Liberty Fest 2018

Co robić z pieniędzmi

Celem naszego kolejnego, marcowego (3-4 marca 2018) seminarium jest praktyczne zapoznanie uczestników z narzędziami i wehikułami inwestycyjnymi, w które bezpiecznie i racjonalnie możemy ulokować własne nadwyżki finansowe, dzięki czemu będzie możliwe zbudowanie kapitału niezbędnego do realizacji naszych planów życiowych.

Kiedy i gdzie?

3-4 marca 2018 w Warszawie na UKSW, ulica Wóycickiego 1/3 w auli im. Roberta Schumana, budynek 21 (mapa)

W drodze do milionów

W dzisiejszych – skomplikowanych i niebezpiecznych – czasach optymalne lokowanie pieniędzy jest trudniejsze i bardziej ryzykowne niż kiedykolwiek wcześniej. Od ludzi chcących dojść do bogactwa, zwłaszcza tych, którzy pragną budować fortunę od zera, wymagana jest nie tylko znajomość mechanizmów finansowych i podatkowych, nie tylko znaczna wiedza ekonomiczna, ale dodatkowo rozeznania w polityce monetarnej prowadzonej nierzadko w sposób mający z zasadami gospodarczymi i sztuką inwestowania coraz mniej wspólnego.

Z tego powodu zaprosiliśmy w tym roku do udziału w charakterze wykładowców wybitnych praktyków zarówno międzynarodowych, jak i krajowych. Z racji swego doświadczenia są oni w stanie przyczynić się do pomnożenia i roztropnego wykorzystania naszych zasobów. Większość z nich to również autorzy książek, które już znacie, albo będziecie mogli już wkrótce poznać. Będzie więc okazja nie tylko do słuchania, ale także do mówienia, to znaczy do zadawania konkretnych pytań i rozwiązywania naszych osobistych problemów majątkowych. To naprawdę unikalna szansa. Tacy ludzie są zbyt zajęci, żeby odrywać się od powierzonych ich pieczy miliardów, by na drugim krańcu Europy czy Świata zdradzać tajniki wiedzy często dla zwykłych zjadaczy chleba niedostępne. Wykorzystajmy to!

Ilu znasz milionerów, którzy stali się bogaci poprzez inwestowanie na kontach oszczędnościowych? Nie mam nic więcej do dodania.
Robert G. Allen

Jak dywersyfikować majątek i inwestycje

W zeszłorocznej edycji 2016 naszego Wielkiego Seminarium ASBIRO spotkaliśmy się ze znakomitym finansistą z Wall Street, ekonomistą, filozof a ostatnio także pisarzem sensacyjnych powieści z kluczem inwestycyjnym, Dougiem Casey. Jego rady i wykłady znaleźć można na stronach www.internationalman.com. Podczas czerwcowego (2016) seminarium mieliśmy okazję słuchać jego rad odnośnie wyboru kraju, jurysdykcji, a nawet stylu życia, jakie pomogą nam wieść żywot człowieka zacnego, wyznającego wartości, a jednocześnie żyjącego przyjemnie i dostatnio. Mądrości i doświadczenia swe zawarł Doug Casey na stronach kultowej książki p.t. Inwestowanie w trudnych czasach (Fijorr Publishing, Warszawa, 2016).

Warunkiem egzystencji bezpiecznej, dostatniej i spełnionego od strony materialnej jest dywersyfikacja pod kątem jej lokalizacji. Casey radzi, aby w życiu mieć cztery adresy (4xL):  

 • w kraju, w którym jesteśmy formalnie zameldowani (np. Polska);
 • w kraju, w którym lubimy żyć, bo jest nam w nim przyjemnie (np. Tajlandia, Wietnam, Hiszpania);
 • w kraju, w którym prowadzimy własny biznes (np. USA, Estonia, UK);
 • wreszcie, w kraju, w którym trzymamy swoje pieniądze, zasoby, bogactwo (np. Singapur, Belize).

Co zrobić, kiedy masz oszczędności

Wielu absolwentów, sympatyków ASBIRO żyje już w ten sposób. Spotykacie ich na naszych warsztatach, wykładach i seminariach. Tym razem, 3-4 marca 2018 roku, chcemy zrobić kolejny krok, a dokładniej, zająć się naszymi pieniędzmi, ich pomnażaniem i chronieniem. Jak już wspomniałem, czasy są trudne, niepewne a dynamika zmian coraz mniej przewidywalna. Nie dość, że banki centralne i fiskus dają nam sprzeczne sygnały i utrudniają życie, to na dodatek czyhają na każdy nasz błąd czy zaniedbanie, żeby przeprowadzić swoje ulubione działanie, czyli konfiskatę minia. Skutki braku ostrożności mogą być dotkliwe, o czym przekonują się ci, którzy zdali się na media, czy uwierzyli zapewnieniom polityków. Aby tego błędu nie powielać, przyjdźcie i wysłuchajcie ekspertów.

Twojego potencjalnego klienta nie do końca obchodzi to, co robisz. Nie bardzo jest też zainteresowany tym, jak to działa. Największe znaczenie ma to, jak Twoje oferta wpłynie na poprawę jego życia. Proste? A jak często o tym pamiętamy?

Powiem Ci jak stać się bogatym. Zamknij drzwi. Bądź przerażony gdy pozostali są chciwi. Bądź chciwy gdy inni są przerażeni.
Warren Buffet

Wspólna płaszczyzna

Fundamentem, a może właściwiej należałoby powiedzieć, wspólną płaszczyzną wiedzy naszych ekspertów jest teoria ekonomiczna znana jako Szkoła Austriacka. Dzięki jej stosowaniu ludzie ci wypracowali szereg praktyk i praw, które przydadzą się i nam. Szkoła austriacka, to w  zasadzie jedyna dzisiaj przyjazna człowiekowi teoria ekonomiczna. Łatwo ją zrozumieć, można mieć do niej zaufanie, a przede wszystkim daje w procesie inwestycyjnym stosunkowo dużą przewidywalność. Tej teorii poświęcona będzie duża część seminarium. Zarówno książka Thomasa Aubrey, Koniec wielkiego mitu; Rahima Taghizadegana, Ronalda Stoeferle i Marka Valek, Szkoła Austriacka dla Inwestorów, czy Johna Tamny’ego Ekonomia zdrowego rozsądku to prace oparte na szkole austriackiej. Zresztą gros najbardziej znanych  współczesnych guru z Wall Street, takie giganty, jak: Jim Rogers, Jim Rickards, David Stockman, Marc Faber, czy nawet Warren Buffett i George Soros –  posługują się w swych analizach wiedzą zbudowaną przez Carla Mengera, Ludwiga von Misesa, czy Marka Skousena.

Oprócz wszystkich, wcześniej wymienionych walorów, szkoła austriacka to jedyna teoria ekonomiczna, która radzi sobie z nieprzewidywalnością współczesnego świata finansów zdeformowanego przez machinacje i manipulacje banków centralnych, rządów i polityków wpływających destrukcyjnie na procesy gospodarcze.

Trudno być dzisiaj człowiekiem zamożnym, nie znając aksjomatu ludzkiego działania, koncepcji użyteczności marginalnej, czy preferencji czasowej.

 

 

 

Kogo spotkasz na seminarium

Pozwólcie nam przedstawić głównych bohaterów marcowego, Wielkie Seminarium ASBIRO, wydawnictwa Fijorr Publishing oraz Fundacji Instytut Carla Mengera. Oto oni:

Tematy wykładów

Większość wykładów będzie się odbywała na dwóch salach równolegle. Zobacz, jakie tematy będą poruszane:

 • Bank centralny i polityka monetarna w ujęciu austriackiej szkoły ekonomii – prof. Josef Šíma, Ph.D.
 • Polityka monetarna jako marnotrawstwo – John Tamny
 • Poruszanie się w cyklach gospodarczych. Jak identyfikować bańki i unikać krachów – Tomas Aubrey
 • Wpływ inflacji i deflacji na rentowność inwestycji w metale szlachetne oraz papiery wartościowe – Ronald Stoeferle
 • Rola pieniądza; jak sobie radzić z polityką monetarną – Rahim Taghizadegan
 • Jak sobie radzić z hossą i bessą na rynku kryptowalut? – Mark J Valek
 

Harmonogram

3 marca 2018 (sobota)

UKSW, ul. Wóycickiego 1/3 Warszawa, aula Schumanna, parter

Jedna sala

 • Rejestracja uczestników, poranny networking
 • Rozpoczęcie seminarium
 • „Polityka monetarna jako marnotrawstwo” j. angielski z tłumaczeniem symulatanicznym
 • Przerwa
 • „Bank centralny i polityka monetarna w ujęciu austriackiej szkoły ekonomii” j. angielski z tłumaczeniem symulatanicznym
 • Przerwa obiadowa

Sala A

 • „Wpływ inflacji i deflacji na rentowność inwestycji w metale szlachetne oraz papiery wartościowe” j. angielski z tłumaczeniem symulatanicznym
 • Przerwa
 • „Rola pieniądza; jak radzić sobie z polityką monetarną” j. angielski z tłumaczeniem symulatanicznym

Sala B

 • „M&A (fuzje i przejęcie) w praktyce polskiej”
 • Przerwa
 • Jak skutecznie inwestować w polskie akcje

Restauracja Wilanów

 • Kolacja VIP

Hotel Portos

 • Integracja dla uczestników seminarium

4 marca 2018 (niedziela)

UKSW, ul. Wóycickiego 1/3 Warszawa, aula Schumanna, parter

Sala A

 • „Poruszanie się w cyklach gospodarczych. Jak identyfikować bańki i unikać krachów” j. angielski z tłumaczeniem symulatanicznym
 • Przerwa
 • „Liberland ma już trzy lata: czyli co nowego w Wolnej Republice Liberland?” j. angielski z tłumaczeniem symulatanicznym

Sala B

 • Przerwa obiadowa

Jedna sala

 • „Jak sobie radzić z hossą i bessą na rynku kryptowalut?” j. angielski z tłumaczeniem symulatanicznym
 • Przerwa
 • Dlaczego inwestuję na globalnych rynkach finansowych a nie w Polsce

* Każdy wykład będzie nagrywany i udostępniony wszystkim uczestnikom seminarium. Oznacza to, że wybierając jeden z dwóch wykładów trwających równolegle, nic Cię nie ominie, ponieważ drugi wykład otrzymasz po seminarium w wersji audio i wideo.

 

Wykłady w języku angielskim

Część wykładów podczas seminarium będą prowadzone w języku angielskim. Jest możliwość wykupienia opcji tłumaczenia wykładów, które będą tłumaczone symultanicznie.

Zapisz się

Zapisy zakończone

Dlaczego organizujemy seminarium „Co robić z pieniędzmi”?

Chcemy, żeby każdy uczestnik wyszedł z praktycznymi narzędziami, dzieki którym będzie mógł pomnażać swój majątek. Nie chodzi tylko o to, żeby nasze firmy się dynamicznie rozwijały, ale kluczowe będzie też mądre zarządzanie nadwyżkami kapitału. Pieniądze mają pracować dla nas!

Tak wyglądały ostatnie seminaria

Poniżej możesz zobaczyć krótkie relacje z naszych ostatnich seminariów „Największe seminarium o nieruchomościach”, którym było około 1000 osób, oraz seminarium „Jak oni sprzedają”. Podczas naszych seminariów sale są pełne i często jesteśmy zmuszeniu do wcześniejszego zamykania rejestracji.

Jak będzie wyglądało seminarium „Co robić z pieniędzmi”?

Najbliższe seminarium ASBIRO pozwoli Ci zarówno zdobyć praktyczną wiedzę inwestycyjną, jak również poznać case studies, które zobrazują omawiane zagadnienia. Dzięki temu po powrocie do domu będziesz miał gotowe narzędzia, gotowe do natychmiastowego wdrażania. 

Główne elementy seminarium „Co robić z pieniędzmi” to:

 1. Praktyczne narzędzia inwestycyjne poparte przykładami z życia wykładowców. Omawiane techniki będziesz mógł swobodnie dostosować do swojej sytuacji.
 2. Historie sukcesów i porażek inwestycyjnych naszych wykładowców. Będzie to potężna dawka praktycznego know-how, która pozwoli Ci wiele pieniędzy, które łatwo stracić podchodząc do inwestowania bez rzetelnego przygotowania.

 

Dla kogo przeznaczone jest to seminarium?

Tym razem wydarzenie da praktyczną wiedzę każdemu, kto ma, lub planuje mieć więcej pieniędzy, niż jest mu potrzebne do codziennego życia. Nie ma znaczenia czy pracujesz na etacie, czy prowadzisz własną firmę, czy już inwestujesz, czy jeszcze nie masz pojęcia. Każda osoba biorąca udział w tym wydarzeniu otrzyma ogromną ilość inspiracji oraz sprawdzonych technik inwestycyjnych. Po tym wydarzeniu będziesz mógł je wdrażać samodzielnie i dopasować je do swojej sytuacji. 

Spotkaj się z nami w sobotni wieczór na wspólnej kolacji

Podczas każdego wydarzenia wiele osób niezwykle ceni sobie nasze sobotnie integracje. Po zakończonych sobotnich wykładach wszyscy uczestnicy konferencji oraz wykładowcy spotykają się w zaprzyjaźnionej restauracji, gdzie trwają dalsze dyskusje, networking oraz wymiana doświadczeń. To właśnie tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego, czego nie można było powiedzieć ze sceny. Takie nieformalne rozmowy są dla wielu naszych studentów główną częścią każdego wydarzenia. 

Pamiętaj o tym, żeby zarezerwować sobie ten wieczór na spotkanie z innymi uczestnikami konferencji. Dzięki temu będziesz mógł zdobyć jeszcze więcej cholernie praktycznej wiedzy z pierwszej ręki. Nie zmarnuj takiej okazji, bo w przypadku wielu naszych wykładowców jest to być może jedna okazja, żeby móc spokojnie zadać pytanie i uzyskać pomoc w sytuacji, w której się znajdujesz.

Noclegi

Jeżeli dojeżdżasz na nasze zajęcia spoza Warszawy i potrzebujesz noclegu, chętnie pomożemy Ci w znalezieniu hotelu. Dysponujemy kilkoma zaprzyjaźnionymi hotelami, w których nocujemy podczas zjazdów. Koszt jednego noclegu bez śniadania waha się od 33 do 70 zł. Informacje o noclegach są przesyłane zarejestrowanym uczestnikom około 1,5 tygodnia przed wydarzeniem.

Nagrania z zajęć

Wszystkie wykłady na seminarium będą nagrywane. Jeżeli będziesz uczestnikiem (zapiszesz się, opłacisz i pojawisz na miejscu) to po seminarium nagrania zostaną Ci udostępnione w naszych systemie udostępniania nagrań online.

Oferta first minute

Jeśli jesteś przedsiębiorczy i umiesz szybko podejmować decyzję, możesz zapisać się na największą konferencję o inwestowaniu w nieruchomości i do końca lipca zapłacisz nawet 190 złotych jeśli jesteś aktywnym członkiem Klubu ASBIRO!

Ceny w kolejnych miesiącach:

 • 290 złotych – do końca grudnia 2017
 • 390 złotych – do końca stycznia 2018
 • 490 złotych – od lutego 2018

Będąc aktywnym członkiem Klubu ASBIRO możesz skorzystać ze zniżki 100 złotych!
Dowiedz się więcej i opłać konto już dziś.

50 złotych rabatu jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640Nieważne z której oferty skorzystasz. Czy jako osoba z zewnątrz, jako członek Klubu ASBIRO lub jego osoba towarzysząca. Jeżeli płatności dokonasz przy pomocy Bitcoin to będziesz mógł zapłacić 50 złotych mniej.

 

Zapisz się

Zapisy zakończone

Weź udział w kolacji VIP

Seminaria to szczególny czas, kiedy masz możliwość posłuchać wykładowców z najwyższej półki. Często są to światowej klasy specjaliści w swojej dziedzinie i nieczęsto jest okazja, żeby móc z nimi swobodnie porozmawiać dlatego stworzyliśmy przestrzeń do takich spotkań dla uczestników naszych seminariów.
 
Jeśli masz ochotę spędzić więcej czasu z wykładowcami seminarium, zadać dodatkowe pytania, porozmawiać o swoich wyzwania, wątpliwościach, czy pomysłach, zapraszamy na kolację po sobotnich wykładach, przed integracją.
 
Kolacja odbędzie się o godzinie 19:00 w Restauracji Wilanów.
 
Zapisy dla 20 osób

Zapisz się

Zapisy zakończone
 

Dokup tłumaczenie wykładów na język polski

Jeżeli nie czujesz się pewnie w słuchaniu wykładów po angielski, wykup opcję tłumaczenie symultanicznego podczas seminarium. Przed rozpoczęciem wykładów będziesz mógł odebrać odbiornik i w trakcie wykładów będziesz miał dostępne polskie tłumaczenie.

Zapisz się

Zapisy zakończone

Masz jakieś pytanie?

Paulina Gronowska

737609092 p.gronowska@asbiro.pl