Ludzie ASBIRO

Monika Greupner

Nadchodzące wydarzenia

 • Seminarium ASBIRO- październik 2023

  • Sobota

  • - Uroczyste rozpoczęcie
  • - Porażki są jak szczepionki – o wzlotach i upadkach w biznesie szczegóły

   Opis: 70% decyzji, które podejmujemy jest zła. Bardzo często złe decyzje i doświadczenia z nimi związane, wpływają na to, jak układa się nasze życie prywatne i zawodowe. W biznesie złe decyzje szczególnie wpływają na to, czy odniesiemy sukces. Często zapominamy o tym, ze porażkami nie można załamywać się, a wyciągać z nich wnioski i podążać dalej. Dajemy się ponieść naszym słabością i boimy się myśleć racjonalnie. Jak wyciągać wszystko, co najlepsze z porażek i przekuć to w początek czegoś dobrego? Jak wygląda cykl powodzenia? O tym porozmawiamy wspólnie!

   mniej
  • - Sztuka wojny by adwokat Niecikowska – czyli jak wygrać bitwę w sądzie zanim w ogóle się rozpocznie szczegóły

   Cytując klasyka Sun Tzu „Wojna nie polega na tym, aby oczekiwać, iż wróg się nie zjawi, ale na tym, aby go odpowiednio przyjąć”. W oparciu o swoje 16 letnie doświadczenie procesowe, w ponad 300 spraw spornych, adwokat Anna Niecikowska podpowie, jak mądrze negocjować i współpracować, by w razie konfliktu mieć mocne dowody i niezbite argumenty, które ułatwią wygraną w sądzie. „Wojna nie polega też na tym, aby oczekiwać, że wróg nie zaatakuje, ale na tym, aby uniemożliwić mu ten atak.” Podczas Jej wystąpienia dowiecie się też jak dobrze przygotowana umowa i klauzule w niej zawarte mogą zapobiec sporom albo zakończyć je zanim w ogóle się rozpoczną.

   mniej
  • - Biznes na YouTube - jak zarabiają Twórcy i jak może zarobić Twoja firma szczegóły

   W trakcie swojego wystąpienia Wojciech Siryk omówi działalność na YT z dwóch perspektyw, tzn. jak zarabiają osoby, które prowadzą własne kanały oraz jak ten serwis wykorzystują przedsiębiorcy. Wykład będzie zawierał zarówno elementy teoretyczne, jak i praktyczne. Prelegent z pewnością przekaże cenne wskazówki oraz przestrzeże przed najczęściej popełnianymi błędami związanymi z aktywnością publiczną.

   mniej
  • - Zarządzanie operacyjne - cykliczność i konsekwencja w Twoim standardzie szczegóły

   Wykład traktuje o narzędziach wspierających przedsiębiorcę w działaniach na poziomie operacyjnym. Opracowanie i konsekwentne wdrażanie standardów procesowych dla firmy. Cztery fundamentalne czynniki budujące efektywny system zarządzania: • Struktura organizacyjna • Mapa procesów • Zakresy obowiązków dla wszystkich pracowników • Procedury systemowe Ostatnim czynnikiem jest wdrożenie z dużą dozą determinacji, cykliczności i konsekwencji.

   mniej
  • - Jak wyciągnąć najwięcej z doby?
  • - Rozdanie dyplomów szczegóły

   Absolwenci! Dziś jest dzień, który oznacza wiele dla was i dla nas. Jest to czas, aby świętować wasze ogromne osiągnięcia i trud pracy, jaki włożyliście w swoją edukację na Uczelni Asbiro. Dla nas wasze dyplomy to dowód waszej wyjątkowej determinacji, pasji i zdolności do nauki. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią waszej drogi i pomóc w waszym rozwoju, jednocześnie mamy nadzieję, że zostaniecie z nami jeszcze jak najdłużej. Życzymy wam wszystkim ogromnej pomyślności i sukcesów w waszych dalszych wysiłkach. Gratulujemy! Szczęśliwego Rozdania Dyplomów!

   mniej
  Więcej
  • Niedziela sala 1

  • - Panel dyskusyjny ,,Poniosłem porażkę i co dalej?"
  • - Sprzedaż naturalna szczegóły

   Naucz się zadawać pytania, aktywnie słuchać i budować słowem obrazy. To niweluje dystans między sprzedawcą a klientem i jest jednym z wyznaczników sprzedaży naturalnej. Stosuj dekalog komunikacji, kieruj się uważnością. Zadawaj sobie pytanie: czyje problemy rozwiązujesz, będąc profesjonalnym sprzedawcą? Dbaj, by klient po rozmowie z Tobą czuł się lepiej, niż przed nią. Kieruj się zawsze zasadą win-win.

   mniej
  • - Jak się nie wywalić na prawie autorskim w Internecie szczegóły

   Może chcesz dowiedzieć się, czy Twój internetowy biznes działa zgodnie z przepisami? Nie wiesz, jakich materiałów możesz legalnie używać do promocji? Pomówimy o granicach nawiązań, memach, wizerunku itp.

   mniej
  • - Czego nie napisze Ci ChatGTP (ani żadna inna SI) by zdobyć więcej klientów, a Ty możesz łatwiej niż myślisz? szczegóły

   To prawda, że coraz mniej osób chce czytać teksty. Kiedy jednak zrozumiesz, czego naprawdę chcą klienci, bardzo szybko możesz stać się mistrzem komunikacji sprzedażowej tekstami. Twoje jedno zdanie stanie się więcej warte niż 1000 obrazów.

   mniej
  • - Wprowadzenie do praktyki zarządzania poprzez Teorię Ograniczeń
  • Niedziela sala 2

  • - Panel dyskusyjny ,,Początki w biznesie"
  • - Cash is the king - jak płynność rujnuje genialne biznesy szczegóły

   Płynność finansowa: z jednej strony dlaczego często tak trudno uchwycić, Jakie błędy w płynności robią firmy handlowe, usługowe i produkcyjne, Jakie są konsekwencje złej polityki płynności i czy firma, która osiąga straty może funkcjonować - jeżeli tak to ile?

   mniej
  • - Lost in ignorance: the role of businessmen in economic alphabetization szczegóły

   Economic illiteracy is one of the main causes for the proliferations of doctrines and ideas that are opposed to free market institutions and prosperity. Businessmen have a crucial role to play in making sure that a basic understanding of economic principles is widespread in society. Without entrepreneurs committing to promote sound economic doctrines, it is unlikely that large groups of the population will tsupport rational economic policies and ideas.

   mniej
  • - Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii - fakty i mity szczegóły

   Podczas tej krótkiego wystąpienia przedstawię Wam Hiszpanię jako różnorodny kraj- kulturowo, architektonicznie, językowo, geograficznie i klimatycznie duży kraj idealny do inwestowania i życia! Opowiem o zagrożeniach w inwestowaniu w Hiszpanii i o tym co Cię może niemiło zaskoczyć! Zwrócę uwagę na biurokrację, funkcjonowanie sektora bankowego, podatki. Pokażę różnorodność cenową nieruchomości na Costa Blanca z uwzględnieniem topografii terenu! Obalę mity i wskażę fakty o inwestycjach w Hiszpanii. Całość zakończymy serią Q&A oraz burzliwą dyskusją, bo zapewne padnie pytanie o „okupas”, „okupados”. Adiós

   mniej
  • -
   Wykładowca nieznany
  Więcej
 • Kurs Podstawowy

  Hotel O3 w Warszawie
  ul. Mangalia 1
  02-758 Warszawa
  • - Biznesowy Networking z nową grupą
  • - Od pomysłu do realizacji - bez bankructwa i frustracji szczegóły

   Jak zaplanować budowanie firmy aby mieć możliwie największą szansę na powodzenie.

   mniej
  • - Jak odpowiednio wycenić produkt/usługę na przykładzie Biura Dla Miśa szczegóły

   W trackie wykładu omówimy sobie różne podejścia do wyceny produktów/usług. Zastanowimy się czy i ew. jak porównywać się z konkurencją, a jeśli nie do konkurencji, to do kogo? Pomyślimy o wycenie zupełnie nowych produktów, które nie istnieją jeszcze na rynku. Pokażę, jak proces myślowy dot. ustalania cen przebiega w mojej firmie

   mniej
  • - Inwestowanie w nieruchomości dla poczatkujących szczegóły

   Jakie są możliwości inwestowania w nieruchomości? Jak zacząć bez pieniędzy i doświadczenia? Szanse i ryzyka poszczególnych rodzajów inwestycji na rynku nieruchomości.

   mniej
  Więcej
  • - Znajdź swoje miejsce na rynku nieruchomości: poznaj możliwości, które czekają na ciebie w tym ekscytującym sektorze
  • - Jaka forma prawna prowadzenia biznesu jest dla Ciebie najlepsza? Co - poza podatkami - powinno przesądzać o jej wyborze? szczegóły

   Wybór formy prawnej prowadzenia biznesu to jedna z podstawowych decyzji początkującego przedsiębiorcy. Można ją zmieniać także już w trakcie prowadzenia firmy - adekwatnie do jej rozwoju, składu wspólników oraz uwarunkowań zewnętrznych - także prawnych czy podatkowych. Doświadczenie uczy, że jednym z podstawowych kryteriów doboru jest właśnie wysokość podatków i składek na ubezpieczenia społeczne. To ważna, lecz nie jedyna wskazówka, która przesądza o trafności decyzji. Podczas wykładu dowiesz się, jakie inne kwestie powinny wpłynąć na ten istotny wybór. Omówimy wszystkie podstawowe formy prawne: od jednoosobowej działalności gospodarczej, przez spółkę cywilną, po najważniejsze spółki prawa handlowego. Dowiesz się, jakie wady i zalety mają poszczególne rozwiązana przy prowadzeniu biznesu solo i wraz ze wspólnikami. Opowiem, jak wygląda ryzyko i odpowiedzialność majątkiem osobistym, jakie inne istotne aspekty powinny zostać wzięte pod uwagę na etapie zakładania firmy - tj. dlaczego poza umową spółki przydać się może intercyza, testament i ubezpieczenie na życie. Nie zwracają na to uwagi w większości przypadków ani biura rachunkowe, ani kancelarie prawne obsługujące przedsiębiorców. Po wysłuchaniu wykładu będziesz miał większą wiedzę i świadomość, jak ułożyć własną firmę i relacje ze wspólnikami, aby spać spokojnie i zająć się biznesem, a nie gaszeniem pożarów prawnych.

   mniej
  • - O tym, jak nie popełniać 10 psychologicznych błędów, które niszczą firmę i przedsiębiorców
  • - Jak przetrwać w przedsiębiorczości i odnieść planowane efekty szczegóły

   1. Jakie tematy zostaną poruszone w trakcie wykładu? Między innymi: Moja historia od położenia 5 pierwszych firm do fajnych wyników w kolejnych 2 biznesach Budowa firmy od zera Ile dać sobie czasu na rozwijanie biznesu. Czy rezygnować? Czy jest jakaś magiczna różdżka, która przesuwa nas od 0 zł przychodu do miliona przychodu? Skąd wziąć kasę na założenie biznesu Czy rezygnować z etatu zakładając biznes Nie czy mieć, ale jak znaleźć mentora 2. Czego dowiedzą się uczestnicy w trakcie prelekcji? Między innymi: Odpowiedź na pytanie co jest Twoją motywacją do zakładania biznesu Rozwinięcie biznesu od pomysłu do monetyzacji Skalowanie firmy Typy przedsiębiorców i ich szanse na sukces Gdzie popełniamy błędy i kiedy Dlaczego 95% tak wielu przedsiębiorców upada? 3. Jakie problemy uczestników zostaną rozwiązane dzięki uzyskanej wiedzy w trakcie wykładu? Analogicznie do poruszanych punktów + Dodatkowo przedstawię 20 punktów które mnie stresowały jako 19 letniego przedsiębiorcę, a jak patrzę na pewne rzeczy z punktu 30 letniego przedsiębiorcy

   mniej
  Więcej
 • Kurs Podstawowy

  Hotel O3 w Warszawie
  ul. Mangalia 1
  02-758 Warszawa
  • - Odczytywania zachowań i intencji klientów szczegóły

   Uczestnicy poznają mechanizmy powodujące konkretne rekacje klientów, nauczą się przewidywać zachowania klientów i zapobiegać sytuacjom konfliktowym. Wykład pozwoli uczestnikom zminimalizować ryzyko błędów i związanych z nimi konsekwencjami, a także nauczy jak skutecznie zarządzać sobą w otoczeniu biznesowym.

   mniej
  • - Biznesowy Networking
  • - Etat czy własna firma - czy 90% przedsiębiorstw upada? szczegóły

   Dane są różne. Zajmujący się wierzytelnościami Euler Hermes podaje, że w pierwszym roku od rozpoczęcia działalności upada 30% przedsiębiorstw. Po 5-ciu latach jest to już 70% (z tego 90% tzw. startup-ów). Zakłada się, że "przeżyje" co 5-te nowo otwarte przedsiębiorstwo. Czy taki stan rzeczy powinien odstraszać nas od prowadzenia biznesu ? Czy przedstawiana w szkole jako marzenie każdego obywatela praca etatowa daje gwarancję stabilności i bezpieczeństwa ? dlaczego w takim razie tyle przedsiębiorstw powstaje ? Czy realne procesy da się poprawnie opisać za pomocą statystyk ? O problemach wyboru etat czy własna firma opowie ze swojego 30-to letniego doświadczenia w pracy z setkami klientów doradca podatkowy Robert Okulski.

   mniej
  Więcej
  • - Otworzyłem firmę i co dalej - pierwsze kroki w kierunku zdobycia klientów szczegóły

   Ludzie rozumieją marketing ale nie wiedzą jak się za niego zabrać, mylą pojęcia, nie rozumieją kanałów komunikacji i sensu. Zebrałbym wszystkie sposoby na promocję firmy, posegregował bym te sposoby dzieląc je na: - stopnie zaawansowania, - koszt - trudność wdrożenia. Pokazałbym im jak samodzielnie te rzeczy mogą wdrożyć - w myśl zasady I'm marketing. I jak wykorzystać AI w marketingu.

   mniej
  • - Temat już wkrótce!
  • - Biznes to podróż Podróż, w której następują po wielu trudach i momentach wielkiego zwątpienia, wspaniałe chwile dające kopa życiowego. szczegóły

   Ciekawe tematy które można obejrzeć z lotu ptaka jak i/lub zagłębić się w szczegóły. Tworzenie pomysłu biznesowego - czerwony i niebieski ocean. Planowanie strategiczne - pokusy optymizmu. Finanse i zarządzanie budżetem - pułapki Cashflow. Marketing i branding - jak pogodzić cyfry i uczucia - ogień i woda Zarządzanie zasobami ludzkimi - TurboPower z groźbą malkontenctwa Innowacje i adaptacje - pułapka odlotu i prowizorki. Zarządzaniem ryzykiem i odporność biznesu - czarne łabędzie. Mentoring i własna marka - somouwielbienie

   mniej
  Więcej