Poznaj AFRYKĘ z ASBIRO !!

11-25 LISTOPADA 2021

Wyjazd biznesowy z ASBIRO, to nie nudna konferencja a wydarzenie, które pokaże Ci świat z innej strony! Jeśli chcesz dowiedzieć się jak żyje się w Afryce, poznać ciekwaych ludzi plus zwiedzić kawałek świata to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie!

Jedziemy do ZAMBII, gdzie Uczelnia ASBIRO prowadzi Fundację dzięki, której pomaga w edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży.  Przy okazji odwiedzimy Botswanę, gdzie udamy się na 2 dniowe safari, zwiedzimy także Wodospady Wiktorii w Zimbabwe.

👇Co robi FUNDACJA ASBIRO

Zimą 2011 roku, jeden z wykładowców ASBIRO o. Jacek Gniadek SVD zaprosił nas do siebie do Afryki. Pojechaliśmy i wspólnie z Jackiem przez miesiąc zwiedzaliśmy czarny ląd. Czas spędzony razem pozwolił nam się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Podczas tysięcy przejechanych wspólnie kilometrów wymienialiśmy się różnymi spostrzeżeniami oraz planami na rozwój. Nie pozostało nam nic innego jak włączyć się w ideę zbudowania w Afryce szkoły według zasad panujących w ASBIRO. Po kilku latach powstało przedszkole. Przy budowie Jackowi pomagało na przestrzeni czterech lat ponad 50 wolontariuszy ASBIRO.

Głównym celem Fundacji ASBIRO jest wspomaganie prywatnej edukacji w Afryce!

  • Pomoc szkole podstawowej w Lindzie – Wyposażanie szkoły w nowe Ławki, tablice, drukarkę i projektor. Zakupiliśmy materace dla najmłodszych uczniów( 3-5 lat ). Dotychczas dzieci drzemały oparte o ławki.
  • IT i Edukacja – Wyposażyliśmy szkole Mujo’s w kilkanaście używanych laptopów dzięki którym nasi wolontariusze mogą  przeprowadzać zajęcie z podstaw informatyki
  • Alternatywny Wolontariat
  • Budowa świetlicy edukacyjnej – w trakcie realizacji
  • Budowa Biblioteki – Wyremontowaliśmy pomieszczenie przy szkole które wyposażyliśmy w ok 1000 anglojęzycznych książek dla użytku dzieci ze szkoły Mujo’s
  • Domek wolontariuszy – Zbudowaliśmy a ostatnio wyremontowaliśmy dwupokojowy  „domek” na terenie szkoły, który służy wolontariuszom z polski pracującym w szkole – od 2016 było aż 30 wolontariuszy :)

https://www.youtube.com/watch?v=LDxvxvdDa8Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2gqhw4WUQ-ei4AvOMB8ldd2kW9qVMI5v6Umv0rvsnbS1dvNcDV732IFNk

W styczniu 2016 miał miejsce pierwszy Business Camp w Lindzie. 25 przedsiębiorców i studentów ASBIRO przyjechało z Polski na warsztaty do Lindy. 16 miejscowych przedsiębiorców miało wykłady, w których opowiedzieli o swoich firmach –  ASBIRO Business Camp w przedszkolu w Lindzie.

Co zobaczysz i kogo poznasz podczas wyjazdu?🤩

👉 Spotkamy się z Johem, dyrektorem szkoły w Lindzie

👉 Odwiedzimy lokalne firmy i przekonasz się na własne oczy jak funkcjonuje biznes w Afryce

👉 Odwiedzimy szkołę, gdzie poznamy uczniów, może nawet przeprowadzimy Lekcję Przedsiębiorczości

👉 Pojedziemy do Livingstone,

👉 Odbędziemy 2 dniową podróży do Botswany na Safari :)

👉 Odwiedzimy jedną z największych atrakcji regionu, czyli Wodospady Wiktorii

To oczywiście nie wszystkie atrakcje i miejsca, które odwiedzimy.

Czeka Cię przygoda życia!

Podczas wyjazdu będzie nam towarzyszła Monika Wojtoń, wolontariuszka i koordynator Fundacji ASBIRO.

Współpracuje z fundacją ASBiRO od 2016 jako wolontariusz a od 2018 koordynuje prace fundacji oraz wyjazdy wolontariuszy do Lindy w Zambii. Związana z Afryką od 2014 – kiedy to zainicjowała swój pierwszy projekt  pomocowy w Kenii a następnie zajęła się wsparciem edukacji w Zambii razem ASBiRO. Zawodowo – pomysłodawczyni i założycielka innowacyjnej  prasowalni /pralni Prasologia.
„ Moim głównym życiowym celem na ten moment jest wsparcie naszych podopiecznych w Zambii. Swoją firmę stworzyłam i rozwijam po to aby móc pomagać jak najwiecej „

🗣 Opinie uczestników 💬

Wyjazdy międzynarodowe ASBiRO pozwalają Ci znaleźć się przed konkurencją. Dowiadujesz się rzeczy, których oni jeszcze nie wiedzą. Dochodzi do Ciebie, że można coś inaczej.
Bartosz Langa Uczestnik wyjazdu do Tajlandii
Dzięki ASBIRO wyjazd był połączeniem wyjazdu z „pilotem”, czyli miękkim lądowaniem jak by coś i możliwością zrealizowania się w podróży w sposób zupełnie swobodny… Coś niebywałego!
Anna Uczestniczka wyjazdu Chin 2016
Dzięki temu wyjazdowi udało mi się nawiązać ciekawą współpracę związaną z realizacją dużej ilości stron internetowych! Dodatkowo kilka osób chce wspólnie działać. Uwielbiam ASBIRO :)
Jacek Uczestnik wyjazdu do Monachium
 

DZIĘKUJEMY!

REGULAMIN WYJAZDÓW