Pakiet Nagrań

David Stockman – Jak rząd wprowadza w błąd przedsiębiorców i obywateli?

Kup teraz
 • Video
 • Audio
 • Pliki do pobrania

„Magiczna pigułka na nasz system gospodarczy”

Czy chciałbyś żyć w kraju przyjaznym przedsiębiorcom? W kraju, w którym urzędnicy traktują przedsiębiorców jak biznesowych partnerów, a nie jak potencjalnych złodziei?

Co trzeba zrobić, aby polscy przedsiębiorcy nie wyprowadzali się do UK?

Przez ostatnie 8 miesięcy pomogliśmy ponad tysiącowi osób zapoznać się z przyjaznym przedsiębiorcom brytyjskim systemem gospodarczym. 420 osób postanowiło zarejestrować w UK swoje firmy, a wielu z nich przeprowadziło się tam na stałe. Niestety nasz rząd wciąż nie rozumie powodów, dla których polskie firmy opuszczają nasz kraj.

My, jako przedsiębiorcy rozumiemy to doskonale. Wiemy, co jest największą bolączką polskich firm, wiemy dlaczego uciekają do UK. Co trzeba zrobić, aby te firmy sprowadzić do Polski z powrotem? Co trzeba zrobić, aby polscy przedsiębiorcy nie wyprowadzali się do UK?

Reaganomika

Ronald Reagan

Stany Zjednoczone już to przerabiały. W przeszłości, udało się wyciągnąć ten kraj z prawdziwej zapaści gospodarczej. Zrobili to prezydent Ronald Reagan wraz z Davidem Stockmanem, gościem naszego ostatniego seminarium. W dużej mierze, udało się to za sprawą Reaganomiki.

Reaganomika to prosta strategia, opierająca się o cztery rodzaje działań ze strony rządu:

 • obniżenie podatków,
 • zmniejszenie wydatków budżetowych,
 • ograniczenie interwencji państwa w gospodarkę,
 • ograniczenie inflacji przez kontrolę ilości pieniędzy w obiegu.

Ronald Reagan

Prawdopodobnie znasz go jako prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wielki przywódca, antykomunista, wojownik o wolność. Jako jeden z niewielu przywódców miał przekonania wolnościowe. Wspierał wolny rynek ograniczając podatki oraz zmniejszając interwencje państwa w życie obywateli. Tym samym pobudzał prywatne inwestycje, dzięki czemu społeczeństwo bogaciło się. Od swoich republikańskich poprzedników, różnił go sposób sprawowania urzędu prezydenta. Ronald Reagan w dużej mierze polegał na swoich doradcach, co było wcześniej niespotykane. Jednym z jego kluczowych doradców był David Stockman.

Gość naszego ostatniego seminarium: David Stockman

David Stockman to facet, który wie, jak wprowadzić wolny rynek. David to wybitny ekonomista, były minister ds. budżetu w rządzie Ronalda Reagana, a także współtwórca reaganomiki – koncepcji gospodarczej, która wyciągnęła amerykańską gospodarkę po zapaści z czasów prezydentury Nixona i Cartera. Po odejściu ze świata polityki, David zajął się biznesem. Doradzał dużym firmom inwestycyjnym Salomon Brothers oraz Blackstone Group. W latach 2003-2013 pełnił również funkcję prezesa firmy Collins and Aikman, dużego producenta części samochodowych z Detroit. David Stockman należy do najbardziej znanych postaci gospodarczych i politycznych w USA.

Fałszywy sygnał dla przedsiębiorców

Podczas wykładu na naszym ostatnim seminarium, David mówił między innymi o fałszywym sygnale, jaki dostają przedsiębiorcy. Sygnałem tym są łatwo drukowane przez bank centralny pieniądze. Oczywiście przez to, że są to łatwo drukowane pieniądze to są one również łatwo dostępne. Łatwo dostępne (i to w nadmiarze) pieniądze to dla przedsiębiorców sygnał (fałszywy), że panują bardzo dobre czasy, ludzie mają pieniądze i z tego powodu trzeba inwestować, nawet „na siłę”. Prowadziło to do ogromnej ilości nietrafionych inwestycji (nietrafionych zwłaszcza przez inwestowanie „na siłę”). David dokładniej omówił to wszystko podczas swojego niedzielnego wykładu.

Przestroga dla Unii Europejskiej

W 2013 roku ukazała się książka Davida Stockmana pod tytułem „Wielka deformacja”. Z książki dowiesz się, jakie są przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku , a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po nim nastąpił. Książka Davida Stockmana stała się także przestrogą dla innych krajów, które podążają amerykańską drogą, szczególnie dla Unii Europejskiej. Z tego właśnie powodu, dzieło Stockmana stało się bardzo aktualne również w naszym obszarze gospodarczym. Książka dostępna jest również po polsku, dzięki wydawnictwu Fijorr Publishing.

Niech państwo przestanie przeszkadzać przedsiębiorcom

Jak myślisz, co jest tą magiczną pigułką, która sprawi, że wszystko wróci do normalności. Może państwo, które po prostu przestanie przeszkadzać przedsiębiorcom w działaniu?

Kara za bycie pracowitym

Dlaczego jesteśmy karani za bycie pracowitym? W Polsce, praca ludzka jest wysoko opodatkowana, a kwota wolna od podatku jest śmiesznie niska. W Polsce wynosi ona 3,091 zł i ostatni raz podniesiono tę kwotę w 2009 roku (o całe 2 zł). W Wielkiej Brytanii, w tym roku, rząd znowu podniósł kwotę wolną od podatku. Limit zwolnienia wynosi tam obecnie 10 tys. funtów, czyli jakieś 53,600 zł. Nie dziwi więc fakt, że brytyjskie społeczeństwo jest bogatsze. Dlaczego w Polsce ludzie są karani za chęć pracy? Wystarczyłaby wyższa kwota wolna od podatku, a Polacy byliby bogatsi.

Jak Polki mają rodzić więcej dzieci skoro wszystko jest opodatkowane? Co ciekawe, rząd twierdzi, że prowadzi „politykę prorodzinną”. To pewnie dlatego VAT na trumny wynosi 8%, podczas gdy VAT na kołyskę dla dziecka wynosi 23%.

Prawdziwa wolność na rynku

Wyobraź sobie nasz kraj, w którym można byłoby działać w dowolnej niszy biznesowej, jaką sobie wybierzesz bez jakiejkolwiek ingerencji państwa. Kraj, w którym przedsiębiorca traktowany byłby przez urzędników jako partner biznesowy, a nie jako potencjalny złodziej.

Niestety, w Polsce urzędnicy wciąż kontrolują przedsiębiorców do 5 lat wstecz, co jest niedopuszczalne. Dodatkowo, polskie prawo gospodarcze jest stworzone pod zaledwie 4 tysiące firm będących dużymi korporacjami, zamiast pod 2 miliony małych, a nad pracą urzędników nie ma żadnej kontroli.

Dlaczego rząd nie uprości naszego systemu podatkowego? Dlaczego brakuje woli politycznej w tej sprawie? W końcu fizycznie da się to zrobić. Cytując za jednym z wykładowców naszego seminarium, Cezarym Kazimierczakiem: „Jeśli było możliwe wyprowadzenie wojsk sowieckich z kraju, to możliwa też jest zmiana ustawy VAT”. Więcej na temat wolności na rynku posłuchać możesz oglądając nagrania z naszego ostatniego seminarium.

Nagrania, które możesz oglądać, gdzie tylko chcesz

Nagrania z seminarium udostępnione będą online, dzięki czemu możesz je oglądać, gdzie tylko zechcesz. Możesz też pobrać nagrania na dysk (w formacie wideo lub mp3). Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się sprzedawać nagrania z seminarium jest to, że dużo osób chciało być na tym seminarium, ale po prostu zabrakło miejsc. Robimy to dla wszystkich osób, które nie załapały lub w tym czasie po prostu nie mogły być w Warszawie.

Opinie uczestników seminarium z Davidem Stockmanem

Najbardziej podobała mi się możliwość uczestnictwa w wykładach prowadzonych przez nieprzeciętne osoby. Osoby, które wcześniej miałem okazje oglądać i podziwiać w sieci lub czytać ich książki. Co do wykładu Davida Stockmana to zaskoczyła mnie jego niesamowita wiedza i bardzo rozbudowane odpowiedzi na pytania uczestników seminarium.
Paweł Kafka Uczestnik seminarium

Od prelegentów miałem okazję usłyszeć jak to wszystko wygląda „od kuchni”, co się dzieje za kulisami, zwłaszcza w polityce, bardzo ciekawe kwestie. Z kolei wykład Davida Stockmana to bardzo solidna lekcja. To, jak omawiał tematy gospodarki, wojen/przemysłu zbrojeniowego, długów, standardu złota itd. na przestrzeni ostatniego wieku oraz jak ładnie połączył wszystkie „klocki” w jedną całość odnosząc się do różnych miejsc/państw zrobiło na mnie duże wrażenie.
Marcin Malinowski Uczestnik seminarium

Czego dowiesz się oglądając nagrania z seminarium?

Oto kilka rzeczy, których dowiesz się oglądając nagrania z seminarium z Davidem Stockmanem:

 • Jakie są podstawowe błędy przedsiębiorców? (od Cezarego Kazimierczaka, Prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dowiesz się, jakie są podstawowe błędy, które popełniają polscy przedsiębiorcy decydując się na wejście w jakiś biznes)
 • Czy można liczyć na emeryturę od państwa? (od Roberta Gwiazdowskiego, Prezydenta Centrum im. Adama Smitha dowiesz się dlaczego emerytur nie będzie i co zrobić, aby zadbać o własną emeryturę)
 • Dlaczego polskie firmy oraz polscy pracownicy uciekają do Wielkiej Brytanii? (tego również dowiesz się od Roberta Gwiazdowskiego)
 • Jak naprawdę wygląda prowadzenie firmy w Polsce? (od Przemysława Talkowskiego, Prowadzącego program „Państwo w państwie” usłyszysz o kulisach prowadzenia działalności w Polsce. Dowiesz się również na co szczególnie zwracać uwagę prowadząc firmę w Polsce)
 • Kto jest największym zagrożeniem dla polskich przedsiębiorców? (tego również dowiesz się od Przemysława Talkowskiego)
 • Dlaczego polski system jest chory? (temat poruszyło kilku wykładowców, padły również konkretne propozycje naprawy systemu)
 • Co to znaczy prawdziwa wolność na rynku? (wykład po angielsku) (od Davida Stockmana, Ministra Finansów w rządzie Ronalda Reagana dowiesz się, czym jest prawdziwa wolność na rynku)
 • Czy obecnie warto finansować działalność firmy długiem? (wykład po angielsku) (kolejny wątek dokładnie omówiony przez Davida Stockmana)
 • Na czym polega fałszywy sygnał dla przedsiębiorców? (wykład po angielsku) (dokładnie wytłumaczył to David Stockman. Dowiesz się dlaczego przedsiębiorcy wyrzucali pieniądze w nietrafione inwestycje)
 • Czy obecnie warto inwestować na giełdzie? (wykład po angielsku) (David Stockman precyzyjnie to wytłumaczył)

Około 600 Uczestników seminarium

To była rekordowa liczba uczestników seminarium w historii ASBIRO. Aż 600 ludzi na sali zrobiło duże wrażenie, również na samym Davidzie Stockmanie. Nie każdemu udało się jednak załapać, ponieważ już na tydzień przed wydarzeniem nie mieliśmy wolnych miejsc. Mimo to ludzie prosili nas, aby mogli przyjechać i siedzieć na podłodze albo przynajmniej stać. Jednak i tak nie każdy się załapał.

Dla kogo NIE jest ta propozycja?

Propozycja, jaką mamy nie jest przeznaczona dla zwolenników socjalizmu, interwencji państwa oraz pomocy takich jak dotacje, zasiłki.

Dla kogo JEST ta propozycja?

Jest to propozycja dla ludzi otwartych i zdrowo myślących. Jest to propozycja dla ludzi przedsiębiorczych, którzy oczekują od życia trochę więcej niż przeciętność.

Kogo możesz posłuchać w ramach nagrań z seminarium?

Jakie są podstawowe błędy przedsiębiorców?

Cezary Kazimierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców podczas swojego wykładu poruszył między innymi temat: Jakie są podstawowe błędy przedsiębiorców? Przykładowo, jednym błędów, o których mówił Cezary, jest przywiązanie do jakiejś starej koncepcji, która nie ma prawa już działać w aktualnych czasach. Cezary mówił też o tym, jak naprawdę wygląda polityka „od kulis”. Mówił również o innowacyjności a dokładnie, o pułapce z nią związanej.

Kto jest największym zagrożeniem dla polskich przedsiębiorców?

Przemysław Talkowski, prowadzący program „Państwo w państwie” podczas swojego wykładu wyraźnie podkreślał, kto jest największym zagrożeniem dla polskich przedsiębiorców. Mówił również o całym, „chorym” wymiarze sprawiedliwości w naszym państwie. Ze strony Przemysława padły również konkretne propozycje, jak można naprawić ten system.

Czy można liczyć na emeryturę?

Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha bardzo szybko podkreślił swoje stanowisko w sprawie: Czy można liczyć na emeryturę ze strony państwa? Według Roberta emerytur nie będzie. Dlaczego? Tego dowiesz się z jego wykładu. Robert wytłumaczył również, dlaczego jako Polacy jesteśmy bardzo przedsiębiorczym narodem oraz co dokładnie tworzy prawdziwą wartość w wolnorynkowym systemie.

Jakiego rzędu jest ta inwestycja?

Chcemy, aby  na wiedzę przekazaną podczas tego seminarium było stać każdego, ponieważ jest ona bardzo ważna i każdy działający przedsiębiorca oraz każdy przyszły przedsiębiorca po prostu powinien ją posiadać. Z tego powodu dostęp do nagrań z seminarium to tylko 180 zł, ale mamy dla Ciebie pewną niespodziankę.

Kup pakiet za jedyne 180 zł (bądź 172 zł płacąc Bitcoinami) »

Polacy są bardzo przedsiębiorczym narodem

Jako Polacy jesteśmy bardzo przedsiębiorczy. Wszystko za sprawą trudności, na jakie natrafiamy na co dzień. To właśnie ich pokonywanie często kształtuje naszą przedsiębiorczość.

Kup teraz nagrania z seminarium z Davidem Stockmanem

Tylko teraz możesz zamówić dostęp do nagrań z seminarium za tę nieprawdopodobnie niską cenę (-50%). Nie czekaj ani chwili dłużej, kliknij „kup teraz” i złóż zamówienie dostępu do nagrań (nawet jeśli nigdy nic od nas nie zamawiałeś, to jest to bardzo proste) za pomocą w 100% bezpiecznego systemu płatności „transferuj.pl” lub płacąc poprzez Bitcoin (a wtedy masz jeszcze 40 zł taniej!). Ta specjalna cena dostępna jest tylko teraz. Nie czekaj ani chwili dłużej, zamów już teraz dostęp do nagrań z seminarium z Davidem Stockmanem:

Kup pakiet za jedyne 180 zł (bądź 172 zł płacąc Bitcoinami) »

Nie uprawiaj hazardu w biznesie

Firma to świetne zabezpieczenie na przyszłość. David Stockman radzi jednak, aby nie uprawiać hazardu w biznesie. Według niego, lepiej jest rozwijać biznes wolniej za własną, wypracowaną gotówkę (zysk firmy) niż bardzo szybko w oparciu o pożyczkę na dużą ilość rat. Dokładniej wytłumaczone jest to w wykładzie Davida Stockmana.

PS

Jest to wiedza niezbędna w okresie spowolnienia gospodarczego. Przedsiębiorca, który nie dostosuje się do sytuacji gospodarczej panującej na rynku prędzej czy później upadnie. To tylko 180 zł* (*aktualnie 90 zł w promocyjnej cenie) za pakiet 6 wykładów niesamowicie kompetentnych ludzi, przekazujących bardzo praktyczną wiedzę, przydatną w każdym biznesie bez względu na jego wielkość.

PPS

Ta bardzo pożyteczna wiedza, zawarta w nagraniach z seminarium z Davidem Stockmanem może być Twoja już teraz w cenie 90 zł (promocja -50% obowiązuje tylko przez dwa tygodnie). Po prostu kliknij „kup teraz” i otrzymaj dostęp do nagrań z seminarium:

Kup teraz
 • Video
 • Audio
 • Pliki do pobrania