Spółka w Wielkiej Brytanii

Nasza Uczelnia pomaga w założeniu i prowadzeniu spółek Limited w Wielkiej Brytanii. Dla wielu osób jest to dobra opcja. W Wielkiej Brytanii prawo jak i urzędnicy sprzyjają prowadzeniu biznesu, a płacenie podatków nie wymaga wypełniania milionów stron oświadczeń.

Najbliższy wyjazd

25 – 26 czerwca 2016

Koszt 3 dniowego szkolenia:

440 zł (płacąc Bitcoinem tylko 400 zł)


Największe plusy prowadzenia spółki w Anglii

Trudno w kilku zdaniach opowiedzieć czym różni się rejestracja spółki w Anglii i Polsce. W wielkim skrócie można to streścić w kilku punktach.

  • Koszty założenia, razem z wynajęciem biura na rok to maks 250 funtów
  • Roczne koszty utrzymania to ok 4-5 tys. zł (wirtualne biuro + księgowy)
  • Jeżeli spółka przestaje działać to jeść nie woła
  • Brak jakichkolwiek opłat typu ZUS
  • Prawie 3 razy większy limit zwolnienia z VAT
  • W zasadzie pierwsze 50-200 tys. zł zysku wolne od podatku
  • Podatek dochodowy płatny blisko rok później niż w Polsce
  • Każda zmiana prawa czy stawek podatkowych ogłaszana minimum rok wcześniej
  • Po 10 latach prowadzenia firmy otrzymujesz prawo do emerytury

I wiele wiele innych

Ograniczenia

Każda firma może pracować w Polsce i być zarejestrowana jako spółka zagraniczna. Nie zawsze się to jednak opłaca. W przypadku firm internetowych i usługowych jest ok. W przypadku pewnych branż i działalności wymagana jest rejestracja oddziału w Polsce, co wiąże się z pełną księgowością, a więc z kosztami, oraz podleganiem pod Polskie urzędy, czyli z biurokracją. Nadal jednak może to być całkiem sensowna propozycja.

Zaproszenie Video

Wyjazdy szkoleniowe do Wielkiej Brytanii

Dla przedsiębiorców zainteresowanych rejestracją działalności gospodarczej w UK, chcących poznać więcej prawno-księgowych szczegółów, organizujemy weekendowe wyjazdy na szkolenie do Anglii. Celem takiej wycieczki jest przede wszystkim omówienie możliwości otworzenia przez Ciebie spółki w Anglii oraz poznanie wielu ciekawych ludzi, którzy rozkręcili biznes właśnie w Wielkiej Brytanii.

Piątek

Wylatujemy z Polski w piątek, w zależności od miasta wylotu – w różnych godzinach. Lotniskiem najbliższym do miejsca zajęć (Rotherham) jest Doncaster/Sheffield (Robin Hood Airport), na które dolecieć można liniami Wizziar. Na zajęcia możesz dotrzeć własnym transportem lub skorzystać z tego, który my organizujemy. Przed zakupem lotu, skontaktuj się proszę z nami w celu ustalenia szczegółów. 

W związku z tym, że w sobotę rano zaczynają się zajęcia, najlepiej jeśli dotrzecie do hotelu już w piątek wieczorem. Dzień zakończymy networkingiem (opcjonalnie: przy piwie:) w hotelowej restauracji.

Sobota

Zajęcia rozpoczynamy o godzinie 12.00 i trwają one do ok 19.00. W programie kilku mówców- ekspertów prawnych i księgowych- przybliżą szczegóły dotyczące prowadzenia działalności w Anglii. Możliwa będzie również indywidualna konsultacja Twojego przypadku. Następnie, dla chętnych, zorganizowana zostanie wycieczka do biura firmy księgowej z którą współpracujemy, jednocześnie siedziby biura Twojej przyszłej firmy, gdybyś zdecydował się otworzyć spółkę w UK. Dzień zakończymy networkingiem w jednej z pobliskich restauracji. Kolacja, piwo, integracja :)

Niedziela

Startujemy z zajęciami już o 9.00 i potrwają one do 14:30. Po obiedzie siadamy do zorganizowanego przez nas transportu i udajemy się na lotnisko.

O czym będziemy mówić?

Ludzie, którzy będą prowadzić wykłady to księgowi, prawnicy oraz doradcy podatkowi i gospodarczy działający w Wielkiej Brytanii od wielu lat. W formie prezentacji opowiadają o formalno-prawnych warunkach prowadzenia działalności w UK. Seminarium pozwala uzyskać niezbędną wiedzę na temat możliwości jakie daje otworzenie spółki w Anglii: co można zrobić, a czego się nie da, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania, co warto wiedzieć.

Zajęcia w języku Polskim

Całość odbywa się w języku polskim, więc znajomość angielskiego nie jest konieczna. 

Dlaczego trzeba jechać do Anglii, aby się czegoś dowiedzieć?

Wiele osób mówi o prowadzeniu spółki w Wielkiej Brytanii zamiast w Polsce, a mało ludzi to robi. Anglia to zupełnie inny świat, inne prawo, inne zwyczaje. Jeżeli poważnie myślisz o otwarciu tam spółki to nie wyobrażamy sobie tego w 100% na odległość. Do założenia i prowadzenia spółki Twoja obecność nie jest potrzebna, ale wielu przedsiębiorców przekonało się już, że osobiste poznanie księgowego, prawnika i dziesiątków przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii do których zawsze można wysłać maila z pytaniem jest bezcenne. Dlatego też skoro już poważnie myśleć o wyprowadzce swojego biznesu do innego kraju to powinniśmy przynajmniej raz go odwiedzić, a spotkania ASBIRO w Wielkiej Brytanii dają ku temu ciekawą okazję.

Samoloty

Spośród  połączeń z Polski do Doncaster (Sheffield) w Anglii, w plan naszej wycieczki wpasowują się loty linii WizzAir.  Mają one dobre połączenia z kilku miast w Polsce:

Katowice

Poznań

Gdańsk

Wylot: pt. 19:45 Wylot: pt. 19:10 Wylot: brak pasujących lotów
Powrót: ndz. 21:45 Powrót: ndz. 20:50  Powrót: brak pasujących lotów

Warszawa

Wrocław

 
Wylot: sb. 06:05 Wylot: brak pasujących lotów  
 Powrót: pon. 08:15  Powrót: brak pasujących lotów  

Uwaga:

Nie spiesz się z zakupem biletów. Najpierw zapisz się na szkolenie oraz dokonaj opłaty. Następnie w razie pytań skontaktuj się z nami:  spolkawuk@asbiro.pl /+48 883 31 01 52 lub poczekaj na kontakt z naszej strony. Ustalimy szczegóły wyjazdu i dopiero po tej rozmowie dokonaj zakupu biletu.

Koszt szkolenia – 440 zł (400 zł jeżeli zapłacisz za pomocą Bitcoinów)

Taką kwotę płacisz nam za zorganizowanie szkolenia. Przygotowanie oferty, masa telefonów, zaproszenie wykładowców,  zwrot ich kosztów, jak również za opieka podczas wyjazdu, sala wykładową itp. Nie są to jednak wszystkie Twoje koszty związane z wyjazdem.

Poza opłatą za zajęcia powinieneś liczyć się z poniższymi kosztami:

Samolot – ok 400 zł

Jeżeli kupisz bilety z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem mogą one kosztować nawet  200 zł w dwie strony, jeśli zaopatrzysz się niedługo przed datą wylotu ich cena wyniesie pewnie ok. 400 zł.

Transport lotniskowy – ok 30 funtów

Po wylądowaniu musimy się jakoś dostać do hotelu. Dla wszystkich podróżujących wynajmujemy grupowy transport z lotniska oraz na lotnisko. Szacujemy koszt takiego transferu na ok. 30 funtów w obie strony. Konkretną cenę podamy wam na miejscu, gdyż dla rożnych grup wynajmujemy rożne sposoby transportu: busy, autokary, samochody osobowe.

Hotel – ok 60 funtów

Ponieważ wyjazd trwa trzy dni, wynajmujemy dla wszystkich uczestników hotel na te dwie noce. Wielka Brytania nie jest miejscem niskich cen. W zależności od daty zapisu (rezerwacji miejsca w hotelu) cena za pokój dwuosobowy ze śniadaniem za noc wynosi ok. 55-65 funtów. W kwestii szczegółów będziemy się jeszcze kontaktować indywidualnie z każdym uczestnikiem.

Jestem zainteresowany, co teraz?

Poniżej znajduje się krótki formularz. Wypełnij go, zapłać i czekaj, aż się z Tobą skontaktujemy. Odezwiemy się w ciągu kilku dni. Przez telefon ustalimy sprawy organizacyjne oraz potwierdzimy, że jest zarezerwowane miejsce dla Ciebie na konkretny wyjazd. Dopiero wtedy będziesz mógł kupić bilet. Wypełnienie formularza spowoduje też zapisanie cię na listę mailingową dotyczącą organizowanych przez nas wyjazdów. Będziemy Cię dzięki temu informować o bieżących sprawach.