Inwestowanie w nieruchomości w UK

szkolenie-nieruchomosci-uk

Kiedy pierwszy raz organizowaliśmy seminarium na temat nieruchomości okazało się, że nie tylko studenci ASBIRO byli bardzo zainteresowani tematem, ale również kilkuset sympatyków, którzy wzięli udział w seminarium. Równolegle z działalnością ASBIRO w Polsce dynamicznie rozwija się ASBIRO UK, gdzie od dwóch lat razem z Markiem Niedźwiedziem organizujemy w szkolenia poświęcone zakładaniu spółek LTD. Szkolenia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i do tej pory wzięło w nich udział dokładnie 460 osób. Podczas kilku ostatnich szkoleń o spółkach zauważyliśmy, że wśród uczestników tych wyjazdów jest coraz więcej osób aktywnie inwestujących w nieruchomości w Polsce, a na zakończenie ostatniego szkolenia przed wakacjami sesja pytań i odpowiedzi szkolenia poświęconego spółkom skupiona była na inwestowaniu w nieruchomości w UK. Mamy na Wyspach grono wykładowców zarówno polskich jak i brytyjskich, którzy nie tylko są świetnymi przedsiębiorcami, ale również aktywnie i skutecznie inwestują w nieruchomości. Korzystając z ich doświadczenia chcemy przybliżyć możliwości inwestycyjne w UK, które wciąż czekają na inwestorów z Polski. 

Kiedy?

9-10 stycznia 2016

Gdzie?

Sala konferencyjna New York Stadium, Rotherham United FC, New York Way, S60 1AH, Rotherham, S. Yorkshire

ASBIRO uczy zarabiania na nieruchomościach

Rynek nieruchomości jest bardzo popularnym tematem w społeczności ASBIRO. Wielu z naszych wykładowców i studentów aktywnie inwestuje na rynku nieruchomości. Do tego dochodzi jeszcze spore grono osób, którym udało się dobrze rozwinąć biznesy i chcą zgromadzone pieniądze dobrze zainwestować. Te osoby zazwyczaj szukają możliwości właśnie na rynku nieruchomości. Temat jest tak popularny, że uruchomiliśmy całkowicie osobny program studiów MBA na temat inwestowania w nieruchomości. Wynikało to z tego, że na polskim rynku edukacyjnym trudno o kompleksowy program szkoleniowy skupiony na różnych sposobach inwestowania w nieruchomości. O ile podczas seminarium skupiliśmy się głównie na podstawach o tyle studia MBA Nieruchomości to nie tylko kupowanie kawalerek pod wynajem, choć wiele osób dzięki temu osiąga świetne wyniki finansowe. Na MBA zajmuje się również gruntami, biurami, powierzchniami handlowymi i wieloma innymi tematami, które traktują temat nieruchomości bardzo kompleksowo.

A co z nieruchomościami w innych częściach świata?

Mając tak kompleksowy program dla osób zainteresowanych inwestowaniem w nieruchomości pomyśleliśmy, że warto byłoby pokazać jakie możliwości inwestycyjne drzemią w innych częściach świata. Regularnie organizujemy wyjazdy zagraniczne, w których biorą udział osoby zainteresowane rozwojem swojego biznesu o rynki zagraniczne. Jak dotąd mieliśmy okazję odwiedzić takie kraje jak Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Niemcy, Litwę, Tajlandię, Chiny, Czechy i wiele innych. Przy okazji tych wyjazdów prawie zawsze mamy okazję spotykać się z osobami, które inwestują w nieruchomości. Te spotkania bardzo rozbudziły zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości w innych częściach świata, gdzie często warunki inwestycyjny są bardziej korzystne, niż w Polsce. Jednocześnie mamy już duże zaplecze wykładowców, którzy regularnie prowadzą zajęcia w ramach ASBIRO UK, które z roku na rok notuje kolejne rekordy popularności nie tylko wśród Polaków mieszkających w UK, ale również brytyjskich przedsiębiorców. Wielu z naszych wykładowców z UK aktywnie inwestuje w nieruchomości i mają na tym polu spore sukcesy dlatego postanowiliśmy, aby zaprosić ich do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem związanymi z inwestowaniem w nieruchomości na rynku brytyjskim.

Czy wiesz, że…

 • W Wielkiej Brytanii ponad 35% rodzin mieszka w wynajętych domach?
 • Z każdym kolejnym domem kupionym na kredyt twoja zdolność kredytowa rośnie zamiast maleć?
 • Ceny nieruchomości w niektórych częściach Anglii są niższe niż w Polsce?
 • Średnie stopy zwroty z najmu wynoszą kilkadziesiąt procent rocznie?
 • Banki mają specjalne produkty kredytowe dla inwestorów w nieruchomości?
 • Wielka Brytania posiada najbardziej stabilny system prawny w Europie?

Nieruchomości w UK dają dobrze zarobić

Podczas gdy w Polsce ceny nieruchomości od roku praktycznie stoją w miejscu, w Wielkiej Brytanii wzrosły o około 14% w 2014 roku! Obecna sytuacja na brytyjskim rynku nieruchomości jest bardzo interesująca ponieważ samo zapotrzebowanie na mieszkania regularnie wzrasta i w ubiegłym roku wynosiło około 16%. Landlordowie w UK zarobili na samym wzroście cen nieruchomości w ciągu ostatnich pięciu lat około 177 miliardów funtów a w tym samym czasie ceny wynajmu nieruchomości pozostawiały rynek w tyle. Prognozy wskazują, że ceny nieruchomości będą nadal wzrastać i do 2020 roku powinny być o ponad 20% wyższe, niż ma to miejsce obecnie. Wciąż mamy możliwość aby na obecnej sytuacji zarobić i dlatego na początku przyszłego roku spotkamy się z osobami inwestującymi w nieruchomości na rynku brytyjskim, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami oraz wskażą w jaki sposób najlepiej zacząć inwestować w nieruchomości na Wyspach.

Co nas blokuje przed inwestowaniem w UK

Szczególnie ci z nas, którzy na stałe mieszkają w Polsce mają obawy myśląc o inwestowaniu w nieruchomości w innych częściach świata i dzieje się tak głównie dlatego, że obawiamy się nieznajomości lokalnych uwarunkowań. Pojawiają się wątpliwości związane z kwestiami prawnymi, możliwościami oraz dostępnością instrumentów do finansowania zakupu nieruchomości, brakiem czasu, koniecznością dodatkowych podróży itd. Rozumiemy, że są to często bardzo uzasadnione obawy dlatego do poprowadzenia wykładów zaprosiliśmy osoby, które są w stanie podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie tego, jak najlepiej radzić sobie z wyzwaniami, które mogą pojawić się, kiedy zaczniemy zarabiać na brytyjskich nieruchomościach. W czasie szkolenia zajmowaliśmy się nie tylko tym, ile można zarobić na nieruchomościach w UK, ale poświęciliśmy też dużo czasu na to, żeby każdy uczestnik mógł jak najlepiej poczuć i zrozumieć klimat tamtejszego rynku.

Kto i jak inwestuje w nieruchomości w UK

Nikogo nie zdziwi fakt, że Londyn całkowicie dominuje jeśli chodzi o ceny nieruchomości, które są tutaj praktycznie dwukrotnie wyższe, niż w innych częściach kraju. Jednocześnie to właśnie w Londynie 4 na 10 właścicieli nieruchomości pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. Obecnie coraz więcej osób z zagranicy inwestuje w nieruchomości właśnie w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o popularność różnych typów nieruchomości numerem jeden są biura, które 77% osób uważa za najbardziej atrakcyjne pod kątem inwestycji, a zaraz po nich mamy nieruchomości mieszkaniowe, które interesują 73% ankietowanych. W gronie naszych wykładowców prowadzących zajęcia podczas wyjazdu na temat inwestowania w nieruchomości w UK mieliśmy możliwość spotkać się zarówno z osobami, które działają na rynku nieruchomości biurowych jak również mieszkalnych, dzięki czemu każdy uczestnik mógł zdobyć praktyczną wiedzą związaną z inwestowaniem w nieruchomości w dwóch najpopularniejszych sektorach i dowiedział się jak w skuteczny sposób można w nich zarabiać.

Kto prowadził zajęcia podczas szkolenia

Podczas szkolenia była możliwość spotkania tylko i wyłącznie aktywnych inwestorów w nieruchomości na rynku brytyjskim. Zajęcia były prowadzone przez osoby, które działają zarówno na rynku nieruchomości mieszkaniowych jak również biurowych. Ponadto zajmowaliśmy się kompleksowo kwestiami prawnymi związanymi z rynkiem nieruchomości. Wykład ten był prowadzony przez doświadczonego prawnika i jednocześnie inwestora.

Co sprawia, że warto inwestować w nieruchomości w UK

Rynek nieruchomości w UK przez ostatnie lata rozwijał się bardzo dynamicznie i nawet prognozy lekkiego spowolnienia pokazują jak duże możliwości wciąż w nim drzemią. Dochodzi do tego ogromne zapotrzebowanie na nieruchomości, szczególnie na rynku mieszkaniowym oraz duża aktywność inwestorów zagranicznych, którzy lokują pieniądze właśnie w brytyjskich nieruchomościach, nie wspominając o stabilnej sytuacji gospodarczej kraju, którzy jest obecnie na etapie największego wzrostu od 2007. Wszystko to sprawia, że obecnie jest doskonały czas na to, żeby zacząć inwestować w nieruchomości właśnie na rynku brytyjskim, gdyż nic nie wskazuje na to, aby atmosfera, którą obecnie widać miała się zmienić.

nieruchomosci-uk-infografika

Jakich zwrotów z inwestycji można się spodziewać inwestując w nieruchomości w UK

Chociaż same statystyki i prognozy świetnie się prezentują i są bardzo obiecujące, nie chcemy pisać jedynie o ogólnej sytuacji. Poniżej znajduje się analiza jednej z inwestycji realizowanych przez agencję jednego z wykładowców „Polmar Lettings” na zakup nieruchomości mieszkalnej do wynajęcia na pokoje dla 4 osób.

 • Nieruchomość: dom szeregowy (tzw. tarraced house), z ogrodem w miejscowości Sheffield (Anglia) – 3 sypialnie + 1 salon (salon zaadaptowany na sypialnię)
 • Cena zakupu nieruchomości: £45,000
 • Dodatkowe koszta: opłata skarbowa tzw. stamp duty: £0, prawnik: £1,000, opłata dla agencji za znalezienie nieruchomości*: £1,000, remont i wyposażenie: £10,000
 • Przychód z wynajmu: 3 pokoje (pojedyńcze) x £330 + 1 pokój (podwójny) x £450 = £1440/m-c
 • Koszta bieżące: gaz i elektryczność:£150/m-c, niezbędne ubezpieczenia nieruchomości: £30/m-c, podatek lokalny tzw. council tax: £100/m-c, opłata dla agencji za zarządzanie nieruchomością**: £150 / m-c
 • Dochód: £1,010/m-c = £12,120/rok
 • Zwrot z inwestycji: 22% rocznie

* poszukiwanie nieruchomości do kupienia poniżej wartości rynkowej, w lokalizacji, w której agencja będzie mogła łatwo nieruchomość wynajmować
** poszukiwanie najemców, weryfikacja najemców, podpisywanie umów z najemcami, bieżące drobne naprawy i usprawnienia, okresowe sprawdzanie instalacji gazowej (wymagane przez prawo), opłacanie rachunków – gaz, prąd, council tax, dbanie o regularne płatności przez najemców etc.

Tak wyglądało ostatnie seminarium ASBIRO na temat nieruchomości

Kiedy w październiku 2013 organizowaliśmy seminarium nt. nieruchomości nie spodziewaliśmy tego z jak dużym zainteresowaniem się ono spotka. Podczas tamtego wydarzenia, poza samymi studentami ASBIRO mieliśmy okazję spotkać z kilkuset sympatykami, którzy chcieli dowiedzieć się jak skutecznie inwestować w nieruchomości. Wykładowcy poświęcili dużo czasu, żeby podzielić się w szczególności swoimi pierwszymi doświadczeniami z inwestowania w nieruchomości.

Jak będzie wyglądał wyjazd „Inwestowanie w nieruchomości w UK”

Szkolenie z inwestowania w nieruchomości na rynku brytyjskim było podzielone na dwie części. Każdy z elementów szkolenia pomoże przygotować się do skutecznego inwestowania w nieruchomości w UK.

1)   Część 1 – przedstawienie i analiza możliwości związanych z sytuacją na brytyjskim rynku nieruchomości oraz omówienie przykładowych inwestycji zrealizowanych przez zaproszonych wykładowców. Ta część pomoże lepiej zrozumieć, czym wyróżnia się brytyjski rynek nieruchomości oraz w jaki sposób skorzystać na jego możliwościach.

2)   Część 2 – w tej części nasi wykładowcy omówili kwestie prawno-księgowe związane z inwestowaniem w nieruchomości w UK. Żeby osiągnąć sukces inwestując za granicą konieczna jest znajomość lokalnych przepisów, co sprawi, że transakcje będą realizowane w sposób bezpieczny. Do poprowadzenia tej części szkolenia zaprosiliśmy doświadczonego prawnika oraz księgowego, którzy jednocześnie są aktywnymi inwestorami w nieruchomości w UK dzięki czemu podzielili się wiedzą praktyczną i niezbędną.

Czego można było się dowiedzieć uczestnicząc w wyjeździe „Inwestowanie w nieruchomości w UK”?

 Tematy, które zostaną omówione podczas szkolenia w trakcie wyjazdu:

 1. Jak zacząć inwestować w nieruchomości w Anglii
 2. Czy to jest bezpieczne i czy się opłaca
 3. Dlaczego Wielka Brytania to najbardziej stabilny rynek nieruchomości w Europie
 4. Ile wynoszą podatki i jak je rozliczać
 5. Jak wygląda sytuacja prawna związana z inwestowaniem w nieruchomości w UK

Dlaczego warto było wziąć udział w wyjeździe „Inwestowanie w nieruchomości w UK”

 Oto kilka powodów dla których warto było zajrzeć na nasze seminarium:

 • Znalazłeś odpowiedzi na powyższe pytania
 • Otrzymałeś tylko i wyłącznie praktyczną wiedzą na temat inwestowania w nieruchomości
 • Wszystkie zajęcia były prowadzone przez osoby, które aktywnie inwestują w nieruchomości na rynku brytyjskim
 • Zobaczyłeś przykłady realizacji realnych inwestycji, a nie hipotetyczne scenariusze inwestycyjne
 • Poznałeś doświadczonych inwestorów
 • Zdobyłeś kontakty do wszystkich wykładowców prowadzących zajęcia
 • Będziesz gotowy/a do zarabiania na nieruchomościach w UK

Nasze wyjazdy od lat cieszą się dużą popularnością

ASBIRO od lat organizuje wyjazdy podczas których uczestnicy mogą poznać realia biznesowe panujące w różnych, nawet bardzo egzotycznych częściach świata. Jak dotąd w wyjazdach ASBIRO wzięło udział kilkaset osób, a wielu uczestników skorzystało już z możliwości, które otwierają przed nimi rynki zagraniczne.