Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników

Seminarium ASBIRO - Pracownicy

Prowadząc firmę często frustruje nas to, że to my, jako ich właściciele, jesteśmy osobami, które muszą wykonywać najwięcej pracy. Często jest tak, że poświęcamy ponad 60 godzin tygodniowo, żeby nasza firma mogła się rozwijać. Pytanie, czy tak musi być i jaki jest sposób na to, żeby firma nie pochłaniała nam tak dużej części życia. Po tym seminarium będziesz bogatszy o doświadczenie wielu znakomitych przedsiębiorców, którym udało się zbudować firmy w oparciu o właściwych i wartościowych pracowników, dzięki czemu nie będziesz już musiał popełniać błędów, które oni nieraz popełnili i dzięki temu praca nad biznesem będzie dawała Ci jeszcze więcej satysfakcji, a do tego oszczędzisz czas i pieniądze. Pamiętaj, czym szybciej je zdobędziesz tym szybciej będziesz mógł wprowadzić je w życie. Sprawdź nasze szkolenie.

Kiedy?

20-21 czerwca 2015

Gdzie?

Airport Hotel Okęcie, 17 Stycznia 24, Warszawa

Skąd pomysł na seminarium?

Na rynku funkcjonuje wiele znakomitych firm, gdyby jednak nie pracownicy, którzy sprawiają, że wszystko działa w nich sprawnie i płynnie, nie można byłoby mówić o ich sukcesie. Znalezienie wartościowych pracowników i stworzenie im takich warunków pracy, aby chcieli pracować na nasz sukces jest ważną i często kluczową kwestią. Choćbyś był najbardziej utalentowany, kreatywny i postępowy, sam nie jesteś w stanie zrobić wszystkiego w firmie. Potrzebujesz do tego ludzi. Jeśli chcemy, aby nasz biznes rósł i odnosił sukcesy, to zespół godnych zaufania współpracowników jest rzeczą, bez której nie możemy się obejść. Zdarza się też, że chcąc taki zespół zbudować trafiamy na ludzi, którzy nie tylko nic dobrego nie wnoszą, ale wręcz pogrążają firmę. Pytanie, jak ich unikać, a jak już do nas trafiają, jak się ich pozbyć?

Pracuj nad firmą a nie w niej

Życie przedsiębiorcy nie jest lekkie. Bywają dni, kiedy trzeba pracować po kilkanaście godzin. Niestety, ale wielu przedsiębiorcom firma zabiera całe życie. Jak odpowiednio delegować zadania pracownikom i skutecznie egzekwować ich wykonanie? Co zrobić, aby nasza praca nie była cały czas skoncentrowana na szczegółach, których wykonanie jesteśmy w stanie powierzyć innym? Również na te pytania znajdziesz odpowiedź, biorąc udział w naszym czerwcowym seminarium.

Zyskaj czas na to, co naprawdę jest Twoim zadaniem i czym tylko ty możesz się zająć

Każdy z nas zaczynając prowadzić własny biznes, wykonywał początkowo większość zadań samodzielne, byliśmy sprzedawcami, sekretarkami, asystentami, kierowcami, dostawcami, księgowymi i kimkolwiek innym, kto był nam potrzebny. Prowadzenie biznesu dotyczy wielu obszarów i aby mógł rosnąć, i się rozwijać nie możesz wszystkiego wykonywać samemu. Aby praca przynosiła efekty i dawała Ci satysfakcję a nie przynosiła tylko przemęczenia, musisz skupić swoje działania na rzeczach, które tylko Ty możesz wykonać. Zadaniem szefa jest zarządzanie firmą, a nie pracownie nad każdym drobnym szczegółem, który może być odpowiedzialnością innych.

Skąd wziąć ludzi, którzy nie będą nam działać na nerwy?

Każdy z nas, kto zmierzył się z zatrudnieniem pierwszych pracowników wie, że nie jest to proste zadanie. Czasem jedna rozmowa kwalifikacyjna nie wystarczy, aby wyłapać odpowiednie osoby. Jak już na samym początku odpowiednio dobrać personel, aby skutecznie pracował na sukces Twojej firmy? A jeśli w Twoim zespole jest już osoba, która nie powinna była się tam znaleźć, jak odpowiednio powiedzieć jej, że musi odejść? Zatrudnianie i zwalnianie to jedne z podstawowych umiejętności każdego przedsiębiorcy nastawionego na osiągnięcie sukcesu w rozwoju swojego biznesu.

Kajaki 2013

Co zrobić, żeby wartościowi ludzie chcieli z nami pracować?

Zatrudnienie wartościowego człowieka nie wystarczy. Co zrobić, aby właściwi ludzie na właściwych stanowiskach chcieli dla nas pracować? Jak sprawić, żeby praca dla nas stała się również ich sukcesem? Jeśli pracownik jest rzeczywiście wartościowy, to sama kwestia wynagrodzenia niekoniecznie załatwi sprawę. Zbyt często wydaje nam się, że kiedy dobrze płacimy to ludzie będą dla nas chętnie i dobrze pracować, ale nie zawsze tak jest. Jak sprawić, żeby utalentowany pracownik nie tylko wykonywał swoje zadania, ale również sam był na tyle zmotywowany, żeby podejmować samodzielne próby budowania naszego biznesu?

Jak zwalniać osoby, które utrudniają Ci życie?

Zwalnianie pracowników nigdy nie jest radosną sprawą. Jak jednak robić to z godnością? Jak pozbyć się pracowników, którzy niszczą naszą firmę, a w najlepszym wypadku nic do niej nie wnoszą? Jak zabezpieczyć się przed tym, żeby po zwolnieniu nasz były pracownik nie powodował kolejnych kłopotów?

kajaki dwa

Biznes jest po to, żeby pomagać Tobie, pracownikom i klientom

Biznes jest niczym innym jak pomaganiem drugiemu człowiekowi. Mając wartościowy produkt, chcesz sprzedać go innym, aby mógł ułatwić im życie. Zatrudniając wartościowych ludzi, nie tylko pracujesz na sukces swojej firmy, ale dajesz innym utrzymanie i szansę na rozwój. Jak zarządzać firmą tak, aby przynosiła jak największe korzyści nie tylko Tobie, ale również dla innych.

Dlaczego organizujemy seminarium „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników”?

Dlatego że to ludzie budują firmy. A my, jako ich właściciele, chcemy odpowiednio dobrać i zachować właściwych ludzi na właściwych stanowiskach, aby móc budować firmę opartą na współpracy, jedności i celu. Nie chcemy spędzać czasu na ciągłym szukaniu dobrych pracowników ani tym bardziej na ciągłym męczeniu się z tymi, których już mamy. Seminarium organizujemy po to, żeby każdy uczestnik mógł usłyszeć prawdziwe historie tego, jak nasi wykładowcy budowali swoje firmy, jak rekrutowali pracowników i jak sobie z nimi radzą.

Zabierz swojego wspólnika i razem poprawcie jakość pracy Waszej firmy!

Seminarium „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników?” przeznaczone jest dla wszystkich, którym zależy na odpowiednim znajdywaniu, zatrudnianiu i zatrzymaniu wartościowych ludzi, którzy pomogą naszej firmie osiągnąć sukces. Chcemy, aby to, o czym będziemy rozmawiać wpłynęło na Ciebie, ale również na Twoich najbliższych współpracowników czy partnerów w biznesie. Dlatego zabierając ze sobą swojego najbliższego współpracownika, będziecie mogli lepiej zrozumieć, na czym polega skutecznie zatrudnianie, zatrzymywanie pracowników oraz ich zwalnianie. Jako przedsiębiorca dowiesz się, jak znajdować więcej czasu na zarządzanie firmą a nie na skupianie się na szczegółach, których wykonanie możesz oddelegować innym.

Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

Seminarium „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników?” odbędzie się w dniach 20-21.06 2015 na uczelni ASBIRO.

W pierwszej części seminarium wykładowcy mówić będą o tym, jak skutecznie rekrutować wartościowych pracowników, a w drugiej opowiadać będą o tym, jak radzić sobie z tymi, którzy już są w naszej firmie. Po seminarium będziesz dokładnie wiedział, co robić, aby mieć w firmie dobrych pracowników oraz jak z nimi pracować, żeby firma mogła się dobrze rozwijać.

Tak wyglądało ostatnie seminarium

Poniżej możesz zobaczyć krótką relację z naszego ostatniego seminarium na temat złapania właściwej równowagi pomiędzy życiem rodzinnym a prowadzeniem firmy tak, żeby ani jedno, ani drugie nie ucierpiało oraz jesiennego seminarium z David’em Stockman’em. Podczas naszych seminariów sale są pełne.

Jak będzie wyglądało seminarium „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników”?

Seminarium „Jak znaleźć i zatrudniać wartościowych pracowników?” skupi się na dwóch kluczowych aspektach budowania zespołu pracowników, którzy pomogą Ci osiągnąć sukces:

1)   Jak znaleźć i zrekrutować właściwe osoby do pracy w naszej firmie. W pierwszej części naszego seminarium poruszymy kwestię rekrutacji, żeby każdy uczestnik mógł nauczyć się tego, jak dotrzeć do właściwych pracowników i jak unikać tych, którzy tylko sprawiają kłopoty. Posiadając umiejętności właściwego doboru pracowników będziemy mogli oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

2)   Jak sprawić, żeby wartościowi pracownicy chcieli w ogóle z nami pracować i jak radzić sobie z tymi, którzy są częścią zespołu, ale nic dobrego nie wnoszą. Druga część seminarium pomoże nam nauczyć się tego, jak pracować z ludźmi, którzy już są częścią naszej firmy. Nasi wykładowcy posiadając konkretną, praktyczną wiedzę, podzielą się z nami swoim doświadczeniem na temat właściwych relacji ze swoimi pracownikami.

Osoby prowadzące zajęcia

Czego dowiesz się uczestnicząc w seminarium „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników”?

Tematy, które zostaną omówione podczas seminarium:

 1. Jak zatrudniać wartościowych pracowników?
 2. Jak w czasie rekrutacji wyłapać osoby, które tylko sprawiają dobre wrażenie?
 3. Jak unikać darmozjadów już w procesie rekrutacji?
 4. Co zrobić, kiedy trudni pracownicy pojawią się w naszym zespole?
 5. Jak we właściwy sposób zwalniać pracowników?
 6. Jak motywować zespół do efektywnej pracy?
 7. Co zrobić, żeby ze słabych i przeciętnych pracowników uczynić wartościowy element firmy?
 8. Jak rozwiązywać konflikty w zespole?
 9. Co zrobić, żeby nasi pracownicy ze sobą współpracowali a nie konkurowali?
 10. Jak skutecznie wynagradzać pracowników?
 11. Co zrobić, żeby właściwie dyscyplinować swój zespół?
 12. Jak mądrze rozliczać pracowników z tego, jak wykonują pracę?

Dlaczego warto pojawić się na seminarium „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników”?

 Oto kilka powodów dla których warto zajrzeć na nasze seminarium:

 • Znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania
 • Biorąc ze sobą na seminarium najbliższego współpracownika będziecie mogli wspólnie dowiedzieć się, jak poprawić dziedzinę zatrudniania i zwalniania w Waszej firmie. Dzięki temu doświadczeniu będziecie mogli zaoszczędzić czas i pieniądze, które musielibyście poświęć na kolejne rekrutacje i szkolenia, co chwilę zmieniając ludzi w swoim zespole.
 • Będziecie wiedzieli, co robić, aby zachować właściwe osoby na właściwych stanowiskach.
 • Seminarium będzie też dobrą okazją, aby poznać nowe osoby i wymienić się z nimi doświadczeniami.
 • Oprócz zdobywania wiedzy będzie też czas na relaks (w postaci wieczornej integracji).

Dla kogo przeznaczone jest to seminarium?

Seminarium „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników?” przeznaczone jest dla wszystkich osób, którym zależy na skutecznym znajdywaniu i zatrzymywaniu wartościowych pracowników oraz zdobycie wiedzy, jak odpowiednio zwalniać ludzi, którzy nie powinni byli znaleźć się w naszym zespole.

Partnerzy seminarium

KoLiberLogowMeritrum-logoTB

Wspólna sobotnia kolacja

Tradycją jest to, że w sobotę po zajęciach wszyscy studenci wraz z wykładowcami udają się do zaprzyjaźnionej restauracji, gdzie trwają dyskusje na rożne tematy. Wbrew pozorom to podczas kolacji rozmawiając z uczestnikami kursu można wynieść ze zjazdu najwięcej ciekawych informacji, rad i inspiracji.

Kolacje odbywają się w restauracji hotelowej, gdzie nocują uczestnicy kursu dojeżdżający spoza Warszawy. Niestety bardzo mało osób mieszkających w Warszawie zostaje z nami na kolacji, gdyż spieszą się do domów. Tracą przez to wiele, dlatego też jeżeli mieszkasz w okolicy Warszawy i chcesz zapisać się na kurs, zawsze zaplanuj sobie wyjście z całą grupą na kolację w sobotę po zajęciach.

Kolacje wnoszą taką wartość, że podczas jednej z nich studenci z 12 grupy Kursu Podstawowego to, co dzieje się na sali szkoleniowej w sobotę zaczęli nazywać „przed-zajęciami”, kolację „zajęciami właściwym”, natomiast niedzielne zajęcia to „po-zajęcia”.

<

Noclegi

Jeżeli dojeżdżasz na nasze zajęcia spoza Warszawy i potrzebujesz noclegu, chętnie pomożemy Ci w znalezieniu hotelu. Dysponujemy kilkoma zaprzyjaźnionymi hotelami, w których nocujemy podczas zjazdów. Koszt jednego noclegu bez śniadania waha się od 33 do 54 zł.

Nagrania z zajęć

Wszystkie wykłady na seminarium będą nagrywane. Jeżeli będziesz uczestnikiem (zapiszesz się, opłacisz i pojawisz na miejscu) to kilka dni po seminarium nagrania zostaną Ci udostępnione w naszych systemie udostępniania nagrań online.

Ile kosztuje cała ta impreza?

Untitled-12

40 zł rabatu jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640Nieważne z której oferty skorzystasz. Czy jako osoba z zewnątrz, jako członek Klubu ASBIRO lub jego osoba towarzysząca. Jeżeli płatności dokonasz przy pomocy Bitcoin to będziesz mógł zapłacić 40 zł mniej. Dla aktywnych członków Klubu ASBIRO oznacza to nawet 40% rabatu.

Na ostatnich seminariach sala była pełna

Na ostatnim seminarium („Biznes i Rodzina”) po raz kolejny sala była pełna. Tutaj może być podobnie, dlatego nie warto czekać. Jeżeli czujesz, że jest to wiedza, która może Ci się kiedyś przydać, po prostu zarezerwuj miejsce już dzisiaj.