Kurs Zaawansowany

Inwestowanie w Nieruchomości

Zapraszamy na kolejną- V edycję kursu przeznaczonego dla osób, które inwestują bądź przyszłość swoją wiążą z inwestycjami w nieruchomości. Jest to unikatowy, niespotykany na polskim rynku program. Istnieją kursy dla administratorów nieruchomości, dla pośredników w sprzedaży nieruchomości jednak nie dla inwestorów. Kilku inwestorów organizuje weekendowe seminaria za duże pieniądze, jednak brak na rynku porządnego programu, który poruszałby temat inwestowania w nieruchomości z różnego punktu widzenia  poprzez spotkania z praktykami i pracę na przykładach.

Dyplom MBA ASBIRO

Skąd się wziął pomysł na ten kurs? 

Trzy razy w roku organizujemy seminaria. Są to jednorazowe weekendowe zajęcia na różne tematy. Traktujemy je trochę jak „drzwi otwarte” naszej Uczelni. Osoby, które interesuje aktualnie poruszany temat lub osoby, które myślą nad zapisaniem się na nasz kurs mogą wpaść na jeden weekend i zobaczyć jak nasze zajęcia wyglądają w praktyce. Mogą również poznać naszych studentów i absolwentów, którzy zawsze licznie pojawiają się na naszych seminariach oraz porozmawiać o aktualnie realizowanych przez ASBiRO kierunkach studiów. Nikt nie podpowie Wam lepiej czy zapisać się na nasz kurs oraz czego od nich oczekiwać, jak sami studenci. 

W październiku 2013 roku, na inaugurację roku akademickiego postanowiliśmy zorganizować seminarium dotyczące inwestowania w nieruchomości. Temat nas szczególnie zainteresował, gdyż sami jako Uczelnia powoli zaczynamy inwestować. Naszym pierwszym pomysłem na nieruchomościowy biznes było stworzenie małego akademika dla naszych studentów. Projekt działa już od dwóch lat i został przez studentów nazwany Chatą ASBIRO – www.asbiro.pl/chata. Do tej pory na nasze seminaria przychodziło lekko ponad 200 osób. Jednak seminarium o nieruchomościach cieszyło się ogromną popularnością i zjawiło się na nim blisko 600 uczestników. Była to dla nas bardzo pozytywne zaskoczenie. Również feedback jaki uzyskaliśmy od uczestników dał nam do zrozumienia, że nieruchomości należą do niezagospodarowanej niszy na polskim rynku edukacyjnym. 

Tutaj możesz kupić nagrania z tego seminarium

Praktyka i konkretne przykłady

Uczestnicy seminarium zwracali nam uwagę, że największą wartością seminarium było to, że nasi wykładowcy nie przekazywali żadnych teorii. Nie było żadnych wykładów o dochodzie pasywnym, żadnych strategii negocjacyjnych czy innych rad biznesowych bez pokrycia w rzeczywistości. Każdy wykładowca był praktykiem inwestowania w nieruchomości i opowiadał o swoich własnych inwestycjach, doświadczeniach, sukcesach i błędach. Na seminarium zaprosiliśmy kilkunastu inwestorów i poprosiliśmy ich, aby przez godzinę opowiedzieli o swoich pierwszych trzech inwestycjach. Dlaczego zdecydowali się zainwestować, jak znaleźli pierwszą ofertę. Ile włożyli własnych pieniędzy, a ile pożyczyli z banku. Ile kosztował ich remont, jak szukali wynajmujących, czy inwestycja okazała się opłacalna itp.

Nie chcieliśmy aby wykłady polegały na tym, że zaproszeni wykładowcy opowiadali o tym co należy robić. Każdy przecież wie o tym, że nieruchomość trzeba kupić taniej niż rynek oferuje, że trzeba mieć zaufaną ekipę remontową, że trzeba sprawdzać wynajmujących itd. Nie chcieliśmy, aby seminarium było wypowiedzianą na głos listą oczywistości. Chcieliśmy, aby wykładowcy opowiedzieli o tym co im udało się zrobić, jakie błędy popełnili, jak również o tym, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Czego brakowało podczas seminarium?

Uczestnicy zwracali nam uwagę, że na seminarium poruszaliśmy głównie najprostszy model inwestowania w nieruchomości, a więc kupowanie kawalerek i wynajmowanie ich studentom. Cóż, temu poświęcone było seminarium- pierwszym inwestycjom, a pierwsze inwestycje przeważnie są małe. Uczestnikom brakowało innych aspektów związanym z nieruchomościami i przykładów inwestycji w inne lokale.

Brakowało wykładowców inwestujących w grunty, w działki budowlane, budynki komercyjne, garaże, biura, kamienice czy nieruchomości turystyczne. Brakowało tematów związanych z pośrednictwem nieruchomościami, wystrojem wnętrz, sposobami na szybki i tani remont, nie było nic o deweloperce, remontowaniu kamienic czy budowaniu całych osiedli. Nie było nic o możliwości inwestowania za granicami Polski, ani też o klubach inwestorów i wspólnym inwestowaniu.

O 2 w nocy przy piwie z uczestnikami…

Tradycją jest, że razem z uczestnikami po wykładach idziemy na kolację czy najzwyczajniej napić się piwa i porozmawiać. W okolicach 2 w nocy po długiej dyskusji na temat rożnych możliwości inwestowania w nieruchomości, wspólnie z blisko 20 uczestnikami wymyśliliśmy, że temat nieruchomości jest tak szeroki i tak interesujący, że można poświęcić temu cały kurs. Przez kilka miesięcy chodził nam ten pomysł po głowie, zaczęliśmy badać rynek, zasięgać opinii i oto efekt: pierwsze w Polsce kurs dla inwestorów w nieruchomości realizowany w formule studiów MBA.

Założenia Kursu Zaawansowanego – Inwestowanie w Nieruchomości

Głównym celem kursu jest zaproszenie na zajęcia jako wykładowców ludzi, którzy na co dzień zajmują się inwestowaniem w nieruchomości w różnym i szerokim tego słowa znaczeniu. Założeniem jest to, aby studenci dowiedzieli się z pierwszej ręki jak przeprowadza się w praktyce konkretne inwestycje począwszy od kupna kawalerek, a skończywszy na budowaniu osiedla na 300 mieszkań czy 40 piętrowego wieżowca.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs kierujemy do osób zainteresowanych nieruchomościami. Dla początkujących będzie to super wprowadzenie w temat i zdobywanie wiedzy o nieruchomościach od najlepszych praktyków, a dla już bardziej zaawansowanych możliwość poznania nowych możliwości i osób, z którymi można wspólnie inwestować. Będzie to też możliwość wspólnego rozwikłania problemów, z którymi osoby inwestujące spotykają się przy swoich inwestycjach, a więc wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy bardziej i mniej zaawansowanymi inwestorami. 

Forma zajęć

Kurs trwa 2 lata. Zajęcia odbywają się od października do czerwca i składają się z 48 dni wykładowych, każdy po 8 godzin, daje to 384 godziny wykładów. Zjazdy zorganizowane są w weekendy (sobota i niedziela) i takich zjazdów organizujemy 12 w ciągu jednego roku akademickiego. Zjazdy odbywają się mniej więcej co 3 tygodnie. Tradycją stało się, że zajęcia w sobotę i w niedzielę zaczynamy o 10.00, a kończymy o 18.00, a w sobotę po zajęciach spotykamy się razem ze studentami z innych kursów ASBiRO na wspólnej kolacji i piwku w restauracji.

Program całych studiów podzieliliśmy na kilka bloków tematycznych, w ramach których zaproszeni przez nas wykładowcy opowiadają o konkretnych przypadkach ze swojego doświadczenia. Przykładowe bloki tematyczne to:

 • Podstawy wiedzy o rynku nieruchomości w Polsce (analiza polskiego rynku nieruchomości, podstawy prawne oraz finansowe i podatkowe inwestowania w nieruchomości),
 • Przygotowanie Inwestycji (omawiamy różne strategie inwestycyjne, analizujemy przykładowe inwestycje pod kątem ich zakupu, uczymy się analizować otoczenie inwestycji),
 • Wejście w Inwestycję (omawiamy umowy, różne sposoby finansowania inwestycji, formy zabezpieczenia inwestora czy też kwestie związane ze współpracą z pośrednikami, prawnikami i notariuszami przy zakupie nieruchomości),
 • Realizacja Inwestycji (w tym bloku omawiamy szczegółowo różne formy inwestycji – grunty, mieszkania na wynajem i podnajem, flipping, kamienice, nieruchomości biurowe, handlowe i turystyczne i inne),
 • Zarządzanie Inwestycją (analizujemy na konkretnych przykładach wykorzystanie ustawy o ochronie praw lokatorów, omawiamy prowadzenie najmu na cele mieszkaniowe i komercyjne, zarządzanie najmem i tworzenie portfolio nieruchomości),
 • Wyjście z Inwestycji (omawiamy sposoby wyceny nieruchomości, proces przygotowania inwestora i nieruchomości do sprzedaży, zasady negocjacji przy sprzedaży i umowy zbycia).
 • Na zajęciach poruszamy również tematy dodatkowe, m.in. inwestowanie poza granicami Polski (zapraszamy inwestorów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów czy Australii), budowanie wolności finansowej poprzez nieruchomości czy też dogłębnie analizujemy proces zakupu nieruchomości na przetargach i licytacjach komorniczych. 

Zajęcia z każdego z tych tematów prowadzone są przez specjalistów w danej dziedzinie, którzy nie tylko opowiadają o swoich doświadczeniach przy konkretnych inwestycjach, jakie udało im się zrealizować, ale również pomagają i służą radą oraz wsparciem przy inwestycjach prowadzonych przez naszych studentów. 

 

Kto prowadzi zajęcia?

To co wyróżnia oferowane przez nas kursy to wykładowcy praktycy. Głośno i z pełną powagą mówimy, że w doborze wykładowców nie kierujemy się posiadanymi przez nich tytułami, ukończonymi kursami czy stanowiskami w świecie naukowym. Bierzemy pod uwagę tylko osiągnięcia oraz umiejętność ich przekazania, zgodnie z zasadą “po owocach ich poznacie”.

Wśród kadry znajdują się profesorowie jak również osoby, które skończyły zaledwie kilka klas szkoły średniej. Wszystkich jednak łączy to, że w swoich życiorysach mają bogate doświadczenia związane z nieruchomościami. Doświadczenia są różne. Jedni dzięki nieruchomościom odnieśli wielki sukces, inni niestety ponieśli porażkę i wpakowali się w tarapaty finansowe. Zarówno od jednych, jak i od drugich możemy się wiele nauczyć.

Stali wykładowcy

Poniżej prezentujemy krótkie notki dotyczące naszych wykładowców, na których doświadczeniu opiera się cały kurs i z którymi studenci będą spotykać się najczęściej.

 

I wielu innych wykładowców również

Nie sposób wymienić wszystkich wykładowców, którzy prowadzą u nas zajęcia. Nie chcielibyśmy aby ta oferta ciągnęła się w nieskończoność. Zawsze możesz sprawdzić listę wszystkich naszych wykładowców i zobaczyć z jakimi nazwiskami możesz spotkać się podczas kursu. Gorąco do tego zachęcamy, gdyż w Polskim ASBIRO wykłada już blisko 500 osób.

Zobacz pełną listę naszych wykładowców

 

W ramach studiów otrzymasz również dane kontaktowe do wykładowców. Wszyscy oni chętnie się angażują i z pewnością będziesz mógł konsultować z nimi swoje bieżące decyzje. Zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, gdzie doświadczenie inwestora gra podstawową rolę.

 

Przykładowe zajęcia

Wszystkie zajęcia na naszych kursach, w tym również na kursie Inwestowanie w Nieruchomości, są nagrywane i udostępniane naszym studentom po zajęciach, tak aby w każdej chwili mogli sobie je odpalić i odświeżyć wiedzę. Jeśli któregoś wykładu nie nagrywamy, to wyłącznie ze względu na fakt, że wykładowca podczas zajęć podzielił się ze studentami kilkoma ‚pikantnymi’ szczegółami dotyczącymi swoich inwestycji, które wolał aby nie były utrwalone na nagraniach. 

Sobotnie wieczory integracyjne

Mamy w ASBIRO już wieloletnią tradycję, aby w soboty po zajęciach wychodzić na wspólną kolację do znajomej restauracji. Dzięki temu jest okazja do poznania osób studiujących u nas na innych kursach, wymiany doświadczeń między studentami, a także wykładowcami, gdyż oni też często wychodzą z nami na piwo. Wbrew pozorom, podczas sobotniej kolacji można się wiele nauczyć, niekiedy nawet więcej niż podczas zajęć, gdyż zupełnie na luzie można dyskutować o konkretnym problemie trapiącym Twoją firmę z ludźmi, którzy często przechodzili przez ten sam problem w swoich firmach i mogą podpowiedzieć Ci jakieś rozwiązania. Często wypite wspólnie piwo na sobotniej integracji owocuje nawiązaniem długoletnich kontaktów biznesowych i nie tylko. 

Noclegi

Jeżeli dojeżdżasz na nasze zajęcia z poza Warszawy i potrzebujesz noclegu to pomagamy w znalezieniu hotelu. Dysponujemy kilkoma zaprzyjaźnionymi hotelami, w których nocujemy w miarę potrzeb. Koszt jednego noclegu bez wyżywienia waha się od 33 do 54 zł.

Dostęp do Klubu ASBIRO

Wszystkie zajęcia są nagrywane i udostępniane on-line naszym studentom. Dzięki czemu w przypadku nieobecności na którymś z wykładów, nic się nie straci i będzie można je później obejrzeć.

Każdy nasz student po zapisaniu się na konkretny kurs otrzymuje od nas dostęp do Klubu ASBIRO (www.asbiro.pl/klub/), gdzie po zalogowaniu można obejrzeć nagrania ze swoich zajęć  oraz innych wykładów z organizowanych przez nas Kursów, Konferencji czy Seminariów.

Kończąc Kurs Zaawansowany – Inwestowanie w Nieruchomości otrzymacie w Klubie ASBIRO status absolwenta. Dzięki temu będziecie mieć dostęp nie tylko do nagrań ze swojego kursu, ale również do nagrań z jego poprzednich edycji, jak i z edycji, które odbędą się w przyszłości. Dzięki temu co miesiąc otrzymacie dostęp do ponad 30 godzin nowych nagrań. W sam raz do słuchania w samochodzie lub zamiast radia.

W ramach Klubu ASBIRO otrzymasz również:

 • Dostęp do wszystkich nagrań w ramach Kursu Podstawowego, Biznes Campu i Kursu Inwestowanie w Nieruchomości, nie tylko zajęć swojej grupy, ale wszystkich organizowanych 2, 3, 4 lata temu, a także do wszystkich następnych.
 • Będziesz mógł uczestniczyć w zamkniętych zjazdach klubowych, z ekskluzywnymi wykładami naszych najcenniejszych wykładowców.
 • Za symboliczną opłatą będziesz mógł osobiście uczestniczyć na każdym zjeździe Kursu Podstawowego oraz Kursu Inwestowanie w Nieruchomości, które będziemy organizować w przyszłości.
 • Otrzymasz w zasadzie dożywotnią możliwość konsultowania swoich pomysłów z naszymi wykładowcami.

Przyjedź, zobacz i porozmawiaj z naszymi studentami

Nie musisz zapisywać się w ciemno. Byłoby to nawet nieroztropne. Sami uczymy, że wszelkich sprzedawców należy trzymać krótko. W przeciwnym wypadku będziemy ciągle kupować niepotrzebne rzeczy. Gorąco zachęcamy do tego, abyś zobaczył na własne oczy jak wygląda nasz kurs.

Seminarium – Trzy razy w roku organizujemy coś co nazywamy seminariami. Zawsze organizujemy jedno w październiku, jako inaugurację roku akademickiego. Kolejne seminarium wypada w okolicach lutego, dokładnie na pierwszych zajęciach drugiego semestru. Trzecie seminarium organizujemy w maju lub czerwcu jako bardziej uroczyste zamknięcie całego roku. Seminarium to nic innego jak otwarte drzwi na naszej uczelni. Wszyscy nasi studenci uczestnictwo w seminariach mają w ramach kursu, natomiast osoby niezwiązane z ASBIRO muszą uczestnictwo w takim seminarium opłacić. W ten sposób za niewielką kwotę możesz zobaczyć jak wygląda kurs, a także porozmawiać z naszymi studentami i zapytać ich, czy rzeczywiście warto zapisać się na cały kurs.

Rekrutujemy już V grupę na dwuletni Kurs Zaawansowany – Inwestowanie w Nieruchomości

Czas rekrutacji

do 1 października 2018

Lub do zrekrutowania:

38 osób

Finanse 

Poniżej zamieszczamy dokładne informacje dotyczące spraw finansowych i wszelkich opłat związanych z rozpoczęciem Kursu Zaawansowanego- Inwestowanie w Nieruchomości.

Płatność za cały kurs z góry (cztery semestry)

WPISOWE – 1000 zł

Płatne zaraz po zapisaniu się na kurs, aby zarezerwować dla siebie miejsce w 100%.

CZESNE – 11 900 zł, od 1 lipca cena wzrasta do 12 900zł

Płatne przed rozpoczęciem pierwszego zjazdu.

Razem do zapłaty: 12 900 zł, od 1 lipca cena wzrasta do 13 900zł

Płatność za cały kurs rozłożona na raty

WPISOWE – 1000 zł

Płatne zaraz po zapisaniu się na kurs, aby zarezerwować dla siebie miejsce w 100%.

CZESNE – 4 x 3225 zł (razem 12 900 zł), od 1 lipca cena wzrasta do 13 900 zł – zapłacisz wtedy 4 x po 3475zł

Każda rata płatna przed rozpoczęciem kolejnego semestru, a więc w październiku przed rozpoczęciem pierwszego zjazdu oraz w marcu przed rozpoczęciem semestru letniego.

Razem do zapłaty: 13 900 zł od 1 lipca cena wzrasta do 14 900zł

Dla naszych absolwentów mamy specjalną ofertę cenową i zniżkę wysokości 2000 zł. 

 

Daty zjazdów

 • 6-7 październik 2018
 • 20-21 październik 2018 (seminarium) 
 • 17-18 listopad 2018 
 • 8-9 grudzień 2018 
 • 12-13 styczeń 2019 
 • 2-3 marzec 2019 (seminarium)
 • 16-17 marzec 2019 
 • 6-7 kwiecień 2019
 • 27-28 kwiecień 2019 
 • 18-19 maj 2019
 • 1-2 czerwiec 2019 
 • 29-30 czerwiec 2019 (seminarium)

Integracje

Zobacz jak bawiliśmy się na integracjach w ubiegłych latach!

Zimowa integracja – 9-10 lutego 2019

Letnia integracja – 20-23 czerwca 2019

 

Procedura rejestracji

Aby rekrutacja na nasz Kurs Zaawansowany Inwestowanie w Nieruchomości przeszła sprawnie bardzo prosimy zapoznać się z tą krótką procedurą.

 • Załóż konto w Klubie ASBiRO, a jeśli posiadasz konto to prosimy abyś się zalogował 
 • Poniżej znajdziesz listę pięciu pytań dotyczących tego kim jesteś oraz czego oczekujesz od naszego Kursu – odpowiedz na nie
 • Po odesłaniu pytań otrzymasz od nas maila z informacją, że Twoje zgłoszenie do nas dotarło. 
 • Poczekaj na dalszy kontakt z naszej strony. 
 • Po zakończeniu rekrutacji, a przed rozpoczęciem zajęć, otrzymasz dokładne informacje, w którym miejscu, o której godzinie i z kim odbędą się pierwsze zajęcia.
 • Jeżeli do pierwszych zajęć nie opłacisz wpisowego to będziesz mógł to zrobić gotówką przed rozpoczęciem zajęć, pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca
 • Na pierwszych zajęciach poprosimy cię o wypełnienie dokumentów, skserujemy Twój dowód osobisty, a także podpiszemy umowę.

Po uregulowaniu wszystkich tych spraw, zaczynamy zajęcia i kończymy proces rekrutacji. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań możesz się z nami kontaktować. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy pytania, które najczęściej zadają nam kandydaci na studentów KP i spisaliśmy odpowiedzi. Jest duża szansa, że znajdziesz wśród nich odpowiedź na swoje pytanie.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

Zapisz się

Wybierz opcję:

1. Płatność z góry

13 900,00 zł
13 800,00zł
płacąc BTC
 • 1. Płatność: 1000.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 12900.00zł do 05 października 2018
Zaloguj się
Załóż konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą zapisać się na wydarzenie/kurs.


2. Płatność w ratach

14 900,00 zł
14 800,00zł
płacąc BTC
 • 1. Płatność: 1000.00zł przy zapisie
 • 2. Płatność: 3475.00zł do 05 października 2018
 • 3. Płatność: 3475.00zł do 01 marca 2019
 • 4. Płatność: 3475.00zł do 05 października 2019
 • 5. Płatność: 3475.00zł do 01 marca 2020
Zaloguj się
Załóż konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą zapisać się na wydarzenie/kurs.


Masz jakieś pytanie?

Paulina Gronowska

737609092 p.gronowska@asbiro.pl