Dla studentów Kursu Podstawowego

Program Stypendialny

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest wielu zdolnych młodych ludzi, którzy chcieliby uczestniczyć w Kursie Podstawowym jednak ich sytuacja finansowa nie pozwala na to. To właśnie dla nich przygotowaliśmy fundusz stypendialny, dzięki któremu możliwe jest zrefundowanie sporej części kosztów uczestnictwa w zajęciach.

Fundusz stypendialny stanowi 10% wszystkich otrzymywanych wpłat tytułem uczęszczania na Kurs Podstawowy i jest w dyspozycji naszej szkoły aby promować młode i ambitne osoby, które mają predyspozycje do tego, aby problemy finansowe w przyszłości nie były dla nich problemem.

Procedura przyznawania stypendium

Pierwszym krokiem jaki należy zrobić aby uzyskać stypendium jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego zaznaczając w uwagach, że starasz się o stypendium abyśmy wiedzieli o tym już od momentu zapisania się na Kurs. Po wypełnieniu formularza przelej nam kwotę wpisowego na podane dane. Jeśli stypendium nie zostanie Ci przyznane lub też nie będziesz zadowolony z jego wysokości i z tej przyczyny nie zdecydujesz się na uczestnictwo w Kursie zobowiązujemy się zwrócić Ci całą kwotę wpisowego.

Po wypełnieniu formularza, nie wcześniej, musisz przesłać nam mailem podanie o stypendium, najlepiej w postaci dokumentu DOC, PDF, RTF, ODT , które oprócz podstawowych informacji kontaktowych (proszę się podpisać, bo zdarzały się i takie podania) będzie zawierać jak najdokładniejszą odpowiedź na pytania poniżej. Nie wymagamy od Ciebie żadnych zaświadczeń o dochodach ani niczego innego. Chcemy abyś dokładnie przedstawił siebie, swoja sytuację i abyś przekonał nas do tego, że warto w Ciebie zainwestować. Poniżej zamieszczamy pytania, na które chcielibyśmy abyś odpowiedział w podaniu o stypendium.

Podanie powinno zawierać

  • Opisz przede wszystkim Kim jesteś, co robisz na co dzień? Taka mała biografia.
  • Jaka jest Twoja sytuacja finansowa?
  • Co zrobiłeś do tej pory aby ją poprawić? Jakieś szkoły, kursy, przeczytane książki?
  • Czy udzielasz się w jakiś projektach non-profit jako wolontariusz jakiejś fundacji lub może jesteś członkiem jakiegoś stowarzyszenia?
  • Jakie są Twoje doświadczenia biznesowe. Prowadzisz bądź prowadziłeś jakieś projekty, czy firmy?
  • Jakie są Twoje zainteresowania, w jakim kierunku chciałbyś się rozwijać, jaką firmę w przyszłości chciałbyś założyć?
  • Dlaczego uważasz, że powinniśmy przyznać stypendium akurat Tobie?
  • Co zyska cała grupa uczestników dzięki temu, że będziesz z nimi uczęszczał na zajęcia?

Proces decyzyjny

Po otrzymaniu od Ciebie podania zostanie ono wydrukowane i zarchiwizowane, a po upływie terminu składania podań (7 dni przed końcem rekrutacji) podczas organizacyjnego spotkania zarządu szkoły podania zostaną przeczytane, omówione, a stypendium będzie przyznane w całości, w części lub nie przyznane. Informacje o decyzji powinieneś otrzymać maksymalnie w dniu zakończenia rekrutacji.

Jeżeli stypendium nie zostanie przyznane możesz kontynuować procedurę rekrutacyjną, na ogólnych warunkach opłacając wpisowe oraz opłacić czesne w całości. Możesz także zrezygnować i spróbować w przyszłym roku.

W zawiadomieniu o otrzymaniu stypendium otrzymasz wysokość przyznanego stypendium, Możesz otrzymać stypendium pełne lub częściowe.

Po otrzymaniu wiadomości o przyznaniu stypendium kontynuujesz procedurę rekrutacyjną. Opłać więc odłożone w czasie wpisowe. Ta opłata nie podlega stypendium, nawet jeżeli otrzymasz najwyższe możliwe.

Na pierwszych zajęciach podpiszesz z nami umowę o naukę oraz umowę o stypendium. Jeżeli otrzymasz stypendium częściowe będziesz musiał uregulować resztę płatności przed rozpoczęciem zajęć, lub rozłożymy ci płatność na raty.

To wszystko, podanie wyślij do Kasi. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na pierwszych zajęciach.

Masz jakieś pytanie?

Katarzyna Czubak

574 236 673 k.czubak@asbiro.pl