Ludzie ASBIRO

Grzegorz Żołędziewski

O sobie...

Jest przedsiębiorcą, wizjonerem i strategiem rozwoju firm, mentorem i coachem w obszarze życia i biznesu. Jest autorem metody Why, która pomaga ludziom odnaleźć swoją życiową i biznesową drogę, w oparciu o wartości, potrzeby i priorytety.

Od 2017 roku rozwija swoją działalność doradczą w ramach firmy WHY Business Consulting.
Wcześniej, przez 25 lat zdobywał doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi firmami, na stanowiskach prezesów, członków zarządu, dyrektorów administracyjnych, finansowych i IT. Firmy dla których pracował pochodzą z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Europy południowo-wschodniej oraz Azji.
Wśród nich jest Associated British Foods plc, czołowy brytyjski koncern spożywczy i odzieżowy (Primark), dla którego Grzegorz przez 10 lat współzarządzał europejską częścią biznesu AB World Foods. Wcześniej, przez 6 lat budował i współzarządzał firmą Euroveder z francuskiej grupy Saint-Gobain, światowego lidera produkcji szkła i w branży materiałów budowlanych.

Na liście swoich osiągnięć, ma m. in. siedmiokrotny wzrost dojrzałego biznesu na przestrzeni jednego roku; ponad 100 mln zł łącznych oszczędności, które dostarczył swoim klientom; dwie wybudowane i uruchomione fabryki, z których jedna powstała z inicjatywy Grzegorza i był menedżerem tego projektu, a druga powstała w strefie ekonomicznej; optymalizacja kanałów dystrybucji spożywczej w krajach Europy środkowo-południowo-zachodniej; najwyższe noty audytów kontroli finansowej (internat control) w zarządzanych spółkach na stanowisku dyrektora finansowego; ponad 80.000 godzin poświęconych pracy i rozwojowi.

Kontakt

Te informacje są dostępne tylko dla aktywnych członków Klubu ASBiRO.