Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Inflation and Pandemic Measures - New Uncertainties of Today (wykład w języku angielskim)

O nagraniu

Z tego wykładu dowiesz się:
✔️Z jakimi nowymi zagrożeniami i niepewnościami mamy dziś do czynienia w wyniku nowego interwencjonizmu państwowego?
✔️W jakim stopniu te nowe wyzwania są podobne do przeszłych fal kształtowania polityki w sytuacjach nadzwyczajnych?
✔️Czy ekonomiczne skutki nowego interwencjonizmu przetrwają i staną się trwałe?
✔️W jaki sposób struktura gospodarki dostosuje się do nowej sytuacji, które sektory najprawdopodobniej ucierpią, a które mogą czerpać zyski?
✔️Czy po pandemii covidowej nastąpią pandemie nieprzewidywalnej populistycznej polityki gospodarczej?

Na te zagadnienia odpowie Josef Sima
Profesor ekonomii, fundator Instytutu Misesa w Pradze, a obecnie dyrektor założonej przez siebie 10 lat temu wolnorynkowej szkoły wyższej, CEVRO Institute w Pradze. Szkoła specjalizuje się w nauczaniu ekonomii i innych nauk społecznych, oraz w studiach prawniczych. Specjalnością prof. Josefa Simy jest teoria szkoły austriackiej. Należy do najwybitniejszych europejskich jej przedstawicieli.

Rynek światowy , w tym polski zmaga się obecnie z dwoma działającymi na jego formę wpływowymi czynnikami. Jednym z nich jest inflacja, która rozpędza się coraz szybciej i pochłania coraz większe obszary gospodarcze.
Drugim równie silnym czynnikiem, którego skutki widzimy nieustannie i wszędzie jest pandemia. Oba mają na siebie wpływ, oba uzupełniają i napędzają się wzajemnie. Jak zarządzać, jak prowadzić działalność, kiedy to tak bardzo determinuje nasze budżety? Czy można to zatrzymać albo chociaż wyhamować? Co mogłoby w tym pomóc?

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się