszawie. Jest to jej projekt autorski, za który ponosi pełną odpowiedzialność merytoryczną i finansową.

Laureatka Lady Business Award 2021 w kategorii Wsparcie. Finalistka konferencji Sales Angels 2021 wyłoniona poprzez wygraną w konkursie członków społeczność ludzi sprzedaży.

Ostatnio można jej posłuchać w podcastach Marka Jankowskiego „Mała Wielka Firma” oraz Rafała Hampela „Spokojnie o wnętrzach” oraz na konferencjach „Życie w Multi” i „Big Business Meet Sience”.

Od września 2022 r. występuje jako ekspert rynku sztuki w Czwórce Polsatu w programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej”.

Jest trenerem i szkoleniowcem. Specjalizuje się w tematyce strategii marketingu firm działających w oparciu o markę osobistą eksperta oraz sprzedaży i obsługi klienta premium. Od 2019 r. roku szkoli w ramach Laboratorium Dobrej Marki Świata Rezydencji, prowadzi gościnne wykłady na Uczelni Asbiro oraz dla Lady Business Club, a także prowadzi mentoring biznesowy w firmach.

Prowadzi cotygodniową audycję „O gustach się dyskutuje” stremowaną równolegle na Linkedin, Youtube i Facebook. Jest stale obecna na swoich prywatnych kanałach w social mediach na Linkedin, Youtube, Facebook i Instagram, a często także na kanałach firmowych Xanadu. Na firmowej stronie internetowej prowadzi blog „O gustach się dyskutuje”.

Kontakt

Te informacje są dostępne tylko dla aktywnych członków Klubu ASBiRO.