Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Inwestowanie w sztukę jako skuteczna forma zabezpieczenia kapitału w czasach kryzysów

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jaki jest rynek sztuki w Polsce?
✔️ Do powoduje wzrost zainteresowania inwestycjami alternatywnymi?
✔️ Od czego zależy cena dzieła sztuki?
✔️ Czy da się obliczyć ROI na rynku sztuki?
✔️ Czy na rynku sztuki panują mody?
✔️ Jakie są najczęściej spotykane stereotypy dotyczące rynku sztuki?
✔️ Czym jest dzisiejsza hossa na rynku sztuki?
✔️ W co inwestować na rynku sztuki?
✔️Co można zrobić z inwestycją, aby przynosiła większy zysk?

Na te pytania odpowie: Agnieszka Gniotek - Właścicielka współczesnej galerii sztuki Xanadu, zajmuje się inwestowaniem w obrazy i młodego malarstwa, których zakup nie zawsze wymaga zbyt dużych nakładów finansowych.

Wkraczamy w okres kryzysu ekonomicznego, a w najlepszym przypadku recesji, spowodowanej ogólną sytuacja gospodarek światowych oraz decyzjami polskiego rządu. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad mniej oczywistymi metodami inwestowania i ochrony kapitału.

Sektor inwestycji alternatywnych i inwestycji emocjonalnych należy do wymagających, ale dających wysokie zyski obszarów inwestowania. Należą do niego inwestycje w przedmioty kolekcjonerskie, stare samochody, alkohole, limitowane edycje marek modowych, zestawy klocków Lego i oczywiście działa sztuki. Co trzeba wiedzieć, aby rozpocząć inwestowanie w dział sztuki? Jak inwestować, żeby zminimalizować ryzyko takiej inwestycji? Czego oczekiwać od doradców czyli marchandów w rynku sztuki, aby wiedzieć, że można obdarzyć ich zaufaniem i swoimi pieniędzmi.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się