
Nie jest prosto prowadzić biznes w Polsce, a przy obecnych pomysłach rządu staje się to wręcz niebezpieczne. Być może już masz spółkę zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii lub innym kraju poza granicami Polski. Może dopiero się nad tym zastanawiasz. Nasi wykładowcy, prowadzący warsztaty mają ogromne doświadczenie związane z możliwościami optymalizacyjnymi, które dają nam spółki w Europie, Azji czy Stanach Zjednoczonych.
Indywidualne konsultacje – Maciej Stępa – „Optymalizacja dla Twojego biznesu”
Maciej jest prezesem i współzałożycielem spółki Profit Plus zajmującej doradztwem biznesowym skierowanym do przedsiębiorców prowadzących firmy w Polsce. Doradza i wspiera partnerów, klientów i współpracowników w budowaniu efektywnych organizacji. Jest doświadczonym przedsiębiorcą, współwłaścicielem kilku spółek, z których najwięcej uwagi obecnie poświęca spółce Profit Plus. Pełnił funkcję dyrektora finansowego w jednej ze spółek córek największej korporacji z branży IT w Polsce.
Obecnie mamy niespotykane możliwości optymializacji i szukania oszczędności dla swojego biznesu zarówno w Polsce jak i za granicą. Nie każde jednak możliwości stojące przed nami mają sens i pasują do naszego profilu działalności. Podczas indywidualnych konsultacji Maciej pokaże Ci możliwości optymalizacyjne dla Twojej firmy w oparciu o międzynarodowe rozwiązania.
Ważne: z konsultacji najbardziej skorzystają osoby, których roczny dochód przekracza 500 tysięcy złotych.
Każdy uczestnik będzie miał 60 minut na konsultację z Maciejem 1 na 1.
Kiedy i gdzie?
24 czerwca 2017 w godzinach 12:00-16:00
Warszawa na UKSW, ulica Wóycickiego 1/3

Zapisz się
Warsztat 1 – Odyseusz Karalis – „Optymalizacje podatkowe w oparciu o polskie i zagraniczne narzędzia”
Odyseusz Karalis – Z pochodzenia jest Grekiem. Będąc top-managerem w prawniczych firmach obserwował życie i problemy przedsiębiorców. Dziś – we własnych firmach – konstruuje usługi skierowane do mikro, małego i średniej wielkości przedsiębiorcy w sposób outsourcingowy. Dzięki prawnym rozwiązaniom, jakie tworzy Karalis, jego klienci w pełni korzystają z dobrodziejstw unijnego prawa – skutkiem, czego mają minimum 22 000 zł rocznie mniej obciążeń ZUS i US–, czyli co najmniej o 22 000zł więcej w kieszeni! Odyseusz jest właścicielem, ARIADNI GROUP, na którą składa się kilka niezależnych firm (w tym 6 brytyjskich spółek) i specjalizuje się w optymalizacjach podatkowych w oparciu o spółki w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Estonii.
Warsztaty skupią się na potrzebach uczestników, a zakres tematyczny będzie obejmował:
- Spółka w Estonii
Brak CITu, możliwość akumulacji kapitału w spółce, możliwość dokonywania transakcji gotówkowych powyżej 15 tys EUR (w PL powyżej 15 tys PLN) - Spółka LTD w UK
Za i przeciw, koszty i formalności, korzyści (brak ZUSu, wysokie progi zwolnień podatkowych, liberalne prawo, inne), inne ciekawe i przydatne, np. powiązanie z polską firmą (DG, z o.o.) - Inżynieria podatkowo-prawna
Jak zarabiać i nie bać się podatków? Dlaczego utrzymywanie wielu spółek (w tym polskich) jest tańsze niż prowadzenie działalności gospodarczej?
Kiedy i gdzie?
25 czerwca 2017 w godzinach 10:00-12:00
Warszawa na UKSW, ulica Wóycickiego 1/3 w sali 327, budynek 21 (mapa)

Zapisz się
Warsztat 2 – Piotr Motyl – „Zdalne możliwości prowadzenia międzynarodowego biznesu”
Piotr jest przedsiębiorcą z bogatym ponad 17 letnim doświadczeniem w biznesie. Specjalizuje się w konsultingu a także dostosowywaniu rozwiązań do prowadzenia e-biznesu zdalnie w e-commerce (branże elektronika, import, sklepy internetowe) oraz prowadzi bloga https://www.piotrmotyl.pl
Jest absolwent studiów podyplomowych ASBIRO Master of Business Administration oraz członkiem Singapore-Thai Chamber of Commerce. Piotr jest współautorem książek z serii „Biblia e-biznesu” które zostały uznane za najlepsze poradniki e-biznesu w 2014 i 2017 roku oraz organizuje największą polskojęzyczną konferencję e-commerce w Azji „Biznes Ponad Granicami”
Przez 8 lat prowadził działalność gospodarczą w Polsce oraz 2 lata spółkę z o.o. oraz 5 lat spółkę LTD w UK. Od roku prowadzi spółkę w Emiratach Arabskich. Od około 5 lat mieszka na stałe w Tajlandii, a od 3 lat posiada rezydencję podatkową tajską i wizę biznes. Działa od roku jako inwestor na giełdzie w Tajlandii i Singapurze.
Wybrane aspekty działalności Piotra:
-
Prowadzenie spółki LTD zarejestorowanej w UK mieszkając na stałe w Tajlandii
-
Spółki off-shore w Emiratach Arabskich
-
Kwestie związane z Tajską rezydencją podatkową i wizą biznes
-
Konta inwestycyjne w Singapurze i Tajlandii
-
Konta bankowe na Cyprze
-
Zdalne prowadzenie biznesu
Kiedy i gdzie?
25 czerwca 2017 w godzinach 14:00-16:00
Warszawa na UKSW, ulica Wóycickiego 1/3 w sali 327, budynek 21 (mapa)

Zapisz się
Jeżeli chcesz o coś zapytać, napisz do Jacka
Jacek Obolewicz
j.obolewicz@asbiro.pl