Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Pomysł na biznes - planowanie kluczowych założeń

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jakie są narzędzia do planowania i weryfikacji pomysłów biznesowych?
✔️ Jakie są kluczowe pytania, które musi zadać sobie przed założeniem biznesu?
✔️ Jak weryfikować słabe i mocne strony pomysłów biznesowych?
✔️ Jak identyfikować słabe i silne strony biznesu?
✔️ Co to jest Business Model Canvas?

Na te pytania odpowie Renata Żukowska - Założycielka Advanced Business Solutions Institute, spółki wspierającej firmy mikro i MŚP w skalowaniu biznesu i realizacji projektów zarządczych. Menadżer z długoletnim doświadczeniem w pracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i polskiego rynku finansowego obejmującym następujące zagadnienia: marketing, PR, sponsoring, CSR, zarządzanie budżetem dotacji, fundrising, zarządzanie działalnością fundacji
Relacje inwestorskie, PR finansowy, zarządzanie MŚP, restrukturyzacja, planowanie, analityka i zarządzanie finansami spółki publicznej, budowanie strategii i wartości firmy, przekształcenia kapitałowe, biznesplany, projekty edukacyjne, projekty komunikacyjne na rzecz zrównoważonego rozwoju spółek oraz wzrostu świadomości inwestycyjnej wśród kluczowych grup odbiorców.
Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
Członek Rady Sektorowej ds Kompetencji (Komunikacja Marketingowa) PARP.

Każda osoba, która chce otworzyć swoją działalność gospodarczą ma na początku pewien pomysł. Nie każdy pomysł od razu jest dobry, nie każdy przyniesie oczekiwane przychody i zadowolenie. Planowanie kluczowych założeń to klucz w skutecznym prowadzeniu własnej działalności.

Business Model Canvas to narzędzie pozwalające na wypracowanie klarownego przedstawienia pomysłu na nowy "biznes", działalność społeczną bądź przedsięwzięcie, które wymyka się klasyfikacji na działania dla zysku lub non-profit.

Pomysł, dzięki instrukcji i opisanym graficznie elementom, można łatwo rozrysować i przedstawić na jednej większej, kartce papiery.

Model biznesowy zawiera kilka elementów:
- problemy,
- segmenty klientów,
- idealna propozycja wartości,
- rozwiązaniu/ produkt/usługa,
- przewaga nie do pokonania,
- kanały dystrybucji, komunikacji/zwrotu,
- kluczowe statystyki,
- źródła przychodów,
- struktura kosztów.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się