Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Biznes w Afryce

180 zł Kup pakiet » 140 zł płacąc w Bitcoinach
Break

Jeśli dobrze prowadzimy nasz biznes wcześniej czy później dochodzimy do miejsca, w którym nasz lokalny i krajowy rynek to za mało. Wtedy zaczynamy się zastanawiać, jak dotrzeć do klientów zagranicznych. W takim momencie większość przedsiębiorców próbuje poszerzyć działalność o rynki zachodnie, które są nam lepiej znane. Jednocześnie ta popularność sprawia, że próbujemy swoich sił w bardzo konkurencyjnym środowisku. A co gdyby spróbować czegoś innego i zacząć działać tam, gdzie są duże pieniądze i mniejsza konkurencja? Jeśli jesteś gotowy na to, żeby zacząć zarabiać tam, gdzie inni jeszcze nie zaczęli szukać zysków, skorzystaj z pakietu nagrań z seminarium „Biznes w Afryce”, dzięki czemu dowiesz się, jak skutecznie zarabiać w Afryce.

Kiedy i gdzie odbyło się to wydarzenie

17-18 października 2015 w Warszawie na UKSW, ulica Wóycickiego 1/3 w auli im. Roberta Schumana, budynek 21 (mapa)

Skąd pomysł na seminarium?

Zaangażowanie ASBIRO w Afryce sięga 2011 roku kiedy jeden z naszych wykładowców, ksiądz Jacek Gniadek zaprosił nas do odwiedzenia go w Zambii, gdzie prowadzi działalność misyjną w jeden z parafii w stolicy Zambii Lusace. Po naszej wizycie byliśmy zaskoczeni, jak duże możliwości biznesowe stwarzają takie kraje jak chociażby Zambia i podjęliśmy decyzję o tym, żeby we współpracy z Jackiem zbudować w Lusace centrum edukacyjne, w którego skład będą wchodziły przedszkole, szkoła oraz uczelnia wyższa. Wszystko po to, żeby lokalna społeczność mogła się rozwijać biznesowo a przez to była bardziej zależna od własnej pomysłowości i pracowitości, a nie jałmużny, które od lat niszczą Afrykę.

Co udało nam się już osiągnąć w Zambii?

Jak dotąd w czasie naszego zaangażowania w Lusace udało nam się wysłać kilka grup wolontariuszy oraz zaangażować firmy i organizacje, z których pomocą ukończyliśmy budowę przedszkola. Jednocześnie wysłaliśmy tam kontenery z kilkoma tonami materiałów, które pomogły zarówno w budowie, jak również w wyposażeniu przedszkola. Dziś możemy powiedzieć, że pierwszy etap naszej afrykańskiej działalności jest sukcesem. O tym, co za nami oraz o perspektywach projektu opowie nam podczas seminarium ks. Jacek Gniadek. Przy okazji dowiecie się, jak możecie stać się częścią tego projektu.

Afryka nie jest tylko tym, co słyszeliście w mediach

Przez te ostatnie lata naszej pracy w Afryce mogliśmy się przekonać, że Afryka nie jest tym, o czym dotychczas słyszeliśmy. Napływające informacje o Czarnym Lądzie budzą nasze skojarzenia koncentrujące się głównie wokół biedy i głodu. Nie da się ukryć się, że bieda jest częścią obrazu tego kontynentu, ale takie problemy nie dotyczą wszystkich krajów. Według Bloomberga afrykańska ekonomia jest drugą najszybciej rozwijającą się, zaraz po Azji i przodują tutaj Kenia i Nigeria. Chcący osiągać sukcesy przedsiębiorcy nie mogą przejść obojętnie wobec dynamicznie rozwijającego się regionu liczącego ponad 1 miliard mieszkańców.

Afryka = możliwości

Coraz więcej polskich przedsiębiorców dostrzega możliwości płynące ze współpracy biznesowej z Afryką. Uczestnicy Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna mówili o realnych zyskach sięgających 30% zwrotu z inwestycji realizowanych na rynkach afrykańskich. Szybki rozwój biznesu na Czarnym Lądzie sprawia, że czasami jest trudno nadążyć za zmianami, które się tam dokonują, co stwarza doskonałe możliwości dla efektywnych przedsiębiorców, którzy potrafią wpisać się w dynamikę rozwoju gospodarek afrykańskich, które w błyskawicznym tempie adaptują nowe modele biznesowe. Porównując Zachód i Afrykę można odnieść wrażenie, że na Zachodzie rozmawia się o nowych modelach biznesowych oraz współpracy, podczas gdy w Afryce każdy nowy pomysł przeradza się w konkretne działanie.

Rynek nie tylko dla dużego biznesu

Choć biznes w Afryce może kojarzyć się wydobyciem surowców, w które kontynent obfituje i ewentualnym zaangażowanie dużych koncernów obecny rozwój gospodarczy sprawia, że pojawiło się już dużo możliwości biznesowych dla mniejszych firm. Szczególną uwagę należy zwrócić na szeroko pojęty sektor IT oraz telekomunikację. W Afryce jest wciąż spore zapotrzebowanie na dobrej jakości usługi internetowe, co daje pole do popisu polskim lokalnym firmom dostarczającym internet. Ponadto rynek usług internetowych wciąż się rozwija, a firmy i instytucje mają coraz większe zapotrzebowanie na oprogramowanie zmniejszające koszta administracyjne i operacyjne. Do tego można dodać rozwijający się rynek nieruchomości, którego wartość w niektórych krajach zwiększyła się o około 400% na skutek zaangażowania biznesowego zagranicznych inwestorów. Nie można też zapomnieć o tym, z czego Afryka wciąż słynie – rolnictwo i turystyka są obszarami, które stwarzają duże możliwości do rozwoju dla zagranicznych partnerów.

 

Poznaj afrykańskie realia biznesowe i odnieś tam sukces

Sama wiedza o tym, jakie są możliwości w Afryce nie sprawi, że osiągniemy tam sukces. Kluczowe jest tutaj zrozumienie lokalnych uwarunkowań kulturowych, gospodarczych, politycznych oraz społecznych. Taką wiedzę najlepiej czerpać od osób, które w Afryce prowadziły już biznesy i współpracowały z afrykańskimi firmami. Tacy przedsiębiorcy pomogą nam zrozumieć jakich błędów nie popełniać rozwijając swoją działalność o rynki afrykańskie oraz w jaki sposób najlepiej wykorzystać lokalne możliwości, żeby zmaksymalizować zysku ze współpracy.

Seminarium Biznes w Afryce” to tylko początek

Najlepszym sposobem na to, żeby przekonać się, jak w praktyce wygląda działalność biznesowa w Afryce jest wyjazd i spędzenie czasu z lokalnymi przedsiębiorcami oraz osobami, które współpracują z firmami afrykańskimi. Dbając o kompleksowe przygotowanie uczestników seminarium do wkroczenie ze swoim biznesem na Czarny Ląd przygotowaliśmy w ASBIRO wyjazd z serii „Poznaj biznes w Zambii”, który da Ci możliwość poznania lokalnych przedsiębiorców, którzy są gotowi do nawiązywania współpracy międzynarodowej oraz na własne oczy zobaczysz, jak prowadzi się firmę w Afryce.

Szczegóły związane z wyjazdem do Zambii są na stronie: https://www.asbiro.pl/wyjazdy/poznaj-biznes-w-zambii/

 

Posłuchaj ludzi, którzy osiągnęli już sukcesy w Afryce

Do prowadzenia wykładów na seminarium „Biznes w Afryce” zaprosiliśmy osoby, które wciąż działają na rynku afrykańskim albo mieli okazję działać tam biznesowo. Podczas seminarium poznacie zarówno przedsiębiorców, jak również ekonomistów realizujących lub mających za sobą różne projekty biznesowe w Afryce.

 

Dlaczego zorganizowaliśmy seminarium „Biznes w Afryce”?

Dlatego że polscy przedsiębiorcy mają ogromny potencjał biznesowy, który mogą wykorzystywać również poza granicami naszego kraju nie ograniczając się tylko do rynków europejskich. Ponadto obecna sytuacja wielu krajów afrykańskich może być porównywana do tego, czego Polska doświadczyła na początku lat 90, co wiele przedsiębiorczych osób przekuło w ogromny sukces swoich firm. Dziś możemy te unikalne możliwości wykorzystać poza Polską mają bogate doświadczenie z czasów rozwoju kapitalizmu w naszym kraju.

Dzięki wykładom z seminarium dowiecie się, w jaki sposób można nawiązywać kontakty biznesowe a Afryce oraz w jaki sposób przekuć je w zyski dla Twojej firmy. Kupując pakiet nagrań z tego wydarzenia nie tylko będziesz mógł posłuchać afrykańskich historii sukcesu, ale również dowiesz się, jak samemu odnaleźć się na rynkach afrykańskich znając lokalne uwarunkowania zarówno biznesowe jak również kulturowe.

Seminarium ASBIRO

Tak wyglądały ostatnie seminaria

Poniżej możesz zobaczyć krótką relację z naszych poprzednich seminariów „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników” oraz zimowego seminarium „Biznes i Rodzina”. 


Zapraszamy na nasz kanał na Youtube. Opublikowaliśmy tam więcej filmów dotyczących ASBIRO. Znajdziesz tam relacje z naszych imprez, z budowy szkoły w Afryce, jak również kilka kolejnych wykładów, które opublikowaliśmy w całości.

 

Jak wyglądało seminarium „Biznes w Afryce”?

Seminarium „Biznes w Afryce” było podzielone na dwie części, które pomogą Ci lepiej zrozumieć jak wyglądają realia biznesowe w Afryce oraz w jaki sposób możemy na nich skorzystać.

1) Podczas pierwszej części naszego seminarium dowiedzieliśmy się, w jaki sposób funkcjonują ludzie na Czarnym Lądzie oraz jak lokalne uwarunkowania kulturowe, ekonomiczne oraz społeczne mogą przełożyć się na zwiększenie efektywności działalności biznesowej dla partnerów pochodzących z innych części świata.

2) W drugiej części seminarium była okazja, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób przedsiębiorcy zarówno z Polski jak i z krajów afrykańskich efektywnie realizowali i realizują projekty biznesowe na Czarnym Lądzie oraz w jaki sposób, korzystając z ich doświadczenia możesz sam zacząć angażować się biznesowo w Afryce.

Osoby prowadzące zajęcia

Dawid Bojahr

Przedsiębiorca i co-founder Agencji Kreatywnej EFEKT. Pasjonat możliwości jakie daje Afrykański rynek. Wychowanek ASBIRO jak również wolontariusz ASBIRO Foundation. Uwielbiam tworzyć nowe rzeczy i widzieć jak dzięki zespołowi właściwych ludzi zaczynają działać.

Chanshi Chanda

Kamil Cebulski

Przedsiębiorca, dziennikarz, Rektor Uczelni ASBIRO

www.kamilcebulski.pl

Maciej Dutko

Przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor książek „Targuj się! Zen negocjacji”, „Biblia e-biznesu”, „Efekt tygrysa”. Wykładowca na uczelniach biznesowych w całym kraju (studia podyplomowe i MBA). Twórca autorskiego szkolenia „E-biznes do Kwadratu”. Autor piszący dla Onet.pl. Właściciel Grupy Dutkon.pl; w jej skład wchodzą m.in.: AkademiaInternetu.pl (blog i szkolenia dla e-biznesu), Audite.pl (poprawa skuteczności sprzedażowej ofert), Korekto.pl (firma edytorska), e-sklep RepublikaWiedzy.pl. Przez serwis WhitePress.pl uznany za jedną ze 100 najbardziej inspirujących osób polskiej branży interaktywnej.

www.dutko.pl

Jan Fijor

Przedsiębiorca, podróżnik, dwukrotnie najlepszy sprzedawca nieruchomości w Chicago, obecnie właściciel wydawnictwa Fijor Publishing.

www.fijor.com

Jacek Gniadek

Ks. Jacek Gniadek SVD jest misjonarzem werbistą. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie. W 2016 r. wrócił z Zambii. Wcześniej na misjach był w Kongo, Botswanie i Liberii. Pisze o misjach, teologii i ekonomii. Autor dwóch książek: \"Dwaj ludzie z Galicji – koncepcja osoby ludzkiej według Ludwiga von Misesa i Karola Wojtyły\" i \"Ekonomia Boża i ludzka. Kazania wolnorynkowe\".

www.jacekgniadek.com

Sławek Muturi

Były konsultant w Andersenie oraz Deloitte. Osiągnął wolność finansową dzięki kupowaniu (od 1998 roku) mieszkań na wynajem. Autor 5 książek oraz bloga www.fridomia.pl. Założyciel Mzuri (spółka zarządza ponad 1200 mieszkań na wynajem w całej Polsce) oraz Mzuri Crowd Fund Investing - platformy do grupowego inwestowania w mieszkania i kamienice na wynajem (www.mzuricfi.pl)

www.fridomia.pl

Jonah Ulebor

www.webstratuk.com

Czego dowiesz się kupując pakiet nagrań z seminarium „Biznes w Afryce”?

Tematy, które zostały omówione podczas seminarium:

 1. Jak nawiązywać kontakty z partnerami biznesowymi w Afryce
 2. Jakie budować relacje z lokalnymi władzami
 3. Jak lokalne władze mogą Ci pomóc w prowadzeniu biznesu
 4. Jakie sektory afrykańskich gospodarek stwarzają największe możliwości biznesowe
 5. Jakich błędów unikać zaczynając działalność w Afryce
 6. Jak ASBIRO realizuje z sukcesem projekty edukacyjne w Zambii
 7. Jakie są uwarunkowania ekonomiczne krajów afrykańskich i jak z nich skorzystać
 8. Jakie są obecnie największe potrzeby Afryki pod kątem rozwoju gospodarczego
 9. Jak produkty i usługi oferowane przez firmy afrykańskie mogą pomóc w rozwoju biznesu

Dlaczego warto kupić nagrań seminarium „Biznes w Afryce”?

Oto kilka powodów dla których warto zajrzeć na nasze seminarium:

 • Znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania.
 • Będziesz potrafił dotrzeć do klientów i partnerów afrykańskich, co może mieć przełożenie na realne projekty biznesowe, które przyniosą Twojej firmie dodatkowe zyski.
 • Poznasz uwarunkowania kulturowe krajów afrykańskich, dzięki czemu będziesz w stanie skutecznie działać na Czarnym Lądzie

Kto najbardziej skorzysta z wykładów?

Jeśli jesteś osobą, która prowadzi, bądź chciałabym prowadzić dobrze prosperujący biznes, seminarium pokaże Ci w jaki sposób poszerzyć swoją działalność o rynki afrykańskie, co w znaczny sposób może przełożyć się na Twoje zyski i satysfakcję z działania firmy. Inwestycja kilkuset złotych przeznaczona na udział w seminarium może przerodzić się z zyski sięgające setek tysięcy złotych.

Lista nagrań dostępnych w pakiecie

40 zł rabatu, jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640Nieważne z której oferty skorzystasz. Czy jako osoba z zewnątrz, jako członek Klubu ASBIRO lub jego osoba towarzysząca. Jeżeli płatności dokonasz przy pomocy Bitcoin, będziesz mógł zapłacić 40 zł mniej.

 

Jeżeli chcesz o coś zapytać, napisz do Jacka


Jacek Obolewicz
j.obolewicz@asbiro.pl

Kup pakiet za jedyne 180 zł (bądź 140 zł płacąc Bitcoinami) »

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »