Poznaj Biznes w Szwecji

10 – 14 lipca 2019

Poznaj biznes w Szwecji – to połączenie spotkań biznesowych z lokalnymi przedsiębiorcami, networking i zwiedzenie tego pięknego kraju.

Poznaj szwedzki rynek!

Celem wyjazdu jest poznanie „od środka” szwedzkiego rynku, znalezienie możliwości i inspiracji w tym kraju oraz zdobycie kontaktów biznesowych czyli poznanie ludzi, którzy właśnie tu osiągnęli swój sukces!

Tu już byliśmy:

Dlaczego Szwecja?

W Szwecji mieszka ok 100 000 Polaków, są to nie tylko pracownicy, ale także wykwalifikowani specjaliści z różnych dziedzin. Spora grupa Polaków prowadzi na terenie Szwecji swoje biznesy, niektóre z nich odwiedzimy!

Sztokholm nazywany jest europejską Doliną Krzemową. Kreują oni świetne marki, które bardzo szybko wprowadzają na globalny rynek takie jak Skype, czy Spotify, które ostatnimi czasy zostały bardzo dobrze przyjęte na amerykańskiej giełdzie. Sukces szwedzkich firm opiera się na wyjątkowej dbałości o klienta oraz jasno określonych wartościach. Jako przykład można wymienić: Ikea, H&M, Kappahl, Volvo czy Oriflame.

Zaskoczeniem jest wysokość podatków w Szwecji czyli CIT 22%, VAT 25%, oraz podatek od zysków kapitałowych 30%. Mimo to Szwecja sfinansowała kilka unicornów: Skype, Spotify, King (Candy Crush), Mojang (Minecraft).

Sprawdzimy jak radzą sobie przedsiębiorcy na szweckim  rynku? Czy warto sprzedawać tam swoje towary i usługi? Co czeka przedsiębiorcę, który chce otworzyć firmę właśnie w Szwecji?

Dlaczego warto?

Oprócz cennych kontaktów, dowiesz się:

 • Jak wygląda biznes w Szwecji?
 • Jak mieszka się w tej części Europy?
 • Jak wygląda rynek nieruchomości w Szwecji?
 • Jak budować kontakty biznesowe w tym kraju?
 • Jakie produkty kupują Szwedzi?

WASZE OPINIE

Dzięki ASBIRO wyjazd był połączeniem wyjazdu z „pilotem”, czyli miękkim lądowaniem jak by coś i możliwością zrealizowania się w podróży w sposób zupełnie swobodny… Coś niebywałego!
Anna Uczestniczka wyjazdu Chin 2016
Wyjazdy międzynarodowe ASBiRO pozwalają Ci znaleźć się przed konkurencją. Dowiadujesz się rzeczy, których oni jeszcze nie wiedzą. Dochodzi do Ciebie, że można coś inaczej.
Bartosz Langa Uczestnik wyjazdu Poznaj Biznes w Tajlandii
Dzięki temu wyjazdowi udało mi się nawiązać ciekawą współpracę związaną z realizacją dużej ilości stron internetowych! Dodatkowo kilka osób chce wspólnie działać. Uwielbiam ASBIRO :)
Jacek Uczestnik wyjazdu do Monachium

Ludzie są największą wartością!

Podczas całego wyjazdu będziemy gośćmi Joanna i Andrzej Kalinowscy, naszych studentów MBA Nieruchomości.

https://www.youtube.com/watch?v=8syCivN5qXs

Z kim spotkamy się na miejscu?

 • Joanna i Andrzej Kalinowscy – wspólnie z mężem prowadzą parę biznesów w Szwecji oraz Inwestują w nieruchomości. Podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem.
 • Katarzyna Żubrykowska – od 10 lat w Szwecji. Ambitna, energiczna, kocha cyferki , uwielbia zgłębiać przepisy, księgowa z powołania. Opowie nam o szwedzkich podatkach, co można a czego nie można robić w szwedzkich firmach. Pokaże nam rodzaje działalności, oraz plusy i minusy ich prowadzenia.
 • Stefan Palm – prowadzi miljonowe projekty inwestycje w nieruchomości w Stockholmie.
 • Grzegorz Wojczuk – przedsiębiorca , człowiek z bogatym zapleczem inwestycyjnym. Opowie nam o różnych projektach, o plusach i minusach w inwestowaniu.
 • Bartek Tylicki – człowiek orkiestra, opowie nam jak odbić się od dna i stworzyć świetnie prosperujący biznes.

Nocleg

Ödeshög -> Gula huset

Miejsce z historią, drewniane budynki z XVII wieku, tak kiedyś wyglądały domu w Szwecji. Obecnie klimatyczny hostel w pięknej okolicy. To nasze miejsce na nocleg i wieczorne integracje.

http://www.odeshogsvandrarhem.se/index.php

Program wyjazdu

 1. Dzień 1 – Środa (10.07.2019)  – 21:00 wypłynięcie promem z Portu w Gdynii do Szwecji. (Noc na promie).
 2. Dzień 2 – Czwartek (11.07.2019)  – Przypłynięcie do Karlskrona. Ok 12:00 dojazd do Ośrodku. Zwiedzanie Ödeshög, wieczorem wspólny grill oraz integracja.
 3. Dzień 3 – Piątek (12.07.2019) – Zwiedzanie: Omberg, Port, Kamień Wikingów i Gränna. Wieczorem integracja.
 4. Dzień 4 – Sobota (13.07.2019) – 10:00 – 17:00 – Wykłady oraz networking biznesowy z przerwą obiadową. Wieczorem pożegnalne ognisko na Ombergu.
 5. Dzień 5 – Niedziela (14.07.2019) – ok 4 rano wyjazd na Prom do Karlskrona. 9:00 wypłynięcie do Polski.

Koszty organizacyjne: 950 zł*

*Koszt organizacyjny dla członka Klubu ASBIRO to 850 zł

 • Cena zawiera: 3 noclegi w pokojach 2-3-4 osobowych, wspólne śniadania, 1 obiad podczas konferencji oraz 2 grille, konferencja z przedsiębiorcami, networking biznesowy, zwiedzanie okolicy własnymi samochodami.
 • Cena nie zawiera: przejazdu do Szwecji, komunikacji po Szwecji oraz pozostałych posiłków nie uwzględnionych w programie, ubezpieczenia na terenie UE.

W wyjeździe mogą wziąć udział rodziny z dziećmi. Koszt 550 zł / dziecko (3-12)

PROMY NA LINII GDYNIA – KARLSKRONA – GDYNIA

Gdynia-Karlskrona Śr 10 lip 201921:00 – 07:30 (noc na statku)

Karlskrona-Gdynia N 14 lip 201909:00 – 19:30

Koszt: 1500 zł (w 2 strony). W cenie 4 osoby + 1 samochód osobowy.

Rezerwacje -> https://www.stenaline.pl

Zapisz się

Zapisy zakończone

Masz jakieś pytanie?