Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Metodologia budowania procesu sprzedaży i jego optymalizacja

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jakie są bariery w sprzedaży wynikające ze wstydu oraz poczucia winy sprzedawcy?
✔️ Czym jest bariera wynikająca z dialogu wewnętrznego?
✔️ Czym jest bariera kompetencyjna w komunikacji z klientem?
✔️ Czym jest bariera techniczna w komunikacji z klientem?
✔️ Co to jest USP produktu?
✔️ Jak zdefiniować USP produktu?
✔️ Jak określić USP firmy według Teorii Ograniczeń?
✔️ Na czym polega Teoria Ograniczeń?
✔️ Co to jest metodologia SPIN w sprzedaży?
✔️ Jak ułożyć pytania dla klienta według metodologii SPIN?
✔️ jak zorganizować pracę Działu Sprzedaży według podejścia procesowego?
✔️Co to jest SPE według Teorii Ograniczeń?

Na te pytania odpowie Marek Bernaciak, doświadczony przedsiębiorca, założyciel i prezes firmy technologicznej AMB Technic, dostarczającej urządzenia do precyzyjnego klejenia.

Żeby mówić o sprzedaży w firmie najpierw należy się do niej przygotować. Najważniejszym elementem w tym procesie jest odpowiednie rozpoznanie i przepracowanie barier wynikających ze wstydu oraz poczucia winy sprzedawcy. Takimi barierami mogą być nasze kompetencje i umiejętności techniczne w komunikacji z klientem oraz to jaki dialog wewnętrzny prowadzimy w sobie. Poznanie tych ograniczeń pozwoli nam rozumieć metodę budowania procesu sprzedaży w firmie.

Niezmiernie istotnym elementem jest zdefiniowanie sobie USP produktu oraz firmy, czyli unikalnej cechy naszej oferty. USP jest argumentem, na którego podstawie buduje się podwaliny przekazu reklamowego. To unikalna korzyść, jaką klient nabywa wraz z zakupem produktu. W procesie sprzedaży warto również kierować się metodą SPIN polegającą na technice zadawania odpowiednich pytań w odpowiednim momencie rozmowy. To typowy element badania potrzeb klienta przed przedstawieniem mu naszej oferty. Połączenie tego z nowatorskim podejściem do zasobów i zarządzania procesem sprzedaży czyli SPE pozwala organizacjom budować takie procesy, które mają większą przepustowość i które można swobodnie skalować.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się