Zjazd ASBIRO – Turawa 2014

ASBIROwy zjazd w Turawie

Jak co roku zorganizowaliśmy zjazd naszych studentów, absolwentów, wykładowców i wszystkich sympatyków naszej Uczelni. Byliśmy już na Oktoberfeście, jeździliśmy na nartach, pływaliśmy kajakiem oraz żaglówkami. W tym roku wybór padł na jezioro w Turawie, w okolicach Opola do pensjonatu prowadzonego przez Krzysztofa Stańko, jednego z założycieli stowarzyszenia NIEPOKONANI.

Kiedy odbył się zjazd?

18-22 czerwiec 2014

długi weekend (Boże Ciało)

Gdzie?

Turawa

Duże Jezioro Turawskie

Krzysztof Stańko

Krzysztof Stańko spędził 27 miesięcy w areszcie, bo został oskarżony przez gangstera i świadka koronnego Macieja B. o wyprodukowanie 200 kg amfetaminy. Sęk w tym, że w słowach gangstera nie było krztyny prawdy. Mało tego. Świadek koronny (być może z prokuratorem) zrobił sobie całkiem dobry biznes. Oskarżył kilkudziesięciu uczciwych przedsiębiorców o związek z produkcją narkotyków, a potem w zamian za pieniądze odwoływał zeznania. Po 9 latach Krzysztof został uniewinniony. Wkrótce potem, wraz z innymi pokrzywdzonymi przedsiębiorcami, założył stowarzyszenie NIEPOKONANI. Krzysztof jest naszym wykładowcą oraz właścicielem ośrodka do którego jedziemy.

Spływ kajakami

W zeszłym roku spływ kajakowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem powtórzyliśmy imprezę. Wybraliśmy jednak inne miejscie. Rzeka Budkowiczanka zajęła 4 miejsce w konkursie na najpiękniejszą rzekę pod względem walorów turystycznych. Budkowiczanka to jedna z najczystszych rzek w Polsce.

Strzelanie laserami

Jeden z ASBIROwców prowadzi firmę eventową (http://grupadesantowa.com.pl/). Organizuje między innymi strzelania laserowymi pistoletami. Podczas zjazdu ASBIRO postanowił przywieźć sprzęt z sobą i zorganizować dla wszystkich uczestników małą zabawę w wojnę.

Chodzenie po rozżarzonych węglach

W zeszłym roku Firewalking nie do końca się udał ze względu na pogodę. W tym roku podejmujemy kolejną próbę. Każdy uczestnik będzie mógł zmierzyć się ze strachem i przejść się po ogniu. Czasami zdarzają się małe oparzenia, jednak przeważnie okazuje się, że strach miał wielkie oczy.

Oraz oczywiście wykłady

Nie bylibyśmy szkołą biznesu, gdybyśmy podczas naszych zjazdów nie organizowali wykładów. Tak też stało się tym razem. Oczywiście nie przesadzaliśmy z tym, jednak oprócz atrakcji wymienionych powyżej, również można było posłuchać wspaniałych historii biznesowych. Chociaż wykład Krzysztofa bardziej przypominał dobry kryminał niż lekcję biznesu. Poniżej jeden z naszych wykładów, który zorganizowaliśmy w podobnych okolicznościach.

Tak się bawiliśmy wcześniej

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube. Opublikowaliśmy tam więcej filmów dotyczących ASBIRO. Znajdziesz tam relacje z naszych imprez, z budowy szkoły w Afryce, jak również kilka kolejnych wykładów, które opublikowaliśmy w całości.