Zamknięte warsztaty o tworzeniu startupów

Jesteś gotowy, żeby zbudować i uruchomić swój biznesowy projekt? Tematyka startupów, którą zajmiemy się na naszym najbliższym seminarium jest w ostatnich latach bardzo popularny obszarem. Wiele osób marzy o sukcesie swojego projektu i rozwijaniu międzynarodowych pomysłów. Niestety często nasze projekty kończą się na marzeniach. 

Wiele pomysłów, które są tematami kuluarowych rozmów w społeczności ASBIRO ma w sobie ogromny potencjał. Sam pomysł jednak nie jest jeszcze gwarantem sukcesu i wymaga ogromnej ilości pracy. Sama praca jednak też nie jest w stanie zapewnić pożądanych efektów, bo nawet przy osiemdziesięciogodzinnym tygodniu pracy może skończyć się tak, że będziemy całkowicie wyczerpani, a efekty będą ledwo widoczne. Ważne jest, żeby pracując, mądrze planować, konsekwentnie realizować to, co zostało zaplanowane i innowacyjnie rozwiązywać problemy klientów.

Kiedy i gdzie?

17-18 marca 2016 w Warszawie przy ulicy Nowoursynowskiej 154A w sali na II piętrze (warsztaty będą prowadzone po angielsku)

Warsztaty będą się odbywać w godzinach 10:00 – 18:00 każdego dnia z dwiema krótkimi przerwami i jedną dłuższą na lunch.

Już w marcu poznasz właścicieli firm wartych miliony

W marcu organizujemy seminarium nt. startupów, które zgromadzi około 500 osób zainteresowanych tą tematyką. Podczas seminarium będzie okazja poznać i posłuchać wykładów doświadczonych przedsiębiorców i inwestorów, dzięki czemu każdy uczestnik zdobędzie narzędzia, które są niezbędne do tego, by założyć, rozwinąć i sprzedać swój biznes, a przy tym znaleźć wspólników i inwestorów, dzięki którym urzeczywistnią się biznesowe marzenia. Zaprosiliśmy tylko i wyłącznie osoby, które mają już za sobą wiele lat doświadczenia w swoich branżach, które od zera budowały milionowe biznesy oraz takie, które na co dzień inwestują w startupy. Wszystko po to, żeby każdy uczestnik mógł się przekonać, że bez względu na to, na jakim poziomie jest obecnie jego firma, może zaprowadzić ją jeszcze dalej, niż początkowo planował.

O co chodzi w warsztatach ASBIRO?

Ostatnie lata pokazały nam, że w gronie studentów ASBIRO jest ogromny biznesowy potencjał, co często było widać w czasie kuluarowych rozmów. Część z tych pomysłów doczekała się już swojej realizacji, jednak wciąż są osoby, które myślą, planują i chcą swój projekt uruchomić, a także wielu, którzy już prowadzą firmy odnoszące sukcesy, ale wciąż chcą większego rozwoju i często nie wiedzą, co jeszcze mogą zrobić.

Dla takich właśnie osób przygotowaliśmy dwa dni intensywnych zajęć w kameralnym gronie, gdzie każdy będzie mógł przyjść ze swoim pomysłem (ale nie jest to konieczne) i razem z innymi uczestnikami wcielić się w role startupowców, którzy będą musieli przeprowadzić swoją firmę przez szereg zadań, które pokażą, jak najskuteczniej rozwijać swój projekt. Przed realizacją każdego zadania prowadzący będzie miał przygotowane krótkie wprowadzanie, a następnie, razem z uczestnikami będzie pomagał pracować nad kolejnymi etapami rozwoju biznesu.

Kto będzie prowadził zajęcia?

Podczas seminarium o startupach, które odbędzie się 19-20 marca 2016 jednym ze specjalnych gości będzie John Chisholm. Jest on szczególną osobą jeśli chodzi o tematykę startupów i regularnie prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości na Massachusetts Institute of Technology. Jeśli nie orientujesz się, czym jest MIT to warto wiedzieć, że jest to nie tylko jedna z najlepszych uczelni w Stanach Zjednoczonych, ale przede wszystkim ma w swojej ofercie programy związane z biznesem, które, w zależności od rankingów, są uznawane za najlepsze, a w najgorszym wypadku lądują na pozycji trzeciej a ich bezpośrednią konkurencją są Harvard i Stanford.

Chisholm jawi się jako nowy Yoda startupów. Ukazuje on rzadką kombinację ludzkiego wglądu i mądrości na temat wewnętrznej gry związanej z przedsiębiorczością.
Steve Mariotti Prezes Institute for New Economic Thinking

John Chisholm ma trzydzieści lat doświadczenia jako przedsiębiorca, dyrektor generalny i inwestor. Obecnie jest CEO w John Chisholm Ventures, która jest firmą doradczą oraz inwestycyjną znajdującą się w San Francisco. Jest pionierem w dziedzinie badań marketingowych online. Założył i był CEO w Decisive Technology, która została kupiona przez Google. Była to firma, która jako pierwsza zajmowała się tworzeniem oprogramowania do ankiet online. Później założył i był CEO w firmie CustomerSat, wiodącego dostawcy rozwiązań do zarządzania informacją zwrotną w firmach, która później została sprzedana dla Confirmit.

John jest obecnie prezesem i przewodniczącym stowarzyszenia absolwentów MIT oraz członkiem zarządu tejże uczelni oraz Santa Ge Institute oraz członkiem wielu zarządów zarówno firm, jak również instytucji związanych ze środowiskiem biznesu. W swojej karierze był współautorem dwóch patentów oraz ma ukończone studia MBA w Harvard Business School.

Ponadto John Chisholm jest autorem książki „Unleash Your Inner Company: Use Passion and Perseverance to Build Your Ideal Business”, która jest innowacyjnym i sprawdzonym procesem dla każdej osoby, która chce rozpocząć i rozwinąć swój biznes. Jest ona pełna praktycznych zasad, zabawnych anegdot, biznesowej głębi i ćwiczeń, co sprawia, że można dzięki niej rozpocząć, zbudować, testować i skalować swój wymarzony biznes. To właśnie na podstawie swoich wyjątkowych doświadczeń, których część John opisuje w swojej książce, prowadzi zajęcia na MIT, w Dolinie Krzemowej i wielu innych miejscach, ucząc jak sprawić, żeby biznesowe marzenia stawały się rzeczywistością. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma w prezencie książkę „Unleash Your Inner Comapny”.

Startupy wydawały mi się być bardzo odległe i nie wiedziałem, gdzie zacząć. Teraz wiem, że mam wszystkie narzędzia, jakie są mi potrzebne!
Ben Potash Student MIT rocznik 2014 o książce Unleash You Inner Company

Jak skorzystam biorąc udział w warsztatach?

Biorąc udział w zajęciach z Johnem Chisholmem będziesz miał możliwość przekonać się, jak przekuć pasję i wytrwałość w rezultaty, których może się nawet nie spodziewałeś. Warsztaty ASBIRO nt. startupów pokażą Ci, w jaki sposób wykorzystać dostępne zasoby w realizacji swoich biznesowych projektów. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pracowania nad swoim już istniejącym pomysłem i dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, a co więcej, będzie możliwość skonsultowania swoich pomysłów z doświadczonym przedsiębiorcą i inwestorem, który ma już za sobą wiele biznesowych sukcesów i wciąż pracuje w środowisku startupowym, wspierając nowo powstające projekty w realizacji ich pełnego potencjału.

Jak będą wyglądały warsztaty?

W ciągu dwóch dni poprzedzających seminarium o starupach przygotowaliśmy dla Was około 12 godzin praktycznych zajęć, podczas których każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie lub grupowo pracować nad swoim biznesowym projektem. Każdego dnia do zrealizowania będzie około 2 zadań, które będą poprzedzone wstępem Johna Chisholma a następnie uczestnicy będą pracować pod okiem naszego wykładowcy. Żeby maksymalnie wykorzystać te zajęcia, będzie w nich mogło wziąć udział maksymalnie 40 osób, aby prowadzący mógł poświęcić czas każdemu uczestnikowi.

Czego się nauczę?

Podczas warsztatów ze startupów zostaną omówione tematy, które John Chisholm uważa za najbardziej kluczowe w budowaniu efektywnego projektu startupowego oraz rozwoju swojej firmy.

 • Jak zidentyfikować wiele niezaspokojonych potrzeb klienta w obszarach, które są naszą pasją.
 • Jak rozszerzyć i zredukować każdą potrzebę o jeden stopień.
 • Jak zinwentaryzować swoja zasoby (STARS) do efektywnego rozwiązywania potrzeb klientów i rozwoju projektu.
 • Jak przygotować mapę zasobów dla każdej niezaspokojonej potrzeby klienta.
 • Jak wygląda zależność pomiędzy tym, co jest koniecznie do zaspokojenia potrzeb klienta a naszymi najmocniejszymi zasobami.
 • Jak podejść innowacyjnie do realizacji swojego projektu.
 • Jak wykorzystać swoje umiejętności i technologię oraz inne zasoby z wykresu STARS.
 • Jak znaleźć zależności pomiędzy dostępnymi zasobami w poszukiwanie nowatorskich kombinacji.
 • Jak wykorzystać pary zasobów do zaspokojenia nowych potrzeb klienta oraz już istniejących potrzeb w nowy sposób.
 • Jak odkryć zasoby odpowiednie do każdej potrzeby klienta różniące się od tych, których używa konkurencja do zaspokajania tych samych potrzeb w myśl zasady „Inaczej jest lepiej”.
 • Jak odkryć dodatkowe zasoby, które potrzebujesz rozwinąć lub zdobyć to zaspokojenia każdej potrzeby.

Nagrody dla najlepszych

Każde zadanie będzie kończyło się prezentacjami uczestników oraz ich omówieniem. Najlepsze prezentacje dla każdego zadania będą nagrodzone dostępem do nagrań ze wszystkich minionych seminariów ASBIRO oraz konferencji Myśleć Jak Milionerzy. Wartość tych nagrań w sklepie ASBIRO to około 2000 złotych.

Biorąc udział w warsztatach pomagasz rozwijać ASBIRO w Afryce

Na początku tego roku akademickiego organizowaliśmy seminarium o prowadzeniu biznesu w Afryce i dzieliliśmy się naszymi osiągnięciami związanymi ze realizacją projektu ASBIRO, w ramach którego budujemy szkołę w Afryce. W ramach działalności tej szkoły młodzi Zambijczycy będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności związane z przedsiębiorczością, a wszystko to w duchu wolnorynkowym. Ostatnio zakupionych zostało 30 biurek i krzeseł do tej szkoły i biorąc udział w warsztatach nt. startupów nie tylko rozwijasz swój biznes, ale również finansujesz wyposażanie niezbędne do funkcjonowania i rozwijania szkoły w Afryce, którą prowadzi nasz dobry i wieloletni przyjaciel Jacek Gniadek.  

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach z Johnem Chisholmem

Nasi wykładowcy prowadzący zajęcia na ASBIRO to absolutnie najwyższa klasa głównie polskich przedsiębiorców, ale nieczęsto jest okazja do tego, żeby spotkać się z osobami ze Stanów Zjednoczonych, które mają takie doświadczenie jak John Chisholm, szczególnie jeśli chodzi o startupy. Uczestnictwo w tych warsztatach ma jeszcze więcej korzyści

 • Możesz pracować na swoim rzeczywistym projekcie i go rozwinąć
 • Masz bezpośredni dostęp do prowadzącego
 • W czasie warsztatów pracujesz w gronie najambitniejszych przedsiębiorców
 • Możesz skonsultować swój projekt z prowadzącym, który doradzał już setkom startupów
 • Zdobędziesz wymienione wyżej umiejętności, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać potencjał Twojego projektu
 • Pomożesz w rozwoju szkoły dla afrykańskich przedsiębiorców

Dla kogo są przeznaczone warsztaty?

Biorąc udział w warsztatach masz niepowtarzalną możliwość pracować nad swoim biznesowym projektem i nie ma znaczenia czy Twoim celem jest budowanie firmy od początku, czy rozwijanie już istniejącego biznesu. Każda osoba, która chce teraz lub w przyszłości rozwijać swoją firmę skorzysta biorąc udział w warsztatach ASBIRO z Johnem Chisholmem.

Dla kogo nie są przeznaczone warsztaty?

Jeśli oczekujesz przyjść na zajęcia, usiąść z tyłu sali i bez najmniejszego zaangażowania oczekiwać, że ktoś przekaże Ci gotowe pomysły, które bez większego wysiłku zamienisz w przynoszące zyski biznesy, to możesz być rozczarowany. Te zajęcia nazywają się warsztatami dlatego, że będą wymagały maksymalnego wysiłku i zaangażowania od każdego uczestnika.

Ile kosztuje udział w warsztatach?

Na każdego uczestnika czekają bonusy

Rejestrując się na to wydarzenie nie tylko masz możliwość spędzić dwa warsztatowe dni z ekspertem w temacie startupów, ale możesz również liczyć na bonusy, dzięki którym będziesz mógł jeszcze lepiej rozwijać swoje biznesowe projekty.

 1. Książka „Unleash You Inner Company” autorstwa Johna Chisholma, która na stronie Amazon ma 100% pozytywnych opinii i kosztuje $26.50
 2. Nagrania z poprzedniego seminarium ASBIRO „Od małego do wielkiego”, o wartości 180 złotych.

Liczba miejsc ograniczona

Zależy nam na tym, żeby każdy uczestnik mógł mieć swobodny dostęp do prowadzącego dlatego ograniczyliśmy liczbę uczestników do maksymalnie 40 osób. Jeśli zależy Ci na tym, żeby wziąć udział w zamkniętych warsztatach startupowych z Johnem Chisholmem i dowiedzieć się jak maksymalnie wykorzystać potencjał swojego biznesowego pomysłu, nie czekaj aż inni zarejestrują się przed Tobą.

Zajęcia będą nagrywane

Pewnie większość osób biorących udział w warsztatach przyjdzie zaopatrzona w notesy, żeby móc jak najwięcej wynieść z zajęć, ale też zadbaliśmy o dodatkową pomoc i całe warsztaty będą nagrywane i każdy uczestnik będzie miał dostęp do nagrań w panelu w systemie ASBIRO. Dostęp do nagrań będą miały wyłącznie osoby, które będą brały udział w warsztatach.

Język prowadzonych warsztatów

Z uwagi na warsztatowy charakter zajęć i interakcję prowadzącego z uczestnikami całość warsztatów będzie prowadzona po angielsku.