Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Co musisz wiedzieć o prawie własności intelektualnej?

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jakie są podstawowe rodzaje ochrony pomysłów?
✔️Czym różnią się podstawowe rodzaje ochrony pomysłów?
✔️Jakie są zagrożenia związane z ochroną własności intelektualnej Twoich konkurentów?
✔️ Co wchodzi w skład IP?
✔️Kiedy należy szukać rzecznika?
✔️Jakie są podstawowe akty regulujące w Polsce ochronę własności przemysłowej?
✔️Co nie może być znakiem towarowym?

Na powyższe pytania odpowie Dawid Pijanka, który w 2017 stworzył markę Wynalazca TV będącą połączeniem kancelarii patentowej i biura projektowego. Oprócz szerzenia wiedzy własności intelektualnej, w ramach działalności Wynalazca TV świadczy usługi takie jak: tworzenie wynalazków wg wytycznych od klienta (np. podanie problematyki do rozwiązania), ochrona prawna (np. patenty, znaki towarowe), wyceny własności intelektualnej, prototypowanie.

Na szkoleniu dowiesz się czym są i różnią się od siebie podstawowe 'rodzaje ochrony pomysłów' tj.: utwór, znak towarowy, wzór przemysłowy, wzór użytkowy i patent. Jednocześnie poznacz zagrożenia związane z ochroną własności intelektualnej Twoich konkurentów i jakie są tego konsekwencje - przytoczę wiele przykładów naruszeń (zwłaszcza coraz częstszych naruszeń występujących w internecie).
Ponadto będziesz mógł przeanalizować sens ochrony własnych pomysłów w celu posiadania legalnego monopolu - dowiesz się, czy i kiedy warto się o niego starać, jakie są orientacyjne koszty jego posiadania, a kiedy już jest za późno na ubieganie się o ochronę.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się