Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Gorzka prawda o przedsiębiorczości - czego nie mówią Wam o prowadzeniu biznesu?

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Czy można zbudować swój biznes na pasji?
✔️ Jak przygotować się na kryzys?
✔️ Jak prowadzić działalność w dobie kryzysu?
✔️ Jakie aspekty są istotne przy zakładaniu firmy?
✔️ Dlaczego tak ważna jest postawa?
✔️ Jakie są mity na temat prowadzenia biznesu?
✔️ Czy można zbudować biznes na intuicji i przekonaniu?
✔️ Czego nie mówią nam "sprzedawcy marzeń?

Na powyższe pytania odpowie Michał Kosel - przedsiębiorca, dziennikarz, założyciel Kancelarii Irbis oraz Fundacji Zarabiaj Na Pasji. Jest wykładowcą na Studiach Licencjackich i MBA, na Uczelni ASBIRO. W ciągu burzliwych 11 lat w branży wyspecjalizował się w zarządzaniu kryzysowym. Zbudował 2 placówki sportowe, nie mając złotówki na koncie, testując przy tym przedsprzedaż jako model pozyskania kapitału początkowego.
Badając model budowania biznesu opartego o pasję, trzykrotnie otarł się o bankructwo, co pozwoliło mu wypracować mechanizmy, które pozwalają przetrwać pasjonatom na ryku i uzbroić ich w niezbędne narzędzia oraz wiedzę, nawet w sytuacji, gdy nie posiadają kapitału startowego. Powołał do życia fundację, która wspiera pasjonatów na rynku pracy i buduje dla nich struktury do rozwoju tak, aby nie zabiła ich papierologia i zawiłe prawo. Prowadzi również Kancelarię IRBIS, która zabezpiecza tych, którzy chcą profesjonalizować swoją pasję przed organizacjami, które wykorzystują naiwność i niewiedzę pasjonatów.
Michał na swoich spółkach testuje różne teorie, segreguje je na te, które faktycznie działają oraz na te, które są farsą, a następnie dzieli się wynikami swoich obserwacji i doświadczeń.
Nie interesują go teorie — liczy się tylko to, co działa przy zderzeniu z brutalną rzeczywistością.
Procesy w swoich firmach w pełni zautomatyzował, budując zespół na strukturach Organizacji Turkusowej, uniezależniając poszczególne piony organizacyjne, by działały autonomicznie – zbudował 3 szkoły tańca i fitness cluby, które dzięki wykorzystaniu analizy kohortowej i behawioralnej, teraz żyją własnym życiem - stworzył obozy rekreacyjno-sportowe w niszowej dyscyplinie.

Przez lata pojawiła się cała gama mitów na temat prowadzenia biznesu. Od guru wolności finansowej po czarodziejów z MLM, każdy tłumaczy Ci, że biznes to wolność i niezależność. Ważniejsze od tego co mówią "sprzedawcy marzeń" jest to czego NIE MÓWIĄ.

Biznes budowany na intuicji, pasji i przekonaniu, że się uda jest jak żonglowanie odbezpieczonymi granatami - ekscytujące i chwilowe. Do tego zawsze kończy się tak samo. Gdy 10 lat temu zaczynałem, nie spodziewałem się, że głównie będę mógł młodszym kolegom opowiadać o zaliczeniu trzech bankructw przed trzydziestką i tym jak się z każdego z nich wygrzebywałem. Opowiem o tym jak mając niecałe 40 zł w kieszeni dokończyłem remont jednej z moich placówek sportowych na 5 minut przed pierwszymi klientami albo jak Lockdown sprawił, że obudziłem się z długiem na ponad 100 000 zł, który musiałem odrobić w 3 miesiące.

Wszystkie te wydarzenia sprawiły, że musząc wyłączyć emocje przy podejmowaniu ciężkich decyzji nauczyłem się traktować biznes i życie jak planszę do gry, do której nikt nam nie podał reguł. Za to ja z każdym ruchem staram się rozkładać jej zasady na części pierwsze, testować optymalne rozwiązania i dzielę się z innymi graczami. Z jednej strony to moja terapia pokazująca, że to wszystko było po coś. Z drugiej chce oszczędzić Wam moich błędów, bo jest szansa, że zajdziecie w krótszym czasie dalej niż ja, z o wiele lepszymi wynikami. Wielu z nas zapłaciło za tę drogę najwyższą cenę - Wy nie musicie.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się