Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Planowanie i realizacja strategii wizerunkowej marki - cz. II

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jak przygotować się do zaplanowania strategii wizerunkowej marki?
✔️ Co to jest marka?
✔️ Dlaczego audyt grupy docelowej jest tak ważny?
✔️ Na co zwrócić uwagę przeprowadzając audyt swojej marki?
✔️ Jak przeprowadzić audyt konkurencji?
✔️ Jak ustalić wartość Twojej oferty?
✔️ Co to jest pozycjonowanie marki?
✔️ Po co opracowywać strategię komunikacji marki?
✔️ Gdzie Twoja marka powinna komunikować się ze swoimi klientami?
✔️Jak wybrać kanały i narzędzia komunikacji?

Na te pytania odpowie Bartosz Langa, przedsiębiorca i specjalista od działań marketingowych oraz budowania silnych marek, właściciel firmy balango.pl.

Marka to odczucie emocjonalne klienta, kiedy spotyka się on z Twoim produktem,
sprzedawcą, reklamą itd. Chcąc zapewnić mu pozytywne doznania niezbędna jest odpowiednia strategia marki. Innymi słowy, należy opracować plan działań, wytycznych, które marka powinna realizować. Aby dobrze się do tego przygotować zacznij od przeprowadzenia audytów: grupy docelowej, Twojej marki i Twojej konkurencji. Odpowiedz sobie na pytania: Jakie potrzeby mają Twoi klienci? O czym marzą? Jakie frazy wpisują w Internecie? Jak wygląda Twoja strona www? W jaki sposób i gdzie komunikujesz się z klientami? Jakie frazy używa Twoja konkurencja? Jakie mają produkty? Co ich wyróżnia? Na tej podstawie podejmij działania, ustal wartość swojej oferty, zaprojektuj komunikację by Twoja marka znalazła się w najlepszym miejscu na rynku.

Kolejnym elementem w procesie jest strategia komunikacji czyli to, jak marka będzie realizowała swoje założenia. Zastanów się jaką reakcję ma wywołać Twoja komunikacja wśród potencjalnych klientów oraz jaki efekt końcowy ma przynieść. Zadbaj by przekazać komunikat w sposób wyróżniający się, ale jednocześnie wyrazisty, który trafi do klienta i uświadomi go, że Twoja marka rozwiązuje jego problemy. Przekonaj go dlaczego ma zaufać Twojej marce. Ważnym elementem jest również to gdzie Twoja marka będzie komunikowała się z klientem. Pomyśl w jakich miejscach pojawia się Twój klient i w jaki sposób pojawia się tam Twoja marka. Odpowiednie zaplanowanie i późniejsza realizacja oraz weryfikacja strategii komunikacji marki jest niezbędnym środkiem do stworzenia silnej marki na rynku.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się

O wykładowcy