Dla przyszłych i poczatkujących przedsiębiorców

Kurs Podstawowy

Kiedy zaczynasz swoją przygodę z biznesem lub jesteś na początku drogi masz dziś dostęp do ogromu książek, kursów i nagrań. Wiele osób z tego korzysta i dzięki temu mamy bardzo wykształconych i dużo wiedzących pretendentów do miana przedsiębiorcy.

O tym nie przeczytasz w książkach

Kiedy zaczynasz swoją przygodę z biznesem lub jesteś na początku drogi masz dziś dostęp do ogromu książek, kursów i nagrań. Wiele osób z tego korzysta i dzięki temu mamy bardzo wykształconych i dużo wiedzących pretendentów do miana przedsiębiorcy. Niekoniecznie jednak biznesy rozwijają się tak sprawnie jak ilość przeczytanych książek, które najczęściej są osadzone w amerykańskich realiach i z polskim biznesem i jego bolączkami nie mają nic wspólnego.

A co by było, gdybyś na początku swojej drogi w biznesie mógł spotkać ludzi, którzy już są dużo dalej. Którzy kilka czy czasami kilkadziesiąt lat temu otwierali swoje firmy i konsekwentnie je rozwijali. Historie przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces motywują do działania i dają wiedzę, której często nie znajdziesz w książce napisanej przez wybitnego teoretyka biznesu. To co nadaje im wyjątkową wartość to historia człowieka, który podjął się budowania firmy i nie poddał się na drodze do sukcesu.

Czytałeś kiedyś książkę biznesową z historią porażki? Słabo się sprzedają, co? Nie zaskoczy Cię jednak to, że na porażkach innych można się nauczyć więcej, niż z historii sukcesów. Kto jednak lubi się dzielić swoimi błędami? Wymaga to znacznie silniejszego charakteru, niż opowiadanie o tym, co się udało. Takie jednak jest życie przedsiębiorcy – jest ciężką, zdarzają się błędy, ale, cholera, warto!

Warsztaty biznesowe

Tradycyjne zjazdy Kursu Podstawowego to spotkania wykładowe, jednak coraz więcej studentów KP pyta nas o możliwość uczestnictwa w warsztatach z naszymi wykładowcami, aby oprócz słuchania ciekawych rzeczy mieć również możliwość przećwiczyć pod okiem wykładowców konkretne narzędzia, które pomogą szybko rozwinąć biznes…

Dowiedz się wiecej

Jeden z najpraktyczniejszych kursów biznesu na rynku

Kurs Podstawowy w Alternatywnej Szkole Biznesu i Rozwoju Osobowego funkcjonuje od 2009. Przez te lata ukończyło go ponad 1200 osób, które albo chciały zacząć swoją przygodę z biznesem, albo już prowadzą swoje biznesy i zależy im na tym, aby dynamicznie je rozwijać. Wszystkich uczestników łączy to, że zależy im na autentycznej wiedzy biznesowej popartej doświadczeniem. Mają dość czytania książek, które są totalnie oderwane od rzeczywistości, ale chcą się dowiedzieć jak zacząć zarabiać więcej w polskich realiach, korzystając z wiedzy tych, którym już się udało.

Kurs Podstawowy jest właśnie tym, jak wyobrażamy sobie, że powinny wyglądać najlepsze studia biznesowe – spotkania z praktykami, którzy żyją tym, o czym mówią, a nie tylko skończyli odpowiednią ilość studiów i uzyskali właściwe tytuły naukowe. Nasz kurs jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia platformy spotkać osób chcących wystartować w biznesie oraz tymi, którzy są na początku drogi lub chcą po prostu zajść jeszcze dalej z doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy mają doświadczenie, którym chcą się dzielić z innymi. Nie chcemy zawracać Tobie głowy teorią. Jeśli tego potrzebujesz to jest wiele ofert studiów, które Ci to zapewnią. Zależy nam na tym, żeby wykłady były cholernie praktyczne a omawiane tematy sprawdzone przez prawdziwych przedsiębiorców w prawdziwych firmach.


Jeżeli jesteś osobą, która cały czas się rozwija oraz potrafisz podejmować ryzyko, to oznacza, że to idealny moment abyś zawitał na ASBIRO. Ta szkoła biznesu jest na tyle skuteczna, że już po pierwszym zjeździe zaczynałem ze swoim biznesem! Poznasz tam doświadczonych przedsiębiorców, wizjonerów, miliarderów i początkujących przedsiębiorców. Wysłuchasz niesamowitych historii sukcesu i dowiesz się jakich błędów nie popełniać. Jestem przekonany, że taka ilość wiedzy i kontaktów jaką jesteś w stanie uzyskać jest warta każdej złotówki.

Piotr KalinowskiAbsolwent KP, Gliwice

Co sprawia, że jest to wyjątkowy kurs

Wiele osób myślących o tym, żeby w przyszłości prowadzić własne biznesy szuka ofert studiów na uczelniach ekonomicznych lub różnej maści wyższych szkołach biznesu. Trafiają tam, chodzą na wykłady, dostają podręczniki do przeczytania i zapamiętania jak największej ilości informacji, piszą pracę na mniej lub bardziej porywający temat w jakiś sposób związany z przedsiębiorczością, a na koniec piszą egzamin i koniec – wykształcony przyszły przedsiębiorca. W gronie naszych wykładowców też mamy takie osoby – najpierw kończyły (albo i tylko zaczynały) studia ekonomiczne o profilach innowacje, czy zarządzanie przedsiębiorstwem, a później nie miały pojęcia jak zarejestrować firmę, nie mówiąc już o tym czym rzeczywiście różni się jednoosobowa działalność gospodarcza od spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nie mówiąc już o tym, jakie korzyści ma spółka z o.o. w kwestii chociażby składek do ZUSu. A już w ogóle nie licz na to, że ktoś opowie Ci o tym, że i jak możesz prowadzić swoją działalność mają zarejestrowaną spółkę LTD w Wielkiej Brytanii.

ASBiRO spełnia moje oczekiwania w zakresie kształcenia się. Kontakty, jakie mam możliwość tutaj zdobyć, mogą zaprocentować również w moim życiu zawodowym. Studiując na Uczelni ASBiRO zyskuję przede wszystkim czas, jaki straciłbym bezpowrotnie idąc na zwykłe studia. ASBiRO pomaga mi rozwijać swoją wiedzę, motywację do tego, aby z każdego dnia wyciągać coś wartościowego, wzmacnia pewność siebie.
Anonimowa opinia z ankiety podsumowującej rok akademicki 2015/2016

 

Dlaczego na zwykłych uczelniach tak nie jest

W rzeczywistości większość wykładowców akademickich w szkołach biznesowych nigdy nie doświadczyło tego, co to znaczy prowadzić biznes, nie móc spać po nocach, pracować 80 godzin w tygodniu, albo więcej, żeby móc zapłacić swoje zobowiązania, nie rozliczali podatków swoich, czy pracowników, nie musieli wysyłać co miesiąc składek do ZUSu kiedy sprzedaż w danym miesiącu była równa zero  i nie zmagali się z wieloma innymi kwestiami, które dla każdego przedsiębiorcy są codziennością? Chcesz się od takich wykładowców uczyć biznesu? My nie! I to nie jest tak, że uważamy, że nie można brać udziału w takich studiach. Jeśli chcesz to śmiało, ale kiedy po kilku latach będziesz serio chciał otworzyć firmę to nie licz na to, że bardzo skorzystasz z wiedzy, którą tam Ci przekazano. Jeśli z kolei pasjonujesz się teorią biznesu to pewnie będzie Ci się tam podobało. Sprzedawanie teorii nie jest jednak tym, na czym nam zależy. Chcemy naszym studentom dać coś więcej, niż to, co mogą znaleźć w księgarniach czy Internecie.

Jak możesz skorzystać z Kursu Podstawowego

Biorąc udział w naszym kursie nie spodziewaj się tego, że będziemy chcieli Ciebie czegoś nauczyć! Uczyć się to możesz na normalnych studiach. To, na czym nam zależy to kształcenie, ciągły rozwój, zmiana myślenia, z takiego który jest pełny fantastycznych historii i modeli biznesowych ze Stanów, na taki, który przejawia się gospodarnością, zaradnością, oszczędnością i ogólnie przedsiębiorczym podejściem do życia.

Naszym wykładowcom nie narzucamy tematów. Nie dostaniesz od nas na początku roku programu kursu ze szczegółową rozpiską zagadnień, które będą poruszane. Możesz za to spodziewać się tego, że zadbamy o to, żebyś spotkał się z przedsiębiorcami z różnych branż, z różnym doświadczeniem, a to, co od nich usłyszysz będzie poparte ich doświadczeniem. Co więcej, nie tylko ich posłuchasz, ale po wykładzie są oni zawsze dostępni, żeby odpowiedzieć na pytania związane z Twoją sytuacją? Dodatkowo po weekendzie spędzonym na kursie prześlemy Ci kontakty do osób, których mogłeś posłuchać na zajęciach. Jeśli będziesz miał jakieś dodatkowe pytania, o których nie pomyślałeś w czasie zjazdu, nie ma problemu, będziesz mógł się z nimi skontaktować nawet po zakończeniu Kursu. Zależy nam na tym, żebyś miał wsparcie w rozwoju swojego biznesu na każdym jego etapie, a tylko od Ciebie zależy jak dobrze to wykorzystasz.

Idea Kursu Podstawowego

Kurs Podstawowy organizujemy od wielu lat. Nie oznacza to jednak, że mamy wyselekcjonowaną do tego kursu grupę wykładowców, których prosimy o wykład każdego roku. Jest dokładnie na odwrót. Choć czasem zdarza się, że zaprosimy kogoś na kurs w charakterze wykładowcy więcej niż raz to ciągle dążymy do tego, aby każdego roku pozyskiwać kilkudziesięciu nowych wykładowców. W ostatnim roku 85% wykładowców to byli ludzie, którzy na Kursie Podstawowym wykładali po raz pierwszy.

Docelowo chcemy zbudować potężną bazę wykładów on-line, do której będą mieli dostęp absolwenci Kursu Podstawowego. Na dzień dzisiejszy zarchiwizowanych mamy ponad 320 wykładów, trwających łącznie 940 godzin. Każdego miesiąca dodajemy kolejne 16 godzin zajęć. Nie dość, że po zakończeniu kursu uzyskasz dostęp do tej kopalni wiedzy, to jeszcze każdego miesiąca będziesz miał dostęp do nowych 16 godzin wykładów, prowadzonych przez nowych wykładowców, i to nie ruszając się z domu.

Gdy zostaniesz absolwentem Kursu Podstawowego zawsze będziesz miał czego słuchać podczas długich jazd samochodem. Nasze wykłady możesz sobie puszczać również przy pracy, dokładnie tak jak zwykłe radio. Oczywiście, że nie wszystkie wykłady przypadną ci do gustu. Każdy wykład to historia życia jednego przedsiębiorcy ale gwarantujemy, że z każdej takiej historii wyniesiesz naukę, która pomoże Ci zbudować Twój własny biznes.

Kurs Podstawowy organizujemy od 9 lat i ukończyło go 1 321 osób.

Kim są nasi wykładowcy

Tylko i wyłącznie doświadczeni przedsiębiorcy. Niekoniecznie każdy z nich ma za sobą kilkadziesiąt lat prowadzenia firmy, ale każdy musi mieć doświadczenie związane z tym, o czym mówi na zajęciach. Jeśli chodzi o branże to wymyśl jakąkolwiek i są duże szanse, że na naszych zajęciach będziesz mógł spotkać kogoś z danej dziedziny. Wśród naszych wykładowców są właściciele (obecni lub byli)

 • sklepów,
 • restauracji,
 • firm odzieżowych,
 • dostawcy najróżniejszych usług internetowych,
 • właściciele agencji reklamowych (zarówno małych jak i największych graczy w kraju),
 • twórcy międzynarodowych startupów,
 • inwestorzy z Polski i z zagranicy,
 • prezesi spółek notowanych na GPW,
 • osoby z listy najbogatszych Polaków,
 • specjaliści od nieruchomości, itp.

Zdarzyć się może, że zaprosimy też byłych przedsiębiorców, których firmy zbankrutowały i dzisiaj się zmagają z potężnymi długami. Możesz się zdziwić jak wiele można się nauczyć z ich historii. Celem jest to, żeby uczyć się tego, co wyszło tym, którzy odnieśli sukces oraz co poszło nie tak osobom, które doświadczyły porażki. Wybór jest szeroki, żeby Twoje spojrzenie na biznes było jak najbardziej kompleksowe.

Stawiamy na autentyczność

Jeśli oczekujesz tego, że zapraszani przez nas przedsiębiorcy będą skakać po scenie, zabawiać Ciebie i przekonywać, że „jesteś zwycięzcą” możesz się rozczarować. Często zapraszani przez nas wykładowcy nie są wyszkolonymi mówcami czy specjalistami od NLP. Okazuje się, że nie jest to jednak problemem dla uczestników kursu. Bywa tak, że sami wykładowcy mówią nam o tym, że nie występują na co dzień przed publicznością i wtedy prosimy, żeby tylko dzielili się tym jak rozwijali firmy. Zdarza się, że na tablicy rozpiszą oni kilkuset tysięczne obroty zwiększające się z roku na rok od początku powstania firmy i mówią o tym, co wpłynęło na taką dynamikę rozwoju. Chciałbyś o tym posłuchać z pierwszej ręki? Stawiamy przede wszystkim na cholernie praktyczną treść.

Skontaktuj się z wykładowcą

Będąc studentem Kursu Podstawowego możesz nie tylko uczestniczyć w zajęciach, ale również kontaktować się bezpośrednio z wykładowcami. Często podają oni swoje dane kontaktowe w czasie wykładów, ale nawet jeśli nie to możesz śmiało dotrzeć do ich danych w naszym zamkniętym systemie, gdzie jest baza wszystkich osób związanych z ASBIRO, zarówno wykładowców jak również studentów. Obecnie jest tam ponad 5000 osób i ciągle pojawiają się kolejne.

Niektóre osoby, z którymi współpracujemy, szczególnie te z „wyższej półki” nie dysponują taką ilością czasu, żeby odpowiadać na wszystkie pytania, które napływają mailowo, czy telefonicznie i w związku z tym prosili nas o nieudostępnianie ich danych. Wciąż możesz jednak kontaktować się z nimi za naszym pośrednictwem.


Moja przygoda z ASBIRO zaczęła się rok temu, wówczas jeszcze bardzo niewinnie, gdy zupełnie przypadkiem weszłam na stronę www.asbiro.pl. Spędziłam na niej tego dnia co najmniej kilka godzin i tyle samo przez kilka następnych dni. Bez wahania zapisałam się na zajęcia właśnie rozpoczynającego się Kursu Podstawowego.

Już pierwszego dnia wiedziałam, że znalazłam to, czego do tej pory tak usilnie szukałam i nie mogłam znaleźć. Dziś wiem, że nie ma takiego drugiego miejsca i wybór zgłębiania tej niełatwej sztuki tworzenia i rozwoju własnego biznesu właśnie ze Szkołą Asbiro to był strzał w 10-tkę. Uczestniczyłam już w zajęciach kilku szkół i w wielu szkoleniach o tej tematyce, natomiast dopiero tutaj zobaczyłam i zrozumiałam na czym naprawdę polega bycie przedsiębiorcą i jak powinno się prowadzić własną firmę, aby dawała ona radość a nie była ona jedynie kamieniem u szyi.

Mogłam tu spotkać i porozmawiać z prawdziwymi praktykami i pasjonatami własnych biznesów, którzy zechcieli podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami kursu. Znalazłam tu same konkrety, co działa, a co nie, na co zwrócić uwagę a czym nie zawracać sobie głowy, czego unikać aby nie narobić sobie problemów. Wszystkie pytania czy wątpliwości można skonsultować z wykładowcami po zajęciach więc to tak jakby w cenie kursu były jeszcze konsultacje, za które w innej sytuacji trzeba byłoby zapłacić w najlepszym wypadku kilkaset złotych.

Do tego wszystkiego można dołożyć doskonałą atmosferę i super inspirację do działania. Po każdym spotkaniu czujesz się tak jakbyś mógł „góry przenosić”. Moja fascynacja Szkołą Asbiro, jej filozofią, wartościami, wspaniałymi ludźmi którzy wspólnie ją tworzą, jest oczywista, więc udział w Kursie Rozszerzonym oraz MBA jest tylko kwestią czasu.

Szkolenia Asbiro polecam każdemu , dla kogo praca na etacie nie jest tym co mu w duszy gra. Tu znajdzie coś dla siebie zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowany przedsiębiorca. Inwestycja ta zwróci się wielokrotnie, oczywiście jeśli tylko podchodzi się poważnie do swoich planów związanych z własną firmą. Dostaniesz tu wszystko co trzeba by zacząć działać i zmieniać swoje życie i swój biznes, natomiast od każdego zależy jak tę unikalną wiedzę wykorzysta. Dla mnie to był najlepiej wykorzystany czas na naukę, na pewno trwać będzie jeszcze bardzo długo.

Z podziękowaniami i pozdrowieniami dla założycieli Szkoły, wykładowców i świetnych dziewczyn zajmujących się kontaktem z uczestnikami szkoleń.

Kasia RejmonciakAbsolwentka KP#12

Jak zorganizowany jest Kurs

Kurs Podstawowy składa się z 16 całodniowych spotkań, które odbywają się weekendami (sobota i niedziela) mniej więcej co miesiąc w Warszawie. Łącznie jest to 8 weekendów. Dodatkowo w okolicach Bożego Ciała (maj, czerwiec) organizujemy weekend integracyjny, na który zapraszamy wszystkich naszych studentów. Zdarza się, że przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi. Zawsze zależy nam na atrakcyjnej wypoczynkowo lokalizacji. Czasami jest to jezioro, czasami łączymy wypad ze spływem kajakowym lub żaglówkami, innym razem wybieramy się w góry. Jest czas na to, żeby odpocząć, posłuchać kilku wykładów, napić się piwa, posiedzieć i pogadać przy ognisku oraz korzystać z wiedzy i doświadczenia innych uczestników i wykładowców. Takie wyjazdy świetnie łączą przyjemne z pożytecznym i zazwyczaj brakuje miejsc dla wszystkich chętnych.

Obecność na zajęciach

Warunkiem ukończenia kursu jest obecność na 8 weekendach organizowanych w ramach Kursu Podstawowego. Jeżeli opuścisz któryś ze zjazdów, powinieneś go w późniejszym terminie „odrobić”. Nieobecności będziesz mógł odrobić po zakończeniu zjazdów zaplanowanych dla Twojej grupy, a więc na zjazdach grup kolejnych. Dopiero wtedy, na Twoim ósmym zjeździe, otrzymasz od nas dyplom ukończenia kursu oraz status absolwenta w Klubie ASBIRO, który upoważni cię do dostępu do wielu ciekawych materiałów.

O czym się dowiesz podczas zajęć

Każdy dzień zajęć to spotkanie z dwoma, trzema lub czterema przedsiębiorcami. Każdy z nich przez 1,5 lub 3 godziny dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ich wystąpienia będą przeważnie poruszać dwa tematy.

Pierwszym z nich jest temat „biograficzny” a więc skupienie się na historii naszych wykładowców, na wydarzeniach i doświadczeniach z ich życia, które doprowadziły ich do ‚miejsca’, w którym znajdują się dzisiaj. Jest to część wykładu zapełniona informacjami o tym, co zrobili, jak to zrobili, dlaczego nie zrobili inaczej. Co sprawiło, że z przeciętnego nastolatka/nastolatki wyrośli na odnoszących sukcesy przedsiębiorców. Opowiedzą o tym jak założyli firmę, jaki mieli pomysł na nią na początku i jak ten pomysł wyewoluował. Opowiedzą również o swoich sukcesach oraz porażkach i o tym jak z tymi porażkami sobie radzili.

Drugi dominujący temat to wnioski z ich historii, zalecenia i ogólne rady jakie mogą dać „młodszemu” pokoleniu przedsiębiorców. Powiedzą co według nich i w ich przypadku działa, a co nie działa, czego warto się chwycić i jak postępować, a co lepiej odpuścić. Podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat otaczającego nas świata. Powiedzą o tym jak szukają pracowników, jak ich zatrudniają, ile i na jakich zasadach im płacą oraz jak ich zwalniają. Zdradzą tajemnice co działa w danej branży i jak skonstruowany jest dany rynek. Powiedzą jak szukają klientów, jak pilnują, aby klienci im płacili oraz co robią aby klienci wrócili do nich ponownie.

Najważniejszą jednak częścią każdego wykładu są pytania, którymi studenci bombardują wykładowców. Studenci ASBIRO to bardzo otwarci i kontaktowi ludzie, którzy nie boją się zadawać pytań dotyczących interesujących ich kwestii i poruszać tematów dla nich istotnych. Wiąże się to z tym, że często wykład zamienia się nam w dyskusję, a zajęcia zamiast o 18.00 nieoficjalnie trwają nawet dłużej. Podczas historycznych zajęć z profesorem Andrzejem Blikle runda pytań skończyła się zdrowo po 21.00.

 

Przykładowe nagrania

Sprawdź nasz kanał na YouTube!

Zobacz ogólnodotępne nagrania, jakie udostępniamy na naszym kanale na YouTube

Przejdź do naszego kanału YT

 

Zajrzyj do nas zanim się zapiszesz

Nie musisz zapisywać się w ciemno. Byłoby to nawet nieroztropne. Sami uczymy, że wszelkich sprzedawców należy trzymać krótko, w przeciwnym wypadku ciągle będziemy kupować niepotrzebne rzeczy. Gorąco zachęcamy do tego, abyś zobaczył na własne oczy jak wygląda nasz kurs oraz bezpośrednio porozmawiał z osobami, które już są naszymi studentami i wykładowcami.

Seminarium ASBIRO

Jest świetna okazja, żeby doświadczyć klimat panujący na ASBIRO. Wydarzenia, które nazwaliśmy seminariami to konferencje, w których udział bierze zazwyczaj około 500 osób. Organizujemy je zawsze na początku roku akademickiego (październik), na rozpoczęcie drugiego semestru (luty-marzec) oraz na zakończenie roku akademickiego (czerwiec). Każde wydarzenie jest tematyczne i to zazwyczaj determinuje to, czy uczestników jest dużo, czy bardzo dużo. Tematycznie jest różnie i zawsze udaje się nam wstrzelić w potrzeby studentów. Niektóre z seminariów organizowanych w ostatnich latach to:

 • „Inwestowanie w czasach kryzysu” (goście: Doug Casey, Nick Giambruno, Vit Jedlicka, Trader 21)
 • „Czas na startup” (gość: John Chisholm),
 • „Biznes w Afryce”,
 • „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników”,
 • „Biznes i rodzina”,
 • „Jak państwo wprowadza w błąd przedsiębiorców i obywateli” (gość: David Stockman),
 • „Jak przetrwać bankructwo i długi”,
 • „Jak zacząć inwestować w nieruchomości”.
 • ,,Co robić z pieniędzmi” 

Wśród uczestników spotkasz studentów ASBIRO ze wszystkich kursów oraz duże grono absolwentów. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki są wrażenia innych, wpadnij i ich spytaj. Koszt nie jest duży. Bonusem jest też to, że jako student ASBIRO, wszystkie seminaria organizowane w ramach kursów masz w cenie.

Zobacz najbliższe seminaria

Zobacz nagrania z poprzednich seminariów

Wspólna sobotnia kolacja

Tradycją jest to, że w sobotę po zajęciach wszyscy studenci naszych kursów wraz z wykładowcami udają się do zaprzyjaźnionej restauracji w Hotelu Portos, gdzie trwają dyskusje na rożne tematy. Wbrew pozorom to podczas kolacji rozmawiając z uczestnikami kursów można wynieść ze zjazdu najwięcej ciekawych informacji, rad inspiracji i znajomości.

Integracje odbywają się w restauracji hotelowej gdzie nocują uczestnicy kursu dojeżdżający spoza Warszawy. Niestety niewiele osób mieszkających w Warszawie zostaje z nami na integracji, gdyż spieszą się do domów. Tracą przez to wiele, dlatego też jeżeli mieszkasz w okolicy Warszawy i chcesz zapisać się na kurs to zawsze planuj sobie wyjście z całą grupą na wieczorne spotkanie przy kolacji i piwku w sobotę po zajęciach.

Integracje wnoszą taką wartość, że podczas jednej z nich studenci z 12 grupy Kursu Podstawowego stworzyli powiedzenie, że to co dzieje się na sali szkoleniowej w sobotę to „przed-zajęcia”. Integracja jest „zajęciami właściwym”, natomiast niedzielę na sali szkoleniowej zaczęli nazywać „po-zajęciami”.

Noclegi

Jeżeli dojeżdżasz na nasze zajęcia spoza Warszawy i potrzebujesz noclegu, zapytaj, chętnie POMOŻEMY CI w dokonaniu rezerwacji w hotelach, gdzie od długiego czasu sami nocujemy przy okazji każdego zjazdu. Są to hotele Aramis i Portos na Mokotowie. Jest opcja zarezerwowania całego pokoju dla siebie lub dołączenia do innego uczestnika. Koszt jednego noclegu bez śniadania waha się od 40 do 80 zł.

Nagrania z zajęć

Wszystkie zajęcia przez nas organizowane są nagrywane, chyba że wykładowca zażyczy sobie inaczej co zdarza się bardzo rzadko. Każdy student otrzymuje własny login i hasło do zamkniętego serwisu internetowego z nagraniami. Każdy student Kursu Podstawowego ma dostęp do nagrań ze zjazdów, w których uczestniczył. Gdy student ukończy Kurs Podstawowy, a więc gdy weźmie udział w 8 zjazdach, zostanie naszym absolwentem. Absolwenci Kursu Podstawowego mają dostęp do nagrań ze wszystkich zajęć Kursu Podstawowego. Z tych zajęć, które odbyły się zanim trafił na kurs, jak i do tych zajęć, które odbędą się w przyszłości.

Co mówią o nas studenci?

Rok temu rozpoczęłam kurs podstawowy z ASBIROjako przedsiębiorca związany z branżą farmaceutyczną. Była to najlepsza decyzja, jaką podjęłam odnośnie rozwoju biznesowego. Kurs składa się z 8 zjazdów, na każdym z nich otrzymuje się potężną dawkę wiedzy, która za każdym razem  ładowała moje akumulatory poznawcze. Czego można się nauczyć ? Przede wszystkim tego, jak prowadzić  i rozwijać swój biznes , jak założyć nowy, komu mówić o swoich pomysłach, z kim rozmawiać o rozwoju. W jaki sposób ocenić swoją działalność, jak poprowadzić w firmie marketing. Ale ASBIROto nie tylko  wykłady. Główna inspiracja to szeroki networking i case, jaki możesz otrzymać od Twoich kolegów przedsiębiorców. Opowiadasz im o swoim problemie i okazuje się , że oni przeżyli to co Ty i skutecznie mogą naprowadzić Ciebie na rozwiązanie problemu. I jeszcze jedno. Nie jest to kolejna sztywniacka uczelnia w garniturach. Nie jest sztampowa. Czuć powiew wolności i kreatywności. Poznałam tu fantastycznych i inspirujących ludzi. Z wieloma nadal utrzymuję kontakt. To na pewno nie jedyna przygoda, jaka czeka mnie jeszcze z ASBIRO.
Marta IdczakStudentka KP#16
Polecam wszystkim bardzo gorąco ASBIRO, jest to najlepsza szkoła. Nowatorskie podejście do edukacji, które procentuje i przynosi pozytywne efekty. Możliwość spotkania wielu wartościowych osób zarówno wśród wykładowców jak i uczestników oraz szansa na wspólne zmienianie rzeczywistości i świata. Zapisanie się do szkoły ASBIRO uważam za bardzo dobrą decyzję i ważny etap w moim życiu, za co szczególnie dziękuje mojemu mężowi, który mnie na to namówił. Polecam ASBIRO, które pomaga naładować baterie i zmieniać własne życie na lepsze.
Agnieszka GruszkaStudentka KP#16

Jeszcze kilka lat temu, kiedy kończyłam studia na kierunku ekonomii, myślałam że już nigdy nie wrócę do edukacji. Po tych paru latach studiowania byłam rozczarowana, bo tak naprawdę nic praktycznego się nie nauczyłam – nic co można by zastosować w pracy czy wyciągnąć dla swojego rozwoju. Aż w końcu jakieś 2 lata temu na konferencji „Czytaj i działaj” natknęliśmy się z mężem na Kamila Cebulskiego. Po jakimś czasie mój mąż zapisał się na kurs podstawowy ASBIRO. Od tego czasu zmieniło się nasze życie. Pod wpływem tej szkoły Wojtek przynosił do domu coraz to nowe idee. Przede wszystkim zmieniliśmy formę przedsiębiorstwa z działalności gospodarczej na spółkę z o.o. W końcu i ja zdecydowałam się zapisać do ASBIRO. Pod wpływem tej szkoły zdecydowałam się zrezygnować z ciepłej posadki i jedno mogę powiedzieć … mimo że się bałam, była to chyba najlepsza decyzja w moim życiu. Teraz wspólnie z mężem prężnie rozwijamy firmę. To co mogę powiedzieć o ASBIRO to to, że nigdzie indziej nie zdobędziecie tylu praktycznych wskazówek do prowadzenia firmy, nie poznacie tylu wspaniałych przedsiębiorców. Żadna inna szkoła w Polsce nie motywuje do rozwoju swojego i firmy tak jak ASBIRO. Mimo iż zakończyłam już kurs podstawowy to na pewno będę tu wracać.

Aleksandra BąkowskaStudentka KP#16

Zanim jeszcze zapisałem się na kurs podstawowy ASBIRO, długo zastanawiałem się czy będzie to dobra decyzja i czy warto poświęcać całe weekendy na zjazdy. Dziś, już po ukończeniu kursu, nie mam wątpliwości, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Wiele się nauczyłem, miło spędziłem czas, poznałem świetnych ludzi, w tym mojego aktualnego wspólnika, nawiązałem nowe kontakty biznesowe i jeszcze bardziej zmotywowałem się do realizacji nowych projektów. Żałuję jedynie, że ten rok minął aż tak szybko. Z pewnością jednak nie będzie to koniec mojej przygody z ASBIRO!

Paweł AntkowiakStudent KP#16

Klub ASBIRO

Gdy zapiszesz się na Kurs Podstawowy dostaniesz do nas login i hasło do Klubu ASBIRO, a tym samym otrzymasz dostęp do wielu nagrań z naszych wykładów. A po ukończeniu Kursu, już jako absolwent w Klubie ASBiRO będą na ciebie czekać nowe możliwości, między innymi:

 • Dostęp do wszystkich nagrań w ramach Kursu Podstawowego, nie tylko zajęć swojej grupy, ale wszystkich organizowanych 2, 3, 4 lata temu, a także do wszystkich następnych.
 • Będziesz mógł uczestniczyć w wyjazdach klubowych, z ekskluzywnymi wykładami naszych najcenniejszych wykładowców.
 • Będziesz mógł osobiście uczestniczyć w każdym zjeździe Kursu Podstawowego organizowanym w przyszłości.
 • Otrzymasz w zasadzie dożywotnią możliwość konsultowania swoich pomysłów z naszymi wykładowcami.
 • Będziesz mógł uczestniczyć wraz z przyjaciółmi w naszych seminariach nawet z 90% zniżką.
Więcej na temat Klubu:
www.asbiro.pl/klub/

ZBIERAMY GRUPĘ #22

Uruchomiliśmy rekrutację do #22 już grupy Kursu Podstawowego. Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje dotyczące organizowanej grupy.

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do:
21 października 2018

Lub do zrekrutowania:
90 osób

Finanse

Poniżej zamieszczamy dokładne informacje dotyczące spraw finansowych i wszelkich opłat związanych z rekrutowaną grupą.

WPISOWE: 300 zł – jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo w kursie. Wpłać ją zaraz po wypełnieniu formularza zapisu, aby zarezerwować sobie miejsce w grupie. 

CZESNE:

 • przy płatności z góry 2 200 zł (FIRST MINUTE 2 000 zł) – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach. 
 • przy płatności rozłożonej na raty w ofercie FIRST MINUTE – 2 200 zł – zapłacisz 4 x 550 zł, od 1 lipca cena wzrasta do 2 600 zł – zapłacisz wtedy 4 x po 650zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.

Zniżka 50 zł przy płatności Bitcoin.

 

Daty zjazdów

Zaczynamy 20 października 2018 r.

Zjazdy wykładowe

 • 20-21 października 2018 (Seminarium)
 • 17-18 listopada 2018
 • 8-9 grudnia 2018
 • 12-13 stycznia 2019
 • 2-3 marca 2019 (Seminarium)
 • 6-7 kwietnia 2019
 • 11-12 maja 2019
 • 15-16 czerwca 2019 (Seminarium)

Warsztaty

 • 20-21 października 2018 (Seminarium)
 • 1-2 grudnia 2018
 • 26-27 stycznia 2019
 • 16-17 lutego 2019
 • 2-3 marca 2019 (Seminarium)
 • 16-17 marca 2019
 • 27-28 kwietnia 2019
 • 25-26 maja 2019
 • 15-16 czerwca 2019 (Seminarium)

 

Warsztaty biznesowe

Tradycyjne zjazdy Kursu Podstawowego to spotkania wykładowe, jednak coraz więcej studentów KP pyta nas o możliwość uczestnictwa w warsztatach z naszymi wykładowcami, aby oprócz słuchania ciekawych rzeczy mieć również możliwość przećwiczyć pod okiem wykładowców konkretne narzędzia, które pomogą szybko rozwinąć biznes. 

Od tego roku akademickiego chcielibyśmy zaproponować Wam utworzenie niewielkiej- max. 40 osobowej grupy warsztatowej przy Kursie Podstawowym. Każdy, kto się do niej zapisze będzie mógł uczestniczyć zarówno w wykładach organizowanych w ramach KP, jak i w sześciu specjalnych weekendach warsztatowych organizowanych w Warszawie. 

Oznacza to, że w tym roku zapisując się na nasz Kurs Podstawowy będziesz mógł wybrać:

 • tradycyjny Kurs Podstawowy (osiem weekendów wykładowych, w cenie od 2500 zł)
 • tradycyjny Kurs Podstawowy + Warsztaty Biznesowe (osiem weekendów wykładowych + sześć weekendów warsztatowych, w cenie od 5500zł)
 • lub same Warsztaty Biznesowe w Warszawie (sześć intensywnych weekendów warsztatowych, w cenie od 3400 zł – to oferta dla wszystkich naszych absolwentów KP oraz osób, które są zainteresowane wyłącznie warsztatami) 
Absolwenci Kursu Podstawowego przy zapisach na Warsztaty otrzymają zniżkę w wysokości 200zł!

Co będziemy ćwiczyć podczas Warsztatów Biznesowych w Warszawie?

 • Zarządzanie Stresem
 • Zarządzanie Projektami
 • Jak robić skuteczne reklamy w social mediach.
 • Sztuka negocjacji biznesowych
 • Sprzedaż B2B,B2C
 • Zarządzanie Zespołem
 • Budowanie wizerunku marki 

Terminy Warsztatów Biznesowych nie pokrywają się z terminami zjazdów wykładowych, więc jeśli zdecydujesz się pełną wersję szkolenia- wykłady + warsztaty, czeka Cię aż 14 zjazdów (8 wykładowych i 6 warsztatowych). Jest to dość intensywny kurs więc możesz go realizować w ciągu dwóch lat. Dodatkowo aby uzyskać dyplom ukończenia tego kursu wystarczy, że będziesz obecny na 6 weekendach wykładowych i 4 weekendach warsztatowych. 

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat skontaktuj się z naszą Kasią, która wszystko Ci wyjaśni i pomoże wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Katarzyna Czubak

574 236 673 k.czubak@asbiro.pl

Integracje

Zobacz jak bawiliśmy się na integracjach w ubiegłych latach!

Zimowa integracja – 6-10 lutego 2019

Letnia integracja – 1-5 maja 2019

Procedura rejestracji

Aby rekrutacja na Kurs Podstawowy przeszła sprawnie bardzo prosimy zapoznać się z tą krótką procedurą.

 • Poniżej znajdziesz opcje wyboru płatności, wybierz tę która bardziej Ci odpowiada.
 • Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w ASBIRO, załóż je oraz wypełnij formularz z danymi osobowymi.
 • Po wypełnieniu formularza poprosimy Cię również o napisanie kilku słów o sobie, abyśmy wiedzieli jakie są Twoje oczekiwania i jak najlepiej dopasować wykłady pod Twoje potrzeby.
 • Podane przez Ciebie dane trafią do opiekuna kursu, który skontaktuje się z Tobą i przekaże dalsze szczegóły dotyczące płatności oraz organizacji zajęć. 

Po uregulowaniu wszystkich tych formalności kończymy proces rekrutacji i zaczynamy zajęcia. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres kp@asbiro.pl

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy pytania, które najczęściej zadają nam kandydaci na studentów KP i spisaliśmy odpowiedzi. Jest duża szansa, że znajdziesz wśród nich odpowiedź na swoje pytanie.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

Zapisz się

Kurs Podstawowy

Zapisy zakończone
Już po zapisach, ale nic straconego. Zapisz się na listę oczekujących!
(Wymagane konto w ASBIRO)

Warsztaty Biznesowe

Wybierz opcję:

1. Płatność z góry

3 400,00 zł
3 300,00zł
płacąc BTC
 • 1. Płatność: 400.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 3000.00zł do 19 października 2018
Zaloguj się
Załóż konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą zapisać się na wydarzenie/kurs.


2. Płatność w ratach

3 800,00 zł
3 700,00zł
płacąc BTC
 • 1. Płatność: 400.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 425.00zł do 19 października 2018
 • 3. Płatność: 425.00zł do 23 listopada 2018
 • 4. Płatność: 425.00zł do 14 grudnia 2018
 • 5. Płatność: 425.00zł do 18 stycznia 2019
 • 6. Płatność: 425.00zł do 01 marca 2019
 • 7. Płatność: 425.00zł do 26 kwietnia 2019
 • 8. Płatność: 425.00zł do 24 maja 2019
 • 9. Płatność: 425.00zł do 28 czerwca 2019
Zaloguj się
Załóż konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą zapisać się na wydarzenie/kurs.


Kurs Podstawowy + Warsztaty Biznesowe

Zapisy zakończone
Już po zapisach, ale nic straconego. Zapisz się na listę oczekujących!
(Wymagane konto w ASBIRO)

Absolwenci Kursu Podstawowego przy zapisach na Warsztaty otrzymają zniżkę w wysokości 200zł!

Masz jakieś pytanie?

Katarzyna Czubak

574 236 673 k.czubak@asbiro.pl

Stypendia

Fundusz stypendialny stanowi 10% wszystkich otrzymywanych wpłat tytułem uczęszczania na Kurs Podstawowy i jest w dyspozycji naszej szkoły aby promować młode i ambitne osoby, które mają predyspozycje do tego, aby problemy finansowe w przyszłości nie były dla nich problemem. Więcej o stypendium poczytasz na stronie stypendium ASBiRO.