Polecane książki: Finanse i inwestowanie.

Szukasz praktycznej książki o finansach?
Niestety wiele z nich, przedstawia tylko zmodyfikowany i rozwodniony fragment swego pierwowzoru. Z pewnością zastanawiasz się, w co inwestować pieniądze i jak to robić? Z pewnością też szukasz odpowiedzi: jak zabezpieczyć się przed inflacją? W takim razie mam dla Ciebie nie 1, a 3 książki warte uwagi. :)

Książkiw co inwestować?

Być może chciałbyś zacząć inwestować, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć. Może poszukujesz optymalnej dla siebie strategii. Jeśli oszczędzać, to w jaki sposób? Umiejętność negocjacji również jest warta uwagi. Jest wiele okazji i możliwości, których mogłeś nie zauważyć.

Nie ma w tym nic złego, tym bardziej że szukasz wiedzy. W co warto inwestować?
Na pewno w wiedzę i stopniowe wprowadzenie jej w życie.
A skoro jest to wiedza związana z finansami, tym bardziej taka inwestycja się zwróci.

Polecane książki:

Finansowa Forteca – Marcin Iwuć

Polecane Książki o inwestowaniu

.

Nie muszę tłumaczyć, że Inflacja już nawet nie podbiera, a miażdży pieniądze złożone w banku. Pojawia się zatem pytanie.
W co warto inwestować? W związku z tym, jeśli nie masz wiedzy i czasu, to dręczą Cię obawy, co szybciej schrupie Twoje oszczędności. Inflacja, czy kiepsko zainwestowane pieniądze.

.
Ta książka to właściwie praktyczny przewodnik. Znajdziesz tu niezbędny zestaw potrzebnych umiejętności,
aby zacząć. Czego nie znajdziesz? Akademickiego języka z trudnymi zagadnieniami. Z pewnością nie jest to jedna z tych książek, która jest tylko do przeczytania. Jest w niej sporo o ekonomii, instrumentach finansowych, inwestowaniu, ale przede wszystkim
o budowaniu własnego kapitału i zabezpieczeniu emerytalnym.  Zwraca uwagę na często pomijane aspekty tego, jak zarabiać więcej i więcej inwestować w siebie.

Tu znajdziesz książkę „Finansowa forteca” -> Kliknij Tutaj

Marcin Iwuć –  ekonomista, przedsiębiorca, doświadczony menedżer i publicysta w zakresie rynków kapitałowych i finansów osobistych. Przez 11 lat pracował w branży finansowej, od roku 2009 posiadacz międzynarodowego tytułu Chartered Financial Analyst (CFA). Karierę rozpoczął jako uczestnik Programu Rozwoju Kadr  menedżerskich w grupie ING. Od tego czasu pracował mi.in. jako Project Manager w firmie ubezpieczeniowej, Dyrektor Oddziału Banku, Dyrektor Finansowy Banku Hipotecznego oraz Dyrektor ds. Finansowania Nieruchomości Komercyjnych. W 2014 roku zostawił korporację, by zająć się całkowicie popularyzowaniem wiedzy na temat finansów.

Książka: Tajemnice pieniądza – Ryszard Jaszczyński

Polecane książki o finansach

.

Jedną z fundamentalnych umiejętności jest dostrzeganie nadchodzących zmian. Szczególnie w trudnych czasach pełnych manipulacji, kłamstw i nadmiaru informacji. 

Jak sam Ryszard Jaszczyński zaznacza:
“(…) współczesne otoczenie biznesowe ewoluuje z ogromną prędkością, to nawet najlepsze dzisiejsze wskazówki inwestycyjne już po kilku miesiącach mogą
się okazać wręcz… śmieszne!
Dlatego tylko jedna rada zawsze się sprawdza: dostrzegaj zmiany, podążaj za nimi i wykorzystuj je na swą korzyść.” 

Poznasz tu nie tylko historię pieniądza i rynków finansowych od wymiany barterowej,
przez pieniądz fiducjarny po kryptowaluty. Jest to książka, która nie tylko jest dla osób początkujących. Bardziej doświadczone osoby z pewnością mogą znaleźć tutaj nowe informacje
o analizie fundamentalnej.

Tu znajdziesz książkę „Tajemnice pieniądza” -> Kliknij Tutaj

Ryszard Jaszczyński – W dziedzinie finansów jest samoukiem. Przeczytane setki książek
oraz (paradoksalnie) brak formalnego ekonomicznego wykształcenia zaowocowały nowatorskim, niezwykle prostym i logicznym, podejściem do zasad budowania zamożności i zarządzania kapitałem. Wieloletnia przygoda z aktywną grą na giełdzie i docenianie zalet posiadania nieruchomości ułatwiły autorowi zbudowanie portfela dochodowych aktywów i osiągnięcie finansowej wolności. Autor był między innymi: szybownikiem, instruktorem lotniczym, członkiem kadry narodowej w sportach samolotowych, wykładowcą akademickim, kapitanem w PLL LOT. Posiada także patent morskiego sternika jachtowego.

Książka: Finansowy ninja – Michał Szafrański

Polecane Książki o zarabianiu

.
.

Książka  o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu
i inwestowaniu.


Daje proste podpowiedzi dotyczące mądrego posługiwania się produktami finansowymi i przestrzega przed zagrożeniami dla naszych pieniędzy. Przede wszystkim pełni funkcję przewodnika, który w jasny sposób wytłumaczy podstawowe różnice
i zagadnienia.


Pokaże Ci różne sposoby na oszczędzanie
i pracę z pieniędzmi. Znajdziesz w niej nie tylko wskazówki, ale również mnóstwo linków do dodatkowych narzędzi.
.

.

Z pewnością wskazuje drogę do uporządkowania finansów, podaje praktyczne, życiowe przykłady. Jeśli chcesz świadomie podejść do swoich wydatków, ale nie tylko. Na równi stawiasz oszczędności i bezpieczeństwo finansowe, ta książka wydaje się być właśnie dla Ciebie.

Tu znajdziesz książkę „Finansowy Ninja” -> Kliknij Tutaj

Michał Szafrański – „pełnoetatowy” bloger prowadzący blog JakOszczedzacPieniadze.pl oraz popularny podcast „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”. Zdobywca trzech nagród w konkursie Blog Roku 2013 i w 2014 roku wyróżniony tytułem „Społecznie odpowiedzialnego blogera” przez organizatorów Blog Forum Gdańsk. Autorytet w dziedzinie mądrego oszczędzania, który zdecydował się porzucić dobrze płatny etat na rzecz edukacji finansowej. Dawniej dyrektor ds. rozwoju w firmie informatycznej, bezpośrednio odpowiadający za relacje z najbardziej wymagającymi klientami. W ciągu zaledwie roku zbudował najpoczytniejszy niezależny blog finansowy w Polsce, który czyta ponad 250 tys. osób miesięcznie. Regularnie zapraszany jest do mediów w charakterze eksperta.

Wygłodniała inflacja

Reasumując. Inflacja jest niczym wygłodniałe korniki wśród antycznych mebli.
Jeśli chcesz zadbać o swoje finanse, warto byś najpierw przeczytał i wdrożył wskazówki z wybranej książki. Nie ma sensu działać po omacku, szczególnie gdy czas gra bardzo dużą rolę
dla Twoich pieniędzy.

Pamiętaj. Dobierając książkę do siebie, warto byś kierował się nie tylko swoimi oczekiwaniami wobec niej. Ważny jest też sposób przekazywanej wiedzy.

W rankingu na jednej z popularnych stron, tak przedstawia się dzisiejsze zestawienie:


Miejsce 1. Książka: Tajemnice pieniądza – Ryszard Jaszczyński

Miejsce 2. Książka: Finansowa Forteca – Marcin Iwuć

Miejsce 3. Książka: Finansowy ninja – Michał Szafrański

Chcesz się wspólnie z ASBiRO
przygotować na nadchodzące czasy?

Zapraszam Cię na nasze Seminarium, które odbędzie się 
STACJONARNIE 11.06 – 12.06.22 r.
Będziesz mógł uczestniczyć w
9  merytorycznych wykładach i przygotować się na nadchodzące czasy.

Nowością jest panel dyskusyjny,
który możesz wybrać z dwóch tematów (Branża paramilitarna / Przyszłość w branży nieruchomości).
Sprawdź, puki trwa do 25.05 do godziny 00:00 niższa cena
 -> KLIKNIJ TUTAJ