Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Rentowność i optymalizacja kosztów w inwestycjach deweloperskich

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jaka inwestycja jest najbardziej rentowna?
✔️ Czy dobrym pomysłem jest inwestycja w domy jednorodzinne?
✔️ Jaki powinien być poziom rentowności aby opłacało się zacząć inwestycję?
✔️ Jaki jest najważniejszy element jeśli chodzi o optymalizację kosztów w deweloperce?
✔️ Jakie są plusy i minusy jednoosobowej działalności gospodarczej?
✔️ Jakie są skuteczne formy optymalizacji?
✔️ Jak ważna jest struktura mieszkań w zależności od lokalizacji?
✔️ Gdzie i jak obliczyć rentowność inwestycji?
✔️ Jakie korzyści daje kalkulator rentowności inwestycji?
✔️ Jakie są sposoby finansowania projektów deweloperskich?

Na te pytania odpowie Paweł Preisner – deweloper, który od ponad 20 lat działa w branży nieruchomości. Właściciel prężnie działającej firmy deweloperskiej „Szklane Tarasy”. Inwestycje Pawła były wielokrotnie wyróżniane jako perełki architektoniczne.

Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz bardziej popularne. Osoby decydujące się na kupno nieruchomości liczą na łatwy i wysoki zarobek. Tymczasem okazuje się, że stopa zwrotu z inwestycji w nieruchomości, po uwzględnieniu amortyzacji nie zawsze jest na odpowiednim poziomie. Dlatego warto indywidualnie obliczyć rentowność inwestycji, zanim zdecydujemy się na zakup. Znajomość rentowności pozwoli na określenie potencjalnego zysku, jaki możemy uzyskać z późniejszej sprzedaży nieruchomości czy wynajmu.

Najbardziej rentowną inwestycją w zakresie wyboru produktu docelowego jest zabudowa letniskowa, która daje bardzo wysokie stopy zwrotu. Chcąc uzyskać jak najwyższą rentowność warto skorzystać z tzw. Kalkulatora rentowności inwestycji.
Istnieje wiele sposobów na optymalizację kosztów w inwestycjach deweloperskich. Jedną z form skutecznej optymalizacji jest optymalizacja z wydzieleniem usługi i produktu oraz przejęciem wszystkich aspektów negocjacji na siebie. Przy małych, pierwszych inwestycjach deweloperskich jest to jedna z lepszych form optymalizacji, gdyż pozwala inwestorowi poznać środowisko i nawyki negocjacyjne.
Chcąc zoptymalizować koszty inwestycji mieszkań deweloperskich należy zwrócić uwagę na ich strukturę. Struktura mieszkań w centrum miasta zdecydowanie różni się od struktury na obrzeżach miasta.
Zaczynając biznes związany z zakupem nieruchomości warto zastanowić się nad sposobem finansowania przyszłych inwestycji. Jednym ze sposobów finansowania projektów deweloperskich jest kredyt hipoteczny. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form finansowania inwestycji. Biorąc kredyt na 30 lat rata jest bardzo niska. Bardzo często wykorzystuje się tego typu kredyty w inwestycjach w domy jednorodzinne.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się