Poznaj Biznes na Ukrainie

ASBIRO dba o jak najszersze horyzonty biznesowe organizując wyjazdy zagraniczne w mniej i bardziej odległe zakątki świata. Tym razem wybraliśmy się na Ukrainę, do Lwowa, gdzie mieliśmy możliwość poznać ukraińskie realia biznesowe oraz to jak my możemy na nich skorzystać.

Kiedy i gdzie? 

7-11 listopada 2015 – Lwów (Ukraina)

Poznaj Biznes na Ukrainie

Przez ostatnie lata ASBIRO pomogło rozwinąć się tysiącom przedsiębiorców. Niektórzy z nich postanowili szukać możliwości biznesowych poza granicami Polski i po czasie zapraszali nas, żebyśmy ich odwiedzili i poznawali warunki rynkowe panujące w innych częściach świata. W ten sposób zorganizowaliśmy wyjazdu do UK, Tajlandii, Luksemburga, Czech, na Litwą oraz do innych części świata. Za każdym razem uczestnicy wyjazdów z serii „Poznaj Biznes” wracali do Polski z nowymi, świeżymi pomysłami, szerszą perspektywą oraz kontaktami, które później przekładały się na konkretne pieniądze. Przy okazji każdego wyjazdu mamy możliwość spotykania się z lokalnymi przedsiębiorcami oraz osobami związany z lokalnym światem biznesu, takimi jak prawnicy oraz księgowi, którzy uczą nas tego jak wyglądają ich realia biznesowe oraz w jaki sposób możemy z nich skorzystać.

Tam już byliśmy

flagi

Dlaczego akurat wyjazd na Ukrainę?

Obecna sytuacja na Ukrainie wydaje się nie sprzyjać rozwojowi biznesu. Okazuje się jednak, że może być wręcz odwrotnie. Wg profesora Krzysztofa Kalickiego obecna sytuacja na Ukrainie pozwala działać czystym mechanizmom rynkowym, ponieważ wszystkie inne zawodzą. Sprawia to, że dzisiejsza Ukraina jest krajem nowych możliwości biznesowych zarówno lokalnie jak również międzynarodowo.

Możliwości na Ukrainie rosną

W ostatnim czasie Ukraina poprawiła swoją pozycję w międzynarodowym rankingu krajów ocenianych pod kątem możliwości prowadzenia biznesu tworzonym przez Bank Światowy. Skok o szesnaście pozycji Ukraina zawdzięcza usprawnieniom związanych z prawem własności oraz podatkami.

Dowiedzieliśmy się, jak te możliwości można wykorzystać w swoim biznesie i na nich zarobić

Wybierając się do Lwowa mieliśmy okazję skorzystać z doświadczenia osób, które poznały już jak działa biznes na Ukrainie. Dowiecieliśmy się między innymi:

  • Jak prowadzić biznes na Ukrainie
  • Jak nawiązywać kontakty biznesowe i być skutecznym w networkingu
  • Jak pozyskać potencjalnych pracowników do swoich polskich firm
  • Jak wygląda rynek nieruchomości na Ukrainie i jak na nim zarobić
  • Jak funkcjonuje system podatkowy Ukrainy i jakie stwarza możliwości i trudności dla biznesu
  • Jakie są warunki prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie i jakie stwarzają możliwości oraz problemy dla inwestorów

Z kim spotkaliśmy się podczas listopadowego wyjazdu?

  dariusz-materniak Dariusz Materniak

Założyciel i redaktor naczelny polukr.net przybliży nam gospodarkę, politykę i ogólny pogląd na Ukrainę

logo_pol

dr Oleksij Mołdowan

Obecnie Dyrektor NGO „Centrum Politycznych i Ekonomicznych Inicjatyw „EU strategy”, Doradca ds. rozwoju biznesu w krajach Europy Wschodniej. W różne okresy zajmowałem stanowiska Wiceprezesa ds. rozwoju systemu pomocy publicznej w Ukraińskim Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, kierownika Sektora Strategii Finansowej w Narodowym Instytucie Badań Strategicznych przy Prezydencie Ukrainy. Autor ponad 30 raportów analitycznych z pytań rozwoju biznesu oraz problem sektora finansów na Ukrainie. Autor ponad 100 prac publicystycznych i naukowych.

Łukasz Sadurek Łukasz Sadurek

W swojej działalności rekrutuje i zatrudnia pracowników z Ukrainy. W czasie wyjazdu przybliży nam procedury oraz podzieli się praktycznymi doświadczeniami.

Iwan Kulczycki

Doktor nauk ekonomicznych, trener biznesu, konsulant i kierownik projektów w Agencji Europejskich Innowacji we Lwowie. Posiada 15 lat doświadczenia w zakresie organizacji i realizacji międzynarodowych projektów (ponad 40 zrealizowanych), realizacji programów edukacyjnych i społecznych. 

Dr Nataliia Moldovan

Obecnie prowadzi badania naukowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako Trener Biznesu w NGO „Centrum Politycznych i Ekonomicznych Inicjatyw „EU Strategy”. Ukończyła Lwowski Uniwersytet im. Iwana Franki (Psychologia Zarządzania) oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi). Specjalizuje się w dziedzinie psychologii oraz kultury biznesu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Dmytro Borysow

Współwydawca portalu konsumenckiego Zakupy.lviv.ua. Posiada 12-letnie doświadczenie dziennikarskie, w tym w dziennikarstwie gospodarczym. W niedawnej przeszłości – konsultant i kierownik projektów w organizacjach pozarządowych

Nocleg

Odwiedzając Lwów w dniach 7-11 listopada 2015 roku będziemy zakwaterowani w Hotelu Lviv (http://www.hotel-lviv.com.ua/pl). Uczestnicy wyjazdu będą mogli skorzystać z dwuosobowych pokoi ze śniadaniami.

Tak wyglądały poprzednie wyjazdy

Podczas ostatnich kilku wyjazdów udało nam się nagrać materiał video dzięki czemu możecie już dziś zobaczyć, jak wyglądają wyjazdy z serii „Pozna Biznes” z ASBIRO. Na wyjazdy zagraniczne zabieramy (w zależności o dokładnej lokalizacji) od 20 do 150 osób, które korzystają z kilku dni wykładów prowadzonych przez lokalnych przedsiębiorców oraz zwiedzania fabryk i zakładów przemysłowych a wieczorami okolicznych pubów.

Zapraszamy na nasz kanał na Youtube. Opublikowaliśmy tam więcej filmów dotyczących ASBIRO. Znajdziesz tam relacje z naszych imprez, z budowy szkoły w Afryce, jak również kilka kolejnych wykładów, które opublikowaliśmy w całości.

Jak wyglądał wyjazd

Dzień 1 (7 listopada, sobota) przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie od godz. 14.00 , wieczorna integracja dla chętnych.

Dzień 2 (8 listopada, niedziela) śniadanie, zwiedzanie Lwowa oraz wieczorna integracja w lokalnym browarze.

Dzień 3 (9 listopada, poniedziałek) – cały dzień wykładów, obiad a wieczorem wspólna integracja.

Dzień 4 (10 listopada, wtorek) – cały dzień wykładów, obiad a wieczorem wspólna integracja.

Dzień 5 (11 listopada, środa) – śniadanie, powrót po Polski