Ludzie ASBIRO

Zdzisław Dąbczyński

O sobie...

Przedsiębiorca, autor, inspirator. Założyciel i prezes zarządu firmy WIMED, która jest liderem produkcji znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce i Europie.

Przedsiębiorca
Jako prezes firmy WIMED stawia na wysoką kulturę organizacyjną, ciągłe doskonalenie zespołu pracowników, a także wdrażanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wraz z zespołem inżynierów opatentował unikatowy system konstrukcji „Prolife”, który ogranicza skutki wypadków powstających w wyniku zderzenia pojazdu z instalacjami wsporczymi znaków i tablic drogowych. Z natury jest kreatorem, dlatego nieustannie poszerza ofertę firmy o nowe produkty, w tym m. in. systemy parkingów wielopoziomowych (WIMED Parking) i siłownie zewnętrze (WIMED Fitness Outdoor). Obecnie koncentruje się na radykalnej zmianie systemu produkcji znaków drogowych, zarówno w wymiarze stosowanych materiałów, jak i dostaw oraz montażu.

Autor
Jest człowiekiem ciekawym świata, który obserwuje rzeczywistość i poszukuje przyczyn wielu codziennych zjawisk. Sumę zawodowych i osobistych doświadczeń opisał w książce „Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia” (Studio Emka, wyd. 2016). Z jednej strony jest to autentyczna opowieść polskiego przedsiębiorcy, który przed trzydziestu laty, w trudnym okresie transformacji ustrojowej, wybrał własną drogę i zaczął produkować znaki drogowe. Z drugiej zaś strony jest to pełen inspiracji podręcznik, który podaje sprawdzone recepty na to, jak zmienić swoje życie na lepsze. Każdy, kto odnajduje w sobie zacięcie do działania i przedsiębiorczości, odkryje w tej książce źródło wielu cennych inspiracji.

Inspirator
Z wielką pasją dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Przekaz, który pozwala inaczej spojrzeć na własne życie, a także wzmocnić zmysł przedsiębiorczości, kieruje przede wszystkim do ludzi młodych, u progu kariery zawodowej, do środowiska firm rodzinnych, a także do osób pracujących w korporacjach. Obserwacjami dzielił się m. in. z liderami firm rodzinnych w ramach spotkań pod patronatem Deloitte, z pracownikami Deloitte Polska, z uczestnikami Małopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości, a także z młodymi studentami Uniwersytetu Dzieci. Jego wystąpieniom od zawsze towarzyszą piosenki oparte na inspirujących tekstach, które bezpośrednio nawiązują do treści książki i prezentacji. Prowadzi bloga, kanał na YouTube, a także profil na Facebooku. Obecnie przygotowuje do wydania pierwszą płytę z autorskimi tekstami piosenek, a także drugą książkę poświęconą przedsiębiorczości.

Kontakt

Te informacje są dostępne tylko dla aktywnych członków Klubu ASBiRO.