Poznaj Biznes w Tajlandii oraz Singapurze

Na początku tego roku odbył się najpopularniejszy pod względem liczby uczestników wyjazd ASBIRO – Poznaj Biznes w Tajlandii. Wzięło w nim udział 65, które przez kilka tygodni podróżowały po Tajlandii poznając zarówno polskich jak i tajskich przedsiębiorców. Poza tymi spotkaniami mieliśmy również spotkania w Tajsko-Singapurskiej Izbie Handlowej oraz Izbie Handlowej w Hong Kongu, dzięki czemu mogliśmy się przekonać jak rzeczywiście wygląda prowadzenie biznesu w Azji oraz jakie są możliwości współpracy i rozwoju biznesu dla polskich przedsiębiorców.

Już w lutym mogłeś wziąć udział w kolejnym wyjeździe z serii Poznaj Biznes w Tajlandii!

Kiedy i gdzie? 

15-29 luty 2016 – Tajlandia i Singapur

Wyjazdy z serii Poznaj Biznes

Każdego roku organizujemy kilka wyjazdów zagranicznych, które studentom i sympatykom ASBIRO pozwalają poszerzyć biznesowe horyzonty i jednocześnie połączyć przyjemne z pożytecznym. Nasze wyjazdy to nie tylko biznes i niezliczone spotkania ale również czas na odpoczynek i poznawanie nowych zakątków świata. Wszystko to zaczęło się kilka lat temu od pierwszych wyjazdów do UK, podczas których tłumaczyliśmy uczestnikom prawne aspekty prowadzenia firmy w UK. Mówiliśmy o rejestracji, o podatkach, o księgowości. Oprócz tego, uczestnicy mieli możliwość posłuchać wykładów prowadzonych przez angielskich przedsiębiorców, jak również skonsultować swoje plany z ludźmi, którzy swoje firmy od wielu lat prowadzą na terenie Wielkiej Brytanii. Do tej pory dochodzą do nas echa tych wyjazdów. Co chwilę słyszymy, jak jedni studenci wysyłają kolejne TIRy towarów do UK, a inni uczestnicy spotkań importują inne dobra do Polski.

Spotkania, które zaczęliśmy organizować w UK sprawiły, że coraz więcej osób pytało nas o podobne inicjatywy w innych krajach. Dzięki temu, że społeczność ASBIRO jest już bardzo międzynarodowa, zaczęliśmy rozmawiać z Polakami mieszkającymi za granicą, którzy prowadzą firmy i z ich pomocą organizowaliśmy spotkania z innymi lokalnymi przedsiębiorcami. W ten sposób powstała idea wyjazdów pozwalających poznać możliwości biznesowe innych krajów.

Tam już byliśmy

flagi

Dlaczego Tajlandia?

Od lat współpracujemy w Piotrem Motylem, który ma duże doświadczenie biznesowe. Był okres, kiedy zajmował 7. pozycję wśród sprzedawców na Allegro i nie sposób odmówić rozmachu jego działalności. Z czasem zaczął dość porządnie doskwierać system, z którym jako przedsiębiorca musiał walczyć i ostatecznie zdecydował się na poszukiwania innego kraju, gdzie mógłby prowadzić biznes. Obecnie Piotrek na stałe mieszka w Tajlandii skąd prowadzi brytyjską spółkę LTD a czas oszczędzony na walce z biurokracją przeznacza na pomoc innym osobom, które chcą, podobnie jak on prowadzić biznes za granicą. Piotr prowadzi też projekt Biznes Ponad Granicami, w ramach którego organizujesz szkolenia online i dociera ze swoją działalnością do około 10 000 przedsiębiorców.

Tematyka wydarzenia w dużym skrócie:

  • założenie biznesu w Tajlandii
  • założenie biznesu w Singapurze
  • założenie biznesu w Hongkongu
  • zakup nieruchomości w Tajlandii
  • optymalizowanie podatków
  • handel międzynarodowy, sprzedaż i poszukiwanie dostawców.

Z kim spotkamy się podczas wyjazdu?

Mieliśmy zaplanowaną serię spotkań zarówno z polskimi jak również zagranicznymi przedsiębiorcami, prowadzącymi firmy w Tajlandii. Wielu z nich to osoby związane z ASBIRO, które są naszymi stałymi wykładowcami. Ponadto mieliśmy okazją poznać grono ludzi ze otoczenia biznesu, dzięki którym dowiedzieliśmy się dokładnie jakie możliwości dla Polaków tworzy rynek tajski.

Piotr Motyl

Od 3 lat mieszka w Tajlandii i jest przedsiębiorcą z bogatym ponad 15 letnim doświadczeniem w E-biznesie.  Piotr Podzieli się wiedzą z zakresu  tworzenia i prowadzenia biznesu do zarządzania z dowolnego miejsca na świecie, z wykorzystaniem, spółki LTD oraz spółek Hongkongu czy Singapurze. www.biznesponadgranicami.pl

Andrzej Kuśnierczak

International Executive Director, Polish-Thai Business Center,  Lecturer & Researcher Suan Sunandha Rajabhat University na wydziale Industrial Management oraz Member of Singapore Thai Chamber of Commerce (STCC).

Mieszka w Tajlandii od 5-ciu lat, zbudował tutaj wiele kontaktów zarówno na szczeblu biznesowym jak i rządowym. Włada biegle w j. tajskim.

Z wystąpienia Andrzeja dowiesz się jak nawiązywać kontakty z dostawcami, zakładami produkcyjnymi i zrzeszeniami biznesowymi.

Simon Osborne

Managing Director, AIPGlobal.co

Simon podzieli się informacjami n temat funkcjonowania start up’ów i pozyskiwanie środków na inwestycje w Tajlandii. Posiada 10 letnie doświadczenie na rynku międzynarodowym i od 2012 wpiera start up’y w pozyskiwaniu funduszy na rynku Tajlandii i Asia Pacific.

Helmut Buchberger

Managing Director of ABC Asian Business Consulting Co., Ltd.

Od 15 lat zajmuje się konsultingiem dla firm, które chcą wejść na rynki: Tajlandii i Singapuru. Specjalizacje się w doradztwie cudzoziemcom. Współpracuje z organizacjami: Asian Business Club, British Chamber of Commerce Thailand, German-Thai Chamber of Commerce, Singapore-Thai Chamber of Commerce, Rotary Club Jomtien-Pattaya.

Helmut podzieli się swoją wiedzą jak wejść z biznesem na rynek tajski i singapurski oraz jak inwestować w nieruchomości w tej części świata.

Krzysztof Król

CEO of Ting Tong Apps Co. Ltd.

Krzysztof od ponad 4 lat mieszka w Tajlandii, prowadzi tu biznes i inwestuje w nieruchomości. Ma ogromne doświadczenie na rynku edukacyjnym, rozwoju osobistego i w projektowaniu aplikacji mobilnych do nauki języków obcych.

Z wystąpienia Krzyśka,  dowiesz się praktycznych informacji na temat przeprowadzki do innego kraju, zakładania i prowadzenia firmy w Tajlandii w branży IT, a także rozwijania projektów i oprogramowania na rynek międzynarodowy.

Maciej Walenciak 

Founder & Managing Director of Walen international school

Polski przedsiębiorca, który aktualnie prowadzi od 12 lat sieć szkół językowych Tajlandii, Filipinach i Chinach. Od ponad 10 lat zajmuję się inwestowaniem na tajskiej i polskiej giełdzie papierów wartościowych. Założyciel i fundator „Walen inwesting School” (Szkoła Inwestowania Walen).

Tomasz Kos

Founder & Managing Director of Kos Design

Tomasz kilkanaście lat mieszka w Tajlandii, prowadzi firmę od ponad 10 lat. Zajmuje się projektowaniem stron internetowych i kampaniami reklamowymi dla tajskich i międzynarodowych firm. Zatrudnia kilkanaście osób i można powiedzieć ze jest ekspertem na runku w swojej dziedzinie. 

Tomasz poprowadzi wystąpienie na temat możliwości biznesowych na rynku e-commerece a Rynku Tajski.

Dawid Starzynkiewicz

Managing Director

Jeżdżąc po Świecie znalazł swoje miejsce w Tajlandii, w której mieszka już od ponad 10 lat. Szukając sposobu na życie inspirował się napotkanymi z ludźmi, dzięki czemu zajął się między innymi sprzedażą internetową. Dynamicznie rozwijającą się firmę przekształcił w duże przedsięwzięcie dropshippingowe, które rozwija na cały świat.

Dawida wystąpienie będzie w temacie, rozwijania biznesu i sprzedaży na rynku tajskim i międzynarodowym. Dawid podzieli się wiedzą również na temat budowania sieci dystrybucji i realiach biznesowych w temacie współpracy z azjatyckimi partnerami.

Wojciech Nowak

Managing Director of Almark Co. Ltd.

Wojciech mieszka w Tajlandii od ponad 25 lat. Płynnie posługuje się językiem tajskim. Ponadto regularnie występuje w sądach tajskich reprezentując klientów i broniąc ich interesów. Inwestuje w nieruchomości i ma ogromne doświadczenie przy prowadzeniu spraw w sądach arbitrażowych.  

Wojtek, w swoim wystąpieniu podzieli się swoimi doświadczeniami na temat aspektów prawnych przy nawiązywaniu współpracy z partnerami tajskimi a także doświadczeniami przy wprowadzaniu polskich firm na rynek tajski.

Anna Jovancic

posiada 15 letnie doświadczenie w tworzeniu optymalnych podatkowo struktur. Specjalizuje się w zakładaniu spółek w tzw rajach podatkowych (e.g. Belize, St Vincent etc) jak i w krajach o niskim opodatkowaniu (e.g. Singapur, Hong Kong, Cypr etc).  Jest tez właścielka spółki TMS FZE (http://formarak.com/), która posiada licencję na zakładanie i obsługę spółek w emiracie Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mówi biegle po polsku (język ojczysty) jak i po angielsku.

Tak wyglądały poprzednie wyjazdy

Podczas ostatnich kilku wyjazdów udało nam się nagrać materiał video dzięki czemu możecie już dziś zobaczyć, jak wyglądają wyjazdy z serii „Pozna Biznes” z ASBIRO. Na wyjazdy zagraniczne zabieramy (w zależności o dokładnej lokalizacji) od 20 do 150 osób, które korzystają z kilku dni wykładów prowadzonych przez lokalnych przedsiębiorców oraz zwiedzania fabryk i zakładów przemysłowych a wieczorami okolicznych pubów.