Nagrania ASBIRO

Wykład ASBIRO

Czy liderem trzeba się urodzić, czy można się tego nauczyć?

O nagraniu

Z wykładu dowiesz się:
- Czy każdy może być liderem?
- Po czym poznać lidera w zespole?
- Jakie umiejętności powinien posiadać lider?
- Co wyróżnia lidera od innych osób w zespole?
- Jak uczyć się od innych liderów grup?
- Kogo warto naśladować w byciu dobrym liderem?
- Jakie są plusy i minusy bycia liderem?

Na te pytania odpowie Łukasz Końpa - prezes zarządu firmy KONO, zajmującej się sprowadzaniem pracowników ze wschodu do Polski. Z branżą związany od ponad 20 lat.
Marka zbudowana przez Łukasza charakteryzuje się nieustanną pracą nad polepszaniem jakości usług, które oferują. Łukasz jest też właścicielem kilku nieruchomości o łącznej wartości około 6 mln zł.

Niektórzy wiążą liderstwo z charyzmą i wrodzonym talentem. Prawdą jest, że około pięć procent liderów to osoby, które urodziły się już z pewnymi predyspozycjami do przewodzenia innym, ale pozostałe dziewięćdziesiąt pięć procent to ludzie, którzy nabywają i pogłębiają swoje zdolności przywódcze, osiągając kolejny poziom liderstwa. Liderstwo nie jest więc tylko dla wybranych, ale dla tych, którzy chcą stać się ludźmi wpływu i co za tym idzie - nie cofają się przed kształtowaniem w sobie liderstwa, całą pracą z tym związaną. Liderstwo łączy się ze zdolnością do przekształcania wizji w rzeczywistość. Jest sztuką nie tylko jej tworzenia, ale także sztuką takiego przekazania jej ludziom, by uznali ją oni za swoją.

By prowadzić innych, lider musi najpierw umieć zarządzać samym sobą, dyscyplinować swoje życie. Zarządzanie sobą jest związane z samodyscypliną konieczną w podążaniu za swoim systemem wartości i zasad. By osiągnąć jakikolwiek cel, lider niezmiernie potrzebuje samodyscypliny, w innym razie ulegałby wpływom emocji, które nie zawsze współgrają z osiąganiem celu. By zarządzać sobą, lider musi wiedzieć, co jest ważne w jego życiu, w organizacji, w której pracuje. To co ważne ma naturalnie największy wpływ na rezultaty. Nieświadomość rzeczy najważniejszych powoduje uleganie wpływowi pilnych kwestii, czy realizację planów innych ludzi, mających silniejszy potencjał liderski.

Brak dostępu

Nie masz dostępu do tej podstrony.

Zaloguj się

O wykładowcy