Pakiet Nagrań

Inwestuj w nieruchomości w UK

Kup teraz
 • Video
 • Audio
 • Pliki do pobrania
szkolenie-nieruchomosci-uk

Kiedy pierwszy raz organizowaliśmy seminarium na temat nieruchomości okazało się, że nie tylko studenci ASBIRO byli bardzo zainteresowani tematem, ale również kilkuset sympatyków, którzy wzięli udział w seminarium. Równolegle z działalnością ASBIRO w Polsce dynamicznie rozwija się ASBIRO UK, gdzie od dwóch lat razem z Markiem Niedźwiedziem organizujemy w szkolenia poświęcone zakładaniu spółek LTD. Szkolenia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i do tej pory wzięło w nich udział dokładnie 460 osób. Podczas kilku ostatnich szkoleń o spółkach zauważyliśmy, że wśród uczestników tych wyjazdów jest coraz więcej osób aktywnie inwestujących w nieruchomości w Polsce, a na zakończenie ostatniego szkolenia przed wakacjami sesja pytań i odpowiedzi szkolenia poświęconego spółkom skupiona była na inwestowaniu w nieruchomości w UK. Mamy na Wyspach grono wykładowców zarówno polskich jak i brytyjskich, którzy nie tylko są świetnymi przedsiębiorcami, ale również aktywnie i skutecznie inwestują w nieruchomości. Korzystając z ich doświadczenia chcemy przybliżyć możliwości inwestycyjne w UK, które wciąż czekają na inwestorów z Polski. 

Kiedy odbyło się to szkolenie?

9-10 stycznia 2016 w Rotherham, S. Yorkshire

ASBIRO uczy zarabiania na nieruchomościach

Rynek nieruchomości jest bardzo popularnym tematem w społeczności ASBIRO. Wielu naszych wykładowców, studentów i sympatyków inwestuje w nieruchomości. Mając tak kompleksowy program dedykowany osobom zainteresowanym inwestowaniem w nieruchomości oraz popularność tego tematu spowodowała, że zrodził się pomysł przedstawienia możliwości inwestycyjnych, drzemiących w innej części Europy – Wielkiej Brytanii.

Skąd pomysł na szkolenie nt. nieruchomości w UK

Rynek nieruchomości jest bardzo popularnym tematem w społeczności ASBIRO. Wielu naszych wykładowców, studentów i sympatyków inwestuje w nieruchomości. Mając tak kompleksowy program dedykowany osobom zainteresowanym szeroko rozumianymi nieruchomościami oraz popularność tego tematu spowodowała, że zrodził się pomysł przedstawienia możliwości inwestycyjnych, drzemiących w innej części Europy – Wielkiej Brytanii. Duże zaplecze wykładowców, prowadzących zajęcia w ramach ASBIRO UK, znacznie wspomogło realizację wydarzenia.

Warunki inwestycyjne w Wielkiej Brytanii korzystniejsze niż w Polsce?

W Polsce ceny nieruchomości utrzymują się na stałym poziomie, podczas gdy na wyspach wzrosły o około 14% (w 2014 r.). Sytuacja na rynku brytyjskim jest bardzo interesująca, ponieważ zapotrzebowanie na mieszkania nieustannie wzrasta i w minionym roku wynosiło około 16%. Na samym wzroście cen nieruchomości w ciągu ostatnich pięciu lat landlordowie zarobili około 177 mld funtów. Prognozy wskazują na utrzymującą się tendencję wzrostową cen nieruchomości. W roku 2020 prognozuje się wzrost o 20% w stosunku do cen obecnych. Stabilna sytuacja gospodarcza kraju oraz największy wzrost od 2007 roku potęgują atrakcyjność inwestycji na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

Jakie istnieją obawy wejścia na rynek nieruchomości w UK

Obawy dotyczą najczęściej nieznajomości lokalnych uwarunkowań. Pojawiają się wątpliwości związane z kwestiami prawnymi, możliwościami oraz dostępnością instrumentów do finansowania zakupu nieruchomości, brakiem czasu, koniecznością dodatkowych podróży itp. Wymienione obawy mają swoje uzasadnienie, dlatego w zorganizowanych wykładach poruszyliśmy problematykę radzenia sobie z tego typu wyzwaniami i trudnościami. Zaproszeni prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami oraz trudnościami, jakie napotkali na swej drodze.

Jaki rodzaj nieruchomości jest najczęstszym przedmiotem inwestycji

Jeśli chodzi o popularność różnych typów nieruchomości, niewątpliwym liderem są biura, które aż 77% uważa za najbardziej atrakcyjne pod kątem inwestycji, za nimi uplasowały się mieszkania, które są przedmiotem zainteresowania 73% ankietowanych. Stąd nieprzypadkowy dobór wykładowców. W gronie mówców znaleźli się zarówno osoby inwestujące w powierzchnie biurowe, jak i w mieszkania. Stąd możliwość praktycznego i kompleksowego poznania dwóch najpopularniejszych sektorów, w których można zarabiać.

Czy wiesz, że…

 • Ponad 35% mieszkańców Wlk. Brytanii mieszka w wynajętych domach?
 • Każdy zakupiony przez Ciebie dom na kredyt powoduje wzrost Twojej zdolności kredytowej?
 • Ceny nieruchomości w niektórych regionach Anglii są niższe niż w Polsce?
 • Średnie stopy zwrotu z najmu wynoszą kilkadziesiąt procent rocznie?
 • Banki oferują specjalne produkty dla inwestorów w nieruchomości?
 • Wielka Brytania posiada najbardziej stabilny system prawny w Europie?

Kto i jak inwestuje w nieruchomości w UK

Nikogo nie zdziwi fakt, że Londyn całkowicie dominuje jeśli chodzi o ceny nieruchomości, które są tutaj praktycznie dwukrotnie wyższe, niż w innych częściach kraju. Jednocześnie to właśnie w Londynie 4 na 10 właścicieli nieruchomości pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. Obecnie coraz więcej osób z zagranicy inwestuje w nieruchomości właśnie w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o popularność różnych typów nieruchomości numerem jeden są biura, które 77% osób uważa za najbardziej atrakcyjne pod kątem inwestycji, a zaraz po nich mamy nieruchomości mieszkaniowe, które interesują 73% ankietowanych. W gronie naszych wykładowców prowadzących zajęcia podczas wyjazdu na temat inwestowania w nieruchomości w UK będziemy mieli możliwość spotkać się zarówno z osobami, które działają na rynku nieruchomości biurowych jak również mieszkalnych, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł zdobyć praktyczną wiedzą związaną z inwestowaniem w nieruchomości w dwóch najpopularniejszych sektorach i dowie się jak w skuteczny sposób można w nich zarabiać.

Kto prowadził zajęcia podczas szkolenia

 • Marcin Matuszewski – inwestor i rentier, właściciel kilku nieruchomości w Szczecinie i Trójmieście. Jego inwestycje koncentrują się przede wszystkim na wynajmie pokoi i kawalerek dla studentów. Z wykładu Marcina dowiesz się: o początkach jego inwestowania na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii oraz jak opracowany przez siebie model przeniósł na rynek brytyjski. 
 • Marek Niedźwiedź – na własnym przykładzie opowiedział o procesie zakupu nieruchomości komercyjnej. Udzielił licznych rad w zakresie pozyskiwania kredytu w brytyjskim banku, wyjaśnił, jak współpracować z brokerem, jakie są wymagania dotyczące zdolności kredytowej czy wkładu własnego. Omówił również kwestie księgowo-podatkowe przy inwestowaniu w nieruchomości, w tym też jaki rodzaj działalności wybrać. Opowiedział o przewadze spółki LTD nad pozostałymi możliwościami. Przedstawił sposób wprowadzenia kapitału pod inwestycje do spółki LTD, jak rozliczyć koszty przychodu z nieruchomości inwestycyjnych.
 • Dariusz Małacha – specjalista w inwestycjach grupowych, kupuje przede wszystkim nieruchomości na wynajem dla Polaków. Z wykładu dowiesz się, jak współpracować z brytyjskimi bankami oraz jak budować wiarygodność dla brytyjskich banków. Poruszane kwestie bazowały na osobistych przykładach.
 • Matt Buckingham (EN) – od kilku pokoleń wraz z rodziną inwestuje w nieruchomości na terenie Wielkiej Brytanii. Przedstawił obraz inwestowania w nieruchomości z własnego – brytyjskiego punktu widzenia. Udzielił rad, jak szukać okazji na rynku oraz jak analizować nieruchomość pod potencjalną inwestycję.
 • Marta Grzelak – szczegółowo omówiła proces zakupu nieruchomości z własnego – prawniczego punktu widzenia. Wskazała na konieczność współpracy inwestorów z prawnikami. Podczas wykładu zapoznasz się także z: dokumentami niezbędnymi podczas zakupu nieruchomości, wszelkimi wymogami prawnymi oraz kosztami im towarzyszącymi.
 • Teresa Krajweska – od czterech lat inwestuje w nieruchomości w Londynie i Manchesterze. Na własnym przykładzie dokonała szczegółowej analizy finansowej swoich inwestycji. Ponadto z wykładu dowiesz się, jaki poszukiwać tzw. okazji rynkowych oraz co zrobić, aby efektywnie zarabiać na rynku nieruchomości. 

Jakich zwrotów z inwestycji można się spodziewać inwestując w nieruchomości w UK

Chociaż same statystyki i prognozy świetnie się prezentują i są bardzo obiecujące, nie chcemy pisać jedynie o ogólnej sytuacji. Poniżej znajduje się analiza jednej z inwestycji realizowanych przez agencję jednego z wykładowców „Polmar Lettings” na zakup nieruchomości mieszkalnej do wynajęcia na pokoje dla 4 osób.

 • Nieruchomość: dom szeregowy (tzw. tarraced house), z ogrodem w miejscowości Sheffield (Anglia) – 3 sypialnie + 1 salon (salon zaadaptowany na sypialnię)
 • Cena zakupu nieruchomości: £45,000
 • Dodatkowe koszta: opłata skarbowa tzw. stamp duty: £0, prawnik: £1,000, opłata dla agencji za znalezienie nieruchomości*: £1,000, remont i wyposażenie: £10,000
 • Przychód z wynajmu: 3 pokoje (pojedyńcze) x £330 + 1 pokój (podwójny) x £450 = £1440/m-c
 • Koszta bieżące: gaz i elektryczność:£150/m-c, niezbędne ubezpieczenia nieruchomości: £30/m-c, podatek lokalny tzw. council tax: £100/m-c, opłata dla agencji za zarządzanie nieruchomością**: £150 / m-c
 • Dochód: £1,010/m-c = £12,120/rok
 • Zwrot z inwestycji: 22% rocznie

* poszukiwanie nieruchomości do kupienia poniżej wartości rynkowej, w lokalizacji, w której agencja będzie mogła łatwo nieruchomość wynajmować
** poszukiwanie najemców, weryfikacja najemców, podpisywanie umów z najemcami, bieżące drobne naprawy i usprawnienia, okresowe sprawdzanie instalacji gazowej (wymagane przez prawo), opłacanie rachunków – gaz, prąd, council tax, dbanie o regularne płatności przez najemców etc.

Czego dowiesz się kupując pakiet nagrań „Inwestowanie w nieruchomości w UK”?

 1. Jak zacząć inwestować w nieruchomości w Anglii
 2. Czy to jest bezpieczne i czy się opłaca
 3. Dlaczego Wielka Brytania to najbardziej stabilny rynek nieruchomości w Europie
 4. Ile wynoszą podatki i jak je rozliczać
 5. Jak wygląda sytuacja prawna związana z inwestowaniem w nieruchomości w UK

Dlaczego warto skorzystać z pakietu nagrań „Inwestowanie w nieruchomości w UK”

 • Znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania
 • Otrzymasz tylko i wyłącznie praktyczną wiedzą na temat inwestowania w nieruchomości
 • Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez osoby, które aktywnie inwestują w nieruchomości na rynku brytyjskim
 • Zobaczysz przykłady realizacji realnych inwestycji, a nie hipotetyczne scenariusze inwestycyjne
 • Poznasz doświadczonych inwestorów
 • Zdobędziesz kontakty do wszystkich wykładowców prowadzących zajęcia
 • Będzie gotowy/a do zarabiania na nieruchomościach w UK

Kto najbardziej skorzysta na tym pakiecie nagrań

Nie jest to z pewnością tematyka dla wszystkich i najbardziej z tych wykładów skorzystają osoby, które:

 • chcą kupić nieruchomość w UK dla siebie
 • chcą kupić nieruchomość w UK na wynajem
 • posiadają środki finansowe, które chciałyby dobrze zainwestować
 • chcą poznać realia inwestowania w nieruchomości na rynku brytyjskim
 • mają już zbudowane portfolio nieruchomości w Polsce i chciałby zacząć inwestować w nieruchomości za granicą

Ile to wszystko kosztuje?

Zakup pakietu nagrań o inwestowaniu w nieruchomości w UK jest wyjątkową inwestycją, która mądrze wykorzystana może przynieść ogromne zwroty biorąc pod uwagę fakt, że koszt nagrań to 350 złotych.

50 zł rabatu jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640ASBIRO promuje płatności Bitcoinami, dlatego jeżeli dokonasz płatności przy pomocy Bitcoin będziesz mógł zapłacić 50 zł mniej.

Kupując pakiet skorzystasz jeszcze bardziej!

Jeśli nie masz jeszcze dostęp do nagrań z seminarium nt. inwestowania w nieruchomości, które organizowaliśmy w październiku 2013 rok, może kupić pakiet tych dwóch szkoleń oszczędzając dodatkowe 100 złotych. Pakiet nagrań z seminarium ASBIRO o inwestowaniu w nieruchomości oraz ze szkolenia z inwestowania w nieruchomości w UK kosztuje razem 430 złotych (płacąc BTC – 380 złotych).

Kup teraz
 • Video
 • Audio
 • Pliki do pobrania