Ludzie ASBIRO

Małgorzata Latuszek

O sobie...

Rozwija produkt od 8 lat w Polsce i zmienia rzeczywistość księgową. Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo - największej platformy online wspierającej biura rachunkowe w Polsce oraz największej sieci niezależnych biur rachunkowych działających pod marką Taxxo.
Pierwszą firmę prowadziła w wieku 16 lat. Od tego czasu zdobywała wiele doświadczeń w obszarze IT - prowadziła ponad 100 projektów informatycznych, dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany menedżer projektów IPMA. Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, m.in. Leadership Academy w Nagano w Japonii, Trainer Prime Course w Las Vegas w USA. Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, w tym zarządzała wrocławskim oddziałem międzynarodowej organizacji młodych przedsiębiorców Junior Chamber International. Organizatorka międzynarodowych wydarzeń tj. Menedżerowie Europy, Pilots for Europe, spotkania multitwinningowe między przedsiębiorcami z wielu krajów Europy. Promuje polską przedsiębiorczość za granicą, wierząc, że Polacy to jedni z najbardziej kreatywnych, inteligentnych i wszechstronnych ludzi, którzy powinni bardziej uwierzyć w siebie i z większą odwagą ruszać ze swoimi biznesami w świat.
Obecnie jej głównym przedsięwzięciem, realizowanym konsekwetnie od 2011 roku, jest Taxxo. Platforma Taxxo dostępna jest w ponad 20.000 firmach w Polsce i wspiera pracę ponad 500 księgowych. Misją Taxxo jest wsparcie biznesu klientów, poprawienie ich cash flow, unowocześnienie usług księgowych, automatyzacja procesów, a także integracja rozproszonego środowiska biur księgowych, przedsiębiorców, dostawców usług biznesowych, finansowych, banków oraz ich systemów w ramach „API economy”. Obecnie Taxxo integruje się z ponad 124 systemami w Polsce, systemami czeskimi, niemieckimi i brytyjskimi. Od 2019 roku Taxxo rozpoczyna podbój nowych rynków – szczególnie UK i USA.
Poza prowadzeniem biznesu pasjonuje ją nowoczesna edukacja (testowana na trójce synów, w tym bliźniakach), podróże, wyprawy rowerowe, narciarstwo, siatkówka, ostatnio rozpoczęła również naukę z surfingu w Australii.

Kontakt

Te informacje są dostępne tylko dla aktywnych członków Klubu ASBiRO.