Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Pozyskanie oraz sformalizowanie zatrudnienia pracownika z dowolnego miejsca na ziemi

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
✔️ Jakie są fakty o pracownikach ze wschodu?
✔️Jakie są powszechne mity o pracownikach ze wschodu?
✔️ Jak szukać potencjalnych pracowników?
✔️ Jakie dokumenty są niezbędne do zalegalizowania pracy cudzoziemca?
✔️ Jakie dokumenty formalne potrzebne są do uzyskania wizy?
✔️ Jak wyglądają praktyki konsulatów?
✔️ Jakie zagrożenia wiążą się z zatrudnieniem pracownika z „drugiego końca świata"?
✔️ Jaka jest mentalność pracowników w zależności od rejonu świata, z którego przyjechali?
✔️Jakie są oczekiwania pracowników w zależności od rejonu świata, z którego przyjechali?
✔️ Jakie są największe trudności w pracy z daną narodowością?
✔️ Jakie są największe trudności w pracy z pracownikiem danej wiary?

Na te pytania odpowie Artur Wrocławski - założyciel i udziałowiec agencji pracy LABOR Sp. z o.o. oraz WDK Group Sp. z o.o. Sp. k.
Obecnie z sukcesem prowadzi agencję pracy rekrutującą pracowników z różnych rejonów świata, która liczy niekiedy 500 pracowników i ma szerszą perspektywę rozwoju.

Zatrudnienie nowego pracownika do obecnie prosperującego już teamu jest nie lada wyzwaniem, szczególnie jeżeli nowa osoba nie pochodzi z Polski. Zacznijmy od początku- jak odnaleźć naszego potencjalnego kandydata? Czy może on bądź ona z dnia na dzień wyprowadzić się ze swojego rodzinnego miasta, opuścić wszystkich bliskich i udać się ku nieznanemu? Niestety, droga do "nowego życia" nie jest usłana różami- przeciwnie na drodze stają konsulowie, kruczki prawne oraz pozwolenia na wydanie dokumentów czy wyjazdu z kraju. Wiele firm zatrudnia cudzoziemców, lecz dla nich również jest to nie zawsze łatwe zadanie. Uznajmy, iż udało się- pracownik jest już z nami w firmie i co dalej? Jakie warunki z nim uzgodnić? Jaką pracę może wykonywać i w jakich ramach czasowych? Pracodawca musi być odpowiednio przygotowany, aby w przyszłości nie pojawiły się niemiłe sytuację. Artur, który posiada spore doświadczenie w zatrudnianiu osób z "dowolnego miejsca na ziemi" specjalizuje się przede wszystkim w poszukiwaniu potencjalnych pracowników z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Gruzji, Armenii, Uzbekistanu, Kazachstanu, Kirgistanu, Indii, Nepalu, Bangladeszu, Indonezji oraz Filipin. Dzieli się swoimi przemyśleniami oraz przestrzega przed sytuacjami, w których sam brał udział, aby uczestnicy kursu mogli nie popełniać ich po raz kolejny.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się

O wykładowcy