Inwestowanie w czasach kryzysu

inwetowanie-w-czasach-kryzysu

Podczas naszego ostatniego seminarium pt. „Czas na startup” pojawiały się pytania od naszych studentów, w jaki sposób w startupy mogą inwestować. W gronie osób biorących udział w naszych kursach jest bardzo dużo doświadczonych przedsiębiorców. Udało im się przez lata zbudować dobrze prosperujące firmy, które wciąż usprawniają, w czym pomaga im właśnie ASBIRO i oferowane przez nas kursy. Wcześniej, czy później pojawiają się też pytania o to, co zrobić z dodatkowymi środkami finansowymi. Sporo osób inwestuje w nieruchomości, część interesuje się rynkami finansowymi, niektórzy też inwestują w nowe, startupowe projekty. Co jednak zrobić, żeby do tych inwestycji nie dokładać a wręcz przeciwnie – żeby maksymalnie zyskać. Na te i inne pytania poznasz odpowiedzi biorąc udział w czerwcowym seminarium ASBIRO „Inwestowanie w czasach kryzysu”.

Kiedy i gdzie?

18-19 czerwca 2016 w Warszawie, Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19

Skąd pomysł na seminarium?

ASBIRO od początku swojego istnienia aż do dziś jest unikalnym projektem szkoły opartej na zdrowych, wolnorynkowych zasadach. Przez wszystkie lata naszej działalności udało nam się gościć wielu wybitnych ekonomistów takich jak Hans Herman Hoppe, Mark Skousen czy David Stockman. Każde z tych wydarzeń pokazało uczestnikom, że solidne podstawy, zdroworozsądkowej wiedzy ekonomicznej mają ogromny wpływ na sukcesy w biznesie. Międzynarodowa rozpoznawalność, którą udało nam się zdobyć przez ostatnie lata sprawiła, że naszą działalnością zaczęły się interesować coraz to nowe osoby, między innymi zza oceanu. Jedną z takich osób jest Douglas R. Casey, który do Polski przyjeżdża po raz pierwszy. Zdecydował się on przyjechać na nasze najbliższe seminarium w uznaniu dla naszych aspiracji wolnościowych i osiągnięć gospodarczych w warunkach gospodarki zbliżonej do wolnego rynku, a temat, na którym zna się on jak mało kto jest właśnie „Inwestowanie w czasach kryzysu”.

Coraz częściej słyszymy komentarze zarówno od inwestorów indywidualnych jak również instytucjonalnych, że obecne warunki są najtrudniejszymi, jakich kiedykolwiek doświadczali ponieważ rynek zachowuje się jak ryba szamocząca się po wyjęciu z wody.
Paul Hickey Bespoke Investment Group

Żyjemy w ciekawych czasach

Będąc już po dwóch znacznych załamaniach gospodarczych, którymi były bańka na rynku dotcomów oraz kryzys w 2008 roku (nie wspominając już kryzysów w strefie Euro) wielu mądrze myślących specjalistów zadaje sobie pytanie jak długo jeszcze rynek będzie sprawiał dobre pozory. Takie pytania są związane z tym, że przez ostatnie lata niewiele osób u władzy wyciągnęło wnioski z minionych wydarzeń i wciąż działają udając, że wszystko jest w porządku. Po kilku już rundach luzowania ilościowego (Quantitive Easing) wciąż są sygnały, że FED może zdecydować się na kolejny podobny krok. Większa ilość pieniędzy na rynku tylko pozornie może poprawić sytuację, bo dodrukowywane środki nie mają w niczym pokrycia. Nie wspominając już o tym, że przez takie ruchy nie mamy w ogóle obrazu wielkości kryzysów, bo zostały one „zażegnane” drukowanym pieniądzem. 3-inwestowanie-kryzys-asbiro

Wiedz, że coś się dzieje

Wiedząc, że światowa gospodarka w opłakanym stanie wiele osób martwi się tym, jak zabezpieczyć swoje środki, żeby nie tracić, a wręcz przeciwnie – zarobić na nadchodzących kryzysie! To jednak jest kolejna rzecz, która wymaga wiedzy i doświadczenia. W filmie Big Short, który został nagrodzony Oskarem za najlepszy scenariusz adaptowany spotykamy kilku bohaterów, którzy odkryli, że coś się zbliża i rynek nieruchomości nie jest tak pewny jak się wszystkim wydawało. Z kilkuletnim wyprzedzeniem zaczęli podejmować działania mające na celu maksymalny zysk kiedy kryzys nadejdzie. W międzyczasie kolejne zdarzenia utwierdzały ich tylko w słuszności podjętej decyzji więc czekali i czekali.

Kiedy dobrze rozumiemy mechanizmy rządzące światem finansów możemy przewidzieć nadchodzące sytuacje, jednak to jak można na nich zarobić to całkowicie inna historia. Większość osób w czasach kryzysu traci swoje ciężko zarobione i oszczędzane przez lata pieniądze podczas gdy nieliczni zarabiają lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. W której grupie chcesz być?

Recesja w 2008 roku, spowodowana bańką na rynku kredytów, która dała się poznać szczególnie na rynku nieruchomości była poważnym stresem… Ten jest znacznie poważniejszy.
Dan Akerson Były CEO General Motors

Poznaj symptomy nadchodzących zmian

Zapraszając wykładowców na nasze seminaria niezmiennie stawiamy na osoby, które mają doświadczenie w tym co robią. Taką własnie osobą jest Douglas R. Casey – inwestor w nowo powstałe biznesy (venture capital), doradca inwestycyjny, guru giełdowy, mistrz zdrowego rozsądku, pisarz, filozof. Doug będąc zwolennikiem i wielkim propagatorem austriackiej szkoły ekonomii przewidział już kilka wcześniejszych trudności gospodarczych takich jak kryzys naftowy w połowie lat 70., następnie wspomniane wcześniej dotcomy na początku XXI wieku oraz kryzys Lehman Brothers (2007-08) oraz ten nadchodzący, którego możemy spodziewać się w 2016/2017. W 1979 roku wydał on książkę Crisis Investing, która okazała się bestsellerem i zajmowała pierwsze miejsce na liście New York Times’a w kategorii Non-fiction przez wiele tygodni w 1980 roku. Ostatecznie była to najlepiej sprzedająca się książką w tematyce finansów w 1980 roku osiągając sprzedaż 438 640 sztuk! Inna książka napisana przez naszego prelegenta to International Man. Jest ona poświęcona inwestowaniu globalnemu i osiągnęła rekordowe nakłady, stając się „biblią” inwestorską na trudne czasy.

Jedynie kryzys – rzeczywisty bądź dostrzeżony – tworzy prawdziwą zmianę. Kiedy taki kryzy nadchodzi podejmowania działania są uzależnione od dostępnych pomysłów. I wierzę, że to jest nasze podstawowe zadanie: stworzyć alternatywę dla obecnych zasad, dbać, żeby były żywe i dostępne do momentu kiedy to, co jest politycznie niemożliwe stanie się politycznie nieuchronnym.
Milton Friedman Ekonomista amerykański

Jak kryzys wpływa na inwestorów

Kiedy kończy się hossa ludzie dostrzegają zmiany, które często są bardzo gwałtowne. Nagle okazuje się, że wartość ich portfela spada o kilkadziesiąt procent, przez co inwestorzy tracą długo gromadzone zasoby. Niedźwiedzie wypierają byki i robi się gorąco. W takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem jest racjonalna ocena sytuacji i odpowiednia reakcja jednak problem w tym, że mało kto zachowuje się racjonalnie, kiedy w grę wchodzi utrata majątku. Panika, która ogarnia większość niedoświadczonych inwestorów zmusza ich do wyprzedaży swoich aktywów po niskich cenach. Jak pokazuje ekonomia behawioralna ludzie mają znacznie większą awersję do start, niż do ponoszenia ryzyka. Oznacza to, że emocje, które towarzyszą stracie są znacznie bardziej intensywne, niż te które towarzyszą zyskowi takich samych rozmiarów. Sprawia to, że jesteśmy gotowi zbyt szybko wychodzić z dobrych inwestycji i zbyt długo trwać przy tych, które przynoszą starty. Inwestowanie jest nie tylko związane z ekonomią, ale również w znacznej mierze z psychologią.

2-inwestowanie-kryzys-asbiro

Największe katastrofy przynoszą największe możliwości

Nie oznacza to jednak, że w czasie kryzysu wszyscy tracą! Co więcej, doświadczeni inwestorzy, którzy rozumieją sytuację i są mentalnie odporni potrafią osiągać ponadprzeciętne wyniki właśnie w czasach bessy. Nie oznacza to, że jest to proste zadanie. Każdy chciałby wiedzieć który dołek jest tym ostatnim, ale zajęcie właściwej pozycji w tak kluczowym momencie jest bardzo trudne. Musimy jednak pamiętać, że kiedy niedźwiedzie szaleją ceny nie są podyktowane rzeczywistą wartością i mocnymi fundamentami, ale strachem, co sprawia, że kiedy zachowujemy się rozsądnie jesteśmy w stanie kupować aktywa po niesamowicie zaniżonych cenach. Badania przeprowadzone przez Ned Davis Research pokazują, że w czasie ostatnich 28 kryzysów na przełomie minionych 100 lat rynek reagował zbyt panicznie przez co spadał zbyt nisko. Krótko później jednak następowało odreagowanie i ceny wracały do swoich wcześniejszych wartości. Inwestorzy, którzy panicznie wyprzedawali swoje aktywa odkupowali je wtedy drożej pobudzani pozytywną atmosferą, jednak Ci, którzy potrafili szybko pozbyć się aktywów i cierpliwie czekać na dołek, osiągali spektakularne rezultaty. W której grupie Ty chcesz być?

Nie dowiesz się tego z mediów

Niesamowite jest to z jaką łatwością przychodzi ludziom wierzyć w to, co słyszą i czytają w mediach. Niektórzy jeszcze pamiętają jak kurs Euro kilka lat temu szedł mocno do góry, co było problemem dla osób posiadających kredyty w tej walucie. Co radzili mędrcy z prasy i z telewizji? Przewalutować! Krótko po później jednak kurs zanotował historyczny szczyt, żeby później spaść jeszcze bardziej spektakularnie, niż wcześniej wzrastał. Pamiętasz, co się działo kiedy kurs franka zaczął szybować? Historia lubi się powtarzać, a ludzie wciąż naiwnie wierzą tym, którzy uchodzą za ekspertów.

Podczas naszego seminarium będzie miał możliwość posłuchać ludzi, którzy nie jeden kryzys mają za sobą i będą się z nami dzielić cholernie praktyczną wiedzą, którą każdy z nas będzie mógł zastosować i dzięki temu zwiększać swoje zyski! Razem z wcześniej wspomnianym Doug’iem Casey będziemy gościć jego wieloletniego współpracownika Nick’a Giambruno, który jest doskonale wykształconym ekonomistą zdrowego rozsądku, który pisze o najbardziej żywotnych kwestiach początków XXI wieku. Wśród tematów, które są jego specjalnością znajdują się zagadnienia rajów podatkowych, bankowości znajdującej się poza zasięgiem wścibskich urzędników FED, ECB czy Banku Światowego. Z podobnych względów Nick poszukuje w świecie miejsc, w których człowiek czuje się bardziej wolny; wie, jak i gdzie można otrzymać drugi paszport, gdzie można uchronić majątek przed konfiskatą ze strony marnotrawnych rządów; jakie będą konsekwencję likwidacji gotówki; jak można założyć trust (fideicomiso), spółkę z naprawdę ograniczoną odpowiedzialnością; poznać kraje, w których podatki są najniższe, regulacje łaskawsze a przedsiębiorcę czy inwestora traktuje się jak dobroczyńcę. Podobnie, jak Doug Casey specjalizuje się w inwestowaniu w value, w geopolityce, oraz w tradycyjnych wehikułach, jak złoto, srebro, czy ziemia. Nie bez kozery jest redaktorem Crisis Investing, publikacji, poprzez którą pomaga ludziom znaleźć spokój, pokój, wolność i dostatek w tych nie najłatwiejszych przecież czasach. Specjalnie na to wydarzenie przyjedzie do nas również Vit Jedlicka, który jest założycielem Liberlandu, pierwszego naprawdę prywatnego państwa na świecie, które w połowie kwietnia 2016 roku obchodzić będzie I rocznicę istnienia.

Poza naszymi zagranicznymi gośćmi będziesz miał również okazję posłuchać wybitnych specjalistów z Polskich takich jak prezes Centrum Adama Smitha, Andrzej Sadowski, mistrz optymalizacji podatkowej, Robert Okulski, ekspert w dziedzinie Bitcoina, Maciej Ziółkowski, jak również jedna z najbardziej tajemniczych osób w świecie europejskich finansów Trader 21.

Dlaczego organizujemy seminarium „Inwestowanie w czasach kryzysu”?

Wiedząc, że żyjemy w bardzo niespokojnych czasach i mając świadomość czasu i wysiłku, które kosztowało Cię zbudowanie i rozwinięcie swojego biznesu, chcemy, abyś mógł spać spokojnie nie martwiąc się o to, co stanie się z Twoimi pieniędzmi. Seminarium „Inwestowanie w czasach w kryzysu” jest organizowane po to, żebyś wiedział jak gromadzić, mnożyć i chronić swój majątek nie tylko przed chciwymi urzędnikami, ale również w obliczu trudnych warunków w świecie finansów.

Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

Seminarium „Inwestowanie w czasach kryzysu” odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2016 na uczelni ASBIRO.

W czasie seminarium będziesz miał okazję spotkać się z wybitnymi specjalistami w dziedzinie finansów, dzięki którym zdobędziesz wiedzę i narzędzia niezbędne do tego, żeby skutecznie gromadzić i chronić swój kapitał.

Tak wyglądały ostatnie seminaria

Poniżej możesz zobaczyć krótkie relacje z naszych ostatnich seminariów „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników” oraz zimowego seminarium „Biznes i Rodzina”. Podczas naszych seminariów sale są pełne i często jesteśmy zmuszeni do wcześniejszego zamykania rejestracji.

Jak będzie wyglądało seminarium „Inwestowanie w czasach kryzysu”?

Uczestnicząc w seminarium „Inwestowanie w czasach kryzysu” dowiesz się, co jest konieczne, żeby spać spokojnie i nie martwić o swoje pieniądze. Żeby Ci w tym pomóc, nasi wykładowcy skupią się na dwóch głównych elementach.

1) Sytuacja na rynkach światowych – dowiesz się co takie obecnie się dzieje i jakie są sygnały zbliżającego się kryzysu. Wykładowcy podzielą się swoją opinią na temat tego jakie aktywa stanowią okazje inwestycyjne, a od jakich lepiej trzymać się z daleka.

2) Narzędzia chroniące majątek – dowiesz się, co należy zrobić, żeby nie stracić swoich ciężko zarobionych pieniędzy korzystając z różnych narzędzie optymalizacyjnych jak również inwestycyjnych.

Osoby prowadzące zajęcia

Czego dowiesz się uczestnicząc w seminarium „Inwestowanie w czasach kryzysu”?

Tematy, które zostaną omówione podczas seminarium:

  1. Jak wygląda sytuacja na rynkach finansowych
  2. W co warto inwestować w czasach kryzysu
  3. Jak wyglądały poprzednie zawirowania na rynkach
  4. Jak skutecznie zarządzać swoimi oszczędnościami
  5. Jak zachowują się inwestorzy w czasie kryzysu
  6. Jakie narzędzia pomogą Ci ochronić Twój majątek

To jedynie kilka rzeczy, których dowiesz się, biorąc udział w seminarium.</p

Bonusy w ofercie First Minute

Nie jest to pierwsze wydarzenie w ASBIRO na tematy ekonomiczne dlatego dla osób, które skorzystają z oferty First Minute przygotowaliśmy pakiet nagrań z trzech poprzednich seminariów o wartości 327 złotych.

Jeszcze więcej inwestycyjnej wiedzy z pierwszej ręki

Wiemy, że podczas dwudniowego seminarium nie omówimy absolutnie każdej kwestii związanej z inwestowaniem, dlatego Dough Casey przygotowuje specjalnie na tę okazję książkę „Inwestowanie w czasach kryzysu”, która będzie wydana przez jednego ze sponsorów wydarzenia Fijorr Publishing i będzie można ją nabyć w czasie seminarium.

Dla kogo przeznaczone jest to seminarium?

Nasze najbliższe seminarium jest dla wszystkich, którzy chcą być spokojni o to, co będzie działało się z ich finansami na wypadek kryzysu, który już niedługo może stać się rzeczywistością. Nie ma znaczenia, czy jesteś przedsiębiorcą, inwestorem, czy osobą, która dopiera zaczyna poważnie podchodzić do rozwoju swojej zawodowej ścieżki. Twoje pieniądze są zagrożone i konieczne jest to, żebyś wiedział jak je chronić i z jakichś narzędzi możesz skorzystać w Twojej sytuacji.

Miejsce seminarium

Seminarium odbędzie w budynku Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej

Wspólna sobotnia kolacja

Tradycją jest to, że w sobotę po zajęciach wszyscy studenci wraz z wykładowcami udają się do zaprzyjaźnionej restauracji, gdzie trwają dyskusje na rożne tematy. Wbrew pozorom to podczas kolacji rozmawiając z uczestnikami kursu można wynieść ze zjazdu najwięcej ciekawych informacji, rad i inspiracji.

Kolacje odbywają się w restauracji hotelowej, gdzie nocują uczestnicy kursu dojeżdżający spoza Warszawy. Niestety bardzo mało osób mieszkających w Warszawie zostaje z nami na kolacji, gdyż spieszą się do domów. Tracą przez to wiele, dlatego też jeżeli mieszkasz w okolicy Warszawy i chcesz zapisać się na kurs, zawsze zaplanuj sobie wyjście z całą grupą na kolację w sobotę po zajęciach.

Kolacje wnoszą taką wartość, że podczas jednej z nich studenci z 12 grupy Kursu Podstawowego to, co dzieje się na sali szkoleniowej w sobotę zaczęli nazywać „przed-zajęciami”, kolację „zajęciami właściwym”, natomiast niedzielne zajęcia to „po-zajęcia”.

Noclegi

Jeżeli dojeżdżasz na nasze zajęcia spoza Warszawy i potrzebujesz noclegu, chętnie pomożemy Ci w znalezieniu hotelu. Dysponujemy kilkoma zaprzyjaźnionymi hotelami, w których nocujemy podczas zjazdów. Koszt jednego noclegu bez śniadania waha się od 33 do 54 zł. Informacje o noclegach są przesyłane zarejestrowanym uczestnikom około 1,5 tygodnia przed wydarzeniem.

Nagrania z zajęć

Wszystkie wykłady na seminarium będą nagrywane. Jeżeli będziesz uczestnikiem (zapiszesz się, opłacisz i pojawisz na miejscu) to po seminarium nagrania zostaną Ci udostępnione w naszych systemie udostępniania nagrań online.

Ile kosztuje cała ta impreza?

Untitled-12

Oferta First Minute

Jeśli jesteś przedsiębiorczy i umiesz szybko podejmować decyzję, możesz zapisać się na seminarium „Inwestowanie w czasach kryzysu” do 21 kwietnia 2016 i oszczędzić dodatkowe 50% na cenie uczestnictwa plus zyskać pakiet nagrań z trzech seminariów o tematyce ekonomicznej!

40 zł rabatu jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640Nieważne z której oferty skorzystasz. Czy jako osoba z zewnątrz, jako członek Klubu ASBIRO lub jego osoba towarzysząca. Jeżeli płatności dokonasz przy pomocy Bitcoin to będziesz mógł zapłacić 40 zł mniej. Dla aktywnych członków Klubu ASBIRO oznacza to nawet 40% rabatu.

Ograniczona liczba miejsc

Organizowane przez nas seminaria przyciągają sporo osób zainteresowanych przedsiębiorczością i ekonomią. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń liczba osób jest ograniczona, więc jeśli chcesz mieć pewność, że uda Ci się wziąć udział w seminarium, nie zwlekaj z rejestracją.