Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Pracownicy - najbardziej wartościowe aktywa Twojej firmy

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jak dojść do etapu kiedy szef w firmie pełni rolę ciała doradczego?
✔️ Jakie rzeczy mogą pomóc w ułożeniu dobrych relacji z pracownikami?
✔️ Jak wypracować sobie system pracy z pracownikami?
✔️ Czy i kiedy zatrudniać pracowników?
✔️ Czy każde stanowisko w firmie można przełożyć na pieniądze?
✔️ W jaki sposób można przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjna?
✔️ Jak określać uczciwie warunki zatrudnienia?
✔️ Jak zbudować warunki graniczne przy rekrutacji?
✔️ Jakich ludzi nie zatrudniać?
✔️ O czym mówić, a czego nie mówić pracownikom?
✔️ Jak i kiedy zwalniać pracowników?

Na powyższe pytania odpowie Bartosz Bocheńczak, krakowski przedsiębiorca, który od lat zajmuje się handlem zagranicznym z Chinami. Miłośnik wolnego rynku, Austriackiej Szkoły Ekonomii, wolnościowiec, działacz społeczny. Aktualnie pełni funkcję inwestora, prezesa oraz członka zarządu w kilku spółkach którymi zarządza.

Decyzja o zatrudnieniu pierwszego pracownika jest niezmiernie ważna w kontekście rozwoju każdej firmy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się kiedy i czy w ogóle zatrudniać. Zdecydowanie warto to zrobić kiedy potrzebujemy mieć w swoim zespole np. specjalistę z danej dziedziny lub osobę, która w jakimś aspekcie będzie miała większą wiedzę od szefa. Należy zwrócić jednak uwagę na to by nie tworzyć sztucznych miejsc pracy - przyjście pracownika ma pomnożyć dochód firmy.

Dobrymi praktykami w zatrudnianiu ludzi są jasno i uczciwie określone wszystkie zasady, warunki i zakres obowiązków. To oraz odpowiednio napisane procedury pozwolą uniknąć późniejszych nieporozumień, zaoszczędzą czas oraz pieniądze firmy. Pracownicy to największe aktywo firmy. Nie traktuj ich zatem jak wroga, dbaj o nich, dawaj im wolność i wynagradzaj tak, by opłacało im się u Ciebie pracować. Dzięki temu masz szansę zbudować zespół wartościowych ludzi, którzy z chęcią będą rozwijać Twoją firmę i przyniosą efekt w postaci zwiększonych zysków.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się