EDYCJA VII - NOWY NABÓR

Zaproszenie do Klubu ASBiRO Masters

✎   CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO MASTERSÓW

*JEŚLI JESTEŚ ABSOLWENTEM NASZYCH KURSÓW ZAAWANSOWANYCH MBA LUB WYKŁADOWCĄ ASBiRO, TO TA OFERTA JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE :-)
 …Wszystko zaczęło się W 2016 ROKU od pytania… 

W tym roku kończymy MBA, i co dalej? Koniec przyjeżdżania do ASBiRO? Jak to?

…i w ten sposób ASBiRO spotkało się ze sporą krytyką ze strony własnych absolwentów kierunków MBA, którzy po ukończeniu studiów nadal chcieli do nas przyjeżdżać, ale czuli, że nie mamy dla nich żadnej wystarczająco ciekawej propozycji w naszym „menu”.

I słusznie nas skrytykowali. Absolwenci MBA sami zaczęli nam podrzucać różne pomysły na stworzenie dodatkowego „kursu”, tylko dla wybranych, tylko dla najlepszych, tylko dla nielicznych. I tak powstał pomysł stworzenia Klubu ASBiRO Masters.

CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO MASTERSÓW

Czym jest Klub ASBiRO Masters?

Jesteśmy grupą około 40 przedsiębiorców związanych z ASBiRO od wielu lat. Jesteśmy absolwentami studiów MBA oraz wykładowcami ASBiRO. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnych biznesów i tym doświadczeniem bardzo lubimy się dzielić. W zjazdach organizowanych przez ASBiRO zdecydowanie bardziej cenimy sobie zdobywanie wiedzy w kuluarowych dyskusjach i na integracjach, niż podczas tradycyjnych wykładów. Mamy ogromną potrzebę nieustannego rozwijania siebie i swoich biznesów w asbirowej atmosferze, dlatego nie wyobrażamy sobie odwiedzać ASBiRO rzadziej niż raz w miesiącu.

Pod okiem ASBiRO stworzyliśmy zamkniętą, kameralną grupę, w której szczerze i otwarcie rozmawiamy o tematach, które trudno poruszać w gronie rodziny czy znajomych. Dyskutujemy o biznesach, inspirujemy się wzajemnie, podpowiadamy sobie różne ciekawe rozwiązania, analizujemy własne pomysły, robimy burze mózgów, wytykamy sobie wzajemnie błędy zanim zaczną nas one słono kosztować. Czasem też się posprzeczamy (bo w końcu tam gdzie 40 przedsiębiorców- tam milion sposobów działania), ale przede wszystkim regularnie możemy spędzać czas w przedsiębiorczym gronie ludzi z ASBiRO!

Dlaczego stworzyliśmy Klub Masters?

 • żeby móc regularnie spotykać się z przedsiębiorcami w ASBiRO i ciągle szukać inspiracji do rozwoju naszych firm
 • żeby w niewielkiej ale zróżnicowanej branżowo grupie móc regularnie szukać szerszej perspektywy dla naszych działań i móc obserwować jak działają inni przedsiębiorcy
 • żeby poddawać nasze firmy regularnym audytom w gronie Mastersów, uzyskać szczerą pomoc i wsparcie, w momentach, w których nie wiemy jak rozwiązać problem, który nie pozwala nam spać spokojnie, a te regularnie dopadają przedsiębiorców, którzy ciągle chcą się rozwijać
 • żeby móc się dzielić swoimi sukcesami i wyzwaniami w grupie osób, które doskonale wiedzą z czym się zmagamy na codzień oraz podpowiadać różne rozwiązania sprawdzone „na własnej skórze”
 • żeby nabrać pokory i dystansu do naszych genialnych pomysłów, które jak się okazuje podczas mastersowych audytów- zawsze mogą zostać zaplanowane lepiej i oszczędzić wiele nieprzewidzianych kosztów. Co 40 głów to nie jedna :-)
 • żeby po każdym weekendzie Mastersów wrócić do firm ze „świeżą głową”, nowymi pomysłami i energią do dalszego rozwijania naszych biznesów

Czego powinieneś się spodziewać chcąc do nas dołączyć?

 • oczekuj możliwości konsultowania trudnych, problematycznych kejsów z Twojej firmy w gronie  specjalistów i analityków biznesowych. Masz problem w firmie- na Mastersach nie ma problemów, których wspólnie nie bylibyśmy w stanie rozwiązać! Po zjeździe wrócisz do firmy z gotowymi rozwiązaniami do wdrożenia.
 • oczekuj wymiany wiedzy oraz doświadczeń w prowadzeniu biznesów. Na spotkaniach ciągle rozmawiamy o firmach, zmianach prawnych, rozwoju, problemach i życiu… więc przepływ informacji z różnych rynków i dziedzin gwarantowany!
 • przygotuj się, że na początku każdego zjazdu będziesz opowiadał grupie co u ciebie się wydarzyło przez ostatni miesiąc w firmie, jakie cele, plany udało Ci się zrealizować. Pochwalisz się ciekawą książką, którą w ostatnim czasie przeczytałeś bądź podcastem, który wysłuchałeś. Opowiesz nad czym aktualnie pracujesz w firmie i jakie sobie stawiasz cele biznesowe na najbliższe miesiące – weźmiesz udział w naszej ,,Mastersowej sobotniej rozgrzewce”
 • oczekuj na spotkaniach regularnego audytu Twojej firmy. Każdy Masters przechodzi „chrzest bojowy”, którym jest wytrwanie 60-90 minut na tzw. Gorącym Krześle. Twoja firma znajduje się w ogniu pytań, a Twoje rozwiązania i pomysły zostaną poddane ocenie. Nie jest to łatwe, ale po takim audycie efekty są niesamowite- przetestowaliśmy na własnych firmach i na Gorące Krzesła siadamy regularnie.
 • Ty również jesteś ekspertem i jeśli chcesz dołączyć do Klubu ASBiRO Masters powinieneś przygotować się na aktywne uczestnictwo w dyskusjach, im więcej perspektyw tym lepsze efekty!
 • przygotuj się na to, że grupa chce poznać Twoje doświadczenie w prowadzeniu firmy. Będziesz miał możliwość dzielić się swoją wiedzą prowadząc wykład/warsztat na jednym ze zjazdów
 • oczekuj wspólnego poszerzania horyzontów biznesowych, inspirowania się i wzajemnego motywowania do rozwoju
 • a przede wszystkim żądaj dyskrecji ze strony grupy. To nasza zasada nr 1: ,,Co dzieje się na Mastersach zostaje na Mastersach.” Podczas spotkań mówimy o sprawach newralgicznych dla naszych biznesów. Aby przezwyciężyć problemy czy błędy, najpierw musimy się do nich otwarcie przyznać. Do tego potrzebna jest atmosfera zaufania i poufności w ramach grupy, której pilnowanie jest w naszym interesie.

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego Klubu bądź gotowy:

 • na rozmowy o biznesach szczerze aż do bólu, bo wszystkie tematy poddane dyskusji „rozbieramy do ostatniej śrubki” aby jak najlepiej je zrozumieć i najefektywniej pomóc
 • na krytykę pomysłów, które na nią zasługują. Sporo zaoszczędziliśmy na samej analizie naszych działań i znalezieniu błędów, zanim zaczęły nas one kosztować. Próbujemy się wzajemnie przed tymi kosztami chronić.
 • musisz być gotowy aby otwarcie się dzielić, przyznawać do błędów, musisz mieć dystans do siebie, jak i do swojej firmy, a jeśli go nie masz to może nawet lepiej… po roku w Klubie ASBiRO Masters na pewno na wiele spraw spojrzysz z nowej perspektywy.
 • na to, że pieniądze, które zainwestujesz w dołączenie do Klubu ASBiRO Masters zwrócą Ci się wielokrotnie. Sprawdziliśmy na sobie i gwarantujemy efekty.

Jaki jest plan naszych spotkań?

SPOTKANIA PODCZAS ZJAZDÓW ORAZ NA GRUPIE FACEBOOKOWEJ

Przede wszystkim… przygotuj się na osiem weekendowych zjazdów typowo „mastersowych”, w grupie około 40- osób. Dodatkowo w cenie uczestnictwa w Klubie jest również uczestnictwo w trzech ASBiROwych seminariach. Razem 11 weekendów, których dokładne terminy możesz sprawdzić poniżej. A pomiędzy zjazdami nasze dyskusje przenosimy na tajną grupę Masters na Facebooku lub okazjonalne wideokonferencje, bo niektóre sprawy nie pozwalają czekać do kolejnego spotkania i trzeba się skonsultować, podzielić wątpliwościami, ale też sukcesami „tu i teraz”.

INAUGURACJA SEZONU MASTERS & MASTERSOWA MAJÓWKA

To 2 zjazdy, na których spotykamy się w innym miejscu niż stolica! Nasz pierwszy zjazd to Inauguracja Sezonu Masters, którą rozpoczynamy w jednym z kilku dużych miast w Polsce lub w pięknym krajobrazowym miejscu – w górach lub nad morzem. Jest to weekend, w którym grupa ma możliwość się dobrze poznać i zintegrować. To również czas, w którym układamy program na cały rok i każdy Masters mówi o swoich celach, potrzebach oraz kierunku, w jakim chce się rozwijać biznesowo. Rok mastersowy kończymy wyjazdowo w maju. Wybieramy przeważnie fajne SPA, w urokliwym miejscu ;) To czas na podsumowania, zarówno swoje biznesowe jak i zjazdowe-mastersowe. W tym momencie masz możliwość się podzielić przed grupą co było dla Ciebie najbardziej wartościowe w całym sezonie, co wg Ciebie możemy zmienić na zjazdach lub w jaki sposób wzbogacić naszą ofertę. Co jest najważniejsze w ten ostatni weekend? Właśnie teraz możesz zdecydować, czy również kolejny rok chcesz spędzić w grupie wartościowych przedsiębiorców Masters ;)

ZAJĘCIA NA DWÓCH SALACH RÓWNOCZEŚNIE

Większość naszych spotkań odbywa się w Warszawie, w dwóch salkach konferencyjnych. 40 dyskutujących osób to zdecydowanie zbyt duża grupa, aby dyskusja była prowadzona w cywilizowanych warunkach :) Dlatego nasze spotkania odbywają się w dwóch salach równocześnie, gdzie każdy Masters dowolnie wybiera sobie na jaką dyskusję i do której sali w danym momencie chce iść. Dzięki temu swobodnie dzielimy się na mniejsze grupy i wybieramy uczestnictwo w tych zajęciach, które są dla nas bardziej interesujące i potrzebne, a równocześnie ta swoboda wyboru sprawia, że skład grupy na każdej sali się zmienia kilka razy w ciągu jednego dnia i możemy się wszyscy dobrze poznać i wspierać równocześnie wyciągając najwięcej korzyści dla siebie.

PROGRAM USTALAMY SAMI 

Każdego dnia… będziemy rozmawiać na ważne i interesujące nas tematy. Tematy wybieramy sami, w zależności od naszych potrzeb i często sami decydujemy jakiego gościa- specjalistę- konsultanta chcemy aby ASBiRO na nasze spotkania tematyczne zaprosiło. Sami ustalamy tematy dyskusji i zgłaszamy się jako moderatorzy tych dyskusji. Większość zajęć na Mastersach prowadzą sami Mastersi- taka jest idea tego Klubu. Dzielimy się swoim doświadczeniem prowadząc wykłady, warsztaty, cykle ,,Jak ja to robię”, gdzie pokazujemy swoją firmę od środka.

I co najważniejsze- ASBiRO nie narzuca nam swojego planu… i formy spotkań. To my decydujemy o tym co będziemy robić podczas weekendu, my wybieramy tematy i my wybieramy gości. To my mamy realny wpływ na to jak wyglądają nasze spotkania, a ASBiRO dba o to aby były one zorganizowane na najwyższym poziomie.

ZAJĘCIA MASTERS NIE SĄ NAGRYWANE

Co jest oczywiste biorąc pod uwagę o jak ważnych i trudnych tematach biznesowych rozmawiamy na Mastersach. Dzielenie się własnymi trudnościami i przyznawanie się do błędów nie tylko wymaga odwagi, ale przede wszystkim atmosfery poufności i zaufania w grupie. Nagrywanie naszych dyskusji kompletnie mija się z celem naszych spotkań.

ZAPRASZAMY NIE TYLKO ASBIROwych WYKŁADOWCÓW

Na nasze zjazdy zapraszamy świetnych specjalistów i praktyków. W roku akademickim 2020/2021 mieliśmy okazję poznać i wysłuchać Sławka Ludwikowskiego, który posiada szerokie doświadczenie w inżynierii finansowej, strukturyzacji produktów finansowych, negocjowaniu złożonych umów inwestycyjnych oraz w pozyskiwaniu finansowania dłużnego. W okresie 27 lat kierował na szczeblu zarządu dwoma bankami komercyjnymi, trzema funduszami oraz pierwszym w Polsce bankiem inwestycyjnym, a także pełnił funkcję członka rad nadzorczych kilkunastu spółek państwowych, publicznych i prywatnych. Sławek podzielił się swoją wiedzą i poprowadził wykład na temat ,,Transakcyjnej wyceny przedsiębiorstw”. Kolejnym specjalistą był Marian Owerko – współzałożyciel Rady Nadzorczej Bakalland S.A oraz od 2009 Wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu. Dyskutowaliśmy o tym w jaki sposób ,,Inwestować w inne firmy”, na co konkretnie patrzeć, ja je wyceniać, jak ,,wchodzić” w partnerstwa biznesowe. To tylko 2 z wielu świetnych specjalistów, których mieliśmy okazję poznać i których będziemy poznawać na kolejnych zjazdach Klubu Masters. 

ZWIEDZAMY WŁASNE FIRMY 

Na każdym spotkaniu bardzo dużo dyskutujemy o naszych firmach. Swego czasu pojawił się pomysł, abyśmy raz na jakiś czas zorganizowali wyjazd do naszych firm, aby nie tylko słuchać opowieści o firmie, ale rzeczywiście na własne oczy przekonać się o tym jak ona działa. Niektórzy Mastersi siedziby swoich firm mają w Warszawie więc łączymy taką wizytację z naszym standardowym zjazdem i poświęcamy na zwiedzanie jedno popołudnie. A czasem organizujemy zjazd poza Warszawą poznając mastersowe biznesy od środka o uczestnicząc w lokalnych atrakcjach sprzyjających biznesowym rozmowom poza salą konferencyjną. Niezapomniany i bardzo rozwijający czas!

Dlaczego jesteśmy tak pewni skuteczności Masters?

Po pierwszym roku istnienia Klubu Masters z 26 osób, które uczestniczyły w naszych spotkaniach 24 zapisały się na drugi sezon. W międzyczasie dołączyło do nas 13 nowych Mastersów. Po drugim sezonie z grupy 37 Masterów 25 zostało na kolejny rok i dołączyło do nich 11 nowych. Aktualnie otwieramy aplikację na siódmą edycję Masters i większość z nas ponownie będzie startować w rekrutacji razem z nowymi kandydatami, aby móc kontynuować uczestnictwo w spotkaniach Masters w kolejny sezonie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak działają Mastersi, skontaktuj się z kimś z nas bezpośrednio i zapytaj czy warto. Zapoznaj się również z kilkoma opiniami!

–>

Opinie Mastersów

Kto może dołączyć do Mastersów?

Klub Masters to mała, ale silna i bardzo doświadczona biznesowo grupa! :-) Liczymy na to, że co roku kilku „starych” Mastersów będzie robić sobie przerwę, a na ich miejsce dołączą do nas nowi przedsiębiorcy. Jednak z roku na rok chętnych do dołączenia do Klubu Masters jest coraz więcej więc i poprzeczkę przyjęcia stawiamy coraz wyżej, aby łączna liczba osób w grupie nie przekroczyła 50 osób.

PRZEDE WSZYSTKIM…  aby zostać Mastersem musisz spełnić poniższe kryteria:

 • jesteś absolwentem ASBiROwych studiów podyplomowych MBA lub Kursu Zaawansowanego MBA– to nasze główne kryterium, jednak dla wyjątkowych osób z grona ASBiRO, które nie ukończyły MBA robimy wyjątki pod warunkiem, że:
 • jesteś wykładowcą związanym z ASBiRO od dłuższego czasu (przeprowadziłeś już przynajmniej kilka świetnych prelekcji na różnych kursach organizowanych przez ASBiRO).
 • od lat prowadzisz swój własny biznes/biznesy, w którym zatrudniasz przynajmniej kilku stałych pracowników, a średnie roczne obroty jakie osiąga firma są przynajmniej sześciocyfrowe
 • nie przestajesz się uczyć i rozwijać, ciągle mierzysz wysoko i masz ambitne plany (nie tylko biznesowe)
 • masz otwartą głowę i szerokie horyzonty biznesowe, lubisz niestandardowe rozwiązania i nie zamykasz się wyłącznie na własną branżę
 • posiadasz bogate doświadczenia jako przedsiębiorca, którymi chcesz się dzielić i pomagać innym przechodzić przez trudności, które masz już za sobą
 • lubisz spotkania z przedsiębiorcami w luźnej i szczerej atmosferze, podczas których doceniasz to, że nikt nie chce Ci nic sprzedać, nikt nie udaje lepszego niż jest, nikt nie chce ci wcisnąć wizytówki oraz nikt nie ocenia cię po tym, czy jesteś pod krawatem czy w jeansach.

Jeśli powyższe punkty Cię opisują, śmiało możesz aplikować do Klubu Masters! :-)

Jak aplikować?

Krok pierwszy:

Jeśli jesteś zainteresowany to kliknij u dołu strony „CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO MASTERSÓW”. Otrzymasz maila potwierdzającego z prośbą o spełnienie kroku drugiego.

Krok drugi:

Nagraj video odpowiadając na poniższe pytania. Nie ważna jest jakość i przygotowanie, możesz nagrywać z ręki telefonem czy siedząc w samochodzie, ważne jest Twoje podejście. Forma wideo pokaże nam, że rzeczywiście zależy Ci na tym aby dołączyć do Klubu Masters, a odpowiedzi na pytania pozwolą wstępnie ocenić, jaką wartość wniesiesz do grupy oraz czy my będziemy w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

 1. Kim jesteś i jak długo działasz w biznesie? Jaką firmę prowadzisz?
 2. Po co prowadzisz firmę i dlaczego ją budujesz?
 3. Jaka jest wielkość Twojej firmy (liczba pracowników, obroty roczne)? Jaką formę prawną wybrałeś?
 4. Czy masz za sobą jakieś nieudane biznesy? Co poszło nie tak?
 5. Jaką wartość Ty wniesiesz do Klubu ASBiRO Masters? W czym będziesz mógł wspierać innych Mastersów?
 6. Co ci daje siły życiowe (energię i motywację do działania)?

UWAGA! Nagranie nie powinno trwać dłużej niż 4 minuty. Dłuższych filmików system nie przyjmie.

Pamiętaj aby najpierw ZAPISAĆ SIĘ pokazując, że chcesz dołączyć do Mastersów a następnie WYŚLIJ VIDEO poprzez poniższy przycisk:

WYŚLIJ VIDEO

Co dalej z twoją aplikacją?

 • po zamknięciu zapisów Twój filmik wraz z wszystkimi innymi aplikacjami zostanie udostępniony aktualnym Mastersom, których zadaniem jest ocenić wszystkie nadesłane filmiki
 • przez około 5 dni Mastersi się naradzają i dyskutują o nadesłanych aplikacjach, a następnie każdy głosuje na najlepszych (swoim zdaniem) kandydatów
 • 50 kandydatów z największą liczbą głosów stworzy kolejną grupę Masters
 • po podliczeniu wyników skontaktuje się z Tobą Kasia Wojdyła i przekaże decyzję Mastersów. Jeśli znajdziesz się w pierwszej 50-tce, poprosi Cię o wpłatę czesnego, która zarezerwuje Twoje miejsce w grupie
 • po opłaceniu zaprosimy Cię do naszej tajnej grupy na Facebooku, gdzie będziemy już wspólnie planować szczegóły naszych spotkań w nowym sezonie.
 • pierwszy zjazd Masters w nowym roku odbędzie się w pierwszy weekend października i będzie to prawdopodobnie wyjazd integracyjny poza Warszawą

ZAKOŃCZONA REKRUTACJA

REKRUTACJA NA ROK 2021/2022 ZAKOŃCZYŁA SIĘ ! JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY APLIKOWANIEM DO GRUPY TO ZAPRASZAM W PRZYSZŁYM ROKU – W CZERWCU 2022 ;)  

Zapisz się

Zapisy zakończone

Jeżeli chcesz o coś zapytać, skontaktuj się z Kasią

Katarzyna Wojdyła

570 571 372 k.wojdyla@asbiro.pl
✎   Dołącz