Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Jak skutecznie pozyskiwać inwestorów

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Co musisz zmienić w swoim myśleniu o firmie, by pozyskać inwestorów?
✔️ Jakie 5 elementów sprawia, że biznes staje się superatrakcyjny dla inwestora?
✔️ Jak wycenić firmę i swoje udziały?
✔️ Jak nie utracić kontroli nad firmą wprowadzając do niej inwestorów?
✔️ Jakie 3 typy inwestorów omijać z daleka, bo mogą okazać się katastrofą dla firmy?

Na te pytania odpowie Paweł Królak - przedsiębiorca i strateg biznesowy, założyciel, prezes zarządu Grupy Coraz Lepsza Firma S.A. W ciągu zaledwie kilku lat zbudował od zera firmę wartą ponad 30 milionów złotych na rynku, na którym wszyscy mówili, że to absolutnie niewykonalne. Dziś firma obsługuje ponad 12000 klientów, zatrudnia prawie 50 osób i rośnie w tempie Doliny Krzemowej. Poprzednią firmę (księgarnię internetową) założył jeszcze na studiach, mając 300 zł w kieszeni, a po kilku latach doprowadził ją do pozycji lidera swojej branży.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele dobrze zapowiadających się przedsiębiorstw, którym do rozwoju brakuje tylko często niewielkiego zastrzyku kapitału. Poszukiwanie inwestora z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak rozważyć taką opcję jeśli chcemy, aby biznes przynosił coraz większe dochody.

Na rynku istnieją biznesy, które rosną bez gotówki - czasami świadomie czasami nie. Jeśli dana firma wejdzie w odpowiedni runek, ma wysokie marże to może okazać się, że po długim czasie będzie rozwijać się bez jakichkolwiek pieniędzy. Natomiast niewiele jest takich branż, które utrzymują się same. Zdecydowanie więcej jest firm, które potrzebują inwestora do tego aby się rozwijać i realizować swoje cele.
Rzeczą bardzo cenną, którą gwarantuje dobrze wybrany inwestor jest spokój i wolność. Mając inwestorów w firmie można w spokoju rozwijać swój biznes przez np. zatrudnianie nowych pracowników, nie martwiąc się przy o ich wynagrodzenia. Należy jednak pamiętać by mądrze wybierać inwestorów i nie podejmować pochopnych decyzji.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się