Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Warsztat z wystąpień publicznych - zaprezentuj siebie i swoją firmę, tak by Cię zapamiętali

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Czym jest waluta społeczna?
✔️ Czym jest selektywna percepcja?
✔️ Dokąd zabierasz odbiorców Twojej prezentacji?
✔️ Co to jest torowanie synaptyczne?
✔️ Skąd brać treści?
✔️ Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas wystąpienia publicznego?
✔️ Jak rozpoczynać i kończyć swoją przemowę?
✔️ Jak opowiadać o liczbach?
✔️ Jakie są rodzaje struktur autoprezentacyjnych?
✔️ Czego unikać podczas wystąpień publicznych?

Na te pytania odpowie Adam Pioch, mówca publiczny, założyciel klubów profesjonalnych mówców Toastmasters Poznań i TM Piła. Specjalista w zakresie storytellingu i marketingu internetowego.

Jak poprowadzić autoprezentację zapadającą w pamięć? Tak byś zdobył klienta, zdobył finansowania jako startup, zbudował trwałą świadomość Twojej osoby, Twojej firmy, Twojego produktu? Jest to jak najbardziej możliwe! Na dobrze przeprowadzone wystąpienie publiczne składają się 3 elementy, które musisz wykonać wcześniej.

Pierwsze co musisz zrobić to zastanowić się nad tym co jest celem i wartością Twojej prezentacji. Zastanów się nad tzw. Big Idea - co tak na prawdę "sprzedajesz"? Pomyśl dokąd chcesz zabrać słuchaczy swoją opowieścią. Przemyśl po co i dlaczego prezentujesz to co prezentujesz. Ważną kwestią jest to, że prezentacja nie jest o Tobie. Ludzie ocenią wartość Twojej prezentacji przez pryzmat swoich potrzeb. Powiedz precyzyjnie, co mają zrobić, jak mają to zrobić i po co mają to robić.

Drugim elementem składowym udanej autoprezentacji jest ułożenie prawidłowej narracji przed publicznością. Nie improwizuj! Przyłóż wielką uwagę do tego w jaki sposób rozpoczniesz swoją przemowę. PIERWSZE WRAŻENIE ROBISZ RAZ! Wstęp jest składową pierwszego wrażenia. Po dobrym wstępie każdy odbiorca prezentacji powinien zadawać sobie pytanie: co będzie dalej? Następnie
zabierz odbiorców w podroż przez przypadki, historie i dane dające wartość poprzez znakomite rozwinięcie. Na zakończenie pozostaw słuchaczy z lekkim niedosytem, że podroż już się skończyła.

Trzeci element to próby czyli trening, trening i jeszcze raz trening. Pracuj nad głosem, gestami i ciałem.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się