Poznaj Biznes w Australii

Pewnie dokładnie pamiętasz, kiedy założyłeś firmę, a do tego wciąż żywe są wspomnienia związane z kolejnymi klientami, zleceniami, zrealizowanymi celami, pierwszym pracownikiem i tak dalej. A pamiętasz, kiedy ostatni raz byłeś na wakacjach? Jeśli tak, jesteś szczęściarzem, ale zdziwiłbyś się jak wiele osób prowadzących własne biznesy w ogóle nie wyjeżdża na dłuższe wakacje! Pomyśleliśmy, że czas to zmienić. Nasza propozycja z początku mogła się wydać szalona, ale uwierz, że warto było zrobić sobie przerwę i poznać biznes w Australii.

Kiedy i gdzie? 

8-24 marca 2017 – Australia

Wyjazdy z serii Poznaj Biznes nabierają rozmachu!

Jeśli miałeś już okazję czytać zapoznawać się z ofertą naszych wyjazdów to pewnie myślisz sobie, że po raz kolejny będziemy pisać o tym, jak od lat jeździmy za granicę z naszymi studentami i nie tylko i jak to wspaniale się rozwija. Tak jest to fakt. Niezmiennie od lat szukamy nowych miejsc w różnych zakątkach świata, które pomagają połączyć przyjemne z pożytecznym. Tym razem odpuścimy sobie historię. Jeśli chcesz, zobacz oferty poprzednich wyjazdów i dowiesz się jak to się wszystko zaczęło. Teraz chcielibyśmy opowiedzieć o tym, czym tak naprawdę są organizowane przez nas wyjazdy dla wielu przedsiębiorców.

Podczas ostatniego egzotycznego wyjazdu do Tajlandii Asia zaczęła rozmawiać z uczestnikami i pytać, co sprawia, że chce im się z nami jeździć? Tajlandia to kawał drogi i spokojnie każdy uczestnik mógł się zdecydować na opcję all inclusive z jakimś fajnym biurem podróży, więc po jaką cholerę oni z nami jeżdżą? Zdziwiłbyś się jak wiele osób opowiadało o tym, że szczerze nie pamięta, kiedy ostatnio była na wakacjach. Bo założyli firmę, wszystko fajnie się zaczęło rozwijać, zwiększały się zyski i… po co właściwie wakacje, skoro jeszcze tyle pieniędzy do zarobienia i wszystko tak dobrze idzie. Szalone? Wiele osób tak właśnie żyje. Rozwijają firmy kosztem odpoczynku. Czasami zwyczajnie, szkoda czasu na to, żeby zabookować sobie hotel i przez dwa tygodnie leżeć przy basenie popijając drinki skoro można zrobić tyle pożytecznych rzeczy dla firmy. 

Tam już byliśmy

Co dają wyjazdy z ASBIRO?

Krótko mówiąc pracę i wypoczynek. A w zasadzie wypoczynek i pracę, w takiej właśnie kolejności. Bo faktem jestem, że poza kilkoma wykładami i spotkaniami z lokalnymi przedsiębiorcami większość czasu w egzotycznych miejscach spędzamy leżąc w hamakach, czy na plaży popijając piwko. Jest jednak jedna rzecz, która nadaje temu całkiem innego wymiaru – ludzie! To właśnie uczestnicy naszych wyjazdów są największą wartością. Są ambitni, kreatywni, pełni pomysłów, wiedzy i doświadczenia. A do tego, są gotowi dzielić się tym co mają i to właśnie sprawia, że wyjazd w bardzo egzotyczne miejsce staje się ogromną inwestycją a nie tylko stratą czasu. Do tego dochodzą całkowicie nowe doświadczenia – 10 egzotycznych rodzajów piwa w dwa dni, pierwszy skok na bungee, jazda skuterem, zjedzenie świeżego kraba. W połączeniu z możliwością odbywania wielu fantastycznych rozmów o biznesie i nie tylko masz poczucie, że żyjesz pełnią życia! Nie tylko odpoczywasz i ładujesz bateria w oczekiwaniu na kolejne biznesowe wyzwania, ale również nieustannie się rozwijasz.

Po co właśnie Australia

Niezliczona ilość przedsiębiorców marzy o globalnym biznesie. Wiele osób rozmyśla o tym jak skalować swoje firmy, żeby ekspansja wykraczała poza granice Polski i Europy. Co z tego jednak, skoro nigdy nie wybiorą się do innego kraju, że dowiedzieć się, czego właśnie tamtejsi mieszkańcy oczekiwaliby od międzynarodowego partnera. Co więcej, to właśnie na miejscu najlepiej zrozumiemy lokalne uwarunkowania, które rządzą rozwojem gospodarczym. Kto nie chciałbym wiedzieć, co sprawia, że w rankingu wolności gospodarczej Australia jest na 5. miejscu za takimi krajami jak Hongkong, Singapur, Nowa Zelandia i Szwajcaria. Jednocześnie jest to kraj, który od 25 lat nie doświadczył recesji i nieustannie się rozwija. 

Co takiego wyróżnia Australię

Australia jest krajem, który wyróżnia się międzynarodowo na rynkach usług, technologii oraz w sektorze produkcji z wysoką wartością dodaną. Łącząc to z przemysłem wydobywczym oraz rolnictwem, które są znaczącymi elementami eksportu mamy obraz kraju, który nie tylko dynamicznie się rozwija, ale również jest wyjątkowo zróżnicowany pod względem gospodarczym. System sądowniczy jest niezależny, bezstronny i efektywny stawiając duży nacisk na bezpieczeństwo realizacji zawieranych umów. Przepisy regulujące prowadzenie działalności w Australii są wyjątkowo przejrzyste i przyjazne a do tego rząd ma znacznie ograniczone możliwości regulacyjne, dzięki czemu, między innymi, wszystkie banki działające w Australii są prywatne.

Jak wyglądał wyjazd

 1. Część I (8-13 marca 2017) Sydney 

  • W jednym z najpiękniejszych miast świata mieliśmy kilka dni na spotkania biznesowe z lokalnymi przedsiębiorcami, spotkania networkingowe oraz maksymalne poznanie tego urokliwego miejsca.
  • W Sydney zaplanowany był 1 dzień konferencji, podczas której poruszone zostały tematy: współpracy międzynarodowej, pracy w Australii, założenie oraz prowadzenie działalności i wiele innych.
  • Spotkaliśmy się z:
  • Adrianem Palczewskim i Wojtkiem Wawrzyńskim z Firmy www.australiastudy.pl
  • Rafałem Roguszem – prawnikiem, który przybliżył temat zakładanie firmy w Australii
  • Danielem Blus – zajął się tematem nieruchomości 
  • Krzysztofem Bakalarz – psycholog i coach, który przybliżył temat nawiązywania relacji biznesowych Polsko – Australijskich
  • Polish Professionals in Sydney grupą lokalnych przedsiębiorców

   Następnie Przejazd z Sydney do Melbourne. Tutaj odbyliśmy 2/3 dniową wycieczkę, podczas której zwiedziliśmy stolice kraju – Canberrę. Spotkanie z polską firmę.

  • Oraz najwyższy szczyt Australii – Górę Kościuszki (2 228 m n.p.m.). 

 2. Część II (17-24 marca 2017) Melbourne
  • W Melbourne czekały na nas kolejne spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami oraz poświęciliśmy trochę czasu na zwiedzanie miasta
  • Spotkanie z przedsiębiorcami:
  • Basia Rosłaniec – temat prowadzenie firmy w Australii, oraz inwestowanie w nieruchomości
  • Wybraliśy się na wycieczkę do Great Ocean Road – drogą wiodącą wzdłuż Oceanu przy czym był czas na poznanie lokalnych atrakcji, zobaczenie kangurów, odwiedzenie parków narodowych oraz poznanie historii Aborygenów oraz regionu, który w XIX wieku doświadczył gorączki złota.
  • Wylot z Melbourne do Polski albo na Tasmanię.
 3. Część III (24- 31 marca 2017) Tasmania
  • Główna część naszego wyjazdu kończy się 23 marca 2017 lotem powrotnym z Melbourne do Polski. Przygotowaliśmy jednak możliwość przedłużenia pobytu i wybrania się w większym gronie na Tasmanię.