Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Inwestuj w nieruchomości w UK

380 zł Kup pakiet » 330 zł płacąc w Bitcoinach
Break

szkolenie-nieruchomosci-uk

Kiedy pierwszy raz organizowaliśmy seminarium na temat nieruchomości okazało się, że nie tylko studenci ASBIRO byli bardzo zainteresowani tematem, ale również kilkuset sympatyków, którzy wzięli udział w seminarium. Równolegle z działalnością ASBIRO w Polsce dynamicznie rozwija się ASBIRO UK, gdzie od dwóch lat razem z Markiem Niedźwiedziem organizujemy w szkolenia poświęcone zakładaniu spółek LTD. Szkolenia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i do tej pory wzięło w nich udział dokładnie 460 osób. Podczas kilku ostatnich szkoleń o spółkach zauważyliśmy, że wśród uczestników tych wyjazdów jest coraz więcej osób aktywnie inwestujących w nieruchomości w Polsce, a na zakończenie ostatniego szkolenia przed wakacjami sesja pytań i odpowiedzi szkolenia poświęconego spółkom skupiona była na inwestowaniu w nieruchomości w UK. Mamy na Wyspach grono wykładowców zarówno polskich jak i brytyjskich, którzy nie tylko są świetnymi przedsiębiorcami, ale również aktywnie i skutecznie inwestują w nieruchomości. Korzystając z ich doświadczenia chcemy przybliżyć możliwości inwestycyjne w UK, które wciąż czekają na inwestorów z Polski. 

Kiedy odbyło się to szkolenie?

9-10 stycznia 2016 w Rotherham, S. Yorkshire

ASBIRO uczy zarabiania na nieruchomościach

Rynek nieruchomości jest bardzo popularnym tematem w społeczności ASBIRO. Wielu naszych wykładowców, studentów i sympatyków inwestuje w nieruchomości. Mając tak kompleksowy program dedykowany osobom zainteresowanym inwestowaniem w nieruchomości oraz popularność tego tematu spowodowała, że zrodził się pomysł przedstawienia możliwości inwestycyjnych, drzemiących w innej części Europy – Wielkiej Brytanii.

 

 

Skąd pomysł na szkolenie nt. nieruchomości w UK

Rynek nieruchomości jest bardzo popularnym tematem w społeczności ASBIRO. Wielu naszych wykładowców, studentów i sympatyków inwestuje w nieruchomości. Mając tak kompleksowy program dedykowany osobom zainteresowanym szeroko rozumianymi nieruchomościami oraz popularność tego tematu spowodowała, że zrodził się pomysł przedstawienia możliwości inwestycyjnych, drzemiących w innej części Europy – Wielkiej Brytanii. Duże zaplecze wykładowców, prowadzących zajęcia w ramach ASBIRO UK, znacznie wspomogło realizację wydarzenia.

Warunki inwestycyjne w Wielkiej Brytanii korzystniejsze niż w Polsce?

W Polsce ceny nieruchomości utrzymują się na stałym poziomie, podczas gdy na wyspach wzrosły o około 14% (w 2014 r.). Sytuacja na rynku brytyjskim jest bardzo interesująca, ponieważ zapotrzebowanie na mieszkania nieustannie wzrasta i w minionym roku wynosiło około 16%. Na samym wzroście cen nieruchomości w ciągu ostatnich pięciu lat landlordowie zarobili około 177 mld funtów. Prognozy wskazują na utrzymującą się tendencję wzrostową cen nieruchomości. W roku 2020 prognozuje się wzrost o 20% w stosunku do cen obecnych. Stabilna sytuacja gospodarcza kraju oraz największy wzrost od 2007 roku potęgują atrakcyjność inwestycji na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

 

01-nieruchomosci-mieszkalne-uk-asbiro

 

Jakie istnieją obawy wejścia na rynek nieruchomości w UK

Obawy dotyczą najczęściej nieznajomości lokalnych uwarunkowań. Pojawiają się wątpliwości związane z kwestiami prawnymi, możliwościami oraz dostępnością instrumentów do finansowania zakupu nieruchomości, brakiem czasu, koniecznością dodatkowych podróży itp. Wymienione obawy mają swoje uzasadnienie, dlatego w zorganizowanych wykładach poruszyliśmy problematykę radzenia sobie z tego typu wyzwaniami i trudnościami. Zaproszeni prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami oraz trudnościami, jakie napotkali na swej drodze.

Jaki rodzaj nieruchomości jest najczęstszym przedmiotem inwestycji

Jeśli chodzi o popularność różnych typów nieruchomości, niewątpliwym liderem są biura, które aż 77% uważa za najbardziej atrakcyjne pod kątem inwestycji, za nimi uplasowały się mieszkania, które są przedmiotem zainteresowania 73% ankietowanych. Stąd nieprzypadkowy dobór wykładowców. W gronie mówców znaleźli się zarówno osoby inwestujące w powierzchnie biurowe, jak i w mieszkania. Stąd możliwość praktycznego i kompleksowego poznania dwóch najpopularniejszych sektorów, w których można zarabiać.

Seminarium ASBIRO

Czy wiesz, że…

 • Ponad 35% mieszkańców Wlk. Brytanii mieszka w wynajętych domach?
 • Każdy zakupiony przez Ciebie dom na kredyt powoduje wzrost Twojej zdolności kredytowej?
 • Ceny nieruchomości w niektórych regionach Anglii są niższe niż w Polsce?
 • Średnie stopy zwrotu z najmu wynoszą kilkadziesiąt procent rocznie?
 • Banki oferują specjalne produkty dla inwestorów w nieruchomości?
 • Wielka Brytania posiada najbardziej stabilny system prawny w Europie?

 

Kto i jak inwestuje w nieruchomości w UK

Nikogo nie zdziwi fakt, że Londyn całkowicie dominuje jeśli chodzi o ceny nieruchomości, które są tutaj praktycznie dwukrotnie wyższe, niż w innych częściach kraju. Jednocześnie to właśnie w Londynie 4 na 10 właścicieli nieruchomości pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. Obecnie coraz więcej osób z zagranicy inwestuje w nieruchomości właśnie w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o popularność różnych typów nieruchomości numerem jeden są biura, które 77% osób uważa za najbardziej atrakcyjne pod kątem inwestycji, a zaraz po nich mamy nieruchomości mieszkaniowe, które interesują 73% ankietowanych. W gronie naszych wykładowców prowadzących zajęcia podczas wyjazdu na temat inwestowania w nieruchomości w UK będziemy mieli możliwość spotkać się zarówno z osobami, które działają na rynku nieruchomości biurowych jak również mieszkalnych, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł zdobyć praktyczną wiedzą związaną z inwestowaniem w nieruchomości w dwóch najpopularniejszych sektorach i dowie się jak w skuteczny sposób można w nich zarabiać.

 

Kto prowadził zajęcia podczas szkolenia

 • Marcin Matuszewski – inwestor i rentier, właściciel kilku nieruchomości w Szczecinie i Trójmieście. Jego inwestycje koncentrują się przede wszystkim na wynajmie pokoi i kawalerek dla studentów. Z wykładu Marcina dowiesz się: o początkach jego inwestowania na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii oraz jak opracowany przez siebie model przeniósł na rynek brytyjski. 
 • Marek Niedźwiedź – na własnym przykładzie opowiedział o procesie zakupu nieruchomości komercyjnej. Udzielił licznych rad w zakresie pozyskiwania kredytu w brytyjskim banku, wyjaśnił, jak współpracować z brokerem, jakie są wymagania dotyczące zdolności kredytowej czy wkładu własnego. Omówił również kwestie księgowo-podatkowe przy inwestowaniu w nieruchomości, w tym też jaki rodzaj działalności wybrać. Opowiedział o przewadze spółki LTD nad pozostałymi możliwościami. Przedstawił sposób wprowadzenia kapitału pod inwestycje do spółki LTD, jak rozliczyć koszty przychodu z nieruchomości inwestycyjnych.
 • Dariusz Małacha – specjalista w inwestycjach grupowych, kupuje przede wszystkim nieruchomości na wynajem dla Polaków. Z wykładu dowiesz się, jak współpracować z brytyjskimi bankami oraz jak budować wiarygodność dla brytyjskich banków. Poruszane kwestie bazowały na osobistych przykładach.
 • Matt Buckingham (EN) – od kilku pokoleń wraz z rodziną inwestuje w nieruchomości na terenie Wielkiej Brytanii. Przedstawił obraz inwestowania w nieruchomości z własnego – brytyjskiego punktu widzenia. Udzielił rad, jak szukać okazji na rynku oraz jak analizować nieruchomość pod potencjalną inwestycję.
 • Marta Grzelak – szczegółowo omówiła proces zakupu nieruchomości z własnego – prawniczego punktu widzenia. Wskazała na konieczność współpracy inwestorów z prawnikami. Podczas wykładu zapoznasz się także z: dokumentami niezbędnymi podczas zakupu nieruchomości, wszelkimi wymogami prawnymi oraz kosztami im towarzyszącymi.
 • Teresa Krajweska – od czterech lat inwestuje w nieruchomości w Londynie i Manchesterze. Na własnym przykładzie dokonała szczegółowej analizy finansowej swoich inwestycji. Ponadto z wykładu dowiesz się, jaki poszukiwać tzw. okazji rynkowych oraz co zrobić, aby efektywnie zarabiać na rynku nieruchomości. 

 

Jakich zwrotów z inwestycji można się spodziewać inwestując w nieruchomości w UK

Chociaż same statystyki i prognozy świetnie się prezentują i są bardzo obiecujące, nie chcemy pisać jedynie o ogólnej sytuacji. Poniżej znajduje się analiza jednej z inwestycji realizowanych przez agencję jednego z wykładowców „Polmar Lettings” na zakup nieruchomości mieszkalnej do wynajęcia na pokoje dla 4 osób.

 • Nieruchomość: dom szeregowy (tzw. tarraced house), z ogrodem w miejscowości Sheffield (Anglia) – 3 sypialnie + 1 salon (salon zaadaptowany na sypialnię)
 • Cena zakupu nieruchomości: £45,000
 • Dodatkowe koszta: opłata skarbowa tzw. stamp duty: £0, prawnik: £1,000, opłata dla agencji za znalezienie nieruchomości*: £1,000, remont i wyposażenie: £10,000
 • Przychód z wynajmu: 3 pokoje (pojedyńcze) x £330 + 1 pokój (podwójny) x £450 = £1440/m-c
 • Koszta bieżące: gaz i elektryczność:£150/m-c, niezbędne ubezpieczenia nieruchomości: £30/m-c, podatek lokalny tzw. council tax: £100/m-c, opłata dla agencji za zarządzanie nieruchomością**: £150 / m-c
 • Dochód: £1,010/m-c = £12,120/rok
 • Zwrot z inwestycji: 22% rocznie

* poszukiwanie nieruchomości do kupienia poniżej wartości rynkowej, w lokalizacji, w której agencja będzie mogła łatwo nieruchomość wynajmować
** poszukiwanie najemców, weryfikacja najemców, podpisywanie umów z najemcami, bieżące drobne naprawy i usprawnienia, okresowe sprawdzanie instalacji gazowej (wymagane przez prawo), opłacanie rachunków – gaz, prąd, council tax, dbanie o regularne płatności przez najemców etc.

 

Seminarium ASBIRO

 

Czego dowiesz się kupując pakiet nagrań „Inwestowanie w nieruchomości w UK”?

 1. Jak zacząć inwestować w nieruchomości w Anglii
 2. Czy to jest bezpieczne i czy się opłaca
 3. Dlaczego Wielka Brytania to najbardziej stabilny rynek nieruchomości w Europie
 4. Ile wynoszą podatki i jak je rozliczać
 5. Jak wygląda sytuacja prawna związana z inwestowaniem w nieruchomości w UK

Dlaczego warto skorzystać z pakietu nagrań „Inwestowanie w nieruchomości w UK”

 • Znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania
 • Otrzymasz tylko i wyłącznie praktyczną wiedzą na temat inwestowania w nieruchomości
 • Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez osoby, które aktywnie inwestują w nieruchomości na rynku brytyjskim
 • Zobaczysz przykłady realizacji realnych inwestycji, a nie hipotetyczne scenariusze inwestycyjne
 • Poznasz doświadczonych inwestorów
 • Zdobędziesz kontakty do wszystkich wykładowców prowadzących zajęcia
 • Będzie gotowy/a do zarabiania na nieruchomościach w UK

Kto najbardziej skorzysta na tym pakiecie nagrań

Nie jest to z pewnością tematyka dla wszystkich i najbardziej z tych wykładów skorzystają osoby, które:

 • chcą kupić nieruchomość w UK dla siebie
 • chcą kupić nieruchomość w UK na wynajem
 • posiadają środki finansowe, które chciałyby dobrze zainwestować
 • chcą poznać realia inwestowania w nieruchomości na rynku brytyjskim
 • mają już zbudowane portfolio nieruchomości w Polsce i chciałby zacząć inwestować w nieruchomości za granicą

Jakie nagrania znajdują się w pakiecie?

 

Ile to wszystko kosztuje?

Zakup pakietu nagrań o inwestowaniu w nieruchomości w UK jest wyjątkową inwestycją, która mądrze wykorzystana może przynieść ogromne zwroty biorąc pod uwagę fakt, że koszt nagrań to 350 złotych.

50 zł rabatu jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640ASBIRO promuje płatności Bitcoinami, dlatego jeżeli dokonasz płatności przy pomocy Bitcoin będziesz mógł zapłacić 50 zł mniej.

 

Kupując pakiet skorzystasz jeszcze bardziej!

Jeśli nie masz jeszcze dostęp do nagrań z seminarium nt. inwestowania w nieruchomości, które organizowaliśmy w październiku 2013 rok, może kupić pakiet tych dwóch szkoleń oszczędzając dodatkowe 100 złotych. Pakiet nagrań z seminarium ASBIRO o inwestowaniu w nieruchomości oraz ze szkolenia z inwestowania w nieruchomości w UK kosztuje razem 430 złotych (płacąc BTC – 380 złotych).

 

Kup pakiet z dwóch szkoleń za jedyne 430 zł (380 zł BTC) »

 

 

Kup pakiet za jedyne 380 zł (bądź 330 zł płacąc Bitcoinami) »

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »