Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Strategia komunikacji marki (firmy/produktów/usług) w oparciu o model StoryBrand

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jakie jest pięć etapów budowy strategii komunikacji?
✔️ Jak przeprowadzić audyt świata marki?
✔️ Jak przeanalizować grupę docelową?
✔️ Na czym polega big idea?
✔️ Jakie są składniki narracji?
✔️ Jak dobrać kanały komunikacji?
✔️ Jakie są kluczowe mierniki działań?
✔️ Jak wdrożyć strategię komunikacji?
✔️ Co to jest model StoryBrand?
✔️ Czym charakteryzuje się Storytelling Experience?

Na te pytania odpowie Adrian Gamoń, strateg i konsultant ds. brandingu i social media. Pomaga firmom i osobom w tworzeniu skutecznej komunikacji marek spójnych z wartościami i potrzebami ich klientów.

Jedną z technik wykorzystywanych w strategii komunikacji marki jest storytelling, który polega na projektowaniu angażujących emocjonalnie treści. Idąc dalej, spotkamy się również z czymś takim jak storytelling experience, który jest sztuką wpływania na doświadczenia człowieka poprzez poznanie i zaprojektowanie jego narracyjnego doświadczenia. To wpływanie na doświadczenia człowieka nigdy wcześniej nie było tak możliwe jak dziś. Dzięki rozwojowi technologii możemy mieć wpływ na szerokie spectrum doświadczeń człowieka. Aby stworzyć poruszającą opowieść Twoja marka musi odkryć swoje powołanie. Tylko opowieść, która opowiada o przeznaczeniu marki jest w stanie pobudzić otoczenie i wywołać w nim emocje. Jak zatem stworzyć skuteczną marketingowo narrację opowieści, z którą konsument może się utożsamić?

Przede wszystkim należy bazować na kluczowych składnikach narracji takich jak: bohater/narrator, konflikt/problem, trudności/perypetie, lekcja/morał. Aby sprecyzować bohatera musimy zastanowić się nad tym czego chce od życia, co go napędza, o co walczy, czego się boi i o czym marzy. Konflikt to z kolei serce naszej opowieści - narusza harmonię narratora lub odbiorcy. Trudności wzbudzają ciekawość, nie jesteśmy pewni o co chodzi albo czy się uda. Lekcja/morał zaskakuje sposobem podania bo morał może być oczywisty. W taki sposób zaczynamy tworzyć opowieść naszej marki, by dalej nakreślić strukturę opowieści, narracyjne doświadczenia i archetypy. Więcej o strategii komunikacji marki w oparciu o model StoryBrand usłyszysz w nagraniu.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się