Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Lean Canvas czyli jak stworzyć prosty biznesplan.

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Gdzie szukać inspiracji na biznes?
✔️ Co to jest Lean Canvas?
✔️ Dlaczego Lean Canvas jest metodą skuteczną?
✔️ Jakie są najczęstsze błędy popełniane na początku tworzenia biznesu?
✔️ Jak rozwinąć swój biznes i przejść do kolejnych etapów?

Na te pytania odpowie Elżbieta Marciniak - przedsiębiorca, doktor nauk ekonomicznych, współzałożycielka, a obecnie przewodnicząca rady nadzorczej firmy Bakalland.

Założenie firmy to nie jest łatwy proces patrząc na to, że wydaje nam się, że na rynku wszystko jest. Wiele osób szuka pomysłu na biznes w oparciu o swoje pasje.

Większość przedsiębiorców zaczyna od znakomitej wizji początkowej oraz od planu A, zakładającego jej urzeczywistnienie. Problem polega na tym, że większość planów A okazuje się nieskuteczna. Dlatego też warto dysponować czymś mniej sztywnym niż biznesplan. Poświęcanie tygodni, a czasem nawet miesięcy na pisanie sześćdziesięciostronicowego biznesplanu, opartego w dużej mierze na niesprawdzonych hipotezach, wydaje się pewnym
marnotrawstwem.

Kluczową rolę w rozwoju firmy sprawuje właściciel. To od niego zależy czy i jak firma będzie się rozwijała. Podstawowe cechy są znane ; to zdolny wykonawca który potrafi działać w zespole, kompetentny menadżer i skuteczny przywódca, Szef jest spokojny, skromny ale pewny siebie i ambitny, opanowany ale cały czas dąży by osiągnąć coraz to lepsze wyniki.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się